Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2018/9<.>
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 14
1.


    Калетнік, Г. М.
    Виробництво та використання біопалив в Україні: економетричні підходи, моделювання [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Бурєннікова, Н. А. Потапова // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 7-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок --енергетичних ресурсів
Кл.слова (ненормированные):
біопалива, ринок енергоресурсів, енергоємність, виробництво та споживання біопалива
Аннотация: У статті досліджено тенденції у виробництві й споживанні енергоресурсів в Україні та світі за останні десять років із розробкою на їхній основі відповідних економетричних моделей для окреслення перспектив подальшого розвитку вітчизняного ринку біопалив. У результаті досліджень реалізовано економетричні підходи з побудовою відповідних моделей та прогнозною оцінкою до визначення очікуваного середнього рівня енергоємності ВВП на 2017-2021 рр. за всіма енергоресурсами та за біоенергетичними ресурсами (біопаливами). На основі даних енергетичного балансу України проведено оцінювання динаміки та очікуваної енергоємності ВВП за всіма енергоресурсами та в частині біопалив за 2007-2016 рр. за методом найменших квадратів. Здійснено аналогічні розрахунки щодо показника ВВП на душу населення на основі впливу на нього факторів попиту та пропозиції на ринку біопалив. Обґрунтовано висновки щодо еластичності показників ВВП на душу населення та виробництва й споживання біопалива. Перспективами подальших досліджень є формування методики застосування показників складових результативності у біоенергетиці у контексті SEE-управління.


Доп.точки доступа:
Бурєннікова, Н. В. ; Потапова, Н.А.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Балахонова, О. В.
    Сталий економічний розвиток регіону: інвестиційна складова [Текст] / О. В. Балахонова, К. Лаглер, О. Г. Підвальна // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 24-32. - Бібліогр. в кінці ст.


Доп.точки доступа:
Лаглер, К.; Підвальна, О. Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Кришталь, Т. М.
    Особливості регіонального розвитку в умовах соціальних та еколого-економічних імператив [Текст] / Т. М. Кришталь, Н. Ф. Чечетова, В. В. Гончарук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 33-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток
Кл.слова (ненормированные):
сталий економічний розвиток, інвестиційна активність, інвестиційна політика, конкурентні переваги, регіон
Аннотация: У статті розглянуто базові механізми активізації інвестиційної діяльності та визначено необхідність формування комплексу заходів щодо активізації інвестиційної активності як фактору забезпечення сталого економічного розвитку регіону. Наведено розуміння поняття “сталого економічного розвитку” та індикатори інвестиційної привабливості регіону з урахуванням світових методологій досліджень. Окремо виділено рівень конкурентоспроможності регіону як важливий індикатор виявлення привабливості суб’єкта економічної діяльності для інвестування, та досліджено його у світовій практиці методологій. Охарактеризовано завдання державної інвестиційної політики та інструменти їх реалізації. Представлено етапи дослідження інвестиційної привабливості регіону і графічна інтерпретація формування сталого економічного розвитку регіону з урахуванням інвестиційної складової. Запропоновано перелік першочергових заходів щодо поліпшення інвестиційного клімату в країні для забезпечення сталого економічного розвитку регіонів.


Доп.точки доступа:
Чечетова, Н.Ф.; Гончарук, В.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Переверзєва, А. В.
    Детермінанти соціальної ефективності реформ підготовки людських ресурсів об’єднаних територіальних громад [Текст] / А. В. Переверзєва, С. І. Богуславська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 43-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка праці
Кл.слова (ненормированные):
бюджет, людські ресурси, стійкість, об’єднані територіальні громади, самодостатність, дотаційність, бюджетне регулювання.
Аннотация: У статті підкреслюється необхідність підготовки людських ресурсів об’єднаних територіальних громад. Метою даного дослідження є визначення механізмів забезпечення соціальної ефективності реформування розвитку людських ресурсів територіальних громад. На основі проведеного дослідження визначено, що одним із дієвих засобів є забезпечення стійкості бюджетів об’єднаних територіальних громад. В якості інструментарію аналізу стійкості бюджетів використано бюджетні коефіцієнти – показники стану бюджетів, розраховані як відношення абсолютних бюджетних показників один до одного. На основі використання універсального методичного інструментарію здійснено об’єктивну оцінку стану бюджетів, виокремлено чинники впливу на його зміни, що дозволило ідентифікувати причини негативних явищ у бюджетній сфері та визначити ефективні заходи щодо їх усунення. Здійснена оцінка стану бюджетів об’єднаних територіальних громад за допомогою регресійного аналізу довела необхідність бюджетного регулювання для збільшення власних доходів територіальних утворень. Таким чином, обґрунтовано необхідність побудови такої моделі бюджетів територіальних громад, щоб перетворювати їх із дотаційних у самодостатні за рахунок збільшення власних доходів, а не за рахунок підвищення рівня допомоги з бюджетів вищих рівнів.


