Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Повнотекстові автореферати дис. - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>M=Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 по 20
 1-20    21-23 
1.
У9(4УКР)89
А 14


    Абедін Мд. Джойнул Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Перспективи розвитку економічного співробітництва України та Бангладеш [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Мд. Джойнул Абедін; Мд. Джойнул Абедін; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2005. - 16с. : рис., табл. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)89 + У9(5БАН)89 + 08.02.03

Анотація: Розроблено методичні засади та заходи щодо відновлення й удосконалення взаємин між Україною та Бангладеш. Проаналізовано динаміку розвитку двосторонніх економічних відносин протягом періоду 1992 - 2003 рр. і зроблено висновки стосовно існуючих проблем та перспектив двостороннього торгового обміну. На підставі аналізу, узагальнення й оцінки існуючих економічних відносин запропоновано використовувати модель значимості для встановлення торговельного потенціалу між Україною та Бангладеш. Визначено основні етапи розвитку взаємних перспективних економічних відносин між обома країнами, висвітлено шляхи подолання труднощів і перешкод на цьому шляху. З'ясовано пріоритети поглиблення торговельно-економічних відносин, розроблено стратегію щодо їх активізації, реалізація якої дає змогу Бангладеш і Україні вийти на якісно новий рівень економічних відносин.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.
У9(4УКР)49:Ч30/49
А 72


    Антошкіна, Л. І. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні основи державного регулювання вищої освіти [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук / Л.І. Антошкіна; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 34с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)132.1 + 08.02.03

Анотація: Розроблено концепцію розвитку вищої освіти, що враховує активізацію процесів глобалізації та формування моделі економіки знань. Створено організаційно-економічний механізм державного регулювання вищої освіти, а також напрями та заходи щодо її модернізації й удосконалення її економічних засад відповідно до перспектив соціально-економічного розвитку суспільства. Обгрунтовано доцільність побудови моделі організації відносин у сфері освіти за принципами партнерства її учасників. Розроблено методичні підходи до оцінки ефективності освітніх послуг на базі індексно-матричного моделювання оптимізованого співвідношення ринку праці та ринку освітянських послуг, а також до оцінки розміру державного та недержавного секторів у сфері освіти. Запропоновано методичні підходи щодо фінансування освітньої сфери, що грунтуються на необхідності задоволення потреб кожного зі споживачів зазначених послуг.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

3.
У9(4УКР)305,0-55
Б 24


    Баранецький, І. О. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні засади укладення та ефективної реалізації угод про розподіл продукції [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / І.О. Баранецький; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 18 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)305,0-55 + 08.02.03

Анотація: Обгрунтовано науково-методичні засади укладення та ефективної реалізації угод про розподіл продукції (УРП), проаналізовано міжнародний досвід залучення приватних інвестицій у галузі видобутку корисних копалин на основі УРП. Розглянуто перспективи успішної реалізації УРП в Україні та можливості їх застосування в альтернативних (нетрадиційних) напрямах. Проведено грунтовне дослідження укладення та реалізації УРП як однієї з гнучких форм надрокористування та ефективного механізму залучення інвестицій у видобуток корисних копалин в Україні та за кородоном. Розроблено методичні рекомендації щодо моніторингу УРП. На підставі вивчення міжнародної практики використання УРП продемонсровано доцільність та вигідність даного механізму залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у проекти з видобутку корисних копалин. Показано можливість використання УРП для розв'язання багатьох соціально-економічних та екологічних проблем. Відзначено, що у разі реалізації УРП в Україні необхідно усвідомлювати, що перша ж УРП на її території з участю іноземних інвесторів буде критерієм, відповідно до якого потенційні іноземні інвестори визначать готовність і спроможність держави відстоювати свої інтереси на власній території та належним чином забезпечувати виконання умов укладених угод.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

4.
У9(4УКР)305.7-21
Б 11


    Бірюков, О. О. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Державне регулювання діяльності підприємств електроенергетики в умовах ринкових перетворень [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Науково- дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [s. n.], 1998. - 20 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)305.7-21

Анотація: Робота присвячена вдосконаленню на основі системного підходу проблем державного регулювання економіки на прикладі електроенергетики України в період переходу до ринкових відносин. Обгрунтована необхідність, розроблені схема і методичні підходи щодо державного регулювання електроенергетики. Розкриті шляхи і заходи вдосконалення приватизації і акціонування підприємств електроенергетики, ціноутворення та тарифікації, технічного переозброєння і підвищення конкурентоспроможності.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

