Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2018/10<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


    Білик, В. В.
    Основні підходи до оцінки ефективності системи економічної безпеки підприємств [Текст] / В. В. Білик // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 7-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека
Кл.слова (ненормированные):
економічна безпека, економіко-математичне моделювання, інвестиції, інтегральний індекс, оцінка, рентабельність, фінансово-майновий стан
Аннотация: У статті розглянуто основні наукові підходи до особливостей процесів оцінювання підприємницької діяльності в контексті економічної безпеки. Автором обґрунтовано, що основним інформаційним джерелом для оцінки рівня інноваційноінвестиційної активності та економічної безпеки, а також їх взаємного впливу, слугують дані про фінансово-економічні результати підприємницької діяльності, які формуються на підставі даних фінансової звітності. Розрахунок більшості інтегральних показників, бальних оцінок та формування експертних думок здійснюється на підставі порівняння, узагальнення або нормування основних коефіцієнтів фінансово-майнового стану підприємства, як безпосередньо аналізованого підприємства, так і оцінки контрагентного середовища, враховуючи зовнішні важелі впливу і галузеву специфіку функціонування підприємств в ринковому середовищі. У статті представлено огляд існуючих методик оцінки ефективності системи економічної безпеки підприємств, проведено їх узагальнення та групування, а також власне бачення їх особливостей.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Переверзєва, А. В.
    Впровадження відтворювальних процесів розвитку людських ресурсів об’єднаних територіальних громад як соціалізованого капіталу регіону [Текст] / А. В. Переверзєва, С. І. Богуславська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 20-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Кл.слова (ненормированные):
об’єднані територіальні громади, муніципальний маркетинг, підготовка кадрів, управління, організаційна структура, агенції розвитку, людські ресурси, структурно-рівнева організація, проблемні науково-дослідні лабораторії.
Аннотация: Проаналізовано зміни у підготовці та перепідготовці трудових ресурсів відповідно до потреб об’єднаних територіальних громад та вимог сучасного ринку праці. Визначено, що забезпечення ефективного функціонування та створення перспектив розвитку є можливим за рахунок висококваліфікованих кадрів. Виокремлено ключові аспекти підготовки та перепідготовки кадрів щодо потреб у трудових ресурсах об’єднаних територіальних громад, а саме: структурно-рівнева організація розвитку людських ресурсів; політика формування і розвитку людських ресурсів; оцінка результатів функціонування системи створення людських ресурсів для територіальних громад; світовий і європейський досвід формування людських ресурсів; вплив глобалізаційних чинників на модернізацію підготовки людських ресурсів. Одне із найважливіших перетворень у системі децентралізації вбачається у реформуванні системи муніципального управління на принципах розширення самостійності та відповідальності соціально-економічних утворень, якими є об’єднані територіальні громади. З урахуванням необхідності здійснення перетворень у соціально-трудовій сфері обґрунтовано потребу вирішення важливого завдання, яке полягає в наявності диспозиції між новими економічними умовами господарювання та існуючими організаційними структурами, методами й формами управління. Для вирішення проблемної ситуації розроблено інноваційний підхід, який відповідає викликам часу та здатен поєднати не тільки різні елементи соціально-економічного життя членів громади, але й інтереси зовнішніх, щодо соціально-економічного утворення, суб’єктів, зокрема і комерційних, з метою отримання вигід громадою. Таким інструментарієм інноваційного характеру визначено використання муніципального маркетингу у функціонуванні та розвитку об’єднаних територіальних громад загалом, підготовки та перепідготовки кадрів зокрема. За результатами проведеного аналізу запропоновано впровадження в структуру органу місцевого самоврядування нової організаційної одиниці – сектору муніципального маркетингу. Визначені принципи діяльності даної структурної одиниці, розглянуті можливі варіанти побудови організаційної структури та функціональних обов’язків співробітників даного сектору. Враховуючи обмеженість фінансових ресурсів та відсутність кадрів певного спрямування і рівня кваліфікації в якості альтернативи сектору маркетингу визначено можливість використання послуг проблемних науково-дослідних лабораторій.


