Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2018/5<.>
Общее количество найденных документов : 10
Показаны документы с 1 по 10
1.


    Здирко, Н. Г.
    Державний фінансовий контроль в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку [Текст] / Н. Г. Здирко, О. Д. Шевчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 7-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінанси--Безпека
Кл.слова (ненормированные):
державний контроль, фінансові правопорушення, державні ресурси, бюджетні кошти, Державна аудиторська служба, фінансові порушення.
Аннотация: У статті визначено сутність державного фінансового контролю, його завдання та функції. Вивчено сучасний стан державного контролю в Україні та узагальнено результати проведених перевірок за три останні роки. Здійснено аналіз виявлених Державною аудиторською службою України фінансових порушень, їх структури, частки усунення та стану виконання рекомендацій за результатами державного контролю. Висвітлено основні проблемні аспекти розвитку державного контролю в частині законодавчого забезпечення, комплектації служб і відділів контролю, якості перевірок та компетенції державних аудиторів. Розроблено систему заходів, які сприятимуть зростанню дієвості державного контролю шляхом запровадження у практичну діяльність аудиту ефективності, який має бути зосереджений на оцінці раціональності використання державних фінансів та на ефективності їх утворення.


Доп.точки доступа:
Шевчук, О.Д.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Пришляк, Н. В.
    Сучасний стан і перспективи розвитку ринку органічної продукції в Україні [Текст] / Н. В. Пришляк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 25-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Кл.слова (ненормированные):
органічне виробництво, сертифікація, акредитовані агенти, перехідний період, Україна
Аннотация: У статті проаналізовано світові тенденції виробництва органічної продукції. Визначено країни-лідери у сфері виробництва органічної продукції. Досліджено тенденції та динаміку виробництва органічної продукції в Україні. Вказано причини низького попиту на органічну продукцію в Україні. Проаналізовано нормативноправові документи, що регулюють ринок органічної продукції в Україні. Названо перелік акредитованих органів для сертифікації підприємств, що займаються виробництвом органічної продукції. Описано проблеми, що виникають в українських виробників у процесі переходу на органічне виробництво та обґрунтовано можливості їх подолання. Проведено SWOT-аналіз галузі органічного виробництва в Україні. Визначено загрози та перспективи розвитку ринку органічної продукції в Україні. Здійснено PEST-аналіз з метою узагальнення політичних, економічних, соціальних та технологічних факторів, що впливають на розвиток ринку органічної продукції в Україні.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Онищук, Ю. В.
    Закордонна міграція трудових ресурсів як перешкода сталому економічному розвитку України [Текст] / Ю. В. Онищук, І. В. Зубар // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 37-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Кл.слова (ненормированные):
трудові ресурси, працевлаштування, міжнародна трудова міграція, приватні грошові перекази, робоча сила, сталий розвиток.
Аннотация: У статті розглянуто спектр причинно-наслідкових зв’язків у проблемах трудової зайнятості населення України. Представлено дані щодо міграційних процесів працездатного населення в Україні. Визначено структуру трудових мігрантів, їх гендерні та галузеві ознаки, вікові групи, рівень освіти та мотиваційні чинники виїзду на роботу за кордон. Встановлено країни-лідери, яким надають переваги українські мігранти. Проаналізовано динаміку грошових переказів, їх цілі, структуру надходження та позитивний вплив на зростання добробуту сімей мігрантів. Охарактеризовано напрями використання грошових переказів мігрантів, що дозволило констатувати факт їх спрямування на відкриття власної справи, придбання товарів, вирішення житлових питань, фінансування освіти тощо. Розкрито негативні наслідки посилення міграційних процесів для України в площині сталого розвитку.


