Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Повнотекстові автореферати дис. - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>M=Держ. установа Ін-т економіки та прогнозування НАН України<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 по 12
1.
У9(4УКР)262.66
Б 89


    Брус, С. І. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Депозитарні послуги на ринку цінних паперів України [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / С.І. Брус; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2007. - 18 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)262.66 + 08.00.08

Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання функціонування депозитарної системи в інфраструктурі ринку цінних паперів. Проведено її диференціацію за двома основними блоками - депозитарним та інвестиційно-торговельним. Показано й обгрунтовано модель взаємодії депозитарних та інших фінансових інститутів за умов формування експериментального фондового ринку. Розкрито суть поняття "депозитарна послуга", модифіковано їх класифікацію за різними ознаками. Проведено порівняльний аналіз функціонування депозитарних моделей у різних країнах світу. Визначено особливості сучасного стану депозитарної інфраструктури та проблеми розвитку ринку даних послуг в Україні. Проаналізовано ризики депозитарної діяльності. Обгрунтовано можливості їх мінімізації з використанням триелементної системи ризик-менеджменту. Розроблено варіанти реорганізації Національної депозитарної системи та визначено можливості вдосконалення депозитарного обслуговування учасників ринку цінних паперів, а саме: використання CASE-технологій, впровадження прямих розрахункових міждепозитарних відносин; поєднання функцій зберігача та реєстратора. Удосконалено інституційну базу функціонування банку-зберігача на ринку депозитарних послуг завдяки розвитку його сервісної спеціалізації.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.
У526.161
В 22


    Вахненко, Т. П. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Формування, економічна роль і регулювання зовнішнього боргу [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук / Т.П. Вахненко; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2007. - 35с. - Б. ц.
РУБ У526.161 + У9(4Укр)261.61 + 08.00.08

Анотація: Досліджено соціально-економічні передумови та наслідки формування зовнішньоборгових зобов'язань. Розвинуто теоретичну концепцію функціонування зовнішньоборгових механізмів у країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Розроблено структурно-функціональну модель взаємозв'язків між ціновими диспансерами на світовому ринку, борговою залежністю та валютними курсами. Визначено фінансово-економічні фактори посилення нестійкості зовнішньоборгової позиції України. Розроблено концептуальні засади управління зовнішнім національним боргом для забезпечення довгострокової фінансової стабільності та розширення інвестиційного птенціалу реального сектора економіки. Запропоновано стратегічні напрями й інструменти вдосконалення національної системи регулювання експорту-імпорту капіталів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

3.
У9(4УКР)832.0
В 23


    Ващук, В. Ф. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Механізм формування конкурентоспроможності галузей агропромислового комплексу на зовнішньому і внутрішньому ринках [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / В.Ф. Ващук; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2005. - 19с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)832.0 + 08.07.02

Анотація: Розроблено методологічні та методичні засади формування конкурентоспроможності галузей агропромислового комплексу на зовнішньому та внутрішньому ринках. Виявлено закономірності розвитку конкурентних переваг підприємств сільського господарства, а також харчової та переробної промисловості. Досліджено питання трансформації зовнішньоекономічної діяльності в аспекті понятійного апарата конкурентоспроможності, розвинуто систему критеріїв та індикаторів для визначення її пріоритетних рівнів. Проаналізовано проблеми спеціалізації експорту товарів з урахуванням порівняльних переваг, а також запобігання ігноруванню національних інтересів та формування мінімальної митної вартості товарів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

4.
У9(4УКР)0-13
В 29


    Венгер, В. В. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Організаційно-економічний механізм регулювання цін у природних монополіях [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / В.В. Венгер; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2005. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-861-21,01 + 08.02.03

Анотація: Розкрито суть природних монополій і доведено необхідність державного регулювання цін на їх продукцію (послуги). З'ясовано, що організаційно-економічний механізм регулювання цін у даних монополіях реалізується шляхом здійснення відповідного комплексу заходів законодавчого, нормативного та контролювального характеру. Узгальнено світовий досвід застосування різних методів і моделей регулювання цін у природних монополіях і визначено, які з них доцільно використовувати у вітчизняній практиці. Проаналізовано динаміку цін і чинників, що їх визначають, на ринках природних монополій. Запропоновано комплексний механізм взаємодії контролювальних органів. Визначено напрями проведення реструктуризації зазначених монополій та висвітлено варіанти інституційного забезпечення регулювання цін на їх продукцію. Розглянуто шляхи удосконалення нормативно-правової бази державного регулювання цін у природних монополіях.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

5.
У9(4УКР)0-55-56
К 89


    Кузнєцова, А. Я. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Інвестиційно-інноваційна діяльність та система її фінансового забезпечення [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук / А.Я. Кузнєцова; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2005. - 36с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-55-56 + 08.04.01

