Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Повнотекстові автореферати дис. - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>M=НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 по 14
1.
Х859(4УКР)112
Б 38


    Беженар, Г. М. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правове регулювання використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / Г.М. Беженар ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2007. - 20 с. - Б. ц.
РУБ Х859(4УКР)112 + 12.00.06

Анотація: На підставі аналізу законодавства України, практики його застосування та теоретичних наукових досліджень проаналізовано особливості правового регулювання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. З'ясовано їх особливості як об'єкта сучасної земельної реформи, досліджено правове становище громадян, які займаються підприємницькою діяльністю на землях сільськогосподарського призначення, фермерських господарств, а також сільськогосподарських підприємств і кооперативів. Сформульовано рекомендації спрямовані на вдосконалення законодавства та практики у сфері правового регулювання використання земель сільськогосподарського призначення для товарного сільськогосподарського виробництва.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.
Х819(4УКР)124
Б 41


    Бейкун, А. Л. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Державне регулювання діяльності обласного агропромислового комплексу (організаційно-правові питання) [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / НАН України ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 1999. - 18 с. - Б. ц.
РУБ Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021

Анотація: Дисертацію присвячено проблемам теоретичного моделювання методологічної концепції державного регулювання діяльністю обласного агропромислового комплексу (АПК) як альтернативи державному управлінню, розробленню практичних рекомендацій щодо удосконалення процесів регулюючого впливу державних органів на об'єкти обласного АПК, проблемним питанням формування й подальшого удосконалення галузевого законодавства. Теоретично обгрунтовано необхідність систематизації агропромислового законодавства як обов'язкової умови правового забезпечення по державному регулюванню аграрних та суміжних правовідносин. Визначено державне регулювання відносинами у сфері АПК як цілісну логіко-правову систему. Запропоновані нові підходи щодо змістовного навантаження структурно-функціональних характеристик адміністративних органів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

3.
Ф023
Б 11


    Білоусов, С. А. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Об'єктивна основа і суб'єктивні фактори електорального вибору населення в умовах суспільства, що трансформується (на матеріалах Південно-Східного регіону України) [Текст] : автореф. дис... канд. політ. наук / С.А. Білоусов; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 19с. - Б. ц.
РУБ Ф023 + С5*666*332.6*4 + 23.00.02

Анотація: На реальному емпіричному матеріалі соціологічних досліджень узагальнено сукупність причин і факторів, що визначають ступінь участі та вибору програми, партії, кандидатур різними групами населення України за умов трансформації суспільства. Систематизовано та оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики воборчого процесу. Зведено в ієрархічну систему макро- та мікрофактори, що стимулюють електоральний вибір різних груп населення. Розроблено модель електоральної поведінки громадян суспільства, що знаходиться на етапі трансформації, як форми політичної участі, показано її загальні закономірності та регіональні особливості. Обгрунтовано доцільність побудови української моделі пропорційної виборчої системи, з урахованням об'єктивних та суб'єктивних факторів електоральної поведінки виборців. Проаналізовано проблеми культури виборців, ефективності електоральних технологій. На підставі матеріалів Південно-Східного регіону України встановлено залежність загального рівня електоральної активності та електоральної поведінки населення від соціально-економічних, історичних, поселенських, демографічних та інших особливостей регіонів країни. Доведено актуальність формування на межі політології, соціології та соціальної психології нового наукового напрямку - електорології, головною метою якого має стати комплексне вивчення закономірностей та особливостей виборчої системи, виборчого процесу, їх суб'єктів та об'єктів за умов перехідного суспільства, що транформується.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

4.
Х839(4УКР)014.172
Г 12


    Гаєцька-Колотило, Я. З. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації в Україні [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / Я.З. Гаєцька-Колотило; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2003. - 22с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)014.172 + 12.00.06

Анотація: На підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства, законодавства інших країн, практики функціонування сільськогосподарських кооперативів в Україні та за кордоном досліджено правові проблеми сільськогосподарської кооперації, її організаційно-правові форми та надано визначення понять "сільськогосподарська кооперація", "організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації", "сільськогосподарський кооператив", "сільськогосподарський виробничий кооператив", "сільськогосподарський обслуговуючий кооператив". Обгрунтовано, що сільськогосподарський кооператив і кооперативне об'єднання є основними організаційно-правовими формами сучасної сільськогосподарської кооперації в Україні, а сільськогосподарські виробничі та обслуговуючі кооперативи є типами сільськогосподарського кооперативу і, в свою чергу, поділяються на окремі види. Сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства та практики стосовно сільськогосподарської кооперації, правового статусу її конкретних організаційно-правових форм.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

5.
Х839(4УКР)901.417
Г 24


    Гафурова, О. В. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Права та обов'язки членів сільськогосподарських виробничих кооперативів [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / О.В. Гафурова; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2005. - 20 с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)901.417 + Х859(4УКР)12 + 12.00.06