Доп.точки доступа:
Зубар, І.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Юрчук, Н. П.
    Інноваційні чинники формування конкурентоспроможної продукції сільськогосподарських підприємств [Текст] / Н. П. Юрчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 50-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційна діяльність
Кл.слова (ненормированные):
конкурентоспроможність, конкуренція, конкурентоспроможність продукції, інновації, сільськогосподарська продукція, інноваційний розвиток, сільськогосподарські підприємства
Аннотация: У статті досліджено конкурентоспроможність продукції як одну із умов ефективного функціонування підприємства. Розкрито сутність економічної категорії “конкурентоспроможність продукції” та її особливостей, що пов’язані із сільськогосподарським виробництвом. Проведений аналіз стану виробництва сільськогосподарської продукції підтвердив динамічність розвитку аграрної галузі та зростання ролі сільськогосподарських підприємств у виробництві сільськогосподарської продукції. Відзначено, що факторами підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції є впровадження ресурсозберігаючих технологій та інновацій. Визначено основні види інновацій у вітчизняному сільськогосподарському виробництві. Зазначено, що головним фактором забезпечення економіки загалом та конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції зокрема, є динамічний розвиток інноваційної сфери. Акцентовано увагу на проблемах використання інноваційного потенціалу в Україні. Визначено вплив інновацій на конкурентні переваги продукції сільськогосподарських підприємств. Доведено, що зростання інноваційної активності сільськогосподарських підприємств дозволить підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції, а в кінцевому результаті конкурентоспроможність національної економіки.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Пронько, Л. М.
    Інструменти розвитку малого підприємництва в сільській місцевості Вінницької області [Текст] / Л. М. Пронько, Р. Гафаров // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 64-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бізнес і підприємництво
Кл.слова (ненормированные):
мале підприємництво, селянські господарства, фермерські господарства, кооперативи, стратегія, розвиток, пільгове кредитування, дорадництво
Аннотация: У статті розглядаються актуальні питання щодо інструментів розвитку малого підприємництва у сільській місцевості. Досліджено, що мале підприємництво на селі, яке включає в себе фермерські господарства, фізичних осібпідприємців та малі підприємства як сільськогосподарського, так і несільськогосподарського спрямування, виробляє значну частину продуктів споживання у загальному обсязі аграрного виробництва. Автор акцентує увагу на тому, що одним із кроків щодо підтримки розвитку підприємництва на селі є розроблена у 2016 році Кабінетом Міністрів України Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року. Стратегія спрямована на формування міцної основи для поступового зростання МСП, враховуючи тимчасово обмежені можливості фінансової підтримки та значні виклики, що постали перед країною. Дослідження ефективності застосування розробленої Стратегії проводилось на базі Вінницької області, де Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів з метою сприяння розвитку малого підприємництва на селі було розроблено Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року. Вказано, що з метою реалізації цілей Стратегії було розроблено Програму розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва у Вінницькій області на 2016-2020 роки. Наголошено, що метою Програми є забезпечення належних та стабільних умов підтримки розвитку особистих селянських та фермерських господарств та їх об'єднань.


