Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Сочевиця -- Агротехніка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 по 12
1.


    Сауляк, О. М.
    Процеси росту і розвитку сочевиці харчової залежно від норм висіву та удобрення в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / О. М. Сауляк // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
зернобобові культури, сочевиця харчова, білок, норми висіву, удобрення, продуктивність.
Анотація: Представлено дворічні результати досліджень по вивченню впливу норм висіву та удобрення на процеси росту і розвитку сочевиці харчової в умовах Лісостепу правобережного, на сірих лісових середньосуглинкових ґрунтах і на основі цього встановлено оптимальні норми висіву та удобрення. Проведено аналіз гідротермічних умов в роки досліджень. Ріст і розвиток сочевиці харчової у значній мірі залежить як від норм висіву і удобрення, так і від погодних умов в період вегетації. Встановлено, що за умов меншої кількості опадів та підвищених температур повітря у весняний період знижуються показники польової схожості насіння та суттєве зменшення висоти та виживаності рослин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Максимов, М. В.
    Висота рослин сочевиці залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Південного Степу України [Текст] / М. В. Максимов, С. О. Лавренко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 124-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця, обробіток ґрунту, добрива, зволоження, густота рослин, висота рослини.
Анотація: Дослідження з удосконалення елементів технології вирощування сочевиці проводилися шляхом постановки чотирьохфакторного польового досліду на території сільськогосподарського кооперативу «Радянська земля» Білозерського району Херсонської області. У польових дослідах вивчали такі фактори та їх варіанти: Фактор А – основний обробіток ґрунту: полицевий на глибину 20-22 см; полицевий на глибину 28-30 см. Фактор В – фон живлення: без добрив; N45P45; N90P90. Фактор С – густота рослин, млн/га: 2,0; 2,5; 3,0. Фактор D – умови зволоження: без зрошення; зрошення. В результаті проведених вимірювань було встановлено, що найвищими рослини сочевиці за основними фазами росту та розвитку при зрошені: гілкування – 7,6; цвітіння – 32,3; дозрівання – 49,3 см і в незрошуваних умовах: гілкування – 7,4; цвітіння – 25,6; дозрівання – 39,0 см були при полицевому обробітку ґрунту на глибину 28-30 см, внесенні мінеральних добрив дозою N90P90 та густоти рослин 3,0 млн/га.


Дод.точки доступу:
Лавренко, С.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Січкар, В.
    Сочевична рентабельність. [] = В Україні активуються експерименти з вирощування сочевиці. / В. Січкар // Зерно : всеукраинский журнал современного агропромышленника. - 2017. - N 9. - С. 62-63.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Присяжнюк, О. І.
    Біохімічні показники насіння сочевиці залежно від елементів технології вирощування [] / О. І. Присяжнюк, О. В. Топчій, Т. В. Шевченко // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 4. - С. 409-415. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця; строки сівби; мікродобрива; регулятори росту; біохімічні показники
Анотація: Наведено біохімічні показники якості насіння сочевиці залежно від строків сівби, дії мікродобрив, регуляторів росту та їх поєднання. На формування біохімічних показників насіння сочевиці впливають різні чинники. Вміст сирої клітковини в середньому за роки досліджень був 3,2–3,3% на контрольному варіанті, максимальні значення – 6,9% за застосування Реаком-СР-Бобові + Регоплант за 1-го строку сівби та 8,4% Квантум-Бобові за 2-го строку. На показник вмісту крохмалю в абсолютно сухій речовині насіння найбільше вплинуло застосування регулятора росту Стимпо – 56,5% у 1-й строк сівби та поєднання його з мікродобривом Квантум-Бобові – 54,3% у 2-й строк. Загалом за роки дослідження в насінні сочевиці сорту ‘Лінза’ вміст сирого протеїну був на рівні 26–28%. За комбінованого застосування мікродобрив і регуляторів росту 27,81% – Реаком-СР-Бобові + Стимпо за 1-го строку сівби та від 27,69% – Квантум-Бобові + Регоплант до 28,60% – Реаком-СР-Бобові за 2-го строку. Встановлено максимальні показники вмісту сирої клітковини у варіантах з підживленням рослин у фазі бутонізації мікродобривом Квантум-Бобові – 4,5% за 1-го строку сівби і 10,8% за 2-го строку в 2016 р. Максимальний вміст крохмалю в насінні сочевиці в 2016 р. за обох строків сівби був у варіанті із підживленням у фазі бутонізації регулятором росту Стимпо – 58,0 та 55,8% відповідно. У 2017 р. кращі показники були у варіантах Квантум-Бобові та Квантум-Бобові + Регоплант – 55,1% за 1-го строку та у варіанті Реаком-СР-Бобові – 54,3% за 2-го строку. Вміст сирого протеїну в насінні сочевиці в 2016 р. у варіантах Реаком-СР-Бобові + Регоплант – 27,92% за 1-го строку сівби та Реаком-СР-Бобові + Стимпо – 29,93% за 2-го. У 2017 р. у варіанті Регоплант – 28,21% за 1-го та Квантум-Бобові – 28,39% за 2-го строку.


