Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Конопля -- сорти<.>
Общее количество найденных документов : 11
Показаны документы с 1 по 11
1.


    Міщенко, С. В.
    Оцінка перспективних сортів однодомних конопель (Cfnnabis sativa L.) за стійкістю до чужезапилення [] : наукове видання / С. В. Міщенко, В. Г. Вировець // Генетичні ресурси рослин : науковий журнал. - 2009. - N7. - С. 157-163. - Бібліогр. у кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти


Доп.точки доступа:
Вировець, В.Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие

2.


    Мигаль, М. Д.
    Відмінність сортів конопель за опушеністю листків цистолітовими волосками [] / М. Д. Мигаль, І. Л. Шульга // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2011. - N 2. - С. 21-25. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Конопля--сорти


Доп.точки доступа:
Шульга, І.Л.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1
Свободны: 1

Найти похожие

3.


    Мигаль, М. Д.
    Ідентифікація сортів конопель за морфологічними ознаками [Текст] / М. Д. Мигаль, В. М. Кабанець, Т. І. Ступак // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Української академії аграрних наук. - 2011. - N 10. - С. 42-44. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Конопля--сорти


Доп.точки доступа:
Кабанець, В.М.; Ступак, Т.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

4.


    Міщенко, С. В.
    Кореляційні зв'язки між основними канабіноїдними сполуками рослин сучасних безнаркотичних сортів конопель [] / С. В. Міщенко // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2012. - N 2. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці стор.
Рубрики: Конопля--сорти


Имеются экземпляры в отделах: всего 3 : ХР (3)
Свободны: ХР (3)

Найти похожие

5.


    Кабанець, В. М.
    Формування параметрів посівів рослин конопель сорту Гляна залежно від технологічних заходів [Текст] / В. М. Кабанець // Вісник Уманського національного університету садівництва : науково-виробничиий журнал. - 2017. - N 2. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
мінеральне живлення, норма висіву, польова схожість, міжфазні періоди, густота стеблостою
Аннотация: В статті представлено результати вивчення реакції рослин конопель посівних сорту Гляна на умови вегетації в посівах, формування стеблостою і забезпечення його найбільшого збереження до кінця вегетаційного періоду рослин. Встановлено рівень густоти стеблостою від норм висіву насіння та фону мінерального живлення. Визначено реакцію рослин конопель на різні рівні мінерального добрива; внесення високих доз у дослідах сприяло подовженню вегетаційного періоду конопель в середньому на 3-6 діб за три роки досліджень. Проаналізовані показники оптичної щільності і густоти стояння у посівах рослин конопель посівних, за якими встановлено, що кількість рослин культури, які випали в процесі вегетації, збільшувалась з підвищенням норм висіву насіння на ділянках


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


   
    Фітомеліоративні властивості рослин Cannabis sativa L. залежно від сортових особливостей культури [] / В. М. Кабанець, Л. М. Михальська, В. В. Швартау // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2017. - Том 13, N 4. - С. 423-428. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
коноплі посівні; акумуляція; сорти; міжряддя; насіння; стебло; неорганічні елементи
Аннотация: Визначено величину акумуляції лужноземельних металів та їхніх сполук насінням і стеблами рослин конопель посівних залежно від їх вмісту в ґрунтах. Виявлено, що стебла рослин сорту ‘Глесія’ накопичували стронцію (Sr) та його сполук значно менше порівняно з рослинами сорту ‘Гляна’, а в насінні сорту ‘Глесія’ вміст цього хімічного елемента був вищим порівняно з попереднім сортом на 70 і 78% відповідно. Різниця в накопиченні сполук барію (Ва) в насінні сортів конопель посівних була неістотною, тоді як тканини стебел рослин сорту ‘Гляна’ накопичували його сполук значно більше порівняно з сортом ‘Глесія’. Дослідженнями не виявлено впливу частки сорту, площі живлення та фази достигання на процеси акумуляції рослинами сполук магнію (Mg). Сорт ‘Глесія’ накопичував у тканинах стебел рослин відчутно менше кальцію (Са) та його сполук порівняно з рослинами сорту ‘Гляна’: у варіантах фази технічної стиглості рослин у посівах з міжряддями 45 см (а) і г – рослини вузькорядного висіву (15 см) у фазі біологічної стиглості на 30,94 і 15,95 мг/кг більше за наявності у ґрунті та у варіантах фази технічної стиглості рослин вузькорядного висіву (15 см) і у фазі біологічної стиглості з широкорядним висівом (45 см) – на 34,54 і 24,19 мг/кг менше за наявності в ґрунті. На показники акумуляції лужноземельних металів рослинами конопель посівних істотно вплинули: концентрація сполук певного хімічного елемента в орному шарі ґрунту, рівень енергетичного (світлового) забезпечення рослин у процесі вегетації, сортові особливості конопель посівних, етапи органогенезу рослин і специфічні особливості їх наземної частини – стебел – накопичувати ці хімічні елементи, а також насінням. Встановлено сортову залежність щодо накопичення важких металів тканинами рослин і насінням конопель посівних. Для отримання екологічно чистої продукції необхідно враховувати сортові особливості рослин щодо здатності поглинати й акумулювати відповідні хімічні елементи та їхні сполуки під час вирощування культури.


