Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2017/5<.>
Общее количество найденных документов : 14
Показаны документы с 1 по 14
1.


    Калетник, Г. М.
    Організаційно-економічні засади організації біопаливного виробництва у Вінницькій області на базі Уладово-Люлинецької ДСС [Текст] / Г. М. Калетник, О. П. Скорук, Ю. Ю. Браніцький // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 7-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Економіка
Кл.слова (ненормированные):
альтернативна енергетика, біопалива, енергетична продуктивність, біоресурсний потенціал, кооперація.
Аннотация: В статті, на прикладі Вінницької області, а саме на дослідній базі Уладово- Люлинецької дослідно-селекційної станції, обґрунтовано, що перспективним напрямком альтернативної енергетики в агросфері виступає виробництво та впровадження біопалив, які здатні забезпечити сільське господарство власними енергетичними ресурсами та знизити виробничі витрати на паливні ресурси. Підкреслено, що Вінниччина є потужною промисловою та аграрною областю і має доволі збалансовану систему структури посівних площ та сировинної бази для виробництва альтернативних видів палива. При цьому в області зосереджена найбільша кількість цукрових та 12 спиртових заводів. Акцентується увага на тому, що біоетанол можна виробляти з меляси та проміжних продуктів переробки цукрових буряків, що підкріплено економічними розрахунками собівартості його виробництва. На основі проведених наукових досліджень на базі Уладово-Люлинецької ДСС обґрунтовано економічні аспекти вирощування та переробки біомаси енергетичних культуp, таких як міскантус та енергетична верба. У підсумку акцентується увага на тому, що важливий внесок у розвиток біоенергетичної галузі Вінниччини та країни в цілому може зробити кооперативний рух. Він дасть можливість, шляхом зусиль учасників кооперативу та належною організацією державної підтримки, налагодити будівництво об’єктів з виробництва та переробки біоенергетичної сировини.