5.
У049(4УКР)60
Б 73


    Богашко, О. Л. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні засади стратегії економічного розвитку регіону [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / О.Л. Богашко; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 20 с. - Б. ц.
РУБ У049(4УКР)60 + У049(4УКР-4ЧЕК)60 + 08.10.01

Анотація: Досліджено актуальні питання стратегії економічного розвитку регіону. Розглянуто основні теоретичні та методичні проблеми організації державного регулювання економіки на регіональному рівні. Обгрунтовано можливість удосконалення механізму управління регіоном на основі використання стратегій і програм соціально-економічного розвитку. Визначено основні типи та здійснено класифікацію запропонованих стратегій, встановлено роль програмно-цільового управління в діяльності місцевого самоврядування. Узагальнено методологічні підходи щодо регіонального аналізу. Визначено основні цілі аналітичного дослідження та запропоновано методику комплексного вивчення та оцінки соціально-економічного потенціалу регіону, проаналізовано його найбільш вагомі потенційні резерви, охарактеризовано стан і тенденції розвитку регіонального господарства. Особливу увагу приділено питанням формування та реалізації стратегії економічного розвитку регіону, фінансовому забезпеченню управлінських функцій. Обгрунтовано концептуальні напрями соціально-економічного розвитку Черкаського регіону.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

6.
У9(4УКР)240.58-21,01
Г 97


    Гуць, М. І. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Організаційно-економічний механізм регулювання безробіття в Україні [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.І. Гуць; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)240.58-21,01 + 08.02.03

Анотація: Досліджено теоретико-методологічні, методичні та практичні проблеми регулювання безробіття в Україні. Виявлено основні тенденції його рівня на зареєстрованих національному та локальному ринках праці, а також за даними щоквартальних обстежень з використанням методології МОП. Проаналізовано тривалість безробіття, напруженість на ринку праці, стан працевлаштування безробітних. Виявлено негативні тенденції щодо збільшення частки молоді та жінок у загальній чисельності безробітних, що зумовлюють необхідність здійснення активних заходів державної політики у сфері підготовки молоді до трудового життя, їх освітнього рівня та конкурентоспроможності на ринку праці, а також проведення зваженої гендерної політики щодо жінок на цьому ринку. Запропоновано організаційно-економічний механізм регулювання безробіття в Україні як взаємопов'язану організаційну систему, спрямовану на регулювання безробіттям шляхом збалансування попиту та пропозиції робочої сили завдяки спрямуванню дії системи різних механізмів: податкового, кредитного, бюджетного, держзамовлень, адміністративного, організаційного, правового, програмного. Удосконалено методичні підходи щодо визначення прихованого безробіття та надлишкової чисельності з метою обгрунтування чисельності з певною продуктивною зайнятістю, а також установлення реальної вартості робочої сили. Висвітлено напрями державної регуляторної політики у сфері обмеження безробіття з врахуванням особливостей попиту та пропозицій робочої сили за віковими, статевими групами населення та місцем мешкання.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

7.
У9(4УКР)421.0-361-21
Д 11


    Дідур, С. В. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Макроекономічне регулювання попиту і пропозиції [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук / С.В. Дідур; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2005. - 36с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)421.0-361-21 + 08.02.03

Анотація: Відзначено, що важливими елементами ринку є попит і пропозиція, а також ціна, що виконує функцію урівноваження попиту та пропозиції. Розглянуто теоретичні засади формування сукупного попиту, суть і фактори розвитку сукупної пропозиції, а також питання макроекономічної рівноваги та наслідки її порушення. У контексті попиту та пропозиції розглянуто систему національного рахівництва як регулювальної системи на макрорівні. Показано роль балансів у ринковій економіці як головних важелів регулювання даних елементів ринку на макрорівні у цілому в економіці й окремих видах продукції та послуг. Окреслено головні напрями використання категорій "попит" і "пропозиція" в економіці України за умов системної трансформації. Розглянуто проблеми аналізу та прогнозування сукупного попиту та сукупної пропозиції, наведено їх моделі, висвітлено засоби державного регулювання та здійснено прогноз сукупного попиту України на 2005 р., який охоплює проміжний, споживчий, інвестиційний та зовнішній попит, а також прогноз сукупної пропозиції на 2005 р.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

8.
У9(4УКР)072
Д 11


    Дідур, С. В. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Організаційно-економічний механізм розвитку лізингових відносин [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Науково- дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [s. n.], 1998. - 21 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)072

