Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=ротор, вібрації, автоматичне балансування (самобалансування), автобалансуючий пристрій (АБП), ефективність балансування.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.


    Ройзман, В. П.
    Теоретичне дослідження процесу автоматичного балансування роторів з вертикальною віссю обертання рідкими робочими тілами (випадки ідеальної та в’язкої рідин) [] / В. П. Ройзман, І. В. Драч // Вібрації в техніці та технологіях : Всеукраїнський науково - технічний журнал. - 2015. - N 3. - С. 50-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія процесів та машин
Кл.слова (ненормовані):
ротор, вібрації, автоматичне балансування (самобалансування), автобалансуючий пристрій (АБП), ефективність балансування.
Анотація: У статті розглядається робота рідинного автобалансуючого пристрою для роторів зі змінним дисбалансом, який має вигляд порожнистої камери, частково заповненої робочими тілами (рідиною) і є пасивним регулятором прямої дії, що не потребує підведення енергії і системи керування для переміщення коригувальних мас. Розглянуто випадки ідеальної рідини і в’язкої рідини. Розроблене теоретичне обґрунтування автоматичного балансування рідиною роторів з вертикальною віссю обертання відрізняється від існуючих положень врахуванням гідравлічних властивостей рідини і демпфування системи. Теоретичний аналіз моделі процесу автоматичного балансування (самобалансування) роторів рідинними робочими тілами дозволяє встановити, що: у рідинному автобалансирі рідина прагне встановитися проти дисбалансу не тільки в зарезонансній, але й у дорезонансній зоні обертання ротора і на самому резонансі; автоматичне балансування рідиною є ефективним для пружно-деформівних роторів, роторів на пружних опорах, де наявна різниця фаз між напрямком сили від дисбалансу і прогином ротора або переміщенням ротора; ефективність автоматичного балансування залежить від відношення кутової швидкості до критичної, коефіцієнта зовнішнього опору, відношення початкового дисбалансу до дисбалансу рідини і відносних розмірів АБП; найбільший ефект балансування досягається, коли велична дисбалансу рідини близька до величини початкового дисбалансу, що зумовлено негативним впливом тертя зайвої рідини; в’язкість рідини призводить до того, що рідина може зупинятися на деякій відстані від положення зрівноваженості, тобто в’язка рідина має зони рівноваги.


Дод.точки доступу:
Драч, І. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.