Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Повнотекстові автореферати дис. - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>M=НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи с 1 по 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
1.
Ф024
А 13


    Абдульдін Бассам Саїд НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Глобалізація і проблема відсталості у постбіполярному світі [Текст] : автореф. дис... канд. політ. наук / Бассам Саїд Абдульдін; Бассам Саїд Абдульдін; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2001. - 16 с. - Б. ц.
РУБ Ф024 + Ф062 + С5 в663.1

Анотація: Розглянуто питання наукової та практичної проблеми взаємозв'язку та взаємовпливів політичної глобалізації та соціально-економічної відсталості національних держав і суспільств. Вперше в українській політичній науці здійснено цілісну наукову спробу переосмислення витоків, причин і суті новітніх конфліктних ситуацій на глобальному, регіональному та національному рівнях. Доведено, що колишнє системне протистояння соціалізму і капіталізму, Сходу і Заходу замінюється на конфлікт між бідною та багатою частинами національних та інтегрованих учасників міжнародних відносин, умовно названими Півднем і Північчю. Проведено систематизацію існуючих концепцій та дефініцій глобалізації та бідності, на підставі чого розроблено концепцію та дефініції. Охарактеризовано концепцію відносності політичної глобалізації на її сучасному етапі з акцентом на висновку про те, що штучна де-факто відторгненість багатьох держав від розробки і прийняття фундаментальних політичних рішень міжнародних, зокрема, економічних організацій створює нові джерела конфліктності. Зроблено прогноз основних форм глобальної конфліктності у ХХІ ст.та подано пропозиції щодо їх запобігання та усунення.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.
У9(4УКР)305.851-13
Б 20


    Балицький, Є. В. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Міжнародна конкурентоспроможність машинобудівної галузі України в контексті процесів глобалізації [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Є.В. Балицький; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2005. - 19 с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)305.851-13 + 08.05.01

Анотація: Досліджено теоретичні та прикладні проблеми розвитку конкурентоспроможності за умов інтернаціоналізації у сучасний період. Визначено перспективні задачі забезпчення конкурентоспроможності вітчизняної галузі машинобудування у комплексі завдань міжнародної, макроекономічної та комерційної політики та формування ефективної відкритої економіки. Встановлено параметри конкурентної боротьби у сфері машинобудування. Показано, що глобалізація ринків продукції машинобудування висуває як ключові інструменти стратегії конкурентоспроможності технологічний та інноваційний підхіди у макроекономічному та наддержавному, регіональному регулюванні. Розроблено інституційний механізм забезпечення досягнення пріоритетів галузевого та науково-технічного розвитку. Сформульовано концептуальні підходи щодо розробки комплексу організаційних, фінансово-податкових і кредитних заходів для досягнення реальних результатів у сфері технологічної модернізації та забезпечення прориву конкурентоспроможності машинобудівних підприємств. Визначено пріоритетні цілі щодо формування міжнародних коопераційно-інвестиційних проектів у сфері машинобудування.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

3.
У9(4УКР)8 ф
Б 26


    Бартащук, Т. П. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Т.П. Бартащук; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2003. - 17с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)8 ф + У9(4УКР)0-13 ф + 08.05.01

Анотація: Розкрито роль інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності для підвищення міжнародної конкурентоспроможності за умов посилення жорсткості конкурентної боротьби на світових ринках та визначено конкретні механізми комплексного системного інформування національних виробників з цих питань. Оцінено існуючі можливості запровадження інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Визначено напрямки розбудови індустрії інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних виробників з урахуванням сучасного стану економіки України та тенденцій розвитку світового інформаційного ринку.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

4.
У582,6
Б 40


    Безп'ятов, А. В. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Розвиток похідних фінансових інструментів у країнах з перехідною економікою [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / А.В. Безп'ятов; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2004. - 18с. - Б. ц.
РУБ У582,6 + 08.05.01

Анотація: Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти розвитку світових ринків похідних фінансових інструментів, визначено фактори, що обумовили виникнення та зростання цього ринку у структурі світової економіки. Виявлено чинники, що стимулюють подальшу динаміку зростання строкового ринку та визначають його розвиток у майбутньому. З метою становлення та повноцінного розвитку строкових ринків у країнах з перехідною економікою розроблено систему заходів, що передбачає розвиток біржової та позабіржової торгівлі дериватами; удосконалення структури бірж; впровадження заходів для стимулювання ліквідності торгівлі похідними фінансовими інструментами; створення повноцінної законодавчої бази, що стосується дериватів та їх обігу на строковому ринку; розвиток стратегій хеджування щодо обмеження ринкових ризиків; багатопланове використання дериватів в інших фінансових інструментах за допомогою впровадження розробок фінансової інженерії; застосування теоретичних засад опційного аналізу для вдосконалення фінансового аналізу та залучення інвестицій в економіку зазначених країн, зокрема в Україну.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

5.
У528
В 31


    Вербицький, Ю. С. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Еколого-економічні компоненти глобалізації [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Ю.С. Вербицький; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2003. - 18с. - Б. ц.
РУБ У528 + 08.05.01

Анотація: Розкрито сутність проблем екологізації моделі відкритої економіки та міжнародних економічних відносин, визначено роль національних і міжнародних інститутів, які впливають на оптимізацію ресурсокористування. Проаналізовано міжнародну практику регулювання технологічної та інноваційної діяльності. Розроблено пропозиції щодо адаптації зарубіжного досвіду екологізації економічного розвитку, формування ефективної та екологічно дружньої моделі спеціалізації для умов України. Визначено екологічні компоненти моделі сталого розвитку національної економіки, інструменти екологічної оптимізації правового та економічного механізму в Україні.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