Анотація: На підставі аналізу наукової літератури, вітчизняного та зарубіжного законодавства та практики функціонування сільськогосподарських виробничих кооперативів в Україні досліджено юридичні проблеми права членства, зокрема умови, порядок прийняття та підстави припинення. Розкрито зміст поняття "право на пай". Сформульовано визначення категорій "пай" і "пайовий внесок" члена кооперативу. Наведено загальну характеристику основних прав і обов'язків членів сільськогосподарського виробничого кооперативу. Доведено необхідність розробки Примірного статуту сільськогосподарського виробничого кооперативу, правил внутрішнього розпорядку та положення про оплату праці у сільськогосподарському виробництві, впровадження яких сприяє розвитку локальної нормотворчості кооперативів і належному забезпеченню прав їх членів. Особливу увагу приділено вивченню основних напрямків реалізації трудових, майнових, земельних і управлінських прав і обов'язків членів сільськогосподарських виробничих кооперативів. Проаналізовано чинне законодавство України у сфері аграрних кооперативних правовідносин та розроблено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання прав і обов'язків членів сільськогосподарських виробничих кооперативів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

6.
Х839(4УКР)211.321.1
Z99


    Ільницька, Н. В. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Оренда земель сільськогосподарського призначення: правові аспекти [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / Н.В. Ільницька; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2001. - 21 с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)211.321.1

Анотація: На базі аналізу наукової літератури, національного законодавства, проектів нормативно-правових актів України та інших країн, практичної діяльності правозастосовчих органів досліджено проблеми оренди земель сільськогосподарського призначення, її специфічні юридичні ознаки та надано визначення поняття оренди цих земель. Доведено, що оренда земель сільськогосподарського призначення є окремою формою землевикористання. Детально проаналізовано істотні умови договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, правові умови та порядок укладення зазначеного договору, а також його припинення. Наведено рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства і практики у сфері укладення та виконання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

7.
Х839(4УКР)212.3
К 30


    Кафарський, В. В. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Інвестиційні договори в Україні: поняття, види, зміст, правове регулювання [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / В.В. Кафарський; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2006. - 20с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)212.3 + У9(4УКР)0-56 + 12.00.03

Анотація: На підставі аналізу наукової літератури, чинного законодавства України й інших країн досліджено основні проблеми цивільно-правового регулювання інвестиційних договорів в Україні. Визначено суть поняття та зміст інвестиційного договору. Проаналізовано правовий статус його аспектів, процедуру укладення даного договору. З'ясовано його істотні, звичайні та випадкові умови. Досліджено цивільно-правову природу інвестиційного договору, визначено критерії та виділено його види. Проаналізовано особливості правового регулювання різновидів інвестиційних договорів, зокрема, інвестиційного договору у житловому будівництві, угод про розподіл продукції, договору концесії, договору фінансового лізингу. Обгрунтовано наукові положення щодо цивільно-договірного регулювання інвестиційних відносин і пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України про інвестиційну діяльність.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

8.
А6
К 61


    Колодюк, А. В. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Інформаційне суспільство: сучасний стан та перспективи розвитку в Україні [Текст] : автореф. дис... канд. політ. наук / А.В. Колодюк; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2005. - 20с. - Б. ц.
РУБ А6 + Ф024 + 23.00.03

Анотація: Досліджено процес переходу сучасного суспільства від індустріального до інформаційного устрою. Проаналізовано теоретичні та методологічні засади розвитку інформаційного суспільства, а також модель інформаціоналізму як методології його розвитку. Розглянуто існуючі світові стратегії розвитку інформаційного суспільства. Досліджено світові індекси та моделі даного суспільства. Висвітлено особливості його розвитку у західних демократіях, а також визначено основні пріоритети та вивчено сучасний стан і перспективи дослідженого розвитку в Україні. Розкрито основний зміст інформаційного суспільства за сучасних умов розвитку, а також досліджено модель інформаціоналізму як методології розвитку даного суспільства. Обгрунтовано поняття інформаційної свідомості як фундаментальної засади переходу суспільства до життєдіяльності за умов інформаційного устрою. Доведено необхідність стратегічного та поетапного інституційного забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

9.
Х839(4Укр)112.1
Л 84


    Луняченко, А. В. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правовий режим земель сільськогосподарського призначення, які належать громадянам на праві власності [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / А.В. Луняченко; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 16с. - Б. ц.
РУБ Х839(4Укр)112.1 + Х859(4Укр)112

Анотація: Проаналізовано стан законодавства, що регулює право приватної власності на землю, особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто вплив обмежень прав власника земельної ділянки на її використання, а також умови та порядок здійснення громадянами права на земельну частку (пай). Сформульовано поняття приватної власності на землі сільськогосподарського призначення, поняття землі та земельної ділянки, яка використовується на праві власності. Досліджено особливості даного права, вимоги до суб'єкта права приватної власності. Сформульовано висновки та рекомендації щодо подальшого вдосконалення земельного законодавства у сфері регулювання права власності на землі сільськогосподарського призначення та права на земельну частку (пай).

