Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Пшениця -- Біологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 по 4
1.


   
    Halophytic Plant Halostachys belangeriana (Moq.) Botsch as a Source of Plant Growth-Promoting Endophytic Bacteria [] = Галофітна рослина Halostachys belangeriana (Moq.) Botsch як джерело ендофітних бактерій, що стимулюють ріст рослин / B. S. Alikulov, V. V., Shurigin V. V., K. D. Davranov // Мікробіологічний журнал = Mickobiologichny zhurnal : науковий журнал. - 2022. - Том т. 84, N 4. - С. 30-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця --Біологія
Кл.слова (ненормовані):
Halostachys belangeriana , бактеріальні ендофіти, стимуляція росту рослин, пшениця
Анотація: Halostachys belangeriana (Moq.) Botsch, також відомий як Halostachys caspica CA Mey, належить до родини Chenopodiaceae і поширений у пустелях країн Азії. Рослина росте в умовах сильної засолення та посухи, і її виживання та ріст можуть бути пов’язані з діяльністю ендофітних бактерій. Рослини Halostachys belangeriana (Moq.) Botsch були зібрані навесні з солоного ґрунту пустелі Кизилкум в Узбекистані. Ендофітні бактерії були виділені з тканин рослин шляхом зрізання зовнішніх стерилізованих пагонів і коренів і поміщення їх у воду, щоб бактерії могли вийти з тканин у воду. Суспензію переносили на триптичний соєвий агар, щоб бактерії могли рости та формувати окремі колонії. Для отримання чистих культур бактерій використовували колонії різних форм і кольорів. Бактерії перевіряли за допомогою активності, що стимулює ріст рослин, у чашках Петрі шляхом інокуляції насіння пшениці суспензією ізольованих бактерій. Найкращі стимулятори росту рослин були ідентифіковані шляхом аналізу гена 16S рРНК і порівняння його з послідовностями, зареєстрованими в GenBank NCBI. Штами перевіряли на стимулювання росту пшениці в експерименті в горщиках, а потім досліджували їх корисні для рослин властивості: N2-фіксація, солюбілізація фосфатів, утворення індол-3-оцтової кислоти (ІАК), 1-аміноциклопропан-1-карбоксилатдезамінази (АСЦ-дезамінази), сидерофорів.Всього було отримано 25 ізолятів ендофітних бактерій із тканин Halostachys belangeriana (Moq.) Botsch. Завдяки високій ефективності ізолятів ССУ-4, ССУ-7, ССУ-16, ССУ-18, ССУ-21 у стимуляції росту пагонів і коренів пшениці були обрані для ідентифікації та (ОК559720), Bacillus endophyticus SSU . -7 (OK559721), Bacillus subtilis SSU-16 (OK559722), Isoptericola halotolerans SSU-18 (OK559723) та Pseudomonas kilonensis SSU-21 (OK559724), відповідно. Одноразова інокуляція насіння перевіреними штамами збільшила довжину коренів і пагонів і свіжу масу рослин. Інокуляція насіння сумішшю п’яти штамів призвела до ще більшого підвищення показників росту рослин. Було виявлено, що досліджувані штами мали щонайменше дві корисні для рослин властивості. Штами B. pumilus SSU-4 та P. kilonensis SSU-21 мали здатність до азотфіксації. Усі штами продукували IAA; однак найактивнішим продуцентом ІУК був P. kilonensis SSU-21. Три з п'яти штамів мали здатність до солюбілізації фосфатів і продукували АЦЦ-дезаміназу та сидерофори. Штами B. pumilus SSU-4 і P. kilonensis SSU-21 володіли чотирма з п'яти перевірених корисних для рослин властивостей. Штами B. endophyticus SSU-7 та I. halotolerans SSU-18 мали три з п’яти перевірених корисних для рослин ознак, а B. subtilis SSU-16 міг просто продукувати IAA та ACC-дезаміназу.


Дод.точки доступу:
Alikulov, B. S.; Shurigin V. V., V. V.,; Davranov, K. D.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.
   185836
   У 11


    У Мяо-Син
    Управление формированием признаков пшеницы, обусловливающих устойчивость к полеганию и осыпанию [Текст] : автореф. дисс. ... канд. с.-х. наук / У Мяо-Син ; науч. рук. Г. М. Попова ; М-во сел. хоз-ва РСФСР, Ленинград. с.-х. ин-т. - Ленинград-Пушкин : [б. в.], 1960. - 21 с. - Б. ц.
Рубрики: Пшениця --Біологія

Утримувачі документа:
ННСГБ НААН

Дод.точки доступу:
Попова, Г.М. \науч. рук.\; М-во сел. хоз-ва РСФСРЛенинград. с.-х. ин-т
Примірників всього: 2
хр (2)
Свободны: хр (2)
Знайти схожі

3.
   188568
   С 13


    Савицкий, М. С.
    Биологические основы методики определения норм высева пшеницы в СССР [Текст] : автореф. дисс. ... д-ра с.-х. наук / М.С. Савицкий, науч. конс. Н.А. Майсурян ; Москов. ордена Ленина с.-х. акад. им. К.А. Тимирязева. - Москва : [б. в.], 1961. - 44 с. - Бібліогр.: с. 44. - Б. ц.
Рубрики: Пшениця --Біологія

Утримувачі документа:
ННСГБ НААН

Дод.точки доступу:
Н.А. Майсурян \науч. конс.\; Москов. ордена Ленина с.-х. акад. им. К.А. Тимирязева
Примірників всього: 1
ХР (1)
Свободны: ХР (1)
Знайти схожі

4.
   185649
   П 24


    Пекеньо, П. Х.
    Влияние минеральных удобрений на урожай и качество зерна, анатомию и химический состав стебля пшеницы в связи с полеганием [Текст] : автореф. дисс. ... канд. биол. наук / П. Х. Пекеньо ; науч. рук. А. В. Петербургский ; Москов. ордена Ленина с.-х. акад. им. К.А. Тимирязева. - Москва : [б. в.], 1960. - 20 с. - Б. ц.
Рубрики: Пшениця --Біологія

Утримувачі документа:
ННСГБ НААН

Дод.точки доступу:
Петербургский, А.В. \науч. рук.\; Москов. ордена Ленина с.-х. акад. им. К.А. Тимирязева
Примірників всього: 1
ХР (1)
Свободны: ХР (1)
Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.