Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВАН5/2017/10<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 по 17
1.


    Крутило, Д. В.
    Ефективність спільної інокуляції сої штамами Bradyrhizobium japonicum з різною швидкістю росту [Текст] / Д. В. Крутило // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя --Генетика
Кл.слова (ненормовані):
Bradyrhizobium japonicum, бінарна композиція штамів, соя, ризогумін.
Анотація: Вивчити ефективність поєднаного застосування штамів Bradyrhizobium japonicum з повільним та інтенсивним ростом за вирощування сої. Методи. Мікробіологічні, польові та статистичні. Результати. Досліджено можливість використання штамів бульбочкових бактерій сої з різною швидкістю росту для підвищення врожайності рослини-господаря. Установлено, що поєднане застосування 2-х активних штамів B. japonicum переважає за ефективністю моноінокуляцію. У бінарних композиціях ризобії з повільним та інтенсивним ростом підсилюють дію один одного і сприяють утворенню збалансованих симбіотичних систем без різкого домінування окремих штамів у бульбочкових популяціях. Висновки. Запропоновано композицію штамів B. japonicum 46 та B. japonicum КВ11, яка забезпечує стабільне збільшення врожайності сої на 21,4 – 30,0 % порівняно з контролем без інокуляції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Роїк, М. В.
    Вплив кліматичної складової на врожайність стевії [Текст] / М. В. Роїк, І. В. Кузнєцова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Стевія - заг. питання
Кл.слова (ненормовані):
надземна частина, урожайність, кліматична мінливість, фаза вегетативного розвитку.
Анотація: Визначення впливу погодно- кліматичних умов на фенологічні фази розвитку надземної частини стевії. Методи. Польовий і статистичний, використано також метеорологічні дані метеостанцій у Києві, Вінниці, Тернополі за 2008 – 2016 рр. Результати. Доведено, що погодні умови в роки проведення досліджень істотно впливали на фенологічні фази росту і розвитку рослин стевії. Проаналізовано агрометеорологічні умови формування врожаїв стевії в міжфазні періоди розвитку та визначено тепло- і водозабезпечення рослин у відповідний міжфазний період. Висновки. Найвищим індекс використання вологи за вегетаційний період був у Тернопільській і Київській областях, а коефіцієнт водоспоживання — у Київській області. Визначено статистичний зв’язок урожаїв надземної частини стевії із сумою ефективних температур вище 15°С.


Дод.точки доступу:
Кузнєцова, І.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Єжов, В. М.
    Технологічні й економічні чинники зростання вітчизняного виробництва декоративних культур [Текст] / В. М. Єжов, О. В. Піщенко, О. П. Литовченко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Декоративні рослини
Кл.слова (ненормовані):
декоративні культури, технології, собівартість, ціни, експорт.
Анотація: Оцінити перспективи зростання виробництва декоративних культур на основі аналізу технологічних та економічних передумов. Методи. Створення та аналіз бази даних щодо економіки виробництва та цін ринку, конкурентоспроможності продукції. Польові та лабораторні методи селекції декоративних рослин. Результати. Використання сучасних технологій виробництва поряд з різким зростанням цін імпорту забезпечило нижчу або однакову ціну вітчизняної продукції та її конкурентоспроможність. Висновки. Використання сучасних технологій та позитивна кон’юнктура ринку зумовлюють економічну доцільність власного виробництва більшості декоративних культур і відкривають можливості їх експорту.


Дод.точки доступу:
Піщенко, О.В.; Литовченко, О. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Гораш, О. С.
    Залежність продуктивного кущіння пшениці твердої ярої від норм висіву насіння та внесення мінеральних добрив [Текст] / О. С. Гораш, А. В. Кучер // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 19-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця тверда--Яра
Кл.слова (ненормовані):
пшениця тверда яра, кущіння, норми висіву насіння, норми мінеральних добрив.
Анотація: Вивчення впливу норм висіву насіння та застосування мінеральних добрив на продуктивне кущіння рослин пшениці. Методи. Підрахунку, зважування та статистичний. Результати. Установлено залежність продуктивного кущіння від норм висіву насіння та внесення мінеральних добрив. З кожним підвищенням норм висіву продуктивне кущіння зменшувалося. Висновки. Застосування мінеральних добрив N30P30K30, N60P60K60 та N90P90K90 сприяло поступовому поліпшенню продуктивного кущіння порівняно з контролем (N0P0K0).