Доп.точки доступа:
Гафаров, Р.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Киш, Л. М.
    Особливості менеджменту фінансових результатів діяльності суб’єктів господарювання в межах функціонального та антикризового управління [Текст] / Л. М. Киш // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 75-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент
Кл.слова (ненормированные):
антикризове управління, збиток, менеджмент фінансових результатів, прибуток, фінансові результати, функціональне управління.
Аннотация: Стаття присвячена дослідженню менеджменту фінансових результатів діяльності підприємств. Установлено, що у сучасних умовах розвитку економіки, промисловості та окремих бізнес-одиниць в Україні, національні суб’єкти господарювання переважно використовують функціональне та антикризове управління, якість якого є незадовільною через суттєві помилки в розробці та реалізації управління власними фінансовими результатами діяльності. Доведено, що однією з головних причин наявності значної кількості збиткових підприємств та генерації національною економікою збитків є нерозуміння відмінностей у менеджменті фінансових результатів вітчизняними виробниками при використанні ними функціонального та антикризового підходів до побудови власної системи управління. Розглянуто управління фінансовими результатами за функціонального та антикризового менеджменту та виявлено особливості (відмінності) у такому управлінні за наведених типів менеджменту.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Подолянчук, О. А.
    Виробничі запаси: економічна сутність та облік [Текст] / О. А. Подолянчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 88-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Кл.слова (ненормированные):
облік, запаси, виробничі запаси, активи, ресурси.
Аннотация: Будь-який суб’єкт господарювання у своїй діяльності використовує у процесі виробництва виробничі запаси. Проведено дослідження законодавчих документів, які регулюють методику обліку і визначають зміст категорії “запасиˮ. З’ясовано, що в основі визначення запасів покладено поняття “активи”, яке пов’язано з терміном “ресурсиˮ. У результаті дослідження здійснено теоретичне обґрунтування сутності зазначених категорій. Розкрито склад запасів, визначених на законодавчому рівні регулювання обліку. Проведено порівняння міжнародних та національних стандартів в частині переліку запасів як об’єктів обліку та визначено відмінності. У статті представлено аналіз елементів операційних витрат сільськогосподарських підприємств та структури собівартості продукції. Підтверджено, що виробничі запаси займають вагому частку у складі витрат на виробництво. Визначено, що правильно організований облік виробничих запасів є одним із най важливіших завдань загальної системи обліку та системи управління підприємств. Досліджено класифікацію виробничих запасів для цілей ведення аналітичного обліку. Представлено характеристику рахунків бухгалтерського обліку виробничих запасів. Висловлено власну думку щодо економічного змісту категорій “запасиˮ і “виробничі запасиˮ. Внесено пропозиції щодо розмежування в обліку закуплених і власно виготовлених виробничих запасів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Гудзенко, Н. М.
    Вплив інформаційних потреб користувачів на структуру та наповнення фінансової звітності [Текст] / Н. М. Гудзенко, Н. І. Коваль, Т. Ф. Плахтій // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 102-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Кл.слова (ненормированные):
управління, стратегія, фінансові рішення, звітність, користувачі звітності, фінансовий інтерес, якісні характеристики, звітні статті, класифікація звітності, форми звітності.
Аннотация: У статті розкривається роль та значення звітності у процесі розробки, прийняття та наступного виконання управлінських рішень для забезпечення дієвого контролю; необхідність забезпечення достатнього обсягу інформації у фінансовій звітності належної якості для усіх зацікавлених груп користувачів. Обґрунтовано необхідність урахування міжнародних стандартів при відображенні додаткової інформації про операції та події, що знайшли відображення у звітних формах; встановлення взаємозв’язку між фінансовою та управлінською звітністю, форма та зміст якої визначаються адміністрацією підприємства. Обґрунтовано потребу практичної реалізації подачі фінансової звітності у форматі XBRL для суб’єктів підприємницької діяльності, спрямованої на підвищення прозорості звітних даних, можливості їх використання у процесі здійснення аналітичних процедур, що забезпечує певні конкурентні переваги в доступі до інвестицій та кредитних ресурсів. Охарактеризовано вплив якісних характеристик звітності та принципів її формування на повноту відображення господарських процесів і особливостей господарської діяльності у системі звітності.


Доп.точки доступа:
Коваль, Н.І.; Плахтій, Т.Ф.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Коваль, Л. В.
    Особливості формування облікової політики у фермерських господарствах [Текст] / Л. В. Коваль // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 102-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Кл.слова (ненормированные):
фермерське господарство, облік, облікова політика, система оподаткування, рахунки, звітність.
Аннотация: У статті розкрито особливості формування облікової політики фермерських господарств. Зокрема досліджено безпосередній зв'язок між розміром господарства (його видом) та обраним елементом політики обліку. Розглянуто порядок вибору форми організації та форми ведення обліку. Визначено порядок та особливості розробки та використання робочого плану рахунків. Описано умови заповнення повної та скороченої форм за показниками фінансової звітності. Охарактеризовано вплив обраної системи оподаткування на вибір форм заповнюваної звітності. Розглянуто відмінності умов використання простої та спрощеної форми обліку, і, як наслідок, заповнення форм 1-м, 2-м та 1-мс, 2-мс. У результаті дослідження сформовано висновки та пропозиції.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Костюченко, Д. Л.
    Аграрні розписки як стимулюючий фактор розвитку сільських територій [Текст] / Д. Л. Костюченко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 5. - С. 124-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території
Кл.слова (ненормированные):
кредитування, аграрний сектор, ризики, інвестиції, сільські території, аграрні розписки.
Аннотация: Стаття присвячена дослідженню сучасних фінансових інструментів, використання яких сприятиме розвитку аграрного виробництва і, як результат, стимулюватиме розвиток сільських територій. Проаналізовано існуючі фінансові інструменти і доведені переваги використання аграрних розписок для кредитування виробників сільськогосподарської продукції. У статті досліджено механізм функціонування аграрних розписок та динаміку кредитування за цим фінансовим інструментом в Україні, окрім того, досліджено і ризики для усіх учасників аграрного ринку при використанні аграрних розписок під час кредитування. У процесі наукового пошуку були використані наступні методи: аналізу та синтезу, індукції та дедукції, наукової абстракції, системного підходу, монографічний метод, графічний, статистичний, історичний та логічний.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.