Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2017/1<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


    Калетник, Г. М.
    Інвестиційно-інноваційне забезпечення вирощування біоенергетичних культур та виробництва біопалив [Текст] / Г. М. Калетник, Г. С. Гончарук, Ю. В. Довгань // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 7-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Біоенергетичні культури
Кл.слова (ненормированные):
інновації, інвестиції, біоенергетика, біопалива, біоенергетичні культури, біомаса, агротехнологія, Ялтушківська дослідно-селекційна станція
Аннотация: Відзначено, що фундамент інноваційного прориву в економіці формують енергозберігаючі технології і пов’язана з ними біоенергетика, які є запорукою пом’якшення залежності людства від невідновлюваних джерел енергії. Наголошено, що впровадження альтернативних джерел енергії, розширення використання відновлювальних ресурсів, в тому числі біоенергетичних культур, що використовуються для виробництва різних видів біопалив, є актуальними питаннями для України. Розглянуто основні проблеми розвитку біоенергетики в сучасних умовах, основні етапи та очікувані результати реалізації Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки в галузі біоенергетики. Досліджено стан інвестиційно-інноваційного забезпечення вирощування біоенергетичних культур та виробництва біопалив. Наведено результати досліджень агротехнологій вирощування світчграсу, міскантусу та енергетичної верби. Окреслено напрямки удосконалення інвестиційно-інноваційного забезпечення та перспективи розвитку біоенергетики в Україні. Обґрунтовано необхідність запровадження ефективної системи інноваційно-інвестиційного забезпечення та соціально-економічного стимулювання розвитку біоенергетики.


Доп.точки доступа:
Гончарук, Г.С.; Довгань, Ю.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Шаманська, О. І.
    Дослідження ефективності функціонування спиртової промисловості України [Текст] / О. І. Шаманська, Я. В. Паламаренко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спиртопродуктове виробництво
Кл.слова (ненормированные):
тенденції, розвиток, перспективи, виробництво, ринок спирту, підприємство, спиртова промисловість, енергетична безпека, біоетанол, реформування, модернізація.
Аннотация: Пошук сучасних тенденцій розвитку підприємств спиртової промисловості, як відкритої економічної системи, призвів до стратегічного аналізу, основним завданням якого є визначення привабливості галузі й окремих її товарних ринків на основі дослідження структури і динаміки галузі, характерних для неї можливостей та існуючих загроз, визначення ключових чинників успіху, що дозволяє виробити стратегію поведінки підприємства на ринку. Автором проаналізовано механізм регулювання ринку спирту в Україні та визначено ряд пропозицій щодо його реформування задля подолання тіньового виробництва та кризового стану, в якому перебуває на даний час спиртова промисловість. Визначено, що виробництво та реалізація спирту етилового дозволяється лише державним підприємствам за наявності ліцензії, в свою чергу міністерство економіки розвитку і торгівлі України складає й затверджує баланс виробництва та споживання спирту, відбувається укладання договорів на поставки спирту між спиртовими заводами та покупцями спирту, затверджуються договори відповідними уповноваженими органами та в кінцевому результаті формується обсяг виробництва спирту. Досліджено, що спиртова галузь є потужною і має велику кількість заводів, які через свою недозавантаженість можуть зайняти важливу нішу виробництва біопалива, адже це – вагома альтернатива традиційному пальному, що набуває особливого значення в умовах нестабільності світової економіки, зростання цін на традиційні енергоносії та енергозалежності країни від імпорту газу і нафти. Аналіз результатів функціонування підприємств спиртової галузі України та механізмів управління показав, що в результаті останніх організаційних трансформацій промисловість потребує модернізації. У процесі дослідження виявлено низку сучасних шляхів розвитку галузі, які мають глобальний характер.