Дод.точки доступу:
Кучер, А.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


   
    Репродуктивна функція організму корів і кролематок за введення до раціону цитратів мікроелементів [Текст] / Р. С. Федорук [и др.] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 22-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нанобіотехнології--Ветеринарна медицина
Кл.слова (ненормовані):
репродуктивна функція, резистентність, корови, кролематки, сервіс-період, цитрати мікроелементів, наноматеріали.
Анотація: Установити вплив цитратів мікроелементів, одержаних методом нанотехнології, на репродуктивну функцію організму корів і кролематок. Методи. Застосовано фізіологічні, зоотехнічні та статистичні методи досліджень і нанотехнологічні матеріали. Результати. Виявлено стимулювальний вплив цитрату Se (30 і 60 мкг), застосованого у живленні корів у перші 2 міс. лактації, на функцію відтворення зі зменшенням кількості осіменінь — на 17,4 – 30,4% і сервіс-періоду — на 36,2 – 46,1%. Комплексне застосування цитрату Se у поєднанні з цитратами J, Co, Cr і Zn зумовлювало зменшення кількості осіменінь на 18,2%, а сервіс-періоду — на 28,3 – 29%. Висновки. Уведення до комбікорму корів цитрату Se у перші 2 міс. лактації зменшує кількість осіменінь і сервіс-період, зберігаючи таку дію за поєднання Se з цитратами J, Co, Cr і Zn. Випоювання кролематкам цитрату Cr та поєднання його з сульфатом Na підвищує резистентність і репродуктивну функцію їх організму зі збільшенням кількості та маси народжених кроленят.


Дод.точки доступу:
Федорук, Р.С.; Іскра, Р.Я.; Лесик, Я.В.; Ковальчук І. І., Хомин М. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


   
    Молекулярна діагностика патогенних та умовно-патогенних бактерій в популяціях цінних видів риб [Текст] / Ю. П. Рудь, Л. П. Драган, П. К. Цапенко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво--Хвороби
Кл.слова (ненормовані):
молекулярна діагностика, полімеразна ланцюгова реакція, бактеріальні хвороби риб
Анотація: Вивчити молекулярно-біологічні особливості збудників інфекційних захворювань риб бактеріальної етіології. Методи. Мікробіологічні, молекулярно- біологічні, іхтіологічні. Результати. Проведено комплексний аналіз, визначено ряд умовно-патогенних і патогенних бактерій в популяціях райдужної форелі, стерляді, сома європейського та коропа звичайного, що вирощують в Україні. Проведено аналіз гена 16S рРНК виділених бактерій. Висновки. Розроблено методи ідентифікації умовно-патогенних і патогенних бактерій на основі полімеразної ланцюгової реакції.


Дод.точки доступу:
Рудь, Ю.П.; Драган, Л.П.; Цапенко, П.К.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


   
    Ефективність застосування аналітичного схрещування у популяціях молочної худоби [Текст] / О. В. Бойко, О. Ф. Гончар, Ю. М. Сотніченко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 33-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Схрещування--міжпородне
Кл.слова (ненормовані):
аналітичне схрещування, монбельярд, гетерозис, надій, молочний жир, білок, сервіс-період, відтворювальна здатність.
Анотація: Обґрунтувати застосування аналітичного схрещування в популяціях вітчизняних молочних порід. Методи. Аналіз наукових досліджень зарубіжних авторів з питань застосування аналітичного схрещування, оцінка ознак відтворювальної здатності корів за схрещування. Результати. Обґрунтовано потребу використання аналітичного схрещування. Установлено, що за використання спермопродукції породи монбельярд зменшено кількість спермодоз на плідне осіменіння, підвищено частку корів, запліднених після першого осіменіння, на 8,2% знижено частку важких отелень. Частота виникнення післяпологових ускладнень у корів залежала від характеру перебігу отелення. Висновки. Позитивні результати аналітичного схрещування можна одержати лише за вдалого, виваженого підбору порід, застосування сучасних методик оцінки ознак, за якими здійснюють селекцію. Схрещування потрібно розглядати як короткотерміновий метод, після чого систему підбору плідників орієнтувати на чистопородне розведення.