Анотація: Дисертація присвячена науковій розробці організаційно-економічного механізму розвитку лізингових відносин. Розроблено ключові питання визначення та класифікації видів і форм лізингу, вдосконалення нормативно-правової основи лізингових взаємозв'язків. Розроблені методичні положення формування державної політики розвитку лізингу та відповідних цільових програм. Викладено механізм використання фінансового лізингу в цілях оновлення виробничого апарату підприємств, реалізації інвестиційних та інноваційних проектів. Запропоновані механізми вибору та обгрунтування схем лізингу, методика розрахунку лізингових платежів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

9.
У049(4УКР-4ХМЕ)683.067.514
З-38


    Захаркевич, Н. П. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Формування регіональної стратегії підвищення конкурентоспроможності бурякоцукрового виробництва [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Н.П. Захаркевич; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 19 с. - Б. ц.
РУБ У049(4УКР-4ХМЕ)683.067.514 + 08.10.01

Анотація: Обгрунтовано шляхи вирішення наукових і практичних проблем розробки стратегій підвищення конкурентоспроможності регіонального виробництва, що має практичне значення для подальшого розвитку та функціонування економіки регіону та зміцнення конкурентних позицій підприємств галузі. Визначено теоретичну сутність дефініції "конкурентоспроможність галузі регіону", розглянуто принципи розвитку та розміщення продуктивних сил. Удосконалено методичний інструментарій оцінки ефективності розміщення та функціонування регіонального виробництва. Розроблено методику оцінки конкурентоспроможності галузі регіону. Проаналізовано структурно-динамічні зрушення у функціонуванні бурякоцукрового виробництва регіону. Розглянуто основні стратегії підвищення конкурентоспроможності регіонального виробництва, проведено їх оцінку щодо впливу на розвиток соціально-економічних процесів у регіоні.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

10.
У010.443.2
К 66


    Корабльов, М. М. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Методичні основи прогнозування валового внутрішнього продукту [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Науково- дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [s. n.], 1999. - 18 с. - Б. ц.
РУБ У010.443.2

Анотація: Робота присвячена питанням прогнозних розрахунків ВВП з врахуванням методології СНР. Оцінено місце і роль прогнозних показників ВВП в обгрунтуванні управлінських рішень, узагальнені основні методичні підходи до прогнозування ВВП в умовах перехідного періоду. Розроблена модель прогнозування ВВП, що базується на квартальній інформації щодо виробництва ВДВ в основних галузях виробництва товарів і послуг, кінцевому споживанні домашніх господарств і секторі загального державного управління, чистому експорті, чистих непрямих податках і інвестиціях. В моделі передбачається збалансування попиту і пропозиції під впливом дії ряду екзогенних змінних. Розроблено прогноз ВВП на короткостроковий період і середньострокову перспективу.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

11.
У9(4УКР)377.0-4
К 72


    Костров, Д. С. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні аспекти приватизації об'єктів трубопроводного транспорту [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Д.С. Костров; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)377.0-4 + 08.02.03

Анотація: Розроблено науково-методичні засади приватизації трубопроводного транспорту. Розглянуто методологічний аспект реформування відносин власності як стратегічного напрямку ринкових перетворень. Здійснено оцінку форм власності та господарювання стосовно ефективності функціонування за умов ринкової економіки на підставі іноземного досвіду приватизації середніх і великих підприємств. Розроблено пропозиції щодо його використання з урахуванням особливостей, що склалися в Україні. Проведено аналіз процесу здійснення приватизації й ефективності функціонування об'єктів трубопровідного транспорту, процесів трансформації структури економіки, що дозволяє визначити чинники, які негативно впливають на реформування таких об'єктів. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що приватизація трубопровідного транспорту матиме позитивний вплив на більшість аспектів роботи галузі, а також на загальноекономічні процеси, рівень безпеки газозабезпечення, інтеграцію галузі й економіки в цілому до європейського економічного простору.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

12.
У9(4УКР)291.6-21
К 88


    Кужель, М. Ю. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Механізм економічного регулювання корпоративного сектору державної форми власності [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.Ю. Кужель; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 20 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)291.6-21 + 08.02.03

