Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Поисковый запрос: <.>K=медоносні бджоли, кормова добавка, жирні кислоти, відтворна здатність маток, медова продуктивність бджіл.<.>
Общее количество найденных документов : 1
1.


    Рівіс, Й. Ф.
    Жирнокислотний склад тканин, відтворна здатність і медова продуктивність бджіл за згодовування соняшникової олії [Текст] / Й. Ф. Рівіс, І. І. Саранчук // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2019. - N 7. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво
Кл.слова (ненормированные):
медоносні бджоли, кормова добавка, жирні кислоти, відтворна здатність маток, медова продуктивність бджіл.
Аннотация: Установити зв’язок між жирнокислотним складом тканин і продуктивними ознаками медоносних бджіл за різної кількості соняшникової олії в кормовій добавці. Визначити відтворну здатність маток і медову продуктивність робочих бджіл. Методи. Дослідження відтворної здатності бджолиних маток проводили за Ф.А. Лаврьохіним і С.В. Панковою. Кількість одержаного товарного меду визначали методом зважування відібраних із гнізд медових стільників до й після відкачування. У кормовій добавці та тканинах медоносних бджіл визначали вміст і склад жирних кислот загальних ліпідів методом газорідинної хроматографії за Й.Ф. Рівісом зі співавторами. Уміст жирних кислот загальних ліпідів у кормовій добавці та досліджуваних тканинах бджіл визначали способом екстракції ліпідів сумішшю хлороформ­метанол. Результати. Згодовування кормової добавки, збагаченої соняшниковою олією в кількості 10 і 20 г, істотно збільшує концентрацію насичених, мононенасичених і поліненасичених жирних кислот загальних ліпідів у тканинах черевця, грудей та голови медоносних бджіл І та особливо ІІ дослідних груп. Це свідчить про значне зростання забезпеченості тканин медоносних бджіл енергетичним і структурним матеріалами. При цьому в досліджуваних тканинах бджіл зменшується співвідношення вмісту поліненасичених жирних кислот родини — П­3 (ліноленового ряду) до поліненасичених жирних кислот родини ­­6 (лінолевого ряду). Виснов­ки. Зміни жирнокислотного складу тканин черевця, грудей та голови медоносних бджіл І та особливо ІІ дослідних груп супроводжуються змінами відтворної здатності маток і медової продуктивності робочих бджіл. Зокрема у бджолиних маток цих груп зростає яйцекладка, а в робочих бджілмедова продуктивність.


Доп.точки доступа:
Саранчук, І.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.