Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Забруднення атмосфери<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 по 4
1.


    Демиденко, А. С.
    Вивчення особливостей поширення забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери міст [Текст] / А. С. Демиденко // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2014. - N Спец. випуск. - с. 45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Забруднення атмосфери


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Борисов, О. О.
    Геоекологічна оцінка ризику кислотно-сольового забруднення примагістральних ділянок педосфери (на прикладі міста Києва) [Текст] / О. О. Борисов // Техніка, енергетика, транспорт АПК : всеукраїнський науково-технічний журнал. - 2017. - N 1. - С. 70-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Забруднення атмосфери
Кл.слова (ненормовані):
педосфера, ґрунти, кислотно-сольове забруднення, забруднення автотранспортом, дорожньо-транспортний комплекс, кислотність.
Анотація: описано хімічні та фізико-хімічні процеси, що відбуваються в довкіллі з основними компонентами емісії відпрацьованих газів автомобілів, зазначено ризики цих перетворень для здоров’я людини і вищих тварин. Зроблено висновок щодо необхідності комплексного аналізу екологічного стану територій, розташованих поблизу автомагістралей. За методами хімічного і фізико-хімічного аналізу проведена оцінка кислотно-сольового забруднення атмосферних опадів та придорожніх ґрунтів поблизу транспортних розв’язок однієї з основних автомагістралей м. Києва − проспекту Перемоги. Встановлено, що навесні, після використання протиожеледних засобів, pH водних витяжок зразків придорожніх ґрунтів сильно зміщений у бік лужного середовища, а забруднення іонами Хлору зросло майже в 1,9−2,6 рази. Окрім того, після 3−5 діб знаходження сніжного покриву поблизу автомагістралі спостерігалось суттєве збільшення в ньому грубодисперсного і дрібнодисперсного пилу, а також зміна pH до лужного і слабколужного.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Приседський, Ю. Г.
    Зміни активності каталази в листі деревних і чагарникових рослин в умовах забруднення повітря сполуками флуору, сульфуру та нітрогену [] / Ю. Г. Приседський // Вісник Дніпропетровського університету. Біологія. Екологія : науковий журнал. - 2016. - Том 24, N 2. - С. 295-301. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Забруднення атмосфери
Кл.слова (ненормовані):
стійкість рослин; комплексне забруднення повітря; антиоксидантні ферменти


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Вовкодав, Г. М.
    Оцінка забруднення повітряного басейну міста Одеса сірководнем та фенолом [Текст] / Г. М. Вовкодав, О. В. Бешляга // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 1. - С. 94-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Забруднення атмосфери
Кл.слова (ненормовані):
забруднення атмосфери, стаціонарні пости, індекс забруднення атмосфери, фенол, сірководень
Анотація: Статтю присвячено дослідженню та оцінці якості атмосферного повітря, що нині є актуальною задачею. Визначено, що в м. Одеса розташована велика кількість різних джерел викидів, які негативно впливають на якість повітря. Тому реалізація природоохоронних заходів неможлива без оперативної оцінки рівня забруднення атмосфери. З огляду на це, метою дослідження є оцінка рівня забруднення атмосфери в м. Одеса сірководнем та фенолом. Об’єктом дослідження є визначення ступеня забруднення атмосферного повітря в м. Одеса. Для розрахунку характеристик рівня забруднення атмосфери були проведені стандартні розрахунки згідно з «Руководство по контролю загрязнения атмосферы. РД 52.04.186-89. Москва Госкомгидромет, 1991». Відповідно до отриманих результатів, можна зробити висновок, що атмосфера забруднена з перевищенням ГДКсд для фенолу у 1,5–3 рази та у 1,5–2 рази для сірководню. Аналіз індексу забруднення атмосфери у 2003 і 2013 р. встановив зменшення показників у 1,5–2 рази. Для 2003 р. характерними були зміни тенденцій кожні 2–3 місяці (ріст параметра змінювався на зменшення), а у 2013 р. така чітка динаміка не простежувалась. Інша картина спостерігалася для вмісту сірководню. Найбільші значення середньомісячних концентрацій зареєстровано у різні періоди (у 2003 р. у травні, а у 2013 р. — у серпні). Також виявлено зміну тенденції протягом року, тобто у 2013 р. зафіксували незначний ріст від початку і до кінця року, а в 2003 р. відбувалися більш різкі зміни, особливо в літній період.


Дод.точки доступу:
Бешляга, О.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.