Доп.точки доступа:
Богуславська, С.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Коляденко, С. В.
    Цифрова економіка як базис формування позитивного потенціалу іміджу регіону України [Текст] / С. В. Коляденко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 32-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційні технології
Кл.слова (ненормированные):
цифрова економіка, імідж регіону, діджиталізація, соціальні мережі, “меседж”, регіональний брендинг
Аннотация: У статті висвітлені питання змін, що викликані в економіці процесами глобалізації та призводять до суттєвих перетворень в суспільному житті, зокрема втрати рис національної ідентичності та автентичності народностей різних країн і України зокрема, а також “діджиталізації” та переміщення вектору розвитку зі сфери виробництва у сферу послуг (зокрема до Інтернет-мережі). Розвиток цифрової економіки та інформаційних технологій може виступати як фактором посилення впливу глобалізаційних процесів, так і чинником, який може запобігти цьому руйнівному процесу, ідентифікуючи специфічні риси окремих територій, формуючи у середовищі інтернет-користувачів позитивний імідж регіону. Для цього є важливою позиція місцевих органів влади і створення та підтримка ними програм розвитку регіональних (міських, обласних) брендів, “меседжів”, контенту в галузі цифрової економіки, що покликані збільшити привабливість іміджу регіону і, навіть, підвищити конкурентоздатність регіональних товарів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Путінцев, А. В.
    Прикладні аспекти соціально-економічної політики регіону: системний підхід до розробки програми заходів підтримки внутрішніх переселенців [Текст] / А. В. Путінцев // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 41-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічна політика
Кл.слова (ненормированные):
соціально-економічна політика держави, фінансування, грошова допомога, соціально-економічні програми, робочі місця, державна підтримка, працевлаштування
Аннотация: Визначено теоретичні підходи до основ формування соціально-економічної політики держави. Розглянуто її сутність, функції та цілі. У межах прикладних аспектів соціально-економічної політики держави розроблено програму заходів підтримки внутрішньо переміщених осіб на основі системного підходу. Запропоновано пріоритетні заходи організаційного, нормативно-правового, фінансово-економічного, соціально-медичного та інформаційного механізмів, що сприятимуть створенню цілісної системи соціального-економічної підтримки і захисту внутрішньо переміщених осіб. Вважаємо, що враховуючи та систематизуючи закордонний досвід, окремі ініціативи українського уряду, а також громадських організацій, можна стверджувати, що актуальною для України сьогодні може стати реалізація зваженої комплексної політики, що охоплювала б усі аспекти життя вимушених переселенців. Комплексна система заходів має бути орієнтована на конкретні цільові групи населення, що потребують підтримки з боку держави, чим і зумовлена необхідність розробки, прийняття й виконання спеціальних програм надання соціально-економічної підтримки.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Чечетова, Н. Ф.
    Методичні підходи до оцінки сталості розвитку регіону [Текст] / Н. Ф. Чечетова, В. М. Бондаренко, О. Г. Підвальна // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 51-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічна політика
Кл.слова (ненормированные):
сталий розвиток, індикатори, стратегічне управління, моніторинг, регіональний розвиток, регіон, стійкість, соціально-економічна система.
Аннотация: Стаття присвячена проблемам оцінки сталого розвитку регіону. Розглянуто підходи до оцінки сталого розвитку на різних рівнях управління регіону. Виявлено, що, незважаючи на значну їх кількість, у даний час відсутній єдиний системний підхід, що забезпечував би комплексну та обґрунтовану оцінку з метою подальшого вибору цілей та стратегічних напрямів сталого розвитку регіонів. Показано, що для забезпечення результативності управлінських рішень необхідне комплексне застосування критеріїв, системи показників та методів дослідження. Запропоновано методичний підхід до оцінки сталого розвитку регіонів України, в якому загальна оцінка його рівня здійснюється за допомогою інтегрального показника, побудованого на основі соціальної, економічної, екологічної, фінансової та інституційної компоненти розвитку регіонів України, що забезпечує оперативність аналізу даних для визначення пріоритетів регіонального управління та можливість порівняння результатів діяльності органів влади регіонів.


