Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Мікроміцети -- видовий склад<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 по 7
1.


    Коріновська, О. М.
    Видовий склад угруповань мікроміцетів в зоні дії ЗАТ "Криворізький суриковийзавод" та ПАТ ПівнГЗК [Текст] / О. М. Коріновська, В. М. Гришко // Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету : науково-теоретичний, науково-практичний журнал. - 2013. - N 2 (32) Сільськогосподарська екологія. Біологічні науки. Землеробська механіка. Ветеринарна медицина. Зоотехнічні науки. Економічні науки. Державне управління. - С. 51-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад


Дод.точки доступу:
Гришко, В.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Власенко, К. М.
    Застосування сенсорного аналізу у біотехнології культивування макроміцетів [] / К. М. Власенко, О. В. Кузнецова // Вісник Дніпропетровського університету. Біологія. Екологія : науковий журнал. - 2016. - Том 24, N 2. - С. 347-352. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
профільний аналіз; запах; дескриптор аромату; Pleurotus ostreatus; профіль аромату


Дод.точки доступу:
Кузнецова, О.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Кінаш, О. В.
    Морфологічні характеристики фаз росту грибів роду Mucor та Rhizopus [Текст] / О. В. Кінаш, В. О. Євстаф’єва, В. В. Мельничук // Ветеринарія, технології тваринництва та природокористування = Veterinary science, technologies of animal husbandry and nature management : науково-практичний журнал. - 2018. - N 1. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
мікроміцети, рід Mucor, рід Rhizopus, фази росту грибів
Анотація: Було вивчено морфологічні характеристики грибів роду Mucor і Rhizopus за різних фаз росту. Встановлено, що означені мікроміцети в процесі розвитку проходять п’ять стадій росту, характерних для більшості мікроміцетів. Виявлено, що 4-5 доба культивування є найбільш інформативною з точки зору ідентифікації грибів, що відповідає завершенню фази прискореного нерівномірного росту та фазі експоненціального росту.


Дод.точки доступу:
Євстаф’єва, В.О.; Мельничук, В.В.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

4.


   
    Контамінація та ушкодження мікроміцетами зерна та кормів [] / Н. М. Волощук [et al.] // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
зерно, корми, токсигенні мікроміцети
Анотація: Метою досліджень було встановлення видового складу мікроміцетів - потенційних продуцентів токсинів, які контамінують та ушкоджують зерно кукурудзи, вівса, пшениці та сої урожаю 2015. Під час виконання досліджень використано мікологічні. В результаті досліджень із зразків зерна ізольовано та ідентифіковано 24 мікроміцета, які відносились до фітопатогенів та сапротрофів, що спричиняють плісені зберігання. Серед них виявлено відомих продуцентів токсинів – представників родів Aspergillus, Penicillium, Fusarium, Myrothecium і Trichothecium. Із зерна сої і кукурудзи, поряд із представниками роду Fusarium, виділено мікроскопічний гриб Aspergillus flavus, штами якого виявлені на цих культурах часто характеризуються як високотоксичні.


Дод.точки доступу:
Волощук, Н.М.; Токова, В. М.; Пупій, О. В.; Ушкалов В. О., Данчук В. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Решетник, К. С.
    Інтенсифікація росту базидієвого гриба Schizophyllum commune за допомогою лазерного опромінення [] / К. С. Решетник, Д. С. Юськов // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2020. - N 2. - С. 106-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
фотоактивація, швидкість росту, поверхневе культивування, лікарські макроміцети
Анотація: Досліджено ростові процеси базидієвого гриба Schizophyllum сommune за дії лазерного опромінення. Для визначення швидкості росту штамів S.c.-01, S.c.-02, S.c.-03 гриба S. commune міцелій культивували на агаризованому середовищі (КГА) з різними концентраціями глюкози (10, 8, 6 і 4 г/дм3 ). З метою вивчення впливу лазерного опромінення на ріст гриба S. commune міцелій опромінювали за допомогою LED лазерів: BRP-3010-5, з випромінюванням червоного спектра з довжиною хвилі 635 нм; BBP-3010-5 — синього спектра з довжиною хвилі 405 нм та BGP-3010-5 — зеленого спектра з довжиною хвилі 532 нм. Визначено ефективні режими фотоактивації міцелію когерентним світлом. Отримано результати, які дають змогу стверджувати, що найефективнішим для всіх досліджуваних штамів цього виду є опромінення міцелію червоним світлом з довжиною хвилі 635 нм (енергія опромінення 51,1 мДж/см2 ) тривалістю 10 с. За цих умов опромінення для штамів S.c.-01, S.c.-02, S.c.-03 S. commune швидкість радіального росту міцелію зросла від 63,8 до 84,3%. Ефективним також виявилося лазерне опромінення міцелію синім світлом з довжиною хвилі 405 нм (енергія опромінення 51,1 мДж/см2 ) тривалістю 10 с. Середня швидкість росту підвищилася для штамів S.c.-03, S.c.-01 та S.c.-02 на 71,8 — 52,7%. Визначено оптимальну концентрацію глюкози (8 г/дм3 ), значення якої є меншим від стандартного (10 г/дм3 ), яке використовують для середовища КГА. Вперше було встановлено, що використання середовища КГА з концентрацією глюкози 8 г/дм3 у комплексі з лазерним опроміненням червоним (довжина хвилі 635 нм) або синім (405 нм) світлом з енергією опромінення 51,1 мДж/см2 дає змогу значно підвищити середню швидкість радіального росту міцелію.


