Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Лабораторні тварини -- Мозок щурів<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 по 4
1.


   
    Thiamine diphosphate synthesis and redox state indicator in rat brain during of B(1) hypovitaminosis [] = Синтез тіаміндифосфату і показники окисно-відновного стану тканини мозку щурів за розвитку гіповітамінозу В(1) / Yu. M. Parkhomenko, A. S. Pavlova, O. A. Mejenskaya // Український біохімічний журнал = зThe Ukrainian biochemical journal : наук.-теорет. журн. - 2017. - Том 89, N 5. - С. 84-95. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Лабораторні тварини--Мозок щурів
Кл.слова (ненормовані):
гіповітаміноз В(1), обмін тіаміну в відділах мозку, тіамін, тіамін і оксидативний стрес, тіамінди­фосфат, тіамінпірофосфокіназа
Анотація: Метою цього дослідження було виявити взаємозв’язок між обміном тіаміну і станом окислювально-відновного гомеостазу в клітинах мозку при хронічному аліментарному дефіциті тіаміну. На експериментальній моделі хронічної аліментарної недостатності тіаміну (гіповітаміноз) досліджено динаміку змін в по­казниках синтезу тіаміндифосфату (ТДФ) і загальних показниках редокс-балансу метаболічних процесів у тканині мозку щурів. У цілісному гомогенаті мозку щурів вимірювали рівень ТДФ і активність тіамінпірофосфокінази (ТПК), а також рівень вільних SH-груп і активних форм кисню (АФК). Одержані результати показали, що навіть за дуже обмеженого надхо­дження тіаміну в організм (модель аліментарного гіповітамінозу) не спостерігалося підвищення рівня АФК (одного з ознак окисного стресу) в тканині мозку, в той час як рівень вільних SH-груп істотно знижувався. У цих умовах вміст ТДФ (коензимної форми тіаміну) в тканині мозку змінювався незначно, що дало підстави припустити існування некоензимних механізмів участі вітаміну В1 у підтриманні клітинного редокс-гомеостазу. Аналіз змін у вмісті ТДФ і активності TПK у корі, мозочку і гіпокампі мозку щурів у динаміці розвитку гіповітамінозу і імунореактивності TПK в кінці експерименту показав, що синтез ТДФ в клітинах різних відділів мозку не залежить від окислювально-відновного стану метаболізму, а регулюється рівнем ТДФ.


Дод.точки доступу:
Parkhomenko, Yu.M.; Pavlova, A.S.; Mejenskaya, O.A.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Пастухов, А. О.
    Дослідження транспорту глутамату в нервових закінченнях великих півкуль головного мозку щурів за умов помірної та глибокої гіпотермії [] / А. О. Пастухов, Н. В. Крисанова, Т. О. Борисова // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2017. - Том Т. 19, N 4. - С. 50-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лабораторні тварини--Мозок щурів
Кл.слова (ненормовані):
глутамат, реверс глутаматних транспортерів, помірна і глибока гіпотермія, терміналі головного мозку
Анотація: Помірна та глибока гіпотермія сьогодні успішно використовується для запобігання ускладненням ішемічного інсульту та під час кардіохірургічних операцій на дузі аорти зі зменшенням церебрального кровотоку. Досліджували вплив помірної та глибокоїгіпотермії(27 °C та 17 °Cвідповідно) на пресинаптичний транспорт глутамату в нормі і в умовах, характерних для розвитку ішемічного інсульту. Експерименти проводились з використанням синаптосом — ізольованих нервових закінчень кори великих півкуль головного мозку щурів. Транспорт глутамату в синаптосомах визначали з використанням радіоактивно міченого L-[14C]глутамату. Транспортер-опосередковане накопичення та тонічне вивільнення L-[14C]глутамату з синаптосом — різнонаправлені процеси, динамічний баланс яких визначає фізіологічний позаклітинний рівень нейромедіатора, знижуються різною мірою при помірній/глибокій гіпотермії. Перехід до помірної та глибокої гіпотермії призводить до поступового зменшення транспортер-опосередкованого вивільнення L-[14C] глутамату, стимульованого деполяризацією плазматичної мембрани та процесами дисипації протонного градієнта синаптичних везикул протонофором FCCP. Встановлено, що у ділянках мозку, де відбулось зменшення кровообігу під час кардіооперацій, напрямок змін рівня позаклітинного глутамату у нервових терміналях внаслідок гіпотермії обумовлюється чутливістю процесів накопичення та тонічного вивільнення до гіпотермії. Тож для оцінки наслідків гіпотермії слід визначити тестові параметри та клінічні критерії нейромоніторингу для впровадження в кардіохірургічну практику. Спричинене гіпотермією поступове зменшення транспортер-опосередкованого вивільнення глутамату, характерне для розвитку патологій, може зумовлювати нейропротекторні властивості гіпотермії у разі інсульту.