Доп.точки доступа:
Богуславська, С.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Киш, Л. М.
    Системні характеристики логістичного забезпечення аграрного сектору економіки [Текст] / Л. М. Киш // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 59-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логістика--Транспортні мережі
Кл.слова (ненормированные):
логістика, аграрний сектор, сільськогосподарське виробництво, інфраструктура, перевезення, елеватори
Аннотация: Досліджено систему логістики як складову сучасного суспільства. Логістику визначено як частину ланцюга постачання, де відбувається управління, планування та контроль ефективності потоку товарів, їх переміщення та зберігання. Виокремлено складові логістичного забезпечення аграрного сектору економіки. Проаналізовано сучасний стан сільськогосподарського виробництва, збір урожаю сільськогосподарських культур та отриману валову додану вартість за видами економічної діяльності. Проаналізовано вплив логістичного забезпечення на ефективність аграрного виробництва. Проведений аналіз сучасного стану аграрної логістики в Україні дозволив окреслити сучасні проблеми логістичного забезпечення аграрного сектору економіки, виокремити перспективи подальшого розвитку.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Семчук, І. А.
    Характеристика маркетингової політики сільськогосподарських підприємств з виробництва біопалива [Текст] / І. А. Семчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 71-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент--Маркетинг
Кл.слова (ненормированные):
маркетингова стратегія, біопаливо, енергозалежність, бізнес-планування, аналіз ринку
Аннотация: Питання енергетичної залежності України в останні роки постає дуже гостро, адже розвиток ринку біопалива в нашій країні знаходиться на початковому рівні, а імпорт енергоносіїв зростає щороку. Найбільш поширеною залишається проблема енергопостачання та диверсифікації джерел енергії з метою збільшення використання відновлюваних джерел енергії. Це потребує проведення маркетингових досліджень та вивчення нових сегментів світового та українського ринку для визначення відповідності стратегічного напрямку розвитку економіки нашої країни до викликів і потреб світової економіки. Відповідно маркетингова політика сільськогосподарських підприємств з виробництва біопалива також тільки починає розвиватися, а дослідження основних напрямів її розвитку для сільськогосподарських підприємств дасть можливість задіяти нові сфери для їх діяльності.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Підгурський, О. І.
    Імітаційне моделювання процесів обслуговування потоків повідомлень оперативної, довідкової та регламентної інформації вузлом комп’ютерної мережі науково-дослідної установи [Текст] / О. І. Підгурський, О. І. Присяжнюк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 78-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Кл.слова (ненормированные):
інформаційні потоки, система масового обслуговування, пріоритетність обслуговування, закони розподілу ймовірностей, імітаційна модель.
Аннотация: У роботі описано результати реалізації розробленої автором імітаційної моделі процесів обслуговування сумарного неоднорідного потоку повідомлень оперативної, довідкової та регламентної інформації вузлом комп’ютерної мережі. Експерименти з імітаційною моделлю проведено для різних значень коефіцієнтів завантаження вузла комп’ютерної мережі, а також при різних рівнях пріоритетності в обслуговуванні повідомлень оперативної, довідкової та регламентної інформації. Сформульовано рекомендації щодо застосування рівнів пріоритетності обслуговування для потоків повідомлень оперативної, довідкової та регламентної інформації в залежності від інтенсивностей надходження цих повідомлень та тривалості їх обслуговування вузлом комп’ютерної мережі.


