Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>S=Житлово-комунальне господарство<.>
Общее количество найденных документов : 7
Показаны документы с 1 по 7
1.


    Запатрина, И.
    Реформирование жилищно-коммунального хозяйства в условиях макроэкономической нестабильности [] / И. Запатрина, Т. Лебеда // Экономика Украины : научный журнал. - 2011. - N 10. - С. 16-29. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Макроекономіка
   Житлово-комунальне господарство



Доп.точки доступа:
Лебеда, Т.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Гузь, М. М.
    Тарифна політика у житлово-комунальному секторі України [] / М. М. Гузь, К. М. Бондаренко // ВІсник Сумського національного аграрного університету. серія "Економіка та менеджмент" : науково методичний журнал. - 2015. - N 5. - С. 93-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
житлово-комунальне господарство (ЖКГ), житлово-комунальні послуги, тарифи на послуги ЖКГ.
Аннотация: У статті досліджено цінову політику щодо житлово-комунальних послуг, виділені найважли- віші проблеми розвитку житлово-комунального господарства України та основні шляхи їх вирішен- ня; на основі порівняльного аналізу з європейськими країнами, визначено можливі напрямки рефор- мування вітчизняного комунального сектору.


Доп.точки доступа:
Бондаренко, К.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Гончарук, В. В.
    Форми та механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону [Текст] / В. В. Гончарук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 146-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
послуга, житлово-комунальне господарство, регіон, форми, методи, механізми, комунальне господарство.
Аннотация: У статті досліджено форми та механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону. Проаналізовано та представлено в графічному вигляді методи і форми державного регулювання, проведена класифікація цілей управління, здійснено групування механізмів управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону на основі дослідження процесів їх еволюції. Досліджено модель системного комбінування (МСК) управління розвитком ЖКГ. Встановлено, що розглянуті в даній статті форми і механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону в методологічному контексті вказують на наявність можливостей організації ефективного управління у сфері послуг ЖКГ регіону.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Абрамова, І. В.
    Аналітична оцінка фінансових результатів діяльності підприємств житлово-комунального господарства [Текст] / І. В. Абрамова, О. Ф. Кирилович // Наукові горизонти = Scientifik horizons : науковий журнал. - 2019. - N 9. - С. 13-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
житлово-комунальне господарство, житлово-комунальні послуги, енергоефективність, тариф, тарифна політика, фінансові результати, аналітична оцінка
Аннотация: Стаття містить обґрунтування особливостей фінансово-господарської діяльності підприємств житлово-комунального господарства. Метою дослідження є аналітична оцінка фінансових результатів діяльності підприємств житлово-комунального господарства та розробка практичних рекомендацій щодо їх підвищення.


Доп.точки доступа:
Кирилович, О. Ф.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Мельникова, М. В.
    Економіко-правові аспекти реформування сфери житлово-комунальних послуг українських міст [] / М. В. Мельникова, О. В. Тарасевич, Є. С. Градобоєва // Економіка України : науковий журнал. - 2020. - N 4(701). - С. 56-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
місто; сектор житлово-комунальних послуг; реформування; економіко-правові інструменти
Аннотация: Досліджено проблеми розвитку сектору житлово-комунальних послуг міст України та розроблено пропозиції щодо його реформування на основі використання економічного та правового підходів. Економічні підходи пов'язані з розвитком економіки міського сектору житлово-комунальних послуг з урахуванням ринкових умов. Правові підходи включають правове забезпечення регулювання відносин у процесі економічного розвитку сектору житлово-комунального господарства міста. Охарактеризовано техніко-технологічні, соціально-економічні, інституційно-правові, організаційно-просторові особливості сектору житлово-комунального господарства, оцінено його статус в містах України, визначено проблеми, що перешкоджають його розвитку та вирішення яких потребує реформ. Визначено, що реформа сектору житлово-комунальних послуг міст України спрямована на поліпшення фінансової безпеки, зміцнення інституційної злагодженості, прозорості формування тарифів, соціальної відповідальності та інноваційності діяльності. Це передбачає продовження децентралізації влади та розширення повноважень органів місцевого самоврядування, демонополізацію та поглиблення конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг, інноваційний розвиток комунальних підприємств, модернізацію комунальної інфраструктури, забезпечення прозорості інформації та залучення громадськість при прийнятті рішень. Проаналізовано зарубіжний досвід реформування сектору житлово-комунальних послуг та можливості його адаптації для міст України. Зокрема, моделі організації ринку житлово-комунальних послуг, формування ринкових інститутів (включаючи взаємодію асоціацій співвласників багатоквартирних будинків та керуючих компаній), механізми формування тарифів та регулювання тарифів, використання бюджету участі та просторового взаємозв'язку. муніципальне співробітництво. З метою вирішення конкретних проблем реформування сектору житлово-комунального господарства міста розробляються пропозиції щодо використання економіко-правових інструментів, які включають: інституційно-інвестиційний підхід до консолідації зусиль учасників житлово-комунального господарства та ринок комунальних послуг; формування умов для дотримання принципу «кількість - якість - вартість послуг» відповідно до імплементації Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;