Доп.точки доступа:
Бондаренко, В.М.; Підвальна, О. Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Потапова, Н. А.
    Особливості вантажоперевезень зернових культур морським транспортом [Текст] / Н. А. Потапова, І. М. Ушкаленко, С. В. Качуровський // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 63-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логістика--Транспортні мережі
Кл.слова (ненормированные):
логістика, логістична інфраструктура, експорт, продукція зернових, логістичні підходи, перевалочні пункти.
Аннотация: Обґрунтовано необхідність дослідження рівня логістичної інфраструктури для покращення показників експорту продукції зернових та зернобобових культур, можливості їх зберігання та складування з метою подальшої доставки в перевалочні пункти та в кінцевому результаті на експорт до інших країн. Запропоновано використання логістичних показників для оцінки витрат та підвищення рівня експортних можливостей країни. Встановлено, що існуючий в Україні експорт потребує послідовного вивчення та шляхів вдосконалення, що пов’язано із збільшенням показників врожайності. Зроблено висновок про можливі шляхи вирішення питання вдосконалення логістичної інфраструктури щодо експортних можливостей країни, які мають ґрунтуватися на основі наукових досліджень та математичному моделюванні з урахуванням можливих змін, а також значних можливостях підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва на основі сучасних наукових досягнень.


Доп.точки доступа:
Ушкаленко, І.М.; Качуровський, С.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Мазур, В. А.
    Формування інтегрованої соціально відповідальної системи менеджменту в контексті сталого розвитку аграрних підприємств [Текст] / В. А. Мазур, Ю. В. Герасименко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 76-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент--Маркетинг
Кл.слова (ненормированные):
соціальна відповідальність, стейкхолдери, глобальні ініціативи, добровільна сертифікація, інтегрована система менеджменту, нефінансова звітність.
Аннотация: Обґрунтовано, що соціально-відповідальний бізнес охоплює траєкторію вирішення питань соціального, екологічного та економічного характеру, але на добровільній основі; при цьому підкреслено, що це є об’єктивною необхідністю досягнення сталого розвитку. Здійснено короткий історичний екскурс у становлення корпоративної соціальної відповідальності. Зазначено різницю між юридичною і соціальною відповідальністю. Окреслено траєкторію формування інтегрованої соціально відповідальної системи менеджменту аграрних підприємств, базуючись на певних концептуальних підходах: максимізації прибутку за умов сталого розвитку, налагодження партнерських відносин зі стейкхолдерами, “озеленення бізнесу” і корпоративної філантропії. Здійснено коротку характеристику основних глобальних ініціатив соціальної відповідальності бізнесу та сталого розвитку: паризької угоди, глобального договору ООН, декларації Ко “Принципи бізнесу”, програми “Цілі сталого розвитку 2016-2030”, стандартів добровільної сертифікації. Зазначено аргументи “за” соціальну відповідальність і переваги нефінансової звітності. Запропоновано основні напрямки реалізації політики корпоративної соціальної відповідальності: екологічний, соціальний, кадровий. Підкреслено, що управління корпоративною соціальною відповідальністю є систематичним процесом, який складається з певних етапів. В якості позитивного прикладу становлення соціально відповідального бізнесу в Україні і формування відповідної інтегрованої системи менеджменту аграрних підприємств обрано ТОВ “Агро-Еталон” – лідера за темпами приросту плодових насаджень. Загальна площа землекористування – 4878 га, садів – 515 га (планується збільшити до 1000 га), розсадника – 57 га. Усі молоді сади закладаються з використанням інтенсивних технологій; із кожного гектару насаджень збирається до 60 тонн врожаю. Із 2011 р. відкрито холодильний комплекс для зберігання овочів і фруктів ємністю 20000 тонн; 77 камер обладнані системою регульованого газового середовища; діє єдина система комп’ютерного керування. Підприємство оснащене власною лінією сортування та пакування потужністю 15 тонн на годину. Під час сезонних робіт на підприємстві працює від 500 до 1000 осіб. Подано динаміку витрат за основними напрямками соціально-відповідальних дій ТОВ “Агро-Еталон”. Надано конструктивні, прагматичні першочергові кроки щодо формування інтегрованої соціально відповідальної системи менеджменту в ТОВ “Агро-Еталон”.


