Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Пшениця озима тверда -- Сорти<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 по 4
1.


    Щипак, Г. В.
    Нові багатолінійні сорти пшениці озимої твердої [] / Г. В. Щипак, В. Г. Матвієць , Ю. В. Цупко // Насінництво : науково - виробничий журнал. - 2014. - N 6. - С. 13-17. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Пшениця озима тверда--Сорти


Дод.точки доступу:
Матвієць , В.Г.; Цупко, Ю.В.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

2.


    Щипак, Г.
    Тверда озима пшениця. [] / Г. Щипак // The Ukrainian FARMER. - 2017. - N 12(96). - С. 74-76.
Рубрики: Пшениця озима тверда--Сорти
Анотація: Проведено дослідження з оцінки зимостійкості, врожайності та якості зерна сортів озимої твердої пшениці вітчизняної селекції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Ярчук, І. І.
    Попередники та строки сівби пшениці твердої озимої [] / І. І. Ярчук, Т. В. Мельник // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2018. - N 2. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима тверда--Сорти
Кл.слова (ненормовані):
пшениця тверда озима, попередники, строки сівби, перезимівля, врожайність
Анотація: Наведено результати трьохрічних польових досліджень з дослідження впливу попередників та строків сівби на формування продуктивності пшеницею твердою озимою сорту Континент в умовах північного Степу України. Описано вплив строку сівби та попередника на ріст і розвиток рослин, їх перезимівлю та врожайність пшениці твердої озимої. Наведено рекомендації щодо підвищення якості перезимівлі пшениці твердої озимої. За чотирирічними даними зроблено висновки щодо врожайності пшениці твердої озимої залежно від попередника, рівня мінерального живлення та строку сівби.


Дод.точки доступу:
Мельник, Т. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


   
    Вплив попередників на урожайність та якість зерна нових сортів пшениці озимої твердої [] / С. М. Шакалій, А. В. Баган, С. О. Юрченко // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2021. - N 1(100). - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима тверда--Сорти
Кл.слова (ненормовані):
пшениця озима тверда, сорт, попередник, урожайність, натура зерна, склоподібність, вміст білка
Анотація: Збільшення потенціалу врожайності завжди було і залишається фундаментально важливим у селекційних програмах. Але сучасні сорти повинні бути не тільки високоврожайними, що дають продукцію високої якості, але і стійкими до несприятливих факторів середовища, високоадаптованими, високогомеостатичними. Тільки висока адаптивність сорту (обумовлена гомеостатичність його генотипу) може забезпечити стабільність врожаю в різних екологічних умовах. У статті представлені результати дослідження впливу попередників на урожайність та якість зерна нових сортів пшениці озимої твердої. Дослідження, проведені упродовж 2018–2020 рр. із сортами пшениці озимої твердої Приазовська та Шулиндінка в умовах Полтавської області із вивчення впливу попередників на урожайність та якість зерна, показали, що за середніми даними (2018–2020 рр.) рівень урожайності зерна на 35 % залежав від погодних умов, на 25 % від сорту і на 20 % від попередника. Сорт Приазовська по попереднику соя мав урожайність 5,62 т/га, що вище на 0,04 т/га, ніж по попереднику озимий ріпак. Вищими показниками урожайності характерезується сорт Шулиндінка по попереднику озимий ріпак (5,90 т/га) ніж по попереднику соя (5,81 т/га). Показник склоподібності є важливим для пшениці озимої твердої, оскільки він характеризує внутрішню будову зернівки. Склоподібність потрібна для подальшої переробки зерна пшениці озимої твердої у продукти макаронного виробництва. Найвищою склоподібністю характерезується урожай 2019 року. Сорт Шулиндінка мав показник склоподібності від 87 % – попередник соя до 86 % – попередник озимий ріпак.У середньому за три роки (2018–2020 рр.) найвища масова частка білка в зерні пшениці озимої твердої (15,0–14,8 %) у середньому по сортам сформувалася в сорту Приазовська по двох попередниках. Дещо нижчою масова частка білка була в сорту Шулиндінка (14,4–14,6 %). Отже, за проведеними дослідженнями кращим попередником для сорту Приазовська була соя, а для сорту Шулиндівка попередник озимий ріпак.


Дод.точки доступу:
Шакалій, С.М.; Баган, А.В.; Юрченко, С.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.