Дод.точки доступу:
Топчій, О. В.; Шевченко, Т.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Клиша, А. І.
    Взаємозв'язок ознак продуктивності у сочевиці [Текст] / А. І. Клиша, О. О. Кулініч, З. В. Корж // Науковий журнал зернові культури = The scientific journal GRAIN CROPS : фахове видання. - 2017. - Том т.1, N 1. - С. 16-21. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2311-6609
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця, генотип, мінливість, успадковування, кореляція, добір, урожай.
Анотація: Досліджено сім ліній сочевиці, їхню продуктивність, генетичну різноякісність і зв'язки між різними елементами продуктивності. Серед цих ліній найменшою кількістю діб до цвітіння (67) відзначався сортозразок Стела, а найбільшою – генотип К. 1212 (75). Найвища врожайність зерна зареєстрована у генотипів К. 1212 (2,5 т/га) та К. 1212 х Станка 2 (2,46 т/га). Найбільше значення кореляції з урожайністю було у ознак: маса бобів з рослини (0,75), кількість насіння з рослини (0,75) та маса насіння з рослини (0,78).


Дод.точки доступу:
Кулініч, О.О.; Корж, З. В.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

6.


    Фадеев, Л. В.
    Чечевица - плюсы в севообороте и рационе [Текст] / Л. В. Фадеев // AgroOne : міжнародний проект. - 2018. - N 12. - С. 28-30.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Карпенко, В. П.
    Формування симбіотичного апарату сочевиці за дії біологічних препаратів [Текст] / В. П. Карпенко, Т. П. Новікова, Р. М. Притуляк // Вісник Уманського національного університету садівництва : науково-виробничиий журнал. - 2018. - N 2. - С. 39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця, мікробний препарат, регулятор росту рослин, симбіотична система, кількість та маса бульбочок, леггемоглобін
Анотація: У статті наведено результати досліжень із вивчення особливостей формування симбіотичного апарату рослин сочевиці за дії гельної форми мікробного препарату (Rhizobium leguminosarum biovar viceae штам К-29) і регулятора росту рослин Регоплант (250 мл/т – передпосівна обробка насіння; 50 мл/га – посходове внесення). Ефективність бобоворизобіального симбіозу оцінювали у фази бутонізації, цвітіння та наливу бобів на рослинах сочевиці сорту Лінза. Кількість та масу бульбочок на кореневій системі культури визначали за методикою, описаною В.В. Волкогоном, вміст у бульбочках леггемоглобіну – за Г.С. Посипановим. Встановлено, що при комплексному використанні досліджуваних препаратів на кореневій системі сочевиці відбувалось зростання кількості і маси бульбочок та вмісту в них леггемоглобіну. В 2014 та 2018 рр. досліджень спостерігалась тенденція найактивнішого формування симбіотичного апарату сочевиці у варіантах за передпосівної обробки насіння сумішшю мікробного препарату (Rhizobium leguminosarum biovar viceae штам К-29) і регулятора росту рослин Регоплант (250 мл/т) із наступним посходовим внесенням останнього в нормі 50 мл/га.