Доп.точки доступа:
Скорук, О.П.; Браніцький, Ю.Ю.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Материнська, О. А.
    Стратегічні засади інноваційного розвитку виробництва зерна сільськогосподарськими підприємствами [Текст] / О. А. Материнська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 26-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зерно--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
виробництво, підприємство, інновації, зерно, розвиток, ефективність.
Аннотация: В статті розкрито сутність інновацій для підвищення ефективності виробництва зерна на засадах його перспективності. Обґрунтована необхідність забезпечення системного впровадження інновацій не тільки крупними, фінансово спроможними господарськими структурами, але й малими та середніми підприємствами задля збереження їхньої конкурентоспроможності. Досліджено стратегії розвитку господарського механізму, які спонукають підприємницькі структури вести постійний пошук виробничо-технологічних резервів підвищення ефективності виробництва зерна, оскільки екстенсивний шлях організації виробничо-господарських взаємодій вже себе вичерпав, а тому потребує системної, комплексної інтенсифікації галузі. Встановлено, що галузеві, загальнодержавні та регіональні аспекти інноваційного розвитку виробництва зерна визначають господарські ефекти підприємницьких формувань створенням інституційних умов і запровадженням регулятивно-стимулюючих факторів науково-технічного прогресу, які сформовані регіональними органами влади та галузевими управлінськими структурами. За проведеним дослідженням визначено, що результатом інноваційного розвитку виробництва зерна є сталий розвиток зернопродуктового комплексу, а також формування перспективної конкурентоспроможності зерна для збереження і покращення його позицій на світовому ринку та подальшого укріплення продовольчої безпеки нашої держави.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Фурман, І. В.
    Система фінансового регулювання аграрного сектору України: оцінка сучасного стану та активізація функціонування [Текст] / І. В. Фурман // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 35-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрне виробництво--Економіка
Кл.слова (ненормированные):
державне регулювання, фінансове регулювання, аграрний сектор, фінансова підтримка, аграрне виробництво, податкове регулювання, цінове
Аннотация: У статті висвітлено сутність, змістове наповнення, роль й призначення фінансового регулювання аграрного сектору з урахуванням специфічних особливостей аграрної галузі та кінцевої мети регулювання. Демасковано інструменти фінансового регулювання аграрного сектору України та встановлено їх взаємодію. Досліджено трансформаційні процеси в аграрному секторі та визначено роль фінансового регулювання у їх забезпеченні. Здійснена характеристика та проведений критичний аналіз сучасного стану системи фінансового регулювання аграрного сектору України. Зокрема, оцінено ефективність впливу бюджетно-податкових та грошово- кредитних регуляторів на процес розвитку аграрного виробництва, проаналізовано бюджетні методи фінансової підтримки та означено стан інвестиційної політики в аграрному секторі економіки. Виявлено основні проблеми та обґрунтовано авторський підхід до активізації функціонування системи фінансового регулювання аграрного сектору України.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Подолянчук, О. А.
    Діяльність суб’єктів малого підприємництва: нормативно-правовий аспект [Текст] / О. А. Подолянчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 51-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємства --Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
підприємництво, бізнес, мале підприємництво, спрощена система оподаткування, обліку та звітності.
Аннотация: Проведення економічних реформ породжує низку проблемних питань, одним із яких є діяльність суб’єктів малого підприємництва. У результаті теоретичного вивчення сутності категорій “підприємництвоˮ і “бізнесˮ встановлено їх ототожнення. У статті досліджено еволюцію нормативно-правового регулювання розвитку та функціонування суб’єктів малого підприємництва. Розкрито основні критерії віднесення підприємств до суб’єктів малого бізнесу від моменту його запровадження до теперішнього часу. Проведено аналіз законодавчої бази діяльності та оподаткування суб’єктів малого бізнесу аграрної галузі. За результатами дослідження визначено відмінності та невідповідності законодавчих документів. Підтверджено необхідність державної підтримку малого бізнесу в усіх формах та видах. Виокремлено проблемні питання при виборі організаційно-правової форми суб’єктів господарювання в частині малого підприємництва, їх оподаткуванні та обліку. Висловлено думку про неефективну державну підтримку суб’єктів малого підприємництва.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Германюк, Н. В.
    Особистість та авторитет керівника як важливий чинник ефективності управлінської діяльності [Текст] / Н. В. Германюк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 61-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент фінансовий
Кл.слова (ненормированные):
Особистість керівника, структура особистості, авторитет керівника, складники авторитету, професійні здібності менеджера
Аннотация: Секрети успішної управлінської діяльності менеджера приховуються насамперед в його особистості. Саме тому проблема особистості стала в центрі нашої уваги. У статті охарактеризовано особистість керівника як систему індивідуальних якостей, зроблена спроба забезпечити цілісне та системне бачення структурних компонентів особистості в їх взаємозв’язку і взаємозалежності. Розкрито сутність і значення основних загально-управлінських здібностей, функціонування яких у структурі особистості підлягає закону компенсації: недостатній розвиток одних перекривається високим рівнем розвитку інших. Оскільки управлінська діяльність є комунікативною за своєю сутністю, особлива увага звертається на роль комунікативних здібностей, що виявляються в умінні забезпечити взаємний контакт, підтримати його, попередити конфлікт, з’ясувати стосунки та ін. Окрім характеристики структурних компонентів особистості, акцентовано увагу на значенні авторитету керівника, його складниках та умовах забезпечення. Адже серед способів здобуття влади над підлеглими авторитет є найнадійнішим і найпродуктивнішим, оскільки він вже сам по собі є носієм сугестивного (навіюючого) впливу.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Підгурський, О. І.
    Дослідження суперпозиції пуассонівського та регулярного потоків транзакцій [Текст] / О. І. Підгурський, Л. О. Волонтир // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 71-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Кл.слова (ненормированные):
потоки транзакцій, гібридні потоки, математичні моделі, імітаційне моделювання, генератор псевдовипадкових чисел, закони розподілу ймовірностей, верифікація моделей.
Аннотация: В роботі на основі методів математичного моделювання досліджується гібридний потік транзакцій, що утворюється шляхом суперпозиції пуассонівського та регулярного потоків і є одним з різновидів неоднорідних потоків. Досліджені існуючі підходи до математичного моделювання неоднорідних потоків та результати їх моделювання. Математична модель гібридного потоку подана у вигляді функції розподілу ймовірностей тривалості інтервалів часу між транзакціями, функції щільності розподілу та перших двох початкових моментів розподілу. З метою верифікації математичної моделі гібридного потоку були розглянуті граничні значення параметрів пуассонівського та регулярного потоків, при яких аналітичні вирази моделі зводяться до відомих рішень. Для різних значень інтервалів регулярного потоку були побудовані та проаналізовані графіки функції розподілу та функції щільності розподілу, а також досліджені графічні залежності математичного сподівання, дисперсії та середньоквадратичного відхилення.


