Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Повнотекстові автореферати дис. - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Електронний каталог ННСГБ НААН (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>M=Ін-т агроекології і біотехнології УААН<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 по 3
1.
П528
Г 70


    Городна, О. В. Ін-т агроекології і біотехнології УААН.
    Молекулярні маркери в еколого-генетичному моніторингу сільськогосподарських тварин [Текст] : автореф. дис... канд. біол. наук / О.В. Городна; Інститут агроекології і біотехнології УААН ; Ін-т агроекології і біотехнології УААН. - К. : [б. в.], 2003. - 20с. - Б. ц.
РУБ П528 + 03.00.16

Анотація: З використанням методів еколого-генетичного моніторингу - аналізу розповсюдження алельних варіантів у древніх і сучасних, рівнинних і гірських порід великої рогатої худоби й овець, уперше виявлено видо- та породоспецифічні особливості диференціації їх генофондів за різними типами молекулярно-генетичних маркерів. Показано, що оцінки поліморфізму структурних генів, на відміну від сумарних спектрів ISSR-PCR, більшою мірою характеризуються видо- та породоспецифічністю та відображають особливості просторово-часової диференціації порід, процеси популяційно-генетичної адаптації до еколого-географічних умов їх розведення. Виявлено, що у часовій та еколого-генетичній диференціації овець і великої рогатої худоби визначальну роль мають транспортні білки та фермент метаболізму екзогенних субстратів, а також спостерігаються виражені локус-специфічні відміни у поліморфізмі різних генетико-біохімічних систем цих двох видів. Обгрунтовано використання за умов оцінки генетичної диференціації внутрішньопородних груп тварин аналізу поліморфізму анонімних послідовностей ДНК, оскільки розраховані за ними значення генетичних дистанцій майже у 10 разів більші, ніж значенння, розраховані за оцінкою поліморфізму структурних генів у тих же тварин.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.
П032.342.9 фтор
Л 11


    Ліщук, А. М. Ін-т агроекології і біотехнології УААН.
    Екотоксикологічна оцінка небезпечності фтору залежно від грунтово-кліматичних умов та застосування мінеральних добрив [Текст] : автореф. дис... канд. с.-г. наук / А.М. Ліщук; Інститут агроекології і біотехнології УААН ; Ін-т агроекології і біотехнології УААН. - К. : [б. в.], 2004. - 19с. : рис. - Б. ц.
РУБ П032.342.9 фтор + П032.518 + 03.00.16

Анотація: Уперше досліджено особливості розподілу фтору у різних типах грунтів України залежно від їх генезису, встановлено вплив довготривалого застосування мінеральних добрив на процеси акумуляції та міграції фтору у цих грунтах, показано вплив зрошення на дані процеси. За результатами досліджень проведено екотоксикологічну оцінку небезпечності фтору. Розроблено методичні підходи щодо екотоксикологічної регламентації мінеральних добрив за вмістом фтору з урахуванням фонового вмісту у грунті, гранично-допустимої концентрації, стійкості грунтів до забруднення цим елементом. Проведено розрахунки допустимого вмісту фтору у фосфоритах родовищ України. Досліджено новий вид вітчизняних фосфорних добрив агрофоски на предмет забруднення компонентів агроекосистеми рухомими сполуками фтору під час застосування даного виду добрива під озиму пшеницю.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

3.
П212.05-46(4УКР)
М 34


    Матусевич, Г. Д. Ін-т агроекології і біотехнології УААН.
    Екотоксикологічне обгрунтування застосування сучасних пестицидів при вирощуванні ярих зернових культур за різних технологій в умовах Північного Лісостепу України [Текст] : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Г.Д. Матусевич; Інститут агроекології і біотехнології УААН ; Ін-т агроекології і біотехнології УААН. - К. : [б. в.], 2004. - 18с. : рис. - Б. ц.
РУБ П212.05-46(4УКР) + 03.00.16

Анотація: Проведено комплексну екотоксикологічну оцінку потенційного та фактичного ризику застосування пестицидів під час вирощування ярих культур. Встановлено, що застосування інтенсивних технологій вирощування ярих зернових культур сприяє підвищенню швидкості розпаду пестицидів. За інтегральною класифікацією визначено ступінь небезпеки пестицидів та обгрунтовано їх безпечне використання у процесі вирощування ярих культур за різних технологій за умов Північного Лісостепу України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: повний текст автореферату
Свободных экз. нет
Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.