Дод.точки доступу:
Крисанова, Н.В.; Борисова, Т.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


   
    Нейрофізіологічні механізми формування нехімічної залежності самостимуляцією позитивно –емоціогенних зон мозку у щурів [] / О. Г. Берченко, Д. О. Бевзук, Н. О. Левичева // Вісник Дніпропетровського університету. Біологія. Екологія : науковий журнал. - 2016. - Том 24, N 2. - С. 270-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лабораторні тварини--Мозок щурів
Кл.слова (ненормовані):
Біопотенціали мозку; задній вентролатеральний гіпоталамус -- позитивні емоції ; агресивна поведінка; тривожно-фобічна поведінка


Дод.точки доступу:
Берченко, О.Г.; Бевзук, Д.О.; Левичева, Н.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


   
    Шлях біосинтезу серотоніну в головному мозку за умов експериментального ожиріння викликаного довготривалим уведенням прогестерону [Текст] / А. Александров, В. Конопельнюк, І. Компанець // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія, Біологія. - 2018. - N 1(75). - С. 59-63. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-2748
Рубрики: Лабораторні тварини--Мозок щурів
Кл.слова (ненормовані):
ожиріння, прогестерон, серотонін.
Анотація: Ожиріння – найрозповсюдженіша комплексна проблема зі здоров'ям. Cеротонінергічна cиcтема мозку бере учаcть у нейроендокринній регуляції, а також у регуляції ряду поведінкових функції організму. Cеротонін є медіатором амінної природи, який одночасно виступає в ролі нейротранcміттера та тканинного гормону. Найбільша кількість серотоніну синтезується у головному мозку та 12-палій кишці. Як нейротранcміттер cеротонін впливає як безпоcередньо, так і опоcередковано на функції більшоcті клітин головного мозку. На функціонування серотоніну впливає жіночий статевий гормон прогестерон. Одним із ефектів прогестерону є те, що він викликає збільшення маси жирової тканини під час вагітності. Довготривале використання прогестерону при гормональній замісній терапії чи у складі засобів контрацепції також призводить до збільшення маси тіла за рахунок жирової тканини. У даній роботі було визначено рівні активності ферментів серотонінергічної системи – триптофан-гідроксилази, триптофан-декарбоксилази й моноаміноксидази (МАО) та концентрації триптофану, 5-гідрокситриптофану, серотоніну та 5-гідроксиіндолоцтової кислоти у мозку щурів за умов ожиріння, викликаного довготривалим уведенням прогестерону. Дослідження показали, що вміст триптофану, 5-гідрокситриптофану, серотоніну та 5-гідроксиіндолоцтової кислоти у мозку щурів за умов ожиріння, викликаного довготривалим уведенням прогестерону, збільшився порівняно зі щурами контрольної групи. Рівні активності триптофан гідроксилази і МАО зменшились, а рівень активності триптофан декарбоксилази – збільшився у мозку щурів за умов ожиріння, викликаного довготривалим уведенням прогестерону. Таким чином, у результаті проведених досліджень нами встановлено дисбаланс у системі метаболізму серотоніну в головному мозку щурів, при розвитку гормонального ожиріння, індукованого довготривалим уведенням прогестерону, що може свідчити про залучення функціонування серотонінергічної нейротрансмітерної системи в механізми розвитку ожиріння і супутніх захворювань.


Дод.точки доступу:
Александров, А.; Конопельнюк, В.; Компанець, І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.