Доп.точки доступа:
Волонтир, Л.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Прутська, О. О.
    Інституційна безпека суб’єктів аграрного ринку [Текст] / О. О. Прутська, О. Г. Шпикуляк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 85-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний ринок--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
інститути, інституційна безпека, інститут конкуренції, права власності, інституційна структура, аграрний ринок, суб’єкти аграрного ринку.
Аннотация: У статті запропоновано уточнення окремих аспектів теоретико- методичних підходів до визначення поняття "інституційна безпека" по відношенню до суб’єктів аграрного ринку. Обґрунтовано розуміння інституційної безпеки як ефекту дії різного роду інституцій та інститутів, в результаті чого моделюється якість інституційних умов існування та взаємодії економічних агентів, що діють на будь-якому сегменті національного ринку. Проведено аналіз сучасного стану аграрного ринку України та визначено найбільш проблемні його сегменти з точки зору інституційної безпеки. Зроблено висновок, що низький рівень захищеності прав власності на землю та інше майно, недостатня ефективність функціонування інституту ринкової конкуренції не дозволяють забезпечити інституційну безпеку суб’єктів аграрного ринку в сучасних умовах. Виділено складові елементи забезпечення інституційної безпеки суб’єктів аграрного ринку. Запропоновано критерії інституційної безпеки для економічних агентів різного рівня.


Доп.точки доступа:
Шпикуляк, О.Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Мельничук, О. Ф.
    Правове регулювання виробництва органічної сільськогосподарської продукції в Україні [Текст] / О. Ф. Мельничук, М. О. Мельничук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 98-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція
Кл.слова (ненормированные):
органічна продукція, виробництво, обіг, сировина, правове регулювання, європейські стандарти, юридична відповідальність.
Аннотация: Проаналізовано нормативно-правові акти, які регулюють відносини у сфері виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції. Вказано на переваги легальної дефініції "виробництво органічної продукції (сировини)" у порівняні з європейськими стандартами у цій галузі. Запропоновано внести зміни до Закону України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини”, спрямовані на усунення колізій у частині суб’єктів його дії. Рекомендовано унормувати заходи держави щодо підтримки виробництва та обігу органічної продукції. Обгрунтовано потребу законодавчого врегулювання державного та громадського контролю у цій сфері. Доведено необхідність запровадження юридичної відповідальності операторів на ринку органічної продукції, введеної в обіг або реалізованої з порушенням вимог законодавства, у вигляді штрафу та конфіскації цієї продукції, а органу сертифікації органічної продукції – шляхом виключення його з Реєстру операторів та позбавлення права зайняття такою діяльністю.