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

10.
Х859(4УКР)17
Н 53


    Непийвода, В. П. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правове регулювання суспільних відносин щодо лісів у контексті сталого розвитку [Текст] : автореф. дис... каед. юрид. наук / В.П. Непийвода; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2006. - 20с. - Б. ц.
РУБ Х859(4УКР)17 + Х916.33 + П3б(4УКР) + 12.00.06

Анотація: Здійснено комплексний аналіз питання трансформації правового регулювання суспільних відносин щодо лісів для утвердження у цій галузі сталого розвитку. Головну увагу приділено становленню та теоретичним питанням лісового права, ролі держави у забезпечені цього розвитку, втіленню ідей сталого розвитку у нормах лісового права, інституту права власності на ліси та міжнародно-правові аспекти утвердження принципів сталого розвитку щодо лісів. З метою виявлення шляхів удосконалення цієї сфери правового регулювання, які є оптимальні у аспекті балансу інтересів охорони довкілля, економічного зростання та соціального розвитку, опрацьовано теоретичні узагальнення та пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

11.
Х839(4УКР)211.121
П 49


    Поліводський, О. А. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правове регулювання реалізації сільськогосподарської продукції [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / НАН України ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [s. n.], 1999. - 17 с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)211.121 + Х819(4УКР)124

Анотація: Дисертацію присвячено питанням правового регулювання реалізації сільськогосподарської продукції в умовах аграрної реформи і переходу до ринкової економіки. Подано класифікацію форм реалізації сільськогосподарської продукції: реалізація на підставі цивільно-правових угод; реалізація в рахунок оплати праці та сплати податкової заборгованості. Теоретично обгрунтовано і запропоновано систему договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції. Проаналізовано чинне законодавство України з проблем реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема, розглянуто державний контракт та державне замовлення на закупівлю сільськогосподарської продукції, біржові договори. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинних нормативних актів з метою їх вдосконалення. Особливу увагу приділено організації договорних зв'язків щодо реалізації сільськогосподарської продукції. Розкрито її структуру та складові елементи.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

12.
Х859(4УКР)021.13
Р 65


    Розумович, І. М. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правове забезпечення врахування екологічних вимог при санації та приватизації об'єктів підвищеної небезпеки [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / І.М. Розумович; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2007. - 16 с. - Б. ц.
РУБ Х859(4УКР)021.13 + У9(4УКР)290-932.1-28 + У9(4УКР)290-4-28 + 12.00.06

Анотація: Проаналізовано сучасний стан й обгрунтовано шляхи удосконалення законодавства України, що регулює відносини у сфері врахування екологічних вимог під час проведення санації та приватизації об'єктів підвищеної небезпеки. Запропоновано правовий механізм урахування екологічних вимог, який складається з п'яти основних елементів: екологічного менеджменту, екологічного моніторингу, екологічної паспортизації, екологічного інформування й екологічного аудиту. Наведено пропозиції щодо термінологічної узгодженості деяких понять екологічного та господарського законодавства.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

13.
Х859(4УКР)112
С 34


    Сидор, В. Д. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правові засади застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / В.Д. Сидор; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2005. - 20с. - Б. ц.
РУБ Х859(4УКР)112 + Х839(4УКР)161.1 + 12.00.06

Анотація: Проведено історіографічний аналіз необхідної літератури, розглянуто суть і правову природу застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Здійснено теоретичне дослідження її основних принципів. Вивчено питання правового регулювання застави земельних ділянок даного призначення, визначено шляхи удосконалення відповідного законодавства України. Висвітлено особливості земельних ділянок як предмету договору застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення, проаналізовано специфічні умови договору, порядок його укладення та визначено коло учасників. Досліджено права та обов'язки сторін даного договору. Розглянуто підстави та порядок його припинення. Вивчено порядок звернення стягнення на заставлену земельну ділянку.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

14.
Х839(4УКР)014.172
У 69


    Уркевич, В. Ю. НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького.
    Правові проблеми становлення сільськогосподарських кооперативів в умовах ринкової економіки України [Текст] : автореф. дис... канд. юрид. наук / В.Ю. Уркевич; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : [б. в.], 2001. - 20с. - Б. ц.
РУБ Х839(4УКР)014.172

Анотація: Досліджено окремі питання становлення сільськогосподарських кооперативів за умов ринкової економіки України. Проаналізовано історію розвитку правового регулювання кооперації в сільському господарстві, визначено зміст понять "кооператив", "сільськогосподарський кооператив", "виробничий сільськогосподарський кооператив", "обслуговуючий сільськогосподарський кооператив". Досліджено питання правосуб'єктності сільськогосподарських кооперативів за сучасних умов. Особливу увагу приділено вивченню питань права власності в сільськогосподарській кооперації, а також встановленню правового статусу майнових фондів сільськогосподарських кооперативів - неподільного та пайового.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.