6.
У03(4УКР)046
В 31


    Вербовий, М. В. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Фінансово-кредитні інституції національного господарського руху в Західній Україні впродовж 1848 - 1939 рр. [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / М.В. Вербовий; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2005. - 19 с. - Б. ц.
РУБ У03(4УКР)046 + 08.01.04

Анотація: Проведено комплексний аналіз феномена інституційного становлення фінансово-кредитної сфери як складового елемента економічної автономії західної гілки нації за умов Австро-Угорської монархії та панування польської держави протягом 1848 - 1939 рр. Особливу увагу приділено проблемам історико-політичної та соціально-економічної парадигми формування національного фінансово-кредитного підприємництва у Західній Україні в даний історичний період. Визначено шляхи акумуляції національного капіталу та цінного досвіду організації національних фінансово-кредитних закладів, проаналізовано динаміку їх зростання та тісний взаємозв'язок з загальним національним відродженням. Показано суттєву роль процесу формування фінансово-кредитних інституцій в українізації західноукраїнських міст шляхом утворення середнього класу як основи національного самозбереження за умов чужоземного поневолення.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

7.
У582.916
Г 85


    Грищенко, А. А. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / А.А. Грищенко; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2004. - 17с. - Б. ц.
РУБ У582.916 + У9(4УКР)829.16 + 08.05.01

Анотація: Розкрито суть проблем формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями (ТНК) за умов глобалізації міжнародної економіки та інтернаціоналізації підприємницької діяльності. Оцінено позитивні та негативні наслідки діяльності ТНК на економічному просторі країн з перехідною економікою, зокрема в Україні. Визначено напрямки державного регулювання діяльності ТНК в Україні, формування привабливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів з урахуванням пріоритетів розвитку вітчизняної економіки.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

8.
У9(4УКР)80
Г 91


    Грущинська, Н. М. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Геоекономічні трансформації в Центрально-Східному регіоні Європи в контексті національних пріоритетів України [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / Н.М. Грущинська; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2003. - 18с. - Б. ц.
РУБ У9(4УКР)80 + 08.05.01

Анотація: Виявлено напрями формування та еволюції інтеграційних моделей країн Центрально-Східного регіону Європи в контексті процесів глобалізації та регіоналізації. Показано, що інтеграція до Євросоюзу виступає гарантією соціально-економічної стабільності та динамізації розвитку країн світу. Обгрунтовано, що за сучасних умов ключову роль відіграють засоби інвестиційно-структурної політики держави. Сформульовано задачі мінімізації негативних наслідків та одержання позитивних результатів для України від розширення ЄС. Вперше виявлено інституційні аспекти адаптації країн регіону у процесі інтеграції до ЄС. Відзначено, що широке торговельно-економічне, коопераційне партнерство України з державами ЦСЄ є важливою складовою геоекономічної моделі держави. Доведено, що умовою забезпечення глобальної конкурентоспроможності постає перехід до активної промислово-технологічної політики, подолання тенденцій технологічної деградації ряду провідних галузей економіки, вихід на провідні позиції в конкурентній боротьбі за тими напрямами наукомісткого виробництва, за якими Україна має переваги. Показано цілі "наближення" до ЄС та використання фактора близькості до цього блоку. Наголошено на ролі підтримки України у процесі приєднання до ГАТТ/СОТ, на значущості підключення до окремих європейських програм, зокрема, в галузі енергетики, транспорту, науки й техніки, охорони навколишнього середовища.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

9.
У9(4)0-18
Д 66


    Домбровський, О. Г. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Міжнародний досвід регіональної економічної політики: адаптація в умовах України [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / О.Г. Домбровський; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2004. - 18 с. - Б. ц.
РУБ У9(4)0-18 + У9(4УКР)0-18 + 08.05.01

Анотація: Досліджено проблеми регіоналізації сучасних міжнародних економічних відносин та моделі відкритої економіки України, визначено роль національних та міжнародних інститутів, які впливають на процеси регіоналізації. Проаналізовано міжнародну практику регулювання національної участі у процесах регіоналізації та підвищення її ефективності, надано пропозиції щодо адаптації зарубіжного досвіду за умов України. Розроблено рекомендації щодо оптимізації участі держави в системі єврорегіонів, проведення інноваційної політики за умов більшої міжнародної відкритості регіональних господарських комплексів, виявлено регіональні інструменти підвищення міжнародної конкурентоспроможності України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

10.
У529.0
Д 81


    Дудкіна, К. А. НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин.
    Кластери як форма ринкової централізації в умовах сучасних світогосподарських відносин [Текст] : автореф. дис... канд. екон. наук / К.А. Дудкіна; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : [б. в.], 2004. - 18с. - Б. ц.
РУБ У529.0 + 08.05.01

Анотація: Досліджено теоретичні та практичні аспекти кластерної моделі як форми ринкової централізації за умов сучасних світогосподарських відносин. Розкрито суть поняття "кластер", запропоновано його визначення. Проаналізовано кластери як чинник структурування економіки та побудови зовнішньоекономічної політики. Розкрито ринкові механізми та інструменти державного регулювання в діяльності внутрішніх і міжнародних кластерів. Встановлено, що глобалізація впливає на існування та діяльність сучасних кластерів. Досліджено специфіку дії економічного середовища Центрально-Східного регіону Європи на розвиток кластерів, проаналізовано практичні механізми їх формування на території України. Запропоновано рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку кластерної моделі як форми ринкової централізації за сучасних умов світового господарства.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.