Доп.точки доступа:
Присяжнюк, О.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Бурдейна, Л. І.
    Врахування деяких мотиваційних аспектів діяльності суб’єктів господарювання апк у моделюванні та прийнятті рішень [Текст] / Л. І. Бурдейна // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 90-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Кл.слова (ненормированные):
моделювання, організація рекламної кампанії, системи масового обслуговування, модель поведінки споживача.
Аннотация: У статті розглянуто деякі моделі планування господарської діяльності підприємства, що будуть мати ефективний вплив на роботу як суб’єкта господарювання в цілому, так і окремих його структурних підрозділів. Процес створення таких моделей передбачає розв’язання комплексу стандартних аналітичних завдань за певними аспектами економічної діяльності: характером використання виробничих ресурсів, собівартістю товарної продукції, а також фінансовим станом підприємства. Виходячи із функцій діяльності сільськогосподарського підприємства, у роботі було досліджено такі моделі його господарської діяльності, як: організація рекламної кампанії та визначення її ефективності; системи масового обслуговування та модель поведінки споживача, яка на сьогоднішній день є головним чинником впливу на роботу будь-якого підприємства загалом і сільськогосподарського зокрема.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Коляденко, С. В.
    Формування соціальної інфраструктури як найважливішого фактору соціально-економічних перетворень [Текст] / С. В. Коляденко, В. Ф. Проскура // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 100-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера села
Кл.слова (ненормированные):
соціальна інфраструктура, соціальна нерівність, соціальноекономічні перетворення, середній клас суспільства, ринкова система.
Аннотация: У статті скомпоновано та проаналізовано основні чинники, що є причинами соціально-економічної нерівності у вітчизняній та зарубіжній науковій думці. Вказується на необхідність удосконалення функціонування ринкової системи, що допоможе вирішити проблеми соціальної справедливості та практично їх розв’язати. Доведено необхідність подальшого розвитку науково-технічного прогресу в умовах сучасної глобалізації, розширення масштабів складних технологічних процесів, які впливають на регулювання рівня соціальної забезпеченості. Обґрунтовано важливість створення і чисельного збільшення середнього класу суспільства з урахуванням дієвості в цьому напрямку соціальної інфраструктури. Розглянуто критерії представників середнього класу та особливості досягнення врівноваженості у соціальній сфері і соціально-економічних перетвореннях.


Доп.точки доступа:
Проскура, В.Ф.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Путінцев, А. В.
    Адаптація внутрішньо переміщених осіб в регіонах України: сутність, поняття, підходи [Текст] / А. В. Путінцев, Ю. Є. Пащенко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 110-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера села
Кл.слова (ненормированные):
переселенці, внутрішньо переміщені особи, адаптація внутрішньо переміщених осіб, адаптаційна стратегія, соціокультурний підхід, ресурсний підхід
Аннотация: Авторами обґрунтовано актуальність дослідження поняття “внутрішньо переміщена особа” (ВПО) в умовах сучасних реалій українського суспільства. У статті пояснена необхідність визначення статусу так званих вимушених мігрантів – категорії населення, нової для історії незалежної України. Проаналізовано два теоретико-методологічні підходи, які виходять за межі конкретної науки та представляють досить різні кути зору на те, чим є адаптація й інтеграція ВПО: соціокультурний і ресурсний. Для оцінки адаптаційних стратегій вимушених переселенців застосовано теорію, запропоновану J. Gullahorn, в основу якої покладено гіпотезу щодо відповідності протікання адаптації деякій U-подібній кривій, окремі частини якої відтворюють етапи цього процесу. Автор дотримується точки зору, що адаптація ВПО є комплексним процесом. Він об’єднує декілька сфер, які можуть досліджуватися різними науками – медициною, психологією, соціологією, антропологією, економікою тощо.