Дод.точки доступу:
Бойко, О.В.; Гончар, О.Ф.; Сотніченко, Ю.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Генетичний контроль маси 1000 зерен у сучасних сортів ячменю ярого [Текст] / С. П. Васильківський, О. А. Демидов, В. М. Гудзенко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 37-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ячмінь ярий--сорти
Кл.слова (ненормовані):
генетика, зерно, гібридизація, схрещування, комбінаційна здатність, успадковуваність.
Анотація: Виявити селекційно-генетичні особливості сучасних сортів ячменю ярого за масою 1000 зерен у Центральному Лісостепу України та виокремити генетичні джерела підвищеної комбінаційної здатності для залучення у гібридизацію. Методи. До схрещувань за повною діалельною схемою (7×7) залучено сучасні сорти вітчизняної та зарубіжної селекцій. Аналіз результатів та інтерпретація генетичних параметрів проведені відповідно до загальноприйнятих методик (М.А. Федин и др., 1980). Результати. Виявлено високі значення коефіцієнтів успадковуваності як у широкому (H2=0,98 – 0,99), так і вузькому розумінні (h2=0,73 – 0,82), що свідчить про значний внесок у фенотиповій мінливості генетичних особливостей та переважно адитивного контролю ознаки. Висновки. Виявлені селекційно-генетичні особливості у досліджених генотипів за ознакою «маса 1000 зерен» дають змогу прогнозувати ефективність доборів, спрямованих на збільшення ознаки у створеному гібридному матеріалі. Ефективними генетичними джерелами для збільшення маси 1000 зерен у комбінаційній селекції є сорти Zhana, KWS Aliciana, Віраж.


Дод.точки доступу:
Васильківський, С.П.; Демидов, О.А.; Гудзенко, В.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Адамчук, В. В.
    Теоретичне дослідження руху робочих органів ширококолійного агрозасобу [Текст] / В. В. Адамчук, В.М Булгаков, В. П. Кувачов // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Система землеробства
Кл.слова (ненормовані):
колійна система землеробства, ширококолійний агрозасіб, пошкоджуваність рослин, розв’язання на ПК.
Анотація: Розроблення математичних залежностей, що дадуть змогу визначити допустимі межі поперечних зміщень робочих органів спеціалізованого ширококолійного агрозасобу і обґрунтувати величину захисної зони за умов відсутності пошкоджуваності рослин. Методи. Використано основні положення теоретичної механіки, теорії імовірності, складання програм і розрахунків на ПК. Результати. Розроблено нові математичні залежності, застосування яких дає можливість визначати допустимі межі поперечних зміщень робочих органів, які характеризуються середньоквадратичним відхиленням з агротехнічних умов щодо пошкоджуваності рослин у рядку, що має значення при загальній оцінці показників роботи ширококолійних агрозасобів у колійній системі землеробства. Висновки. За розташування культиваторних робочих органів для ширококолійного агрозасобу слід ураховувати фактор різниці їх зміщень. Для робочих органів, розміщених зовні відносно геометричної осі рядка і центра агрозасобу, величина захисної зони має бути більшою, ніж для внутрішніх, за умови рівномірного пошкодження рослин у рядку (приблизно на 3 см).


Дод.точки доступу:
Булгаков, В.М; Кувачов, В.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


   
    Особливості забруднення орних земель важкими металами з автомобільних доріг [Текст] / О. О. Іващенко, В. В. Швартау, О. О. Іващенко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 51-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія
Кл.слова (ненормовані):
важкі метали, мас-спектрометрія, забруднення ґрунтів.
Анотація: Визначити особливості забруднення орних земель полютантами — свинцем, марганцем та кадмієм, що надходять з автомобільних доріг. Методи. Аналіз умісту в ґрунті важких металів проводили методом ІСР-MS на емісійному мас-спектрометрі Agilent 7700x. Результати. Зі збільшенням відстані від джерела забруднення (автострада Київ — Одеса) знижується концентрація продуктів спалювання автомобільного палива в приземному шарі повітря та їх акумуляція в орному шарі ґрунту. Висновки. Найвищі рівні накопичення важких металів у ґрунті було встановлено на відстані 5 м від дороги, найнижчі — 1280 м. У результаті збільшення відстані від автомагістралі до 1280 м спостерігалося зниження рівня накопичення свинцю у 1,67 раза, марганцю — 1,07, кадмію — у 40 разів.


Дод.точки доступу:
Іващенко, О.О.; Швартау, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Фурдичко, О. І.
    Ліс і лісові екосистеми у складі земель лісогосподарського призначення [Текст] / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісові екосистеми
Кл.слова (ненормовані):
визначення, екосистема, земля, контент, ліс, опис, термін.
Анотація: Оцінка термінів, які вживають у лісівництві та в обліку земельних ресурсів, їх відповідність європейським вимірам. Методи. Аналіз та порівняння з європейськими стандартами. Результати. Досліджено термін «ліс» за різними джерелами його опису від часів В.І. Даля, за державним стандартом радянської пори, за Лісовим кодексом України, а також ЄЕК/ ФАО ООН (2000 р.). Висновки. Доведено необхідність осучаснення зазначеного терміна з наданням йому змісту лісової екологічної системи за її компонентами.