Доп.точки доступа:
Герасименко, Ю.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Підгурський, О. І.
    Математичне та імітаційне моделювання процесів функціонування вузла концентрації гібридних логістичних потоків транзакцій [Текст] / О. І. Підгурський // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 92-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Кл.слова (ненормированные):
система масового обслуговування, потоки транзакцій, математична модель, імітаційна модель, верифікація, валідація.
Аннотация: У роботі описано результати математичного та імітаційного моделювання вузла концентрації (розподілу) транзакцій в логістичній системі, формалізованого системою масового обслуговування. Автором розроблено ряд моделей такої системи, на вхід якої спрямовується потік транзакцій, що генерується в моделях традиційним та альтернативним способами. Зазначені моделі описують процеси формування та обслуговування гібридного потоку матеріальних (нематеріальних) об’єктів логістики. З метою верифікації та валідації моделей проведено порівняльний аналіз результатів, отриманих у процесі експериментів. Аналіз дозволив сформувати обґрунтований висновок про взаємну відповідність числових характеристик моделей та можливість використання альтернативного способу генерації вхідного потоку транзакцій у практиці імітаційного моделювання систем масового обслуговування. Робота ґрунтується на матеріалах, що отримані автором у процесі проведення попередніх досліджень.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Martsenyuk-Rozaryonovа, O.V.
    Features of insurance in the field of tourism [Текст] / O.V. Martsenyuk-Rozaryonovа // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 108-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туризм--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
страхування, туристичний бізнес, страховик, страхувальник, ризик в туризмі, туристичні відносини, страховий поліс, страхові внески-премії, страхові фірми, туристичні фірми.
Аннотация: Відпочинок є одним з істотних умов збереження і зміцнення здоров'я, підтримання високої працездатності та досягнення активного довголіття. Повноцінний відпочинок є невід'ємною складовою здорового способу життя та забезпечується за рахунок раціональної організації вільного часу, а також спеціальних відновлювальних заходів, які включаються в режим трудової діяльності. Відновлення працездатності допомагає відпочинок на курортах, в будинках відпочинку і т.п. Одним з поширених видів відпочинку є туризм. Зокрема, вираз «страхування» іноді вживається в значенні підтримки в якійсь справі, гарантії удачі в чим-небудь, забезпечення безпеки людей при проведенні небезпечних робіт, при виступах спортсменів і т.д. Термін «страхування» вживається і в значенні інструмента відшкодування збитку. Страхування, яке найбільш повно реалізується в умовах ринку, покликане задовольнити фундаментальну потребу – потребу в безпеці. Потреба в захисті свого життя і життя своєї родини має генетичні корені. Вона виникла ще на зорі людства. Страхування – це система економічних відносин. В процесі страхування туристичних послуг визначається якість цих послуг та формується імідж всієї туристичної галузі. Треба зазначити, що безпека для туриста – це найголовніше, та вона залежить перш за все від якісного страхування. Тож, страхування є повноцінною складовою будь-якої туристичної подорожі, та саме за допомогою страхування відбувається захист, як туристів, так і їх майна. Дослідження статті спрямоване на висвітлення поняття страхування в туристичному бізнесі, його видів та розкриття функцій. Звернуто увагу на статистичні дані, основні комплексні страхові продукти, які пропонуються на українському ринку туристичного страхування. В статті розглянуто основні фактори ризику в туризмі та основні страхові випадки, що трапляються із туристами. Обґрунтовано основні чинники, що впливають на розмір тарифу при страхуванні в туризмі. Охарактеризовано страхові програми туристичного страхування. Запропоновано застосовувати нові наукові розвідки, які б визначали наявні тенденції та спрямовували страхові компанії на розробку нових страхових продуктів для задоволення потреб туристів. Надано рекомендації щодо прискорення темпів розвитку страхового ринку України.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Мазур, В. А.
