Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2018/8<.>
Общее количество найденных документов : 8
Показаны документы с 1 по 8
1.


    Калетник, Г. М.
    Біогаз в домогосподарствах – запорука енергонезалежності сільських територій України [Текст] / Г. М. Калетник, Н. Г. Здирко, В. Ю. Фабіянська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 7-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біогаз в Україні
Кл.слова (ненормированные):
біогаз, біогазові установки, домогосподарства, біосировина, сільські території, ефективність, окупність.
Аннотация: У статті окреслено переваги використання домогосподарствами біогазових установок для забезпечення їх енергонезалежності. Здійснено аналітичну оцінку утворення органічних відходів (як потенційної біосировини) у Вінницькій області та їхньої структури. Визначено оптимальний для домогосподарств варіант біогазової установки з відповідними параметрами (вихід біогазу, об’єм реактора). Проведено оцінку результативних показників роботи установки залежно від потреб різних за розміром домогосподарств та спроможності забезпечення їх роботи біосировиною. Узагальнено аналітичні дані щодо особливостей роботи біогазової установки із завантаженням різних варіантів та пропорцій субстрату, а відтак і різним виходом біогазу. Розраховано кількість утримуваних домогосподарством тварин для забезпечення потреби в біосировині, а також термін окупності біогазової установки. Доведено економіко-екологічний ефект упровадження домогосподарствами біогазових установок та внесено пропозиції щодо доцільності здійснення оцінки соціального ефекту.


Доп.точки доступа:
Здирко, Н.Г.; Фабіянська, В.Ю.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Климчук, О. В.
    Економіко-організаційні передумови та аспекти виробництва рідких видів біопалив в Україні [Текст] / О. В. Климчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 23-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Кл.слова (ненормированные):
енергетика, економіка, енергетична незалежність, біоенергетичні культури, економічна ефективність, біодизель, біоетанол.
Аннотация: У статті розглядаються процеси світового розподілу і споживання традиційних енергетичних ресурсів та їхній вплив на економіко-енергетичну систему енергетично залежної країни і екологічну ситуацію. Висвітлюються сучасні тенденції необхідності виробництва та споживання відновлюваних енергетичних ресурсів, зокрема рідких видів біопалив. Наведено організаційнотехнологічну характеристику основних олійних культур біоенергетичного спрямування, які можуть використовуватись як сировина для промислового виробництва біодизеля, а також цукровмісних і крохмалевмісних культур, що виступають сировиною для виробництва біоетанолу. Проведені розрахунки вказують, що виробництво готового біоенергетичного продукту для споживання характеризується більшою економічною ефективністю, ніж масове експортування сировини, зокрема виробництво біодизеля з насіння ріпаку та біоетанолу із зерна кукурудзи. Встановлено, що власне виробництво біопалив (біодизеля та біоетанолу) зумовлює зменшення цін на енергоносії, отримання високоякісних кормів для розвитку галузі тваринництва й нівелювання існуючого у нашій країні диспаритету цін на сільськогосподарську, промислову та енергетичну продукцію. Наявний у агропромисловому комплексі країни потужний потенціал науково-технічної та промислової бази щодо вирощування біомаси сільськогосподарських культур забезпечує біопаливній індустрії високу економічну ефективність, що дає підстави виділити її в окрему конкурентоспроможну галузь енергетики.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Луцяк, В. В.
    Забезпечення спроможності вітчизняних агропродовольчих підприємств до комерціалізації нових видів харчових олій [Текст] / В. В. Луцяк, С. Е. Амонс // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 35-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бізнес і підприємництво
Кл.слова (ненормированные):
комерціалізація, харчова олія, олійно-жировий підкомплекс, ринок, волоський горіх, інноваційна діяльність, прибуток, ефективність.