Доп.точки доступа:
Паламаренко, Я.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Потапова, Н. А.
    Перспективи розвитку агрологістики на ринках сільськогосподарських культур [Текст] / Н. А. Потапова // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 28-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логістика--Транспортні мережі
Кл.слова (ненормированные):
аграрний ринок, агрологістика, логістичний підхід, агроланцюги поставок, логістичні витрати, ресурсні потоки.
Аннотация: Досліджено основні тенденцій розвитку агрологістики України та її вплив на підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції. Досліджено особливості формування витрат в агрологістичних ланцюгах, на основі яких оцінено зміни та сезонні коливання індексу витрат виробництва сільськогосподарської продукції України. З позиції оптимізації повної вартості продукції визначено, що значна частка витрат зосереджена у вартості матеріально-технічних ресурсів та послугах перевезення. Проведено аналіз витрат на купівлю матеріально-технічних ресурсів для виробничих потреб сільськогосподарських підприємств Вінницької області в агроланцюгах поставок. Встановлено особливості та проблеми агрологістики, що заважають динамічному розвитку інфраструктурної складової аграрних ринків. Визначено ключову роль агрологістики в оптимізації витрат при управлінні наскрізними ресурсними потоками. Сформульовано її основні завдання в системі конкурентних аграрних ринків. Виявлено основні причинні фактори, що впливають на зниження ефективності агрологістики. Обґрунтовано ключові причинні фактори зниження ефективності агрологістики, такий, як брак капітальних вкладень та недостатній рівень залучених інноваційних ресурсів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Фіщук, Н. Ю.
    Маркетингові аспекти розвитку органічного виробництва [Текст] / Н. Ю. Фіщук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 37-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент і маркетинг
Кл.слова (ненормированные):
органічне виробництво, ринок, попит, стереотипне мислення, конверсія, ціна, прибуток, спільне підприємство
Аннотация: Розглянуто об’єктивну причину появи на продовольчому ринку органічних харчових продуктів як одного з чинників забезпечення продовольчої безпеки країни, констатовано розвиток ринку органічних продуктів в Україні. Обґрунтовано вагомість формування попиту на них з боку маркетингових служб усіх рівнів, акцентовано увагу на основних чинниках формування попиту: суб’єктивних уподобань і смаків споживачів та їхню платоспроможність. Визначено рівень довіри спеціалістів-аграрників до якості органічної продукції. Проаналізовано різницю в цінах на традиційні і органічні продукти та готовність населення їх купувати. Визначено «поріг» зменшення чисельності покупців, готових купувати органічні продукти при збільшенні ціни на них на 50%. Наголошено на можливості підтвердження органічної якості продукції при її купівлі. Констатовано низьку платоспроможність населення в Україні як фактор низького попиту на органічну продукцію. Запропоновано вихід вітчизняних товаровиробників на ринки розвинених країн, створення з іноземними інвесторами спільних підприємств з виробництва органічної продукції із замкнутим циклом.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Піддубна, О. О.
    Статистичний аналіз показників сталого розвитку територіальної громади [Текст] / О. О. Піддубна, О. І. Підгурський // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 46-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера села
Кл.слова (ненормированные):
сталий розвиток, моніторинг, моделювання, прогнозування, економічні індикатори, апроксимація.
Аннотация: У роботі, на основі статистичного аналізу даних, досліджуються показники сталого розвитку територій України на регіональному рівні. Досліджено існуючі підходи для обчислення індексів та індикаторів сталого розвитку. Для кількісного і якісного оцінювання таких показників рекомендовано використовувати формалізовані алгоритми на основі математичних моделей. Проведено аналіз і побудовано моделі для прогнозування динаміки економічних показників сталого розвитку територіальної громади. Розглянуті випадки, коли ряд статистичних даних є достатнім для моделювання, випадок, коли частина даних ряду відсутня. Для прогнозування використовуються часові ряди та адаптивні методи. У випадку відсутності частини даних запропоновано метод відновлення втрачених даних, що ґрунтується на використанні інтерполяції функцій, заданих у табличному вигляді, або на апроксимації за критерієм мінімуму середньоквадратичного відхилення.


