Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Сорго цукрове -- Сорти<.>
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.


    Вишневська, О. В.
    Випробування різних сортів сорго цукрового в зоні Полісся для потреб біоенергетики [Текст] / О. В. Вишневська, О. В. Маркіна // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 54-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго цукрове--Сорти
Кл.слова (ненормированные):
гібриди, сорти, флуоресценція, продуктивність, цукристість, відновлювана енергетика, біометан
Аннотация: За особливостями розвитку рослин сорго цукрового в умовах зони Полісся виділено гібриди, які відрізняються інтенсивністю наростання вегетативної маси незалежно від умов вегетації (динаміка добового приросту становила 1,08–3,44 см/добу). Вивчено інтенсивність флуоресценції у листках сорго цукрового залежно від року та системи удобрення, яка у посушливих умовах становила 400–960 відн. од., а при достатньому зволоженні збільшувалась у 2,1 – 2,6 раза. В умовах зони Полісся сорти та гібриди сорго цукрового забезпечили надходження біомаси на рівні 38 – 118 т/га (в перерахунку на суху речовину — 4,7 – 30,5 т/га). Різна тривалість вегетаційного періоду дає можливість створити динамічний конвеєр надходження біомаси сорго цукрового для заповнення метантеків протягом 34–64 днів. Визначено вміст цукру в рослинах сорго цукрового (4,48–14,99%) та динаміку накопичення його в рослинах (максимум на 21 день від початку цвітіння рослин). Встановлено вміст (10,33 – 10,79 МДж/кг) і вихід енергії (23,8 – 205,9 ГДж/га), яка перетворюється на біометан (2233–4952 м3/га). Застосування у дві активні фази розвитку рослин сорго цукрового листкової обробки препаратом Грейнактив-С покращувало ростові процеси рослин на 26%, інтенсивність фотосинтезу — на 48,7, врожайність — на 2 – 57%, цукристість — на 0,56 – 3,76%. Встановлено, що в умовах Полісся можна успішно вирощувати різні сорти сорго цукрового для потреб «зеленої» енергетики. Вегетативна маса його рослин із урахуванням врожайності (38–118 т/га) забезпечує питомий вихід біометану з одного гектара на рівні 571–4952 м3/га залежно від сорту, гібрида та системи удобрення.


Доп.точки доступа:
Маркіна, О.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

2.


   
    Біохімічний склад та алелопатичні властивості насіння сорго цукрового [] / Л. І. Сторожик [и др.] // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2022. - Том т. 18, N 1. - С. 66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго цукрове--Сорти
Кл.слова (ненормированные):
екстракти насіння, алелохімікати, подібність, інгібуюча та толерантна дія, біотести
Аннотация: Встановлено основний склад алелохімікатів та активність їх водних екстрактів із насіння сорго цукрового – гібридів з високим та середнім вмістом цукру «Sugargraze ARG» (Аргентина), «Sioux» (США) та «Ananas» (Україна) на енергію проростання. і пророщування насіння дослідних культур (горох, конюшина). Насіння сорго цукрового має достатню кількість алелохімікатів, специфіка яких залежить від сортових відмінностей у вмісті фенольних сполук (глікозидів), дубильних речовин, кислот і вуглеводів. Активність алелохімікатів, виділених із насіння, була слабкою щодо стимулюючого ефекту та високою щодо інгібуючого. Для водорозчинних екстрактів із насіння сорго характерне різке зниження прояву алелопатичної активності при зниженні їх концентрації до 5–20 %. Дослідження водорозчинних екстрактів насіння в концентрації 30–50 % показали їхню високу загальну алелопатичну активність, яка проявлялася в пригніченні проростання насіння біотестових культур на 42 %. Видоспецифічність дії алелохімікатів необхідно враховувати при посіві багатокомпонентних полів, плануванні сівозмін,


Доп.точки доступа:
Сторожик, Л.І.; Войтовська, В.І.; Терещенко, І. С.; Завгородня, С. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.