Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=українська чорно-ряба молочна порода, лінія, корови, вим’я, проміри, машинне доїння, молоковіддача<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.


    Понько, Людмила Петрівна.
    Морфологічні та функціональні властивості вимені тварин різних ліній української чорно-рябої молочної породи [] / Л. П. Понько // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 68-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба молочна порода
Кл.слова (ненормовані):
українська чорно-ряба молочна порода, лінія, корови, вим’я, проміри, машинне доїння, молоковіддача
Анотація: Розвиток вимені та його якісна характеристика – найважливіші показники, за якими судять про придатність корів до машинного доїння. З цією метою визначають форму, розміри, величину вим’я, розміщення дійок (морфологічні ознаки), тривалість та інтенсивність доїння, одночасність видоювання, рівномірність розвитку (індекс вим’я) чвертей (функціональні властивості). Дослідження проведені на коровах української чорно-рябої молочної породи в умовах ДП ДГ «Па- січна» Старосинявського району Хмельницької області. Досліджувався вплив ліній на морфологічні та функціональні ознаки вим’я корів. Вивчення морфологічних особливостей вим’я корів проводили шляхом взяття промірів молочної залози, функціональні властивості вим’я вивчали за інтенсивні- стю молоковіддачі. Встановлено, що корови ліній Бутмейке 1450228.3 та Валіанта 1650414.73 переважали своїх ровесниць ліній Р. Соверінга 198998 та С.Т. Рокіта 252803 за обхватом вим’я на 6-6,6 см (Р<0,05), довжиною – на 3,5(Р<0,05) та 3,8 см (Р<0,01), за шириною вим’я – на 2,5-2,7 см (Р<0,05). За іншими промірами вірогідної різниці між тваринами різних ліній не виявлено. Найкращий надій за добу мали тварини лінії Бутмейке 1450228.63, вони переважали своїх ро- весниць на1,9-3,5 кг (Р<0,05).За швидкістю молоковіддачі та індексом вим’я між тваринами різних груп різниця була несуттєвою. Аналіз морфо-функціональних властивостей молочної залози показує, що корови української чорно-рябої молочної породи в основному мали чашо- та ванноподібну форму вим’я, воно було добре розвинене в довжину і ширину, частки рівномірно розвинені, дійки циліндричної форми. У цілому, корови української чорно-рябої молочної породи у сукупності морфологічних та функціональних ознак вим’я, відповідали молочному типу продуктивності. Розвиток вим’я піддослідних тварин задовольняє сучасні вимоги машинного доїння.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.