Доп.точки доступа:
Кабанець, В.М.; Михальська, Л.М.; Швартау, В.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


   
    Глесія - сорт промислових конопель насіннєвого напряму використання [] / І. М. Лайко, В. Г. Вировець, Г. І. Кириченко // Аграрна наука - виробництву : науково - інформаційний бюлетень завершених наукових розробок. - 2016. - N 3. - С. 18
Рубрики: Конопля--сорти


Доп.точки доступа:
Лайко, І.М.; Вировець, В.Г.; Кириченко, Г.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Пилипченко, А. В.
    Особливості селекції нових сортів конопель посівних у ТОВ "Інститут органічного землеробства" [] / А. В. Пилипченко, М. Б. Пісковий // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2020. - N 1(96). - С. 13-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
каннабіноїди, тетрагідроканнабінол (ТГК), каннабінол (КБН), каннабідіол (КБД), каннабігерол (КБГ), каннабіхромен (КБХ), ферменти, прекурсори, селекція
Аннотация: Група компаній «Арніка» м. Глобине Полтавської області сьогодні є одним з найбільших підприємств України та світу, що вирощують сількогосподарські культури за технологіями органічного землеробства. Зрозуміло, що при переході від класичних технологій до органічного виробництва виникла низка проблем, для розв’язання яких довелося задіяти як наявний досвід, так і нові наукові дослідження. Однією з галузей сільського господарства в Україні, яка найбільше відповідає вимогам ведення біологічного землеробства, є коноплярство. В цьому питанні важливу роль відіграють біологічні властивості культури, попит на продукцію конопель. Біологічною особливістю культури конопель є те, що вони майже не потребують хімічного захисту від шкідників і хвороб, а відповідно й застосування пестицидів. Коноплі – культура, яка за умови дотримання технології вирощування, сама бореться з бур’янами. В Україні коноплярство завжди було однією з пріоритетних галузей сільського господарства. Воно займає провідні позиції не лише в Європі, а й загалом у світі. Сфера застосування сировини з конопель суттєво розширюється. Окрім традиційного використання в легкій, будівельній, целюлозно-паперовій, автомобіле- й авіабудівній, хімічній промисловості, продукція конопель стала використовуватися для виготовлення лікарських, парфумерних, косметичних препаратів, високоякісної олії, добавок до багатьох харчових продуктів та інше. Саме останні варіанти використання конопель вимагають застосування екологічно чистої продукції, яка б на ринку мала більший попит, вищу оцінку і вартість. Створення сортів і гібридів рослин, які сприяють підвищенню продуктивності та адаптивності штучних екосистем, входить до переліку найактуальніших агротехнічних заходів біологізації технологій. Саме цій проблемі присвячені наукові дослідження, що проводились протягом 2014−2018 років і тривають дотепер. У цій статті ми спробували показати пошуки, досягнення й висновки, маючи на меті вивести нові сорти конопель посівних, що придатні для класичних технологій вирощування, а найважливіше – адаптовані для технологій органічного землеробства.