Доп.точки доступа:
Тарасевич, О. В. ; Градобоєва, Є.С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Бізонич, Д. В.
    Місто як просторове середовище організації та функціонування житлово-комунального господарства [Текст] / Д. В. Бізонич // Інвестиції: практика та досвід : науково-практичний журнал. - 2021. - N 1. - С. 115-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
місто; ЖКГ; просторове планування; міське господарство
Аннотация: У статті розглянуто основні засади організації міського простору та визначено основні проблеми в управлінні містом, досліджено провідні концепції з організації міського простору, визначено основні функції міста як адміністративно-територіальної одиниці, елементи міста, досліджено типи міст. Також визначено роль житлово-комунального господарства як об'єкту міського управління, проаналізовані зарубіжні концепції управління містом та просторового планування і організації міського господарства на основі теорії розвитку міст Бургесса, Хойота, Гарріса та Ульмана. Визначено індекси добробуту міст, причини та джерела нестабільності міст. А також здійснено невеликий аналіз організації міського простору за часів СРСР, що має свій вплив на організацію сучасного міста в Україні. Обгрунтовано гостру необхідність залучення інвестицій на розвиток інфраструктури міст України та впроваджувати прогресивні механізмів антикризового управління в муніципальні процеси.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Осипова, С. К.
    Cоціальне підприємництво в управлінні регіональним економічним розвитком [Текст] / С. К. Осипова, О. О. Носирєв // Інвестиції: практика та досвід : науково-практичний журнал. - 2021. - N 1. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
соціальне підприємництво; державне регулювання; економічний розвиток; регіональне управління; соціально-економічні проблеми
Аннотация: Метою дослідження є аналіз впливу соціального підприємництва на вирішення головних економічних та соціальних проблем суспільства та розробка векторів оптимізації державного регулювання соціального підприємництва у аспекті активізації економічного розвитку регіонів загалом. Доведено, що розвиток соціального підприємництва є ефективним для подолання проявів регіональної депресивності, оскільки дозволяє безпосередньо скеровувати ресурси для розв'язання соціальних проблем без задіяння механізму перерозподілу. Створення соціальних підприємств повинно здійснюватися за активної підтримки держави та безпосередньої участі територіальних громад. Проведено систематизацію проявів соціально-економічних ефектів діяльності соціальних підприємств. Виокремлено відповідні риси моделей у відповідності до зарубіжних концепції соціального підприємництва, що відрізняються місцем держави у регулюванні розвитку та визначенні методів підтримки соціальних підприємств. Доведено, що необхідним напрямом державного регулювання є формування та запровадження прогресивних методів вдосконалення структури соціальної сфери та розвиток оптимальних та дієвих способів підвищення ефективності функціонування кожного суб'єкта господарювання. З метою активізації сфери соціального підприємництва запропоновано використання важелів державного регулювання та розвитку, які повинні бути стратегічними напрямами діяльності усіх органів державної влади. Відзначено, що позитивним ефектом соціального підприємництва також виступає сприяння у працевлаштуванні людей з обмеженими фізичними та психічними можливостями, безробітних, внутрішньо переміщених осіб. Закцентовано увагу на тому факті, що для повноцінного розвитку соціального підприємництва надзвичайно важливою є його взаємодія з державним сектором, освітньою системою, неприбутковими організаціями, приватним сектором та домогосподарствами. Визначено фактори, що ускладнюють розвиток соціального підприємництва в Україні: низький рівень розвитку економіки, військові дії на Сході, відсутність правової підтримки соціальних підприємств. Відзначено, що фактором успіху концепції соціального підприємництва в Україні може стати створення Національної стратегії соціального підприємництва.


Доп.точки доступа:
Носирєв, О. О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.