Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=EFM/2016/12<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


    Калетник, Г. М.
    Зелений бізнес – перспектива підприємництва [Текст] / Г. М. Калетник, К. В. Козак // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 7-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навколишнє середовище
Кл.слова (ненормированные):
“зелений бізнес”, підприємництво, екологічність, сталий розвиток, захист навколишнього середовища.
Аннотация: У статті визначено поняття “зелений бізнес”. Висвітлено теоретичні та методологічні засади цього виду діяльності як одного з перспективних видів підприємницької діяльності. Виділено основні аспекти та головні етапи розвитку. Встановлено, що підприємництво поступово стає прир одною складовою української економіки, в свою чергу це свідчить про його просування до ринкових форм і методів господарювання. Дослідженно особливості розвитку “зеленого бізнесу”в секторі економіки України на сучасному етапі його розвитку; визначено шляхи підвищення ефективності даної діяльності.


Доп.точки доступа:
Козак, К.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


    Ковальчук, С. Я.
    Економіко - екологічне оновлення аграрного сектору в системі пріоритетів інноваційного розвитку [Текст] / С. Я. Ковальчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 16-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіко-екологічні проблеми
Кл.слова (ненормированные):
екологізація економіки, інноваційний розвиток, економіко-екологічне оновлення аграрного сектору, екологічні інновації, екологічні товари, європейський ринок , трансфер технологій
Аннотация: В статті аналізується екологічно спрямований інноваційний процес в аграрному комплексі. Здійснення інноваційної діяльності в сучасних умовах передбачає забезпечення збалансованості між екологічними обмеженнями, що виступають лімітуючими факторами економічного зростання, та величиною інвестиційного потенціалу як одного з факторів підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки. Показано основні напрями практичної реалізації екологізації інноваційної діяльності в рамках загальної екологізації економіки, зокрема: екореструктуризація виробництва та екологічна модернізац ія виробництва. Особливість впровадження екологічних інновацій виявляється в сприянні вирішення суперечності, що загострилася, між суспільством і природою. Визначено чинники доцільності переходу аграрного сектору економіки держави на інноваційний розвиток. Доведено, що зниження антропогенного навантаження на довкілля можна досягнути за рахунок підвищення технологічної дисципліни і культури виробництва, впровадження нових природозберігаючих технологій, проведення природоохоронних заходів, структурної перебуд ови економіки та інших інновацій. Вибір оптимального варіанту повинен спиратися на результати комплексного еколого - економічного аналізу альтернатив. .


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Токарчук, Д. М.
    Інвестиційне забезпечення виробництва біогазу сільськогосподарськими підприємствами України [Текст] / Д. М. Токарчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 26-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біогаз в Україні
Кл.слова (ненормированные):
інвестиційне забезпечення, біогаз, біогазова установка, лізинг, кредитування.
Аннотация: Обґрунтовано важливість виробництва біогазу сільськогосподарськими підприємствами для зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв та природного газу зокрема. Зроблено огляд сучасного стану виробництва біогазу в провідних країнах світу, їх досвід у інвестиційному забезпеченні виробництва може бути використаний в умовах українських підприємств. Проаналізовано можливість використання лізингу для технічного забезпечення виробництва біогазу з оптимальними інвестиційними витратами, виділено його переваги перед банківським кредитуванням. Ще одним варіантом інвестиційного забезпечення вир обництва біогазу є участь у численних європейських програмах пільгового кредитування. Проаналізовано основні з тих програм, що діють в Україні, і якими можуть скористатися українські підприємства для організації виробництва біогазу на вигідних умовах.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Прутська, Т. Ю.
    Пріоритетні напрями розбудови інфраструктури підтримки підприємництва в аграрній сфері та ефективного землекористування [Текст] / Т. Ю. Прутська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 36-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування
Кл.слова (ненормированные):
аграрна сфера, підприємництво, підприємницька діяльність, бізнес-інкубатор, державна підтримка.
Аннотация: У статті розкрито значення земельних ресурсів для розвитку підприємництва, обґрунтовано методологічні основи та розроблено практичні засади забезпечення розвитку підприємницької діяльності в аграрній сфері. Розкрито напрями поліпшення підприємницького сере довища в аграрній сфері, що, у першу чергу, ґрунтується на забезпеченні захисту та гарантуванні прав власності на землю й інших майнових прав, забезпеченні умов конкуренції як найважливішого базисного економічного інституту, удосконаленні інститутів - правил та інститутів - суб’єктів забезпечення підприємницької діяльності, у тому числі інфраструктури підтримки малого підприємництва. Сформульовано напрями вдосконалення підтримки підприємницької діяльності в аграрній сфері на основі виділення пріоритетних завда нь, принципів та об ’ єктів. З метою диверсифікації форм підприємницької діяльності на селі з апропоновано організаційно - інституційний механізм розбудови інфраструктури підтримки підприємництва в аграрній сфері , , що сприятиме сільському розвиткові і поліпшен ню якості