Доп.точки доступа:
Пісковий, М.Б.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Полякова, А. С.
    Особливості морфологічної будови рослин та біохімічні властивості інтродукованих і вітчизняних сортів Cannabis sativa L. [] / А. С. Полякова, Л. М. Горшкова, Д. Б. Рахметов // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2020. - Том т. 16, N 4. - С. 355-368. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
Cannabis sativa L., вітчизняні та інтродуковані сорти, біологічні та морфологічні особливості, канабіноїди (CBD, THC, CBN)
Аннотация: Досліджено біологічні та морфологічні особливості сучасних однодомних сортів C. sativa залежно від еколого-географічних зон походження, умов вегетаційного періоду та етапу онтогенезу. Виявлено функціональну взаємозалежність між утворенням спеціалізованих екскреторних структур та вмістом канабіноїдних речовин у рослинах різних сортів C. sativa . Наступні перспективні сорти C. sativa в раціоні ((THC + CBN) ≤ CBD) вказують на можливість використання їх як вихідного матеріалу для створення лікарських сортів рослин з високим вмістом CBD. Сьогодні C. sativa є основним джерелом фітоматеріалу для промислового виробництва природного КБР. В останні роки створено високоврожайні сорти C. sativa , які разом із високими комерційно цінними ознаками не містили психоактивного ТГК і мали незначну кількість КБД. Результати досліджень вказали на особливості сезонного ритму росту, розвитку рослин та морфологічні та біологічні особливості сучасних однодомних інтродукованих та домашніх сортів C. sativa.у північно-східному регіоні України. Встановлено низьку кореляцію між вмістом канабіноїдних речовин та їх кислот у сортах, які характеризуються низьким вмістом канабіноїдних сполук. За розробленою власною класифікацією (ТГК + КБН): КБД, визначено сорти з переважним вмістом КБД «Глухівський 46», «Золотоніський 15», «Гляна», які мають значну лікарську цінність.


Доп.точки доступа:
Горшкова, Л.М.; Рахметов, Д.Б.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Mishchenko, S. V.
    Breeding of industrial hemp with a high content of cannabigerol by the case of ‘Vik 2020’ cultivar [] / S. V. Mishchenko, I. М. Laiko, H. I. Kyrychenko // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2021. - Том т. 17, N 2. - С. 105-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
конопля, сорт, самозапилення, відбір, схрещування, канабіноїди, кореляція, продуктивність
Аннотация: Ефективність використання самозапильних ліній у селекції з подальшим їх об’єднанням у синтетичну популяцію та покращенням селекції доведено на прикладі нового сорту технічної коноплі «Вік 2020», що характеризується підвищеним вмістом канабігеролу та відсутністю психотропних речовин. властивості.


Доп.точки доступа:
Laiko, I. М.; Kyrychenko, H. I.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Сучек, В. М.
    Залежність індивідуальної продуктивності рослин коноплі технічної від норми висіву насіння та сорту за широкорядного способу сівби [Текст] / В. М. Сучек // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2022. - N 6. - С. 72-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конопля--сорти
Кл.слова (ненормированные):
кількість насінин, варіанти, ширина міжрядь, критерій Стьюдента
Аннотация: Відповідно до норм висіву насіння за варіантів — 0,6; 0,9; 1,2; 1,5; 1,8 млн шт./га за порядком порівняння з більшою нормою висіву за кожного кроку експерименту відбувалося істотне зменшення продуктивності рослин за кількістю насінин на 1 рослині, де показники характеризуються такими даними — 162,9>110,2>85,2>70,8> >61,4 шт. нас. з 1 рослини. За результатами сортової оцінки індивідуальної продуктивності рослин коноплі в середньому по досліду встановлено, що максимальну результативність забезпечував сорт Глесія, де показник становив 114,4 шт. нас./рослину.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.