Доп.точки доступа:
Пащенко, Ю.Є.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Коляденко, Д. Л.
    Інституціональні аспекти трансформації земельних відносин [Текст] / Д. Л. Коляденко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 122-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інституційні проблеми економіки, фінансів, менеджменту та права
Кл.слова (ненормированные):
трансформація земельних відносин, інституціоналізм, інституціональний підхід, інституціональні трансформації, рейтинговий аналіз, земельний ринок.
Аннотация: Проаналізовано стан економічного регулювання земельних відносин в умовах сучасного розвитку аграрного сектора України та визначено його роль і значення у формуванні ефективного землекористування та трансформації земельних відносин у майбутньому. Для нас є актуальним дослідження і висвітлення основних інституційних проблем земельного ринку, які впливають на рівень економічного розвитку. Скориставшись базою даних “World Value Survey data base”, ми проаналізували та встановили, що основними інституційними недоліками є система захисту прав власності. Порушена проблематика становлення й розвитку в Україні реальних ринкових форм обігу земель сільськогосподарського призначення. Визначено чинники, що спонукають до вирішення цієї проблеми нагально, а саме: розвиток міжнародного поділу праці, глобалізація світових економічних процесів, посилення конкурентних засад у зовнішньоекономічних зв’язках, особливо за умов нових вимог, що постають перед аграрним сектором економіки у зв’язку зі вступом України до СОТ і евроінтеграційним курсом, необхідністю відповідати певним міжнародним стандартам ринкової розвиненості. Розвиток і підтримка інституту приватної власності на землю сприяє формуванню ефективного землевласника, насамперед у сфері малого та середнього аграрного підприємництва, але досліджені недоліки інституціонального характеру не дають можливості говорити про його становлення зараз.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Потапов, О. С.
    Сільське господарство України: сучасний стан та особливості розвитку [Текст] / О. С. Потапов // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 136-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство України
Кл.слова (ненормированные):
національна економіка, сільське господарство, макроекономічні показники, тенденції розвитку, рослинництво, тваринництво.
Аннотация: У статті викладено основні результати дослідження сучасного стану сільського господарства України. Проведено аналіз основних макроекономічних показників та змін частки сільського господарства в структурі ВВП світового господарства. На підставі багатоукладності аграрного сектору оцінюються зміни в кількості підприємств у розрізі організаційно-правових форм господарювання. Проведена оцінка змін частки сільського господарства в економіці України підтвердила вагомість ролі аграрного бізнесу в системі національної економіки та його потужний експортний потенціал. На основі проведеного аналізу основних показників виробництва сільського господарства визначено, що галузь має широкі можливості для економічного зростання і характеризується зростанням випуску продукції, інвестицій та заробітної плати. Найбільш розвинутим залишається рослинництво, функціонування якого стимулюється сировинними експортними поставками зернових та олійних культур.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

13.


    Криштопа, М. В.
    Стійкий розвиток регіональної економіки в умовах визначених соціально-економічних пріоритетів [Текст] / М. В. Криштопа // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 147-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка
Кл.слова (ненормированные):
регіон, регіональна економіка, стійкий розвиток, соціальноекономічний розвиток, модернізація.
Аннотация: У статті визначені основні пріоритети забезпечення стійкості регіональної економіки, які базуються на формуванні ефективних соціальних, економічних та екологічних параметрів, визначено пріоритетність дій на державному та регіональному рівні у забезпеченні ефективності й результативності модернізаційних засад. Запропоновані напрями формування передумов забезпечення стійкості регіонального розвитку. Визначено пріоритетні цілі забезпечення стійкості соціально-економічного розвитку регіонів. Проаналізовано рівень фінансування регіонів України у 2018 році за даними державної служби статистики України. Визначено, що сутнісний характер регіональних соціально-економічних систем визначається їхніми внутрішніми властивостями, які, в свою чергу, характеризуються комплексним, структурним, функціональним і інтегративним аспектами. Представлено структуру економічного потенціалу в системі забезпечення стійкості регіональної економіки. Визначено основні проблеми, які виникають на шляху до забезпечення стійкого розвитку регіонів України.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

14.


    Ковальчук, В. В.
    Маркетингова стратегія підприємства: суть поняття, особливості формування в сучасних умовах господарювання [Текст] / В. В. Ковальчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 9. - С. 156-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішньо-економічна діяльність--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
стратегія, ринок, маркетингова стратегія, зовнішнє середовище, складність, невизначенність, сучасні умови господарювання.
Аннотация: У статті розкрито суть поняття “маркетингова стратегія” підприємства, розглянуто історичні аспекти виникнення та особливості дефініції “маркетингова стратегія”, а також зосереджено увагу на аналізі наукових позицій щодо його змісту вітчизняними та зарубіжними вченими. У процесі розкриття сутності поняття маркетингової стратегії застосовано методи порівняння та аналізу, що дали змогу виокремити по кожному з визначень переваги та недоліки. Крім того, у результаті порівняльного аналізу, було виділено основні аспекти поняття маркетингова стратегія, які найбільш точно харакетизують зміст та сутність терміну, а також запропоноване власне визначення терміну “маркетингова стратегія”. У статті також розглянуто особливості формування маркетингової стратегії підприємства в сучасних умовах господарювання, основними характеристиками яких є складність, невизначеність та варіативність. Зазначено основний перелік зовнішніх факторів впливу на формування маркетингової стратегії підприємства та на діяльність суб'єкта господарювання вцілому.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.