Анотація: Розроблено теоретико-методологічні засади, методичні та практичні рекомендації щодо розвитку системи фінансового забезпечення інвестиційно-інноваційної діяльності та її впровадження шляхом реалізації регуляторної політики. Розкрито суть і визначено місце та роль інновацій у теорії економічного зростання. Розглянуто сучасний стан фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності, удосконалено методики фінансування інвестиційно-інноваційних проектів за рахунок власних і залучених коштів. Обгрунтовано приципи розвитку національної інноваційної системи. Наведено пропозиції щодо розвитку банківських і небанківських форм фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності, а також оцінено вплив міжнародного капіталу на фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності. Розкрито багатоаспектність фондового ринку у механізмі фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності. Розроблено концептуальні напрями реформування чинної системи її фінансового забезпечення.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

6.
У9(4УКР)0-56
К 90


    Кулінченко, Г. В. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Податкові важелі активізації інвестиційної діяльності в Україні [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Г.В. Кулінченко; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2006. - 21с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)261.413 + 08.02.03

Анотація: Установлено, що одним з основних факторів економічного зростання для будь-якої держави є інвестиції. Проаналізовано інвестиції та їх оподаткування щодо створення умов для економічного зростання. Обгрунтовано, що для України на її сучасному етапі розвитку іноземні інвестиції є особливо важливими. Визначено, що політика держави у сфері іноземного інвестування має на меті створення сучасної системи регулювання, яка б сприяла підвищенню інвестиційної привабливості національної економіки (її окремих регіонів і підприємств). Проаналізовано причини низьких темпів накопичення інвестиційних ресурсів в Україні та показники, що відображають динаміку надходжень до бюджету; позитивні та негативні моменти політики відмови від пільгового оподаткування; зарубіжний досвід використання оподаткування як фактора залучення інвестицій; системи пільг, які використовуються у різних країнах. Виявлено та наведено пропозиції щодо ліквідації невідповідності інноваційної політики України економічним реаліям. Виділено принципи та запропоновано методи державного регулювання інвестицій на підставі зарубіжного досвіду.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

7.
У9(4УКР)0-56
Л 83


    Лугова, М. О. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Формування та ідентифікація інвестиційного партнерства держави та бізнесу [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.О. Лугова; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2007. - 24 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-131-56 + 08.00.03

Анотація: Досліджено теоретико-методичні та науково-практичні засади формування механізму інвестиційного партнерства держави та бізнесу з метою реалізації інвестиційних проектів у інфраструктурній сфері у галузях: комунальній, телекомунікаційній, енергетичній, охорони здоров'я, транспортній інфраструктурі. На підставі міжнародного досвіду виявлено переваги від залучення бізнесу до реалізації інфраструктурних проектів. Сформульовано рекомендації щодо створення необхідних передумов для ефективної співпраці між державною та приватною сторонами з урахуванням особливостей перехідної економіки. Визначено форми взаємодії держави та бізнесу, які доцільно використовувати в Україні та запропоновано механізм вибору форм партнерства. Обгрунтовано найважливіші напрямки застосування механізму інвестиційного партнерства держави та бізнесу в інфраструктурній сфері.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

8.
У9(4УКР)261.733
Н 16


    Нагайчук, Н. Г. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Формування системи добровільного медичного страхування в умовах ринкової економіки [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Н.Г. Нагайчук; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2006. - 20 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)261.733 + 08.04.01

Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання, пов'язані зі становленням і розвитком системи добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні за сучасних економічних умов. Уточнено економічну сутність медичного страхування, розроблено класифікацію страхового захисту здоров'я. Виділено й охарактеризовано специфічні ознаки ДМС, розглянуто напрями удосконалення фінансових відносин між суб'єктами договірних страхових відносин у сфері медичного страхування. Визначено класифікаційні ознаки побудови науково обгрунтованої системи ДМС. Розроблено рекомендації щодо оптимізації структури страхового тарифу з ДМС з обов'язковим включенням елементу "витрати на превентивні заходи". Удосконалено процедуру андеррайтингу, зокрема виокремлення фінансового андеррайтингу. Обгрунтовано пропозиції щодо впровадження фінансового контролю процесу взаємовідносин між страховиками та лікувально-профілактичними установами (ЛПУ). Вперше в Україні обгрунтовано економічну доцільність інвестування страховиком коштів у превентивні заходи, спрямовані на запобігання та зменшення захворюваності. Розроблено й обгрунтовано доцільність впровадження фінансових механізмів стимулювання страховиків, а також діяльності лікувально-профілактичних установ і страхувальників у системі ДМС.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

9.
У9(4УКР)0-554-07 в611
П 44


    Подолець, Р. З. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Р.З. Подолець; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2005. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)0-554-07 в611 + 08.03.02