Дод.точки доступу:
Новікова, Т. П.; Притуляк, Р.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Вміст пігментів у листках сочевиці за дії біологічних препаратів [Текст] / В. П. Карпенко, Т. П. Новікова, Р. М. Притуляк // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 7. - С. 41-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
хлорофіли aі b, сума хлорофілів a+b, каротиноїди, мікробний препарат, регулятор росту рослин, сочевиця
Анотація: У статті наводяться результати польового досліду з вивчення впливу мікробного препарату Rhizobiumleguminosarumbiovarviceaeштам К-29, в. р., 100мл/га норму насіння і регулятора росту рослин Регоплант, в. р., 250мл/т –передпосівна обробка насіння; 50мл/га –післясходове внесення на вміст фотосинтетичних пігментів (хлорофілів aі b, їх суми і каротиноїдів) у листках сочевиці сорту Лінза. Аналіз вмісту хлорофілів aі b, їх суми та каротиноїдіву листках сочевиці проводили у фазах бутонізації та початок цвітіння у відібраних зразках листків у польових умовах за методиками, описаними В.Ф. Гавриленко і Т.В.Жигаловою з використанням спектрофотометра LEKISS1104.За результатами досліджень встановлено залежність вмісту досліджуваних пігментів у листках сочевиці від погодних умов, застосування біологічних препаратів та від фази росту і розвитку культури. За комплексного використання біологічних препаратів у литках сочевиці сорту Лінза простежувалося зростання вмісту хлорофілів aі b, їх суми і каротиноїдів, завдяки чомустворювалися більш сприятливі умови для інтенсифікації проходження в рослинах основних фізіолого-біохімічних процесів, що лежать в основі формування високої продуктивності посівів.Уфазу початок цвітіння сочевиці, коли була найвища активність ростових процесів рослин, вміст досліджуваних пігментів у листках рослину порівнянні з фазою бутонізації значно збільшувався.Найвищий вміст пігментів у листках сочевиці сорту лінза було відмічено у варіантах досліду за передпосівної обробки насіння композицією мікробного препарату Rhizobium leguminosarum biovar viceae штам К-29, в. р., 100мл/га норму насіння і регулятора росту рослин Регоплант, в. р., 250 мл/т із наступним післясходовим внесенням останнього у нормі 50 мл/га, де перевищення до контролю для суми хлорофілів а і bв середньому складало 35%, каротиноїдів -43 %.


Дод.точки доступу:
Карпенко, В.П.; Новікова, Т. П.; Притуляк, Р.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Кулініч, О..
    Свіжа кров для сочевиці [] = Дослідження сортозразків сочевиці з Канади й Туреччини дозволили виявити ті з них, що найбільше підхожі для селекційної роботи / О. Кулініч // The Ukrainian FARMER. - 2019. - N 4. - С. 92-94
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Новікова, Т. П.
    Фотосинтетична продуктивність посівів сочевиці за дії біологічних препаратів [Текст] / Т. П. Новікова // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 10. - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця, мікробний препарат, регулятор росту рослин, площа листкового апарату, чиста продуктивність фотосинтезу
Анотація: У статті наведено результати польового досліду з вивчення впливу мікробного препарату (RhizobiumleguminosarumbiovarviceaeштамК-29 (1,0л/т насіння)) і регулятора росту рослин Регоплант (250мл/т –передпосівна обробка насіння; 50мл/га –посходове внесення)на формування площі листкового апарату та чистої продуктивності фотосинтезу сочевиці сорту Лінза.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Різник, В. М.
    Сочевиця - культура, що не терпить бур'янів на полі [] / В. М. Різник // Агроном : наук.-вироб. журн. . - 2020. - N 1(67). - С. 216-218.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Ленер, Данель.
    Повернення сочевиці та квасолі [] = Сочевиця і квасоля у наших широтах ледь не зникли. Втім, наразі ці культури переживають своє відродження й цікаві з економічної точки зору для біовиробництва / Д. Ленер // AGROEXPERT : практичний посібник аграрія. - 2021. - N 7(156). - С. 32-34.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.