Анотація: Розглянуто теоретичні засади та практичні аспекти формування регуляторного механізму управління розвитком корпоративного сектору державної форми власності в економічній системі України. Розкрито суть і значення корпоративного сектору для соціально-економічного розвитку держави в довгостроковій перспективі, досліджено процес його формування. Визначено особливості та висвітлено основні проблеми функціонування корпоратинвого сектору, розглянуто його форми та визначено переваги. Обгрунтовано принципи доцільності концентрації фінансових ресурсів у корпоративних структурах, визначено диференційовані методи фінансування. Проаналізовано сучасний стан забезпеченості фінансовими ресурсами корпоративних утворень в економічній системі України. Обгрунтовано доцільність активізації корпоративного процесу та розроблено регуляторний механізм його управління.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

13.
У9(4УКР)291.6-21
М 19


    Малик, І. П. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Корпоративне управління акціонерними товариствами: інституціональне забезпечення [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / І.П. Малик; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 19 с. : рис. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)291.6-21 + 08.02.03

Анотація: Досліджено теоретичні, методологічні та методичні питання інституціонального збезпечення корпоративного управління АТ за умов ринкових перетворень. Виявлено та проаналізовано сукупність зовнішніх і внутрішніх інституціональних факторів як опосередковане й стандартизоване вираження інститутів, що впливають на таке управління на різних економічних рівнях. Визначено інституціональне середовище, яке сприяє ефективності корпоративного управління АТ на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях. Виділено моделі корпоративного управління АТ на базі інституту акціонерної власності з подальшим інституціональним забезпеченням на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях, що відповідає сучасному стану економіки України та сприяє дотриманню інвестиційно-інноваційної політики розвитку. Обгрунтовано необхідність оцінювання ефективності корпоративного управління АТ з метою подальшого поліпшення діяльності АТ і конкурентоспроможності галузей економіки України. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності даного управління АТ залежно від ступеня розвиненості інституціонального середовища на різних економічних рівнях.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

14.
У9(4УКР)0-554-434-96
М 48


    Мельник, О. В. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Пріоритети та перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України у взаємодії з суміжними галузями [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / О.В. Мельник ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-554-434-96 + 08.07.01

Анотація: Проаналізовано стан та напрями розвитку економіки України, її забезпечення паливно-енергетичними ресурсами. Розроблено пріоритетні напрями удосконалення структури паливних ресурсів, як основи для прийняття управлінських рішень поточної стабілізації та більш інтенсивного розвитку власної паливної бази, електроенергетики. Розроблено методичні підходи до раціоналізації розвитку паливної, енергетичної бази, та оптимізації використання виробничих потужностей машинобудівної промисловості, інших галузей з метою збалансованості показників попиту та пропозиції обладнання та комплектуючих для потреб паливно-енергетичного комплексу. Виконано дослідження стану енергоресурсів в енергоємних ланках економіки.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

15.
У9(4УКР)291.6-21
М 11


    Мірошник, А. М. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-організаційні основи розвитку корпоративного сектору економіки [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / А.М. Мірошник; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 17 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)291.6-21 + 08.02.03

Анотація: Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення організаційного механізму розвитку корпоративного сектору економіки. Відзначено, що необхідність обгрунтування засобів удосконалення організаційного механізму управління корпоративними правами обумовлена його вирішальним значенням в успішному функціонуванні держави за умов ринкових трансформацій. Розкрито економічну сутність корпоративних відносин, приватизаційні засади та принципи утворення різних типів корпоративних товариств. Проаналізовано динаміку корпоративних утворень в Україні, структуру та ефективність діяльності корпорацій. Запропоновано модель підтримки балансу інтересів у системі держава - кооперація - акціонер. Розроблено концепцію управління державними корпоративними правами в Україні. Удосконалено концепцію корпоративно-дивідендної політики держави.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

16.
У9(4УКР)390-866-18
М 84


    Мостовенко, О. О. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні основи регулювання тарифної політики у сфері телекомунікацій [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / О.О. Мостовенко; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 19 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)390-866-18 + 08.02.03

Анотація: Проаналізовано основні концептуальні та методологічні підходи щодо удосконалення ціноутворення на ринках монопольного типу, до яких відноситься телекомунікаційний ринок України. Встановлено недоліки існуючої системи ціноутворення в досліджуваній сфері, серед яких відірваність тарифів від їх собівартості, монопольне ціноутворення, слабкість механізмів ринкового регулювання, запропоновано шляхи їх подолання. Основні результати дослідження використано у процесі розробки тарифів ТОВ "Оптима-Телеком", що дозволило підвищити якість обслуговування у галузі електрозв'язку та ефективність функціонування мереж зв'язку.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