Дод.точки доступу:
Юськов, Д. С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


   
    Fungicidal and Bactericidal Activity of the Alkyl-Substituted Guanidine-Containing Oligomers [] / M. Ya. Vortman, Yu. B. Pysmenna, A. I. Chuienko // Мікробіологічний журнал = Mickobiologichny zhurnal : науковий журнал. - 2020. - Том т. 82, N 6. - С. 54-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
алкілзамісні гуанідинійвмісні олігомери, гетеротрофні бактерії, мікроміцети, бактерицидна та фунгіцидна активності.
Анотація: Біоциди широко використовуються в медицині та різних галузях промисловості як надійний спосіб захисту від ряду мікроорганізмів. Як бактерицидні препарати використовують органічні четвертинні амонієві сполуки, біологічна дія яких полягає у порушенні структури клітинних мембран і спричиненні денатурації клітинних білків, зниженні активності ключових ферментів. Похідні гуанідину широко застосовують як антисептики, інсектициди, лікарські засоби та консерванти. Серед полімерних похідних гуанідину найбільшого практичного застосування отримав олігексаметиленгуанідинійхлорид (ПГМГХ). Механізм біоцидної дії полігуанідинів подібний четвертинним амонієвим сполукам і носить мембрано-токсичний характер. Відомо, що гуанідинієві полімери мають меншу токсичність у порівнянні з гуанідином і відносяться до третього класу небезпеки. За бактерицидними властивостями значну увагу привертає практично не досліджений клас гуанідинієвих олігомерів. З метою посилення антимікробних властивостей та спрощення і здешевлення процесу синтезу видається перспективним отримання реакційноздатних функціональних гуанідинійвмісних олігомерів з алкільними радикалами різної довжини в своєму складі. Метою даної роботи є дослідження бактерицидної і фунгіцидної активностей синтезованих олігомерних алкілзамісних гуанідинійбромідів з різними радикалами -С3Н7,-C7H15, -C10H21 - по відношенню до бактерій та мікроміцетів.


Дод.точки доступу:
Vortman, M. Ya.; Pysmenna, Yu.B.; Chuienko, A.I.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Токмакова, Л. М.
    Антагоністична активність целюлозолітичних бактерій — деструкторів органічної речовини щодо фітопатогенних мікроміцетів [Текст] / Л. М. Токмакова, Л. А. Шевченко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2023. - N 6. - С. 18-24. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2308-9377
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормовані):
антагонізм, бактерії-антагоністи, мікроміцети, фітопатогени, целюлозоруйнівні бактерії
Анотація: Целюлозолітичні бактерії Bacillus sp. 6658 та P. polymyxa КВ здатні проявляти високу антифунгальну активність щодо фітопатогенних мікроміцетів F. culmorum Sacc. 50716, A. alternate (Fries) Keissl. 2857, N. oryzae Berk. 3000 та N. oryzae Berk. 5000. Зазначені мікроорганізми є перспективними для розроблення мікробного препарату — біодеструктора, призначеного для оптимізації мінералізації-іммобілізації за використання побічної продукції рослинництва.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Дод.точки доступу:
Шевченко, Л.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.