Аннотация: Статтю присвячено дослідженню питань забезпечення спроможності вітчизняних підприємств до комерціалізації нових видів харчових олій та виявленню сучасних тенденцій розвитку ринку рослинних олій із визначенням пріоритетних напрямів його функціонування в Україні. У роботі реалізовано ґрунтовний аналіз динаміки виробництва олійних культур, визначені найбільш перспективні для вирощування та переробки олійні культури, а також здійснено порівняння фізичних і хімічних показників різних видів харчових олій. Вирощування, переробка і продаж волоського горіху – відносно новий, проте досить прибутковий напрям садівництва з огляду на те, що горіхівництво забезпечує безвідходне виробництво – попитом користується уся продукція: неочищені плоди горіху, ядро горіху, олія, макух, шкаралупа, деревина, листя і т.п. Результати здійснених досліджень показують, що Вінницька, Кіровоградська та Черкаська області мають найбільш сприятливі умови для розвитку вітчизняного горіхівництва. Основу пропозиції горіхів на внутрішньому ринку формує продукція власного виробництва, 80-82% якої становить волоський горіх. Однак, незважаючи на це, протягом останніх років у даній галузі спостерігаються негативні тенденції: відбувається зменшення площ насаджень та валового збору волоських горіхів. На основі проведеного дослідження обґрунтовано один із пріоритетів державної політики в аграрному секторі економіки – розвиток малого інноваційного агробізнесу, а також надання широкої підтримки товаровиробникам у розробленні та впровадженні у виробництво нових технологій, товарів з використанням результатів науково-технічних досліджень, що мають потенціал до комерціалізації.


Доп.точки доступа:
Амонс, С.Е.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Киш, Л. М.
    Транспортна логістика в агарному секторі: реалії та перспективи розвитку [Текст] / Л. М. Киш // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 55-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логістика--Транспортні мережі
Кл.слова (ненормированные):
логістика, транспорт, аграрний сектор, залізничні перевезення, елеватори, ефективність
Аннотация: Досліджено роль логістики в розвитку аграрного сектора економіки. Проаналізовано особливості транспортування сільськогосподарської продукції. Виявлено наявні елеваторні потужності для зберігання аграрної продукції у розрізі областей України. Визначено основні залізничні вузли для перевалки сільськогосподарської продукції. Проаналізовано їх пропускну спроможність з урахуванням наявних обсягів виробництва та потреби у транспортуванні експортних партій продукції. Досліджено динаміку завантаженості українських річок та перспективи розвитку водного транспорту інтегрованими компаніями на прикладі діяльності ТОВ СП Нібулон. Окреслено перспективи подальшого розвитку транспортної логістики.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Burennikova, N. V.
    See-analysis of the force for process of handling with wastes in Ukraine [Текст] / N. V. Burennikova // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 68-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Кл.слова (ненормированные):
капітальні інвестиції та поточні витрати на поводження з відходами; Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року;
Аннотация: Реалізовано методику аналізу дієвості процесу поводження з відходами в Україні на базі авторських складових результативності. Зазначену методику засновано на SEE-аналізі складних систем, який висвітлено у раніше опублікованих роботах авторки у співтворчості з В.О. Ярмоленком. Складову частину цього аналізу становить знаходження F-імпульсів підпроцесів певних процесів, які мають місце у системах різних типів. Такими імпульсами є фактори, що слугують формуванню продуктів відповідних процесів. Числові значення цих імпульсів зведено у матрицю, котра містить показники темпів приросту складових результативності процесу поводження з відходами в Україні та котра характеризує ступінь впливу певних факторів на формування продуктів цього процесу. Застосовано висловлене у раніше опублікованих авторських роботах та на конкретних прикладах підтверджено положення про те, що SEE-аналіз є невід’ємною складовою SEE-управління, за результатами якого сформульовано пропозиції стосовно цього управління у контексті Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року. результативності Бурєннікової (Поліщук) – Ярмоленка.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Подолянчук, О. А.
    Облікова інформація та її якісні характеристики відповідно до облікових стандартів [Текст] / О. А. Подолянчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 79-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Кл.слова (ненормированные):
облікова інформація, якість облікової інформації, якісні характеристики фінансової звітності, корисність інформації.