Доп.точки доступа:
Мельничук, М.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Зубар, І. В.
    Інституційне забезпечення організації сталого землекористування: світовий досвід та перспективи в Україні [Текст] / І. В. Зубар // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 109-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування
Кл.слова (ненормированные):
інституційне забезпечення, стале землекористування, сімейні господарства, ринок землі, законодавчо-нормативне забезпечення, механізми регулювання, Концепція забезпечення сталого землеволодіння, Кодекс належної сільськогосподарської практики.
Аннотация: В статті розглянуто сучасні проблеми земельних відносин України в контексті інституційного забезпечення та створення інституціональних умов регулювання ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення в контексті сталості землекористування. Наголошується, що діяльність органів державної влади у сфері земельних відносин в частині інституційного забезпечення сталості землекористування повинна спрямовуватись на раціональне використання та охорону землі і створення екологічно безпечних умов для господарської діяльності, що об'єктивно вимагає активного і різностороннього втручання органів державного управління у відносини з приводу перерозподілу, використання та відновлення земельних ресурсів. Проведено огляд закордонного досвіду з функціонування інститутів регулювання земельних відносин. Визначено, що до пріоритетів інституціалізації земельних відносин в частині сталості землекористування належить визначення домінуючої форми аграрного бізнесу, яка б забезпечила гармонізацію взаємодії категорій “людина-земля-екосистема”. Пропонується забезпечити організацію комплексу механізмів, які б забезпечували раціональне та щадне ведення аграрного бізнесу в Україні. Для того, щоб це носило офіційний характер та мало підстави для практичного впровадження, пропонується викласти основні положення у Концепції забезпечення сталого землекористування, яка передбачатиме унормування широкого кола питань соціально-економічного характеру. Доповненням до вищевказаної Концепції рекомендується розробити прототип існуючого у Європі так званого Кодексу належної (сталої) сільськогосподарської практики, який дозволить регулювати та контролювати ступінь антропогенного впливу на екосистему в результаті провадження сільськогосподарського виробництва.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Петриченко, О. А.
    Управління технологічним розвитком галузі молочного скотарства [Текст] / О. А. Петриченко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 123-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молочне скотарство--розвиток в Україні
Кл.слова (ненормированные):
розвиток, процес, галузь, молочне скотарство, поголів’я, продуктивність, виробництво, молоко, технологія, управління.
Аннотация: За показниками поголів’я, продуктивності корів, виробництва молока досліджено динаміку розвитку молочного скотарства в Україні. Рівняннями ліній тренду динамічного ряду описано процеси змін поголів’я і валового виробництва молока. Методами математичної статистики розраховано коефіцієнти варіації і середньорічних темпів приросту (спаду) поголів’я худоби. Окреслено періоди прогресу, регресу, рецесії, стагнації поголів’я, продуктивності тварин, виробництва продукції. Встановлено рівні впливу визначальних факторів на обсяги виробництво молока. Запропоновано функціональний підхід до управління технологічними процесами. Визначено сильні і слабкі сторони, можливості і загрози для стратегічного планування розвитку галузі. Опрацьовано стратегії ефективності й росту, організацію формування системи технологій, мотивацію праці у молочному скотарстві, контроль і ухвалення рішень на основі аналізу інформації управлінського обліку.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Борисюк, Д. В.
    Методика розрахунку економічної ефективності впровадження технічного діагностування тракторів [Текст] / Д. В. Борисюк, В. Й. Зелінський // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 135-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трактори--економіка обслуговування
Кл.слова (ненормированные):
економічна ефективність, технічне діагностування, техніко-економічні показники, вартісні показники, питомі витрати, вартість діагностування, капітальні витрати, амортизаційні відрахування, собівартість.
Аннотация: Зростанню ефективності роботи машино-тракторного парку сприяє впровадження сучасних технологічних засобів, що підвищують продуктивність праці ремонтного персоналу, методів та засобів технічного діагностування тракторів. Практика показує, що в машинно-тракторному парку, де застосовуються сучасні технологічні засоби технічного обслуговування і поточного ремонту та засоби і методи технічного діагностування, роботи виконуються у стислі терміни та з високою якістю. Це сприяє, зрештою, підвищенню ресурсу і продуктивності роботи машино-тракторного парку та отриманню додаткового прибутку. Тому на сьогодні є актуальним вивчення та дослідження економічної ефективності впровадження технічного діагностування тракторів. У статті представлено методику розрахунку економічної ефективності впровадження процесів та засобів технічного діагностування тракторів. Розроблено схему аналізу економічної ефективності впровадження процесів технічного діагностування тракторів.