Дод.точки доступу:
Дребот, О.І.; Бобко, А.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Блащук, М. І.
    Формування технологічної якості зерна проса залежно від особ¬ливостей збирання врожаю [Текст] / М. І. Блащук, С. П. Полторецький, В. Я. Білоножко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Просо--Врожайність
Кл.слова (ненормовані):
просо, технологічна якість зерна, строк скошування, строк обмолоту, тривалість відлежування валка.
Анотація: Удосконалення технології вирощування високоякісного зерна проса в умовах нестійкого зволоження Правобережного Лісостепу. Методи. Лабораторно- аналітичний, експериментально-польовий, статистичний. Результати. Наведено результати 4-річних досліджень стосовно впливу строку скошування посівів проса залежно від ступеня повної зрілості зерна у волоті (25 – 30%, 45 – 50, 65 – 70 і 85 – 90%), тривалості відлежування валків (пряме комбайнування, обмолот через 3, 6 і 9 діб після скошування) та погодних умов у цей період на особливості формування технологічних якостей зерна проса. Висновки. Передчасні до рекомендованого (65 – 70% ступінь стиглості) строки збирання врожаю та затримка з ними погіршують технологічну якість зерна і крупи. За потреби використання посівів проса на продовольчі і кормові цілі ранніх строків збирання дещо поліпшити таку ситуацію можна застосуванням роздільного обмолоту врожаю з відлежуванням валків упродовж 3 – 6-ти діб. За виникнення ситуації з пізніми строками збирання оптимальним є прямий обмолот.


Дод.точки доступу:
Полторецький, С.П.; Білоножко, В.Я.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Спаський, Г. В.
    Інновації в розвитку аграрних підприємств Закарпатської області [Текст] / Г. В. Спаський // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 67-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка
Кл.слова (ненормовані):
агроінновації, інвестиційне забезпечення, аграрні підприємства, сільське господарство, ефективність, технологічні парки.
Анотація: Визначити сутність та особливості аграрних інновацій для окреслення на цій основі напрямів активізації інноваційної діяльності аграрних підприємств на регіональному рівні. Методи. Монографічний, розрахунковий, математико-статистичний. Результати. Агроінновацію можна розглядати як нововведення в галузі сільського господарства, що супроводжується отриманням комерційного ефекту. Специфіку інновацій в аграрному виробництві зумовлено особливостями самого сільського господарства, де основним чинником виробництва є земля. Інноваційна діяльність у сільському господарстві має 4 етапи: розробка новацій, їх апробація, перевірка та відтворення, упровадження у виробництво. Висновки. Найвагомішими причинами гальмування процесу впровадження агроінновацій є недостатній рівень фінансового забезпечення підприємств, низька доступність кредитів і державної підтримки для модернізації аграрної галузі, нерозвиненість системи інформаційного забезпечення інноваційного процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Оменюк, В. Я.
    Діагностичні ознаки та видовий склад хвороб качанів кукурудзи, викликаних грибами з роду Fusarium в умовах Правобережного Лісостепу України [Текст] / В. Я. Оменюк // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 74-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Хвороби--Сажка кукурудзи
Кл.слова (ненормовані):
фузаріоз, качани кукурудзи, симптоми, видовий склад, мікобіота.
Анотація: Дослідити діагностичні ознаки та визначити видовий склад збудників фузаріозу качанів кукурудзи в умовах Правобережного Лісостепу України. Методи. Візуальний, лабораторний, статистичний. Результати. Наведено результати експериментальних досліджень із вивчення діагностичних ознак видового складу, домінуючих збудників хвороб (гнилі) качанів кукурудзи, спричинених грибами з роду Fusarium. Висновки. Основну частку мікобіоти уражених качанів кукурудзи становили гриби з роду Fusarium, що коливалася за роками в межах 35,9 – 36,9%. Найпоширенішими видами були F. verticillioides та F. graminearum.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


   
    О. І. Фурдичку — 65 [Текст] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 78.
Рубрики: Персоналії --Вчені--О.І.Фурдичко


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


   
    Д. Г. Тихоненку — 80 [Текст] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 79.
Рубрики: Персоналії --Вчені--Д.Г.Тихоненко


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

17.


   
    Цінна книга про фосфор у ґрунтах і землеробстві України [Текст] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 10. - С. 80.
Рубрики: Критика та бібліографія


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.