Анотація: Досліджено питання економіко-математичного моделювання, прогнозування та оцінки ефективності зведеного енергетичного балансу України. Визначено загальні тенденції розвитку паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України, цінові та структурні диспропорції функціонування ПЕК, класифіковано його внутрішні та зовнішні зв'язки у структурі міжгалузевих зв'язків. Проведено комплексний аналіз взаємодії енергетики та економіки з використанням математичної моделі міжгалузевого балансу. Проаналізовано традиційні підходи до складання балансів основних видів енергоресурсів та запропоновано нову схему зведеного енергетичного балансу. Обгрунтовано необхідність розробки системи економіко-математичних моделей для складання звітного та прогнозного енергетичних балансів України. На підставі аналізу методологічних підходів до моделювання енергетичних систем та існуючих прикладних модельних розробок створено доцільний підхід до складання прогнозу споживання енергії та представлено імітаційну модель енергетичного балансу України, що враховує динаміку цін на енергоресурси, цінову та доходну еластичність енергоспоживання та перспективну модернізацію технологій переробки і споживання енергії. З використанням імітаційної моделі розроблено базові та додаткові сценарії енергетичного балансу, здійснено аналіз його основних показників та наведено рекомендації щодо вдосконалення енергетичної політики України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

10.
У9(4УКР)305.2-55
Р 55


    Рихтюк, В. Л. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Потенціал оборонної сфери в інноваційній моделі розвитку національної економіки [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / В.Л. Рихтюк; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2005. - 20с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)305.2-55 + 08.02.03

Анотація: Визначено сучасну роль і місце потенціалу оборонної сфери в інноваційній моделі розвитку національної економіки. Визначено вплив технологій подвійного призначення на інноваційний розвиток економіки України. Обгрунтовано пріоритети державної політики у сфері інноваційної діяльності оборонно-промислового комплексу (ОПК) нашої держави. Розроблено механізми державного регулювання щодо підтримки розвитку інноваційної діяльності в ОПК України. Досліджено процеси його організації, функціонування та розвитку з метою їх оптимізації у частині використання сучасних наукоємних конкурентоспроможних технологій. Розроблено рекомендації стосовно удосконалення організаційно-технологічних форм інноваційної діяльності в ОПК України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

11.
У9(4УКР)261.7
Ф 95


    Фурман, В. М. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Страховий ринок в Україні: проблеми становлення та стратегія розвитку [Текст] : автореф. дис... д-ра екон. наук / В.М. Фурман; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2006. - 36 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)271 + 08.04.01

Анотація: Визначено зміст поняття, базові принципи та функціональне призначення страхування, показано його специфічні особливості та встановлено причини їх виникнення. З'ясовано роль страхування у соціально-економічних процесах. Досліжено теоретичні й організаційно-методологічні засади формування страхового ринку в Україні, розкрито його сутність і особливості. Встановлено вплив державного регулювання на функціонування та стратегічний розвиток страхового ринку. Визначено світові тенденції розвитку ринку страхових послуг, а також специфічні риси його формування у країнах з транзитивною економікою. Проаналізовано сучасний стан, тенденції та проблеми становлення вітчизняного страхового ринку. Наведено оцінку нормативно-правового забезпечення страхової діяльності в Україні. Розкрито організаційно-методологічні, інформаційно-аналітичні, кадрові та технологічні засади формування страхового ринку в Україні. Обгрунтовано напрями стратегічного розвитку страхового ринку в цілому та його складових (галузевих і регіональних сегментів, окремих страхових компаній і посередників) і запропоновано шляхи їх реалізації.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

12.
У9(4Укр)262.292-56-99
Ч-42


    Чемодуров, О. М. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України".
    Інвестиційні ризики корпоративних цінних паперів [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / О.М. Чемодуров; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України" ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К. : [б. в.], 2007. - 20 с. - Б. ц.
РУБ У9(4Укр)262.292-56-99 + 08.00.03

Анотація: Теоретично обгрунтовано основні напрями реалізації державної інвестиційно-інноваційної політики на фондовому ринку та конкретні пропозиції щодо їх реалізації. Розв'язано важливу наукову проблему оцінки аналізованої облігації за тих умов функціонування українського ринку цінних паперів, коли пошук облігацій з аналогічним рівнем ризику, яка об'єктивно оцінена ринком, істотно ускладнений. Здійснено теоретичне обгрунтування й оцінку диверсифікаційного потенціалу українських цінних паперів за умов їх включення до портфелів інвесторів з розвинутих країн. Розв'язання зазначених наукових проблем і аналіз стану національного фондового ринку та джерел фінансових ресурсів дозволяють обгрунтувати пропозиції, спрямовані на підвищення ефективної реалізації інвестиційно-інноваційної політики держави щодо залучення вивезених капіталів у реальний сектор економіки України; зниження інвестиційних ризиків вкладень в українські цінні папери, зокрема, підвищення їх ліквідності та зниження кредитного ризику; використання диверсифікаційного потенціалу українських цінних паперів, який реалізується за умов їх включення до портфелів іноземних інвесторів. На підставі аналізу існуючої методології оцінки облігацій та їх портфелів обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення моделі формування ціни облігацій з урахуванням її ризикованості, визначення економічної суті показника дюрації, а також формування оптимального портфеля облігацій.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.