Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Бджільництво -- хвороби -- варооз<.>
Общее количество найденных документов : 4
Показаны документы с 1 по 4
1.


    Єфіменко, Т. М.
    Варооз бджіл та заходи зниження його шкодочинності [] / Т. М. Єфіменко // Пасіка : додаток до журналу "Дім, сад, город". - 2013. - N 4. - С. 14-16
Рубрики: Бджільництво--хвороби--варооз


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Мусієнко, О. В.
    Взаємозв'язок між ураженням розподілу грибом Ascosphaera aris та вароозом протягом бджолярського сезону з врахуванням екологічних умов й продуктивності сімей [] / О. В. Мусієнко, В. М. Мусієнко, О. С. Кистерна // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Ветеринарна медицина" : науково-методичний журнал. - 2013. - N 2. - С. 71-75. - Бібліогр. у кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--хвороби--варооз


Доп.точки доступа:
Мусієнко, В.М.; Кистерна, О.С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

3.


    Євстаф’єва, В. О.
    Біологічні особливості сезонної динаміки Varroa destructor (Anderson and Trueman, 2000) в умовах Полтавської області [] / В. О. Євстаф’єва, О. С. Назаренко // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2018. - N 1. - С. 122-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--хвороби--варооз
Кл.слова (ненормированные):
варооз, медоносні бджоли, сезонна динаміка, екстенсивність, інтенсивність інвазії, індекс рясності
Аннотация: Наведено дані щодо визначення показників зараженості медоносних бджіл Varroa destructor у кліматичних умовах Полтавської області залежно від сезону з урахуванням біологічних особливостей паразитичних кліщів. Установлено, що сезонна динаміка вароозу характеризується зростанням показників екстенсивності інвазії та індексу рясності у літньоосінній період року, а показників інтенсивності інвазії – взимку та влітку. Доведено, що впродовж року кількість кліщів на одній робочій бджолі коливається в межах від 1 до 8 екз. Біологічні особливості кліщів характеризуються активізацією паразитування на бджолах влітку (до 8 екз. імаго) та восени (до 7 екз.).


Доп.точки доступа:
Назаренко, О.С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Назаренко, О. С.
    Поширення вароозу медоносних бджіл на території Полтавської області [] / О. С. Назаренко, В. О. Євстаф’єва // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2019. - N 2(93). - С. 254-260. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--хвороби--варооз
Кл.слова (ненормированные):
варооз, медоносні бджоли, поширення, мікстінвазії, показники інвазованості
Аннотация: Сучасне бджільництво є важливою галуззю сільського господарства у різних країнах світу, зокрема в Україні, що забезпечує запилення ентомофільних сільськогосподарських культур, виробництво меду, воску та іншої продукції бджільництва для потреб населення, харчової, медичної, хімічної та інших галузей. На заваді розвитку галузі стоять заразні й незаразні хвороби бджіл та їх розплоду, які завдають значних збитків бджільництву. До таких хвороб належить і варооз, який є глобальною проблемою для бджільництва, тому що інвазія призводить до ослаблення і зменшення чисельності бджолосімей, негативного впливу на навколишнє середовище, зниження врожайності ентомофільних сільськогосподарських культур і загальної продуктивності галузі в цілому. Науковці зазначають, що впродовж останніх років паразит Varroa destructor є одним із самих небезпечних шкідників медоносних бджіл (Apis mellifera). Дослідження виконували на базі лабораторії кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтавської державної аграрної академії та в умовах 424 одноосібних селянських та фермерських господарств Полтавської області (Гребінківський, Лубенський, Зіньківський, Котелевський, Новосанжарський, Оржицький, Пирятинський, Полтавський, Решетилівський райони). За результатами паразитологічних досліджень встановлено, що варооз медоносних бджіл є поширеною інвазією на території досліджуваного регіону, середня ураженість бджолосімей становить 48,71 % за коливань показників від 16,66 до 100,0 %. Причому 83,25 % досліджуваних господарств виявилися неблагополучними щодо вароозу. Визначено, що вароозна інвазія у медоносних бджіл у 61,34 % випадках перебігає в асоціації з іншими інвазійними хворобами, такими як: ноземоз, акарапоз та амебіаз. Вароозну моноінвазію встановлено у 38,66 % випадках. Мікстінвазії складалися з двох- (51,88 %) та трикомпонентних (9,46 %) асоціацій збудників інвазій. Частіше діагностували вароозно-ноземозну інвазію (78,46 %). Рідше встановлювали вароозно-ноземозноакарапозну (8,39 %), вароозно-ноземозно-амебіазну (7,03 %), вароозно-акарапозну (5,21 %) та вароозно-амебіазну (0,91 %) інвазії. Отримані результати досліджень дозволять підвищити ефективність планування лікувальних та профілактичних заходів у бджільництві.


Доп.точки доступа:
Євстаф’єва, В.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.