Доп.точки доступа:
Зелінський, В.Й.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Недбалюк, О. О.
    Розвиток галузі тваринництва ВІнниччини: тенденції та перспективи [Текст] / О. О. Недбалюк, В. М. Полеся // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 143-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринництво--розвиток
Кл.слова (ненормированные):
Тваринництво, молочне скотарство, виробництво м’яса, переробні підприємства, племінні господарства, економічна ефективність.
Аннотация: Висвітлені результати комплексного дослідження розмірів галузі тваринництва у Вінницькій області. Визначено місце галузі тваринництва області серед областей України та місце тваринництва в аграрному виробництві області. Досліджені динаміка показників поголів’я тварин, їх продуктивності, валового виробництва тваринницької продукції та основні фактори, що впливають на їх зростання чи зменшення. Значна увага приділена дослідженню основних каналів реалізації продукції галузі та динаміки обсягів реалізації продукції в їх розрізі. Проведено аналіз рівня рентабельності виробництва основних видів тваринницької продукції та факторів, які мають на неї ключовий вплив. За результатами оцінки розвитку галузі тваринництва Вінничини окреслено проблеми, пов'язна із низькою якістю тваринницької продукції та зниженням ефективності ведення тваринництва в цілому, досліджено основні причини їх виникнення. Визначено напрями та тенденції розвитку тваринництва, висвітлено роль держави у регулюванні процесів, що відбуваються в галузі.


Доп.точки доступа:
Полеся, В.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

13.


    Тимкова, В. А.
    Формування сучасної мовно-професійної компетентності економіста-аграрія [Текст] / В. А. Тимкова // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 161-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Професійне навчання і освіта
Кл.слова (ненормированные):
усне професійне мовлення, професійна культура, культура професійного мовлення, мовна підготовка студентів, економіст-аграрій, норми літературної мови.
Аннотация: У статті проаналізовано особливості процесу формування мовно- професійної компетентності економіста-аграрія; визначено порушення норм сучасної української літературної мови, відповідних етичних норм і правил спілкування. Розглянуто причини відхилення від норм української мови, типові помилки в умовах українсько-російського білінгвізму та їх уникнення в мовленні студентів-аграріїв, адже недостатній рівень культури усного ділового мовлення може заважати взаєморозумінню між фахівцями. Актуальними на сьогодні залишаються пропозиції про те, щоб до характеристики ділових якостей людини додавати ще й мовну характеристику: вміє чи не вміє чітко та лаконічно висловлювати свої думки, оскільки живе усне переконливе мовлення – важливий засіб багатоманітного та різноспрямованого впливу на слухача. Правильне унормоване усне мовлення може забезпечити швидкість взаєморозуміння між учасниками комунікативного акту. З’ясовано актуальність дослідження, що зумовлена необхідністю виховувати свідоме прагнення до вивчення питань культури професійного мовлення. Обґрунтовано, що важливим аспектом фахової мовної підготовки економістів аграрного профілю є знання норм сучасної української літературної мови та повсякчасне вміле користування ними. Сформульовано аспекти, на які необхідно звернути увагу, щоб уникнути цих незручностей; запропоновано необхідні засоби для вдосконалення підготовки економіста-аграрія.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

14.


    Козяр, Н. О.
    Стан та тенденції розвитку інвестування аграрної галузі Вінницької області [Текст] / Н. О. Козяр // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 5. - С. 172-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна економіка
Кл.слова (ненормированные):
інвестиції, стратегія, інновації, аграрні підприємства, глобалізація, механізми інвестування.
Аннотация: У статті проаналізовано сучасний стан інвестування аграрних підприємств Вінницької області в умовах глобальних економічних змін. Проведений аналіз структури та обсягу інвестицій за останні роки у розрізі галузей та географічній структурі. Вказані можливості та загрози для розвитку інвестування в сільське господарство Вінницької області. Досліджено експортну структуру основної продукції підприємств аграрної сфери з метою визначення найбільш перспективних для інвестування. Визначенні перспективні напрямки розвитку аграрного сектору в середньо- та довгостроковому періоді. Визначенні пріоритетні цілі роботи в покращенні механізму інвестування підприємств в сфері сільського господарства. Запропоновані напрямки удосконалення “Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року” з урахуванням аграрної спрямованості області.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.