    Особливості управління фінансовим потенціалом аграрних підприємств в умовах трансформаційних змін в економіці [Текст] / В. А. Мазур, О. Г. Кубай, А. В. Мельник // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 119-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансово-кредитне забезпечення і податкова політика
Кл.слова (ненормированные):
фінансовий потенціал, фінансові ресурси, капітал, фінансова безпека, фінансовий стан, ефективність.
Аннотация: У статті висвітлено питання сутності, ролі й значення управління фінансовим потенціалом аграрних підприємств у взаємозв’язку зі специфікою сільськогосподарської діяльності. Визначено чинники впливу на фінансове забезпечення суб’єктів господарювання аграрного сектора економіки та фактори формування їхнього фінансового потенціалу, а також завдання управління фінансовим потенціалом підприємства. Проведено аналіз динаміки і структури капіталу ДП “ДГ “Озерна” Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААНУ”, визначено показники фінансового стану та вплив ефективності операційної, інвестиційної та фінансової діяльності на рентабельність фінансових ресурсів; здійснено розрахунок «імітаційних комбінацій» формування оптимальної структури інвестиційного капіталу ДП “ДГ “Озерна” Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААНУ”. На основі проведених досліджень обґрунтовано основні проблеми і напрямки фінансової політики підприємства та можливості удосконалення управління фінансовим потенціалом за допомогою матриці SWOT-аналізу.


Доп.точки доступа:
Кубай, О.Г.; Мельник, А.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Яцух, О. О.
    Сутність та зміст фінансового забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств [Текст] / О. О. Яцух // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 133-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансово-кредитне забезпечення і податкова політика
Кл.слова (ненормированные):
сільське господарство, самофінансування, бюджетне фінансування, кредитування, страхування, інвестування, фінансове забезпечення.
Аннотация: У статті розглянуто сутність і зміст фінансового забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств на основі врахування сучасної динаміки розвитку ринкових відносин. Визначено внутрішні й зовнішні виклики та суспільно-політичні загрози для фінансової системи. Сформовано визначення категорії «фінансове забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств» з точки зору системного, динамічного, комплексного, синергічного, ситуаційного, процесного та інших наукових підходів, що дає можливість визначити багатоаспектність цієї категорії при застосуванні принципів і функцій розвитку діючої системи фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств. Розглянуто та узагальнено сутність і зміст фінансового забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств на основі існуючих підходів до його визначення, які в подальшому можуть бути використаними при обґрунтуванні класифікації джерел залучення фінансових ресурсів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Гончарук, В. В.
    Форми та механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону [Текст] / В. В. Гончарук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2018. - N 10. - С. 146-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
Кл.слова (ненормированные):
послуга, житлово-комунальне господарство, регіон, форми, методи, механізми, комунальне господарство.
Аннотация: У статті досліджено форми та механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону. Проаналізовано та представлено в графічному вигляді методи і форми державного регулювання, проведена класифікація цілей управління, здійснено групування механізмів управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону на основі дослідження процесів їх еволюції. Досліджено модель системного комбінування (МСК) управління розвитком ЖКГ. Встановлено, що розглянуті в даній статті форми і механізми управління у сфері послуг житлово-комунального господарства регіону в методологічному контексті вказують на наявність можливостей організації ефективного управління у сфері послуг ЖКГ регіону.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.