Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Онищук, Н. В.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 по 2
1.
Шифр: БіП7/2018/т. 10/1/2
   

Біоресурси і природокористування : науковий журнал/ Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, М-во аграр. політики України, М-во охорони навколиш. природ. середовища України. - 2009 . - періодичність невідома
2018р. т. 10 N 1/2
Зміст:
Пасайлюк, М. В. Особливості поширення та основні аспекти відтворення Аnthurus archery (Berk.) E. Fisch на території Національного природного парку "Гуцульщина" / М. В. Пасайлюк [и др.]. - С.5-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Петричук Ю.В., Цвид Н.В., Сухомлин М. М.
Савосько, В. М. Гетерогенність біометричних показників лісових культурфітоценозів в екологічних умовах Криворіжжя / В. М. Савосько [и др.]. - С.14-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Квітко М. О., Григорюк І.П., Серга О. І., Лихолат Ю. В., Андріцьо М. О.
Сиводед, Є. В. Варіабельність зараження збудниками Phomopsis helianthi М. і Plasmopara halstedii B. насіннєвого матеріалу соняшника однорічного вітчизняної та закордонної селекції / Є. В. Сиводед, О. В. Рафальська. - С.24-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Хом’як, І. В. Вплив інвазій видів-трансформерів на динаміку рослинності перелогів Українського Полісся / І. В. Хом’як. - С.29-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Хижняк, С. В. Шляхи міграції стійких пестицидів трофічними ланцюгами наземних і водних екосистем / С. В. Хижняк [и др.]. - С.36-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Войціцький В.М., Данчук В.В., Мідик С. В., Лапоша О. А., Ушкалов В. О.
Пічура, В. І. Просторово-часова закономірність формування якості води в річці Дніпро / В. І. Пічура, І. О. Шахман, А. М. Бистрянцева. - С.44-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Лупак, О. М. Порівняльний аналіз інтегральної антиоксидантної активності суцвіть рослин Calendula officinalis L., вирощених в умовах Передкарпаття за дії біостимуляторів росту / О. М. Лупак, Г. Я. Ковальчук, Г. Л. Антоняк. - С.58-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Зоріна, О. В. Наукове обгрунтування можливості використання Дніпровського водосховища в якості джерела питного водопостачання ПАТ "Запоріжсталь" у сучасних умовах з урахуванням вимог європейського законодавства / О. В. Зоріна. - С.64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Охремчук, І. А. Моделі інтегральної оцінки для моделювання політик пом'якшення зміни клімату / І. А. Охремчук. - С.73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Онищук, Н. В. Динаміка родючості ґрунтів орних земель Гощанського району Рівненської області / Н. В. Онищук. - С.79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Бовсуновська, О. В. Формування кормової продуктивності бінарних сумішей горошку посівного паннонського із тритикале озимим залежно від елементів технології вирощування в Лісостепу Правобережному / О. В. Бовсуновська. - С.87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
М’ялковський, Р. О. Економічна та енергетична ефективність застосування добрив при вирощуванні картоплі в умовах Правобережного Лісостепу України / Р. О. М’ялковський. - С.94-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Федорук, Ю. В. Ріст і розвиток рослин міскантусу гігантського залежно від фону живлення у Правобережному Лісостепу України / Ю. В. Федорук [и др.]. - С.101-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Хахула В.С., Герасименко Л.А., Browne R.
Мазур, В. А. Формування площі листкової поверхні рослин гібридів кукурудзи залежно від технологічних прийомів вирощування / В. А. Мазур, Н. В. Шевченко. - С.108-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Миронюк, В. В. Аналіз точності глобальних карт зімкнутості деревостанів для території рівнинної частини України / В. В. Миронюк. - С.115-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Волинець, А. Шляхи підвищення енергоефективності підприємств харчової промисловості / А. Волинець, Д. Черевашко, Н. Мєдвєдєва. - С.124-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Дейкун, І. М. Оптимізація процесу одержання целюлози із лляного волокна із формалізацією критеріїв оптимальності / І. М. Дейкун, Д. М. Складанний. - С.129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Борак, К. В. Методика визначення триботехнічних характеристик ґрунтового середовища / К. В. Борак. - С.135-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Радіонов, І. П. Холодна активна бензиново-повітряна суміш як альтернативний енергетичний носій для функціонування карбюраторних двигунів внутрішнього згорання / І. П. Радіонов [и др.]. - С.145-151. - Бібліогр. в кінці ст.
Інші автори: Машталір В. В., Радченко А. М., Андрієвський А. П.
Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Онищук, Н. В.
    Динаміка родючості ґрунтів орних земель Гощанського району Рівненської області [] / Н. В. Онищук // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2018. - Том т. 10, N 1/2. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Система землеробства
Кл.слова (ненормовані):
ґрунт, родючість, орні землі, агрохімічна паспортизація, гумус, обмінна кислотність, азот, що легко гідролізується, рухомий фосфор, обмінний калій, комплексний агрохімічний бал, динаміка.
Анотація: За високоінтенсивного використання земельних ресурсів, науково необґрунтованої системи землеробства за даними агрохімічних досліджень та польових дослідів наукових установ спостерігається зміна вмісту гумусу, поживних речовин та реакції ґрунтового розчину, що призводить до агрохімічної деградації. Мета дослідження – вивчення динаміки показників родючості ґрунтів орних земель Гощанського району Рівненської області за результатами останніх 5-ти турів агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення (1996-2016 рр.). Методи: аналітичні, порівняльно-розрахунковий і статистичний. Комплексна агрохімічна оцінка ґрунтів здійснювалася за 100-бальною шкалою у порівнянні з еталонними показниками. Установлено, що вміст гумусу в 0-20 см шарі ґрунтів орних земель загалом району протягом 2001–2016 рр. склав 2,58–2,26 %, що вказує на постійну тенденцією до зниження. За останніх 20 років (1996–2016 рр.) відзначено тенденцію до зниження середньозваженого показника від 6,3 у VІІ турі до 6,0 у Х турі та до підвищення від 6,0 до 6,3 одиниць рНKCℓ у період 2016 р. Порівняно з Х туром, показник умісту азоту, що легко гідролізується за ХІ тур зменшився на 13 і склав 123 мг/кг ґрунту. Середньозважений показник умісту рухомого фосфору у Х турі зріс на 24 і склав 176 мг/кг ґрунту зі стабілізацією в ХІ турі на рівні 167 мг/кг ґрунту. Упродовж 2006–2011 рр. спостережено зростання середньозваженого показника вмісту рухомих сполук калію від 87 до 132 мг/кг ґрунту, який стабілізувався на період 2016 р. Комплексний агрохімічний бал у X і XI турі становив 58,9 та 58,5 відповідно.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.