Доп.точки доступа:
Підгурський, О.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Пришляк, Н. В.
    Досвід виробництва волоських горіхів у світі: стан та перспективи [Текст] / Н. В. Пришляк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 63-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Горіх волоський--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
ефективність, волоські горіхи, світовий досвід, виробництво, хеджроу.
Аннотация: Проаналізовано динаміку виробництва волоських горіхів у світі. Визначено країни-лідери та їх частка у загальній структурі виробництва горіхів. Охарактеризовано динаміку імпорту та експорту горіхів, визначено основні країни- експортери та імпортери, обсяги експорту та імпорту волоських горіхів у динаміці. Проаналізовано особливості виробництва волоських горіхів у США. Охарактеризовано площу, урожайність та валовий збір волоських горіхів у Каліфорнії, яка є основним штатом з їх виробництва у США. Досліджено інноваційні підходи до висадки та вирощування горіхів. Визначено основні проблеми виробництва та переробки горіхів в Україні. Проведено порівняння обсягів виробництва горіхів в Україні відносно експорту. Запропоновано напрями розвитку, що сприятимуть збільшенню обсягів виробництва горіхів в Україні та підвищенню їх конкурентоспроможності на міжнародному ринку.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Мараховська, Т. М.
    Оцінка стану оподаткування земель сільськогосподарського призначення [Текст] / Т. М. Мараховська, А. О. Ролінська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 73-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансово-кредитна політика
Кл.слова (ненормированные):
фіскально-бюджетна політика, оподаткування, сільськогосподарські землі, ефективність, гектар, експорт, фінансування.
Аннотация: В статті досліджено стан оподаткування земель сільськогосподарського призначення. Встановлено, що під ефективністю використання земель у сільському господарстві необхідно розуміти економічний результат від використання сільськогосподарських земель. Визначено основні проблеми справляння плати за сільськогосподарську землю та запропоновано можливі шляхи їх вирішення. Проведено порівняння режимів оподаткування за окремі періоди. Охарактеризовано ставку єдиного податку IV групи для сільськогосподарських товаровиробників у 2016 році. Запропоновано здійснювати оподаткування сільськогосподарських земель з урахуванням зарубіжного досвіду шляхом переорієнтації податкового механізму на стимулюючу дію. Досліджено, що правильне формування та використання нормативних актів сприяє збереженню корисних властивостей землі. Виявлено доцільність вкладення коштів у відновлення деградованих угідь. Дане дослідження є корисним для застосування на практиці у відновленні та збереженні корисних властивостей земель України сільськогосподарського призначення.


Доп.точки доступа:
Ролінська, А.О.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Подолянчук, О. А.
    Податок на додану вартість: сутність та стан первинного обліку [Текст] / О. А. Подолянчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 82-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансово-кредитна політика
Кл.слова (ненормированные):
податок на додану вартість, податкова накладна, постачання товарів (послуг), замінники податкових накладних.
Аннотация: Реформування податкової системи України породжує низку проблемних питань, одним із яких є облік податку на додану вартість (ПДВ). У результаті теоретичного вивчення сутності ПДВ підтверджено, що він є одним із найбільш поширених та бюджетоутворюючих податків та має найбільш виражену фіскальну функцію. У статті досліджено дискусійність позицій щодо сутності трактувань «податковий облік» і «податкові розрахунки» ПДВ, існування податкового обліку незалежно від фінансового. Висловлено думку про необхідність врегулювання невизначеності понятійного апарату на законодавчому рівні. Визнано позицію фінансового обліку як єдиної інформаційної бази. Досліджено стан первинного обліку розрахунків за ПДВ та порядок формування податкової накладної. Представлено причини та типи формування особливих податкових накладних. Визначено значення замінників податкових накладних та врахування їх при визначенні податкового кредиту. Результатом проведеного дослідження стало уточнення сутності ПДВ та виокремлення етапів первинного узагальнення розрахунків за ПДВ.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Янчук, Г. В.
    Модернізація системи бухгалтерського обліку бюджетної сфери як необхідність ефективного управління державними фінансами [Текст] / Г. В. Янчук, О. І. Черешневий // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 103-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Аудит--Фінанси
Кл.слова (ненормированные):
бухгалтерський облік, державні фінанси, внутрішній контроль, бюджетна установа, ефективність використання державних фінансів, методологія бухгалтерського обліку.
Аннотация: Розглянуто особливості модернізації бухгалтерського обліку бюджетної сфери та заходи щодо приведення його до норм світових стандартів. Проаналізовано сучасний стан бухгалтерського обліку бюджетних установ, розглянуті основні недоліки функціонування діючої системи та установлено важливість внутрішньої інформації. Доведено необхідність застосування єдиної методології бухгалтерського обліку до всієї бюджетної сфери, побудованої на принципах та засадах міжнародного досвіду, що є не тільки дієвим засобом збору інформації для зовнішніх і внутрішніх користувачів, а й необхідним елементом ефективного державного фінансового регулювання. Проаналізовано основні зусилля держави, спрямовані на успішну реалізацію комплексу заходів щодо приведення бухгалтерського обліку у відповідність до світових стандартів та розглянуто майбутні ризики, що можуть виникнути при модернізації бухгалтерського обліку, а також шляхи їх вирішення.


