Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Рибництво -- Короп -- Імунологія<.>
Общее количество найденных документов : 6
Показаны документы с 1 по 6
1.


    Попик, І. М.
    Вплив різних доз вітаміну А на стан про- й антиоксидантної систем у крові коропа [] / І. М. Попик // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2012. - Том 14, N 1/2. - С. 184-187. - Бібліогр. у кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Онисковець, М. Я.
    Вплив свинцю на активність ферментів антиоксидантного захисту та процеси пероксидного окиснення ліпідів в еритроцитах крові коропа лускатого [] / М. Я. Онисковець, В. В. Снітинський // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2013. - Том т. 15, N 2. - С. 107-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія


Доп.точки доступа:
Снітинський, В.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

3.


    Сеник, Ю. І.
    Роль ліпідів еритроцитарних мембран у формуванні резистентності до йонів цинку [] / Ю. І. Сеник, В. О. Хоменчук, В. З. Курант, В. В. Грубінко // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2013. - Том 15, N 3. - С. 111-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія


Доп.точки доступа:
Хоменчук, В.О.; Курант, В.З.; Грубінко, В.В.
Нет сведений об экземплярах (Источник в БД не найден)

Найти похожие

4.


    Лобойко, Ю. В.
    Комет-аналіз ступеня ушкодження ДНК лімфоцитів крові однорічок коропа за дії ектопаразитів [] / Ю. В. Лобойко, В. В. Стибель // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2014. - Том Т. 16, N 2. - С. 49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія


Доп.точки доступа:
Стибель, В.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

5.


    Лобойко, Ю. В.
    Терапевтична ефективність протипаразитарних препаратів з групи макроциклічних лактонів та імуномодулятораза лернеозу коропа [] / Ю. В. Лобойко, М. М. Данко, В. В. Стибель // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2016. - Том Т. 18, N 1. - С. 87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія
Кл.слова (ненормированные):
короп, ектопаразити, Lernaea Cyprinacea, макроциклічні лактони, імуномодулятор
Аннотация: У статті представлено результати досліджень щодо визначення терапевтичної ефективності протипаразитарних препаратів з групи макроциклічних лактонів «Бровермектин-гранулят», «Емамектин-бензоат» та імуномодулятора «Авесстим». Матеріалом для дослідження ефективності препаратів були однорічки любінського лускатого коропа, спонтанно інвазовані ектопаразитами Lernaea cyprinacea. Для досліду використовували препарати «Бровермектин-гранулят» (розробка НВФ «Бровафарма» серійного виробництва; 1 г препарату містить: активно діючу речовину (АДР) івермектин — 3,5 мг, токоферол ацетат — 20 мг) і «Емамектин-бензоат» (виробництво King Quenson Industry Group; 1 г препарату містить АДР емамектин-бензоат — 50 мг) та імуномодулятор «Авеcстим» (синтезовано в лабораторії кафедри токсикологічної та неорганічної хімії Запорізького державного медичного університету; 1 г містить АДР морфоліній 2-[5-(піридин-4-іл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо]ацетат — 10 мг). Введення препаратів здійснювали перорально за допомогою зонду в передній відділ кишечнику риб: «Бровермектин-гранулят» та «Авесстим» — одноразово дві доби поспіль, «Емамектин-бензоат» — одноразово впродовж семи діб. Встановлено, що використання протипаразитарних препаратів з групи макроциклічних лактонів «Бровермектин-гранулят» та «Емамектин-бензоат» забезпечувало високу терапевтичну ефективність за спонтанного лернеозу коропів. «Бровермектин-гранулят» за умови застосування дворазово у дозі 60 мг/кг маси тіла виявив екстенсефективність 90 % та інтенсефективність 97,5 %. Екстенсефективність та інтенсефективність препарату «Емамектин-бензоат», застосованого в дозі 10,0 мг/кг маси протягом семи діб, склали 90 % та 97,7 % відповідно. Доведено, що комплексне застосування імуномодулятора «Авесстим» та протипаразитарного препарату «Бровермектин-гранулят» за лернеозу коропа забезпечувало знищення збудників інвазії, активізацію імунної системи, швидке відновлення ушкоджених тканин, покращення загального стану організму риб.ф


Доп.точки доступа:
Данко, М.М.; Стибель, В.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

6.


    Курбатова, І. М.
    Білки плазми крові коропа за дії сульфаніламіду [] / І. М. Курбатова // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2017. - Том Т. 19, N 2. - С. 50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп--Імунологія
Кл.слова (ненормированные):
короп, плазма крові, білки, сульфаніламід
Аннотация: Білковий спектр плазми крові дворічок коропа, за даними електрофорезу в ПААГ, характеризується наявністю 17 фракцій протеїнів, розміщених у зонах преальбумінів, альбумінів, трансферинів, церулоплазміну, гаптоглобіну, фібриногену, гліко- та ліпопротеїдів. Молекулярна маса білків виявлених фракцій коливається від 25 до 450 кДа і більше, а їх кількість у плазмі крові риб і фракційний склад залежали від вмісту сульфаніламіду у воді акваріума. За концентрації сульфаніламіду у воді 0,015 мг/дм3 загальний вміст та фракційний склад білків плазми крові риб, порівняно з контролем, не змінювались, окрім білків з молекулярною масою 260 кДа, рівень яких знизився на 28 %. Підвищення концентрації сульфаніламіду у воді акваріума до 0,15 мг/дм3 впливало на фракційний склад білків плазми крові коропів більшою мірою, про що свідчить поява на фореграмі чотирьох нових білкових зон з молекулярною масою понад 140 кДа (зона F), близько 100 кДа (зона Н іJ) іменше 50 кДа (зонаР), а також відсутність білків в зонах L (більше 60 кДа), O (50 кДа) і Q (35кДа). Крім того, у плазмі крові риб за концентрації сульфаніламіду у воді 0,15 мг/дм3 зареєстровано підвищення вмісту білків з молекулярною масою 60 кДа на 76 % та зниження рівня протеїнів з молекулярною масою 260 кДа і менше (фракції C і D) — відповідно, на 35 і 48 % порівняно з контролем. У риб за концентрації сульфаніламіду 0,30 мг/дм3 у воді акваріума вплив вказаного ксенобіотика на фракційний склад білків плазми крові проявлявся у зниженні рівня протеїнів фракцій C і D (260 кДа і менше), G (140 кДа) та підвищенням вмісту білків фракції М (60 кДа) паралельно із появою нових фракцій (F, H, J і P), що може бути наслідком зміни електрофоретичної рухливості білків за рахунок впливу цієї сполуки на заряд білкової молекули. Сульфаніламід, доданий у воду акваріума у концентрації 0,015, 0,15 і 0,30 мг/дм3, не впливав на загальний вміст білка у плазмі крові риб.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.