Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Поисковый запрос: <.>K=природні зони, важкі метали, орний шар грунту, бджолине обніжжя, тканини бджіл, медова продуктивність, біоіндикатори<.>
Общее количество найденных документов : 1
1.


   
    Склад важких металів у тканинах бджіл залежно від екологічного стану довкілля [Текст] / Й. Ф. Рівіс, І. І. Саранчук, О. Я. Клим // Агронаука і практика = Agroscience and Practice : науково-виробничий ж-л. - 2022. - Том Вип.1, N ч.3. - С. 19-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Екологія--Природа
Кл.слова (ненормированные):
природні зони, важкі метали, орний шар грунту, бджолине обніжжя, тканини бджіл, медова продуктивність, біоіндикатори
Аннотация: У статті наведено, що піддослідні пасіки клінічно здорових медоносних бджіл породи карпатська були підібрані на базі приватних пасічних господарств гірської, передгірної та лісостепової зон Львівської області. Для оцінки інтенсивності техногенного навантаження на довкілля, де знаходяться піддослідні пасіки медоносних бджіл, визначався вміст Феруму, Цинку, Купруму, Хрому, Кобальту, Ніколу, Плюмбуму та Кадмію в орному шарі грунту, бджолиному обніжжі та тканинах медоносних бджіл. Встановлено, що в передгірній та лісостеповій зонах Карпатського регіону, порівняно з гірською, є більший сумарний вміст усіх досліджуваних важких металів (Феруму, Цинку, Купруму, Кобальту, Хрому, Ніколу, Плюмбуму та Кадмію) в орному шарі грунту. Перевищення гранично допустимої концентрації спостерігається лише щодо рівня Плюмбуму та Кадмію в орному шарі грунту лісостепової зони. При цьому в бджолиному обніжжі передгірної та лісостепової зон Карпатського регіону, порівняно з гірською, за допустимої концентрації виявляється підвищення рівня Кадмію та Хрому. Сумарний вміст досліджуваних важких металів у тканинах медоносних бджіл в передгірній та лісостеповій зонах Карпатського регіону, порівняно з гірською зоною, є більшим. Особливо вагомо в тканинах медоносних бджіл передгірної й лісостепової зон, порівняно з умовно чистим гірським довкіллям, підвищується рівень небезпечних елементів першого класу токсичності – Плюмбуму та Кадмію. У Карпатському регіоні всі важкі метали в більшій кількості нагромаджуються у тканинах черевця медоносних бджіл, ніж у тканинах грудей та голови. Тканини медоносних бджіл за вмістом у них важких металів у загальному можуть бути біоіндикаторами екологічного стану довкілля. У передгірній та особливо в лісостеповій зонах Карпатського регіону, порівняно з бджолами гірської зони, медова продуктивність робочих бджіл є меншою. Високий рівень важких металів в орному шарі грунту та бджолиному обніжжі й тканинах медоносних бджіл, отриманих із вуликів, розміщених у передгірній та особливо лісостеповій зонах Карпатського регіону, є наслідком урбанізації та індустріалізації території.



Доп.точки доступа:
Рівіс, Й.Ф.; Саранчук, І.І.; Клим, О. Я.
Нет сведений об экземплярах (Источник в БД не найден)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.