Доп.точки доступа:
Черешневий, О.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Томчук, О. Ф.
    Документальне відображення земельних ділянок у системі обліку [Текст] / О. Ф. Томчук, Л. І. Федоришина // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 112-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Аудит--Фінанси
Кл.слова (ненормированные):
кількісний облік, якісний облік, земельні ділянки, первинний облік, аналітичний облік, синтетичний облік, земельні ресурси, ефективність використання.
Аннотация: Стаття присвячена актуальним питанням документального відображення земельних ділянок у системі кількісного та якісного обліку. Аналіз сучасної методики бухгалтерського обліку земельних ресурсів свідчить про її недостатню системність, а тому процеси реєстрації, збору та накопичення інформації про наявність і використання земельних ресурсів у процесі господарської діяльності вимагають удосконалення. Досліджено стан первинного обліку земельних ресурсів та внесено пропозиції по вдосконаленню обліку земель, які дозволяють здійснювати вартісну оцінку землі, запровадити систему контролю ефективності її використання, відобразити вартість земельних ділянок в статистичній та бухгалтерській звітності. Побудовано схему алгоритму загальної процедури бухгалтерського обліку земельних ресурсів. Запропоновано доповнити для аграрних формувань фінансову звітність даними про земельні ресурси сільськогосподарського призначення та показниками ефективності їх використання.


Доп.точки доступа:
Федоришина, Л.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Табенська, О. І.
    Підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського туризму на основі інноваційних стратегій розвитку [Текст] / О. І. Табенська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 123-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туризм--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
конкурентоспроможність, інноваційні стратегії, загальні, функціональні, виробничі стратегії, диверсифікація, горизонтальна, вертикальна інтеграція, глобалізаційна діяльність, кластер, сільський туризм, туристичні оператори, страхові, юридичні, консалтингові компанії, засоби масової інформації, палаци, парки, музеї, заклади громадського харчування.
Аннотация: У статті розглянуто напрямки підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського туризму. Проаналізовано загальні стратегії розвитку організації: зростання, стабілізації, реструктуризації, скорочення діяльності, ліквідації, а також стратегії зростання: експансії ринку, диверсифікації, вертикальної, горизонтальної інтеграції, глобалізації діяльності. Досліджено переваги створення інноваційної кластерної моделі для розвитку регіонів на основі синергетичного ефекту. Розглянуто певні види диверсифікації: горизонтальну, вертикальну, конгломератну (корпоративну). Проаналізовано розвиток малого та середнього підприємництва в європейських країнах. Особлива увага звертається на ринок послуг (туризм) та розвиток ремесел. Узагальнено проблеми, які висвітлювалися на Всеукраїнському форумі, присвяченому сільському / зеленому туризму в рамках проекту громадської організації «Центр розвитку Пангея Ультіма» за підтримки посольства Фінляндії в Україні. Форум започаткував ефективну співпрацю Міністерства аграрної політики і продовольства, Департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку та торгівлі, органів місцевого самоврядування, значної кількості наукових, науково-дослідних установ, навчальних закладів, музейних працівників. туристичних операторів, закладів громадського харчування.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Ільченко, І. І.
    Особливості розвитку ринку овочів в Україні [Текст] / І. І. Ільченко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2017. - N 1. - С. 133-141. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Овочівництво--Ринок--Україна
Кл.слова (ненормированные):
овочі, ринок овочів, овочівництво, ціна, реалізація, ефективність.
Аннотация: У статті розглянуто сучасний стан, особливості і тенденції розвитку ринку овочів в Україні у процесі трансформацій ринкової економіки. Визначено основні причини зниження виробництва овочів та значних втрат при їх зберіганні. Проведено аналіз посівних площ, урожайності, виробництва, реалізації та споживання овочів в Україні. Обґрунтовано засади формування цін на овочеву продукцію в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення. Визначено фактори формування ціни на овочеву продукцію. Проведено аналіз балансу виробництва і споживання овочевої продукції в Україні. Визначено доцільність розвитку спеціалізованих сільськогосподарських підприємств, господарств населення та агропромислових об'єднань з виробництва та переробки овочевої продукції. Визначено і обґрунтовано напрями вдосконалення механізму державного регулювання розвитку ринку овочів в Україні.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.