Аннотация: Господарська діяльність суб’єктів підприємництва узагальнюється в системі бухгалтерського обліку. У статті розкрито зміст основних функцій управління з метою виокремлення однієї із важливих складових обліку, як джерела інформаційного забезпечення для прийняття раціональних рішень. Виокремлено основні завдання бухгалтерського обліку. Досліджено економічну сутність понять “інформація“, “облікова інформація“ та наукові думки щодо їх класифікаційних ознак. Розкрито якісні характеристики облікової інформації (доречність; правдивість; порівнюваність; зрозумілість, своєчасність; можливість перевірки) в частині вимог формування фінансової звітності. Проведено порівняння властивостей облікової інформації за національними стандартами бухгалтерського обліку і Концептуальною основою фінансової звітності у міжнародній практиці. Висловлено думку, що основою облікової інформації є її корисність у системі управління підприємством.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Пиндик, М. В.
    Децентралізація системи енергопостачання в Україні як одна із умов розвитку альтернативних джерел енергії [Текст] / М. В. Пиндик // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 91-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Енергія--Використання
Кл.слова (ненормированные):
інвестиції, партнерство, альтернативні джерела енергії, децентралізація, механізм, енергозбереження, стимулювання.
Аннотация: Охарактеризовано поняття децентралізованої системи енергопостачання та розглянуто її переваги і недоліки. Встановлено, що однією із основних економічних переваг децентралізованої системи енергопостачання є те, що в ній джерела генерації енергії та джерела споживання знаходяться в безпосередній близькості один від одного. Названо провідні міжнародні фінансово-кредитні організації та описано основні проекти з енергоефективності, представлені в Україні, які покликані стимулювати розвиток альтернативних джерел енергії. Після розгляду ряду програм сприяння розвитку енергоефективності та альтернативних джерел енергії в регіонах та аналізу переваг і недоліків децентралізованих систем, побудовано модель формування децентралізованої системи енергопостачання в Україні. В основу формування децентралізованої системи енергопостачання України автором покладено розвиток альтернативних джерел енергії. Також встановлено, що головною умовою ефективного формування децентралізованої системи енергопостачання в Україні має стати державно-приватне партнерство, як взаємовигідне співробітництво органів державної влади та суб’єктів приватного підприємництва, засноване на умовах компенсації витрат, поділу ризиків та зобов’язань.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Рабоконь, Ю. С.
    Економічна сутність виробничих запасів, їх оцінка та облікове забезпечення [Текст] / Ю. С. Рабоконь // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 8. - С. 102-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
запаси, виробничі запаси, облік
Аннотация: Обгрунтовано, що як складова ресурсного потенціалу підприємств, запаси виступають однією із важливих елементів оборотних активів. Їх визначають як наявні на підприємстві відповідні матеріальні ресурси, до яких належать засоби виробництва, предмети споживання, інші цінності, необхідні для забезпечення розширеного відтворення, обслуговування сфери нематеріального виробництва та задоволення потреб населення. Вивчення наукових підходів до економічної сутності досліджуваної категорії свідчить про низку протиріч у трактуванні терміну “виробничі запасиˮ. У статті представлено підходи науковців до використання термінів для визначення поняття “запасиˮ, і визначено, що їх також характеризують як “товарно-матеріальні цінності“, “матеріальні цінностіˮ, “матеріальні запасиˮ, “товарно-матеріальні запасиˮ, “матеріально-виробничі запасиˮ, “товарно-виробничі запасиˮ. Також проаналізовано результати досліджень сучасних економістів та виявлено, що, як в науковій літературі, так і в нормативних документах не існує єдиного підходу до змісту виробничих запасів. Це дало можливість підтвердити, що розкриття сутності будь-якої економічної категорії залежить від вибраного підходу до її трактування. Встановлено, що важливим методом у системі обліку виробничих запасів є їх оцінка при надходженні, при списанні та на дату складання звітності. Визначено, що з метою правильної організації обліку виробничих запасів у робочому Плані рахунків суб’єктів господарювання доречно виокремлювати відповідні аналітичні рахунки з урахуванням специфіки їх діяльності.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.