Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Бджільництво -- сім'я -- Медозбір<.>
Общее количество найденных документов : 7
Показаны документы с 1 по 7
1.


    Репка, В.
    Підготовка бджолосімей до головного медозбору [Текст] / В. Репка // Бджоляр. - 2014. - N 7. - С. 6-14
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Дружбяк, А.
    Нарощування сили сімей до ранніх медозборів [Текст] / А. Дружбяк // Бджоляр. - 2017. - N 3. - С. 9-14.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Сидоренко, О.
    Сильні сім'ї до головного медозбору [] / О. Сидоренко // Пасіка : додаток до журналу "Дім, сад, город". - 2017. - N 6. - С. 10-11.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

4.


    Богач, А.
    Керування розвитком бджолосімей залежно від структури медозбору [Текст] / А. Богач // Бджоляр. - 2020. - N 6. - С. 10-14.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Martseniuk, N. I.
    Flight activity of bee colonies at Acer spp. bee pollen collection [] / N. I. Martseniuk, L. O. Adamchuk, O. I. Akulonok // Біологія тварин : науково - теоретичний журнал. - 2020. - Том Т. 22, N 1. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір
Кл.слова (ненормированные):
пилок, бджолине обніжжя, підгодівля, Acer, пилкопродуктивність, дресирування бджіл
Аннотация: Метою було дослідження льотної діяльності бджолиних сімей під час цвітіння Acer L. як джерела монофлорного обніжжя. Для досягнення мети було поставлено завдання: дослідити інтенсивність льоту бджіл під час цвітіння кленів; оцінити стан бджолиних сімей за силою та кількістю розплоду після підгодівлі з елементами дресирування на корм; встановити пилкопродуктивність бджолиних сімей під час цвітіння Acer L. Використовували загальноприйняті зоотехнічні методи формування груп-аналогів (контроль — стандартне утримання; дослід — підгодівля пилком з клену); пилкову продуктивність бджолиних сімей оцінювали за кількістю отриманої продукції; ботанічне походження бджолиного обніжжя визначали методом пилкового аналізу. Встановили, що інтенсивність льоту бджіл дослідної групи була вищою за контрольну під час першого обліку в середньому на 38,5 %, другого — на 30,0 % і третього — на 19,4 %. За кількістю відкритого і запечатаного розплоду дослідні сім’ї переважали контрольні на 0,5 і 1 стільник при першому обліку і на 0,5 — при другому; за кількістю кормів на 0,5 стільника при першому обліку і на 1 — при другому. Встановили, що дослідні сім’ї мали вищу пилкову продуктивність. Щоденний об’єм принесеного обніжжя у дослідних сім’ях знаходився у межах від 64 г до 97 г з максимальним коефіцієнтом варіації 9,6 %, а у контрольних — від 90 г до 135 г, з варіацією 14,4 %. Це дає підставу припустити, що чим сім’я має більше льотної бджоли, тим більше різної роботи вони виконують (збір нектару, пилку, прополісу, води), що може впливати на зміну показників продуктивності за певний період. Визначили, що стимулююча підгодівля і дресирування бджіл, мають позитивний ефект на збільшення пилкопродуктивності сімей. Середньодобова пилкопродуктивність бджолиних сімей дослідної групи становила 104,3 г, а контрольної — 79,3 г, що менше на 24 %. Маса сирого зібраного обніжжя за весь період становила 2,7 кг від дослідної групи і 2,1 кг від контрольної, що на 22,2 % менше. Різниця у вазі загального збору спричинена також більшою масою окремої пилкової грудочки монофлорного збору, що переважало поліфлорне (контрольної групи) на 28 %. Отже, стимуляційна підгодівля бджолиних сімей цукровим тістом з кленовим пилком, збільшує їх пилкопродуктивність на збиранні монофлорного бджолиного обніжжя під час цвітіння Acer L.


Доп.точки доступа:
Adamchuk, L. O.; Akulonok, O. I.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

6.


   
    Установлення впливу кількісного рівня надходження пилку на розвиток бджолиних сімей та ефективність використання медозбору [Текст] / О. А. Міщенко [и др.] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2020. - N вип. 5. - С. 37-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір
Кл.слова (ненормированные):
медоносні бджоли, бджолиний розплід, стільники, білковий корм, пилок, бджолине обніжжя, медозбір, збиральна активність бджіл.
Аннотация: Відомо, що від кількості нектару і пилку залежить життєдіяльність бджіл, підвищується яйцекладка у бджолиних маток. Мета наших досліджень полягала у встановленні впливу кількісного рівня надходження білкового корму на розвиток бджолиних сімей. За результатами дослідження доведено, що показники активності збору бджолами обніжжя знаходяться в прямій залежності від кількості розплоду, а саме: чим більша кількість розплоду вирощується у бджолиних сім’ях в той чи інший період, тим більший принос обніжжя. Із збільшенням кількості розплоду зменшуються запаси перги і бджоли збільшували збиральну активність.


Доп.точки доступа:
Міщенко, О.А.; Литвиненко, О.М.; Афара, К. Д.; Криворучко, Д. І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


   
    Оптимальні строки ізоляції бджолиних маток на період медозбору [Текст] / О. А. Міщенко, О. М. Литвиненко, Г. Л. Боднарчук // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2023. - N 3. - С. 40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Медозбір
Кл.слова (ненормированные):
бджолина сім’я, українська степова порода бджіл, бджолиний розплід, бджолина матка, сила бджолиної сім’ї, збиральна активність бджіл, медова продуктивність
Аннотация: Наявність у бджолиній сім’ї великої кількості печатного розплоду під час головного медозбору завжди позитивно впливає на його використання, оскільки слугує джерелом поповнення сім’ї молодими бджолами, підтримує її силу, не вимагаючи значних витрат енергії і корму по догляду. Відсутність чи значне зменшення розплоду за тривалого медозбору (25–30 діб) лише у перші 12–14 діб збільшує кількість зібраного бджолами меду. Потім кількість меду значно знижується через ослаблення бджолиної сім’ї, яка, не поповнюючись молодими бджолами, нездатна ефективно використати другу половину медозбору. Ізоляція бджолиних маток на період медозбору строком до 20-ти діб зменшує втрати енергії бджолами та підвищує медову продуктивність бджолиних сімей. Оптимальним строком ізоляції бджолиних маток з метою зменшення втрат енергії бджіл по догляду за розплодом та збільшення медової продуктивності виявився період за 10 діб до початку медозбору. Створивши резерв бджіл, можна істотно підвищити медпродуктивність та ефективність запилення ентомофільних культур. Застосування такого технологічного прийому, як ізоляція бджолиних маток на період медозбору, дає можливість підвищити медову продуктивність бджолиних сімей.


Доп.точки доступа:
Міщенко, О.А.; Литвиненко, О.М.; Боднарчук, Г.Л.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.