17.
У9(4УКР)306.751.6-96-21
Н 57


    Нетяжук, М. В. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Економічний механізм регулювання розвитку хлібопекарної промисловості [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.В. Нетяжук; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2005. - 18с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)306.751.6-96-21 + 08.07.01

Анотація: Досліджено питання формування економічного механізму регулювання розвитку хлібопекарської промисловості України. Розроблено теоретико-методологічні підходи до вивчення розвитку галузі промисловості, з'ясовано його основні фактори. Висвітлено стан і тенденції розвитку хлібопекарської промисловості, визначено ефективність державного регулювання цін на хліб. Установлено, що основою економічного механізму регулювання розвитку даної промисловості мають стати індикативні загальнодержавні ціни на хліб, стимулювання виробництва борошна з належними хлібопекарськими властивостями, запровадження пільгового оподаткування ПДВ. Визначено оптимальний рівень рентабельності хлібопекарського виробництва, за якого є можливим розв'язання проблеми забезпечення підприємств інвестиційними ресурсами для заміни технологічного парку галузі.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

18.
У9(4УКР)23
П 43


    Погребняк, М. М. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Науково-методичні засади індикативного планування та механізми їх реалізації [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.М. Погребняк; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2006. - 17 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)23 + 08.02.03

Анотація: Досліджено існуючі механізми індикативного планування економіки та розроблено шляхи їх адаптації до умов України. Обгрунтовано доцільність індикативного планування перехідної ринкової економіки, проаналізовано досвід зарубіжних країн у даній сфері. Розроблено теоретичні засади індикативного планування, розкрито його сутність, ознаки, принципи, функції, обгрунтовано систему інструментів та інститутів. Визначено передумови для практичного втілення науково-методичних положень індикативного планування в Україні, запропоновано нову адаптовану систему інструментів та інститутів для його впровадження в комплексі державного регулювання вітчизняної економіки. Розроблено проект Закону України "Про систему державного індикативного планування соціально-економічного розвитку України". Проаналізовано проблеми функціонування комплексу державного цільового програмування та розроблено методичні рекомендації щодо їх вирішення. На підставі використання принципів індикативного планування розроблено ітеративний механізм скорочення переліку державних цільових програм. Проведено апробацію нового механізму на прикладі переліку державних цільових програм на 2006 р.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

19.
У9(4УКР)240.5
Р 83


    Рудченко, О. Ю. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Регулювання відтворення і реформування виробничого апарату [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Науково- дослідний економічний ін-т М-ва економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [s. n.], 1998. - 32 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)240.5

Анотація: В роботі досліджено проблеми регулювання відтворення виробничого апарату з позицій взаємоузгодженого розгляду процесів формування і функціонування системи робочих місць, основних фондів, виробничих потужностей, а також вдосконалення механізму реформування відносин власності для забезпечення ефективного функціонування приватизованих підприємств, підвищення мотивації до праці.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

20.
У9(4УКР)0-94
С 12


    Саввов, А. І. Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України.
    Економічні засади та державні механізми сприяння становленню середнього класу [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / А.І. Саввов; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К. : [б. в.], 2005. - 18с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-94 + С5*422 + 08.02.03

Анотація: Розроблено рекомендації щодо забезпечення економічних передумов та державних мотиваційних механізмів становлення середнього класу. Обгрунтовано державний механізм сприяння нарощенню його потенціалу в Україні, що обумовлено значенням даного класу у зміцненні економіки, підвищенні життєвого рівня населення, зменшенні його майнового розшарування та вирішенні задач щодо стратегії подолання бідності. Висвітлено сучасні теоретико-методологічні напрацювання в аспекті економічної та соціальної суті середнього класу та його ознак, а також визначено економічні передумови формування. Оцінено основні чинники його сучасного стану та груп населення, які ідентифікують себе до прошарку середнього класу, формують його ядро. З'ясовано механізми сприяння та напрями удосконалення державних економічних важелів становлення потужного середнього класу. Досліджено питання посилення мотиваційних механізмів розвитку підприємницької діяльності шляхом забезпечення його економічного інтересу. Розроблено положення щодо становлення даного класу за умов перехідної економіки та практичні рекомендації з питань посилення сприяння його як впливового важеля створення потужного економічного потенціалу держави. Запропоновано прогнозні варіанти збільшення прошарку середнього класу в Україні на базі економічного розвитку соціально-трудового потенціалу суспільства та його добробуту - вдосконалення та запровадження нових механізмів його державної підтримки. Обгрунтовано модуль державного механізму, спрямованого на досягнення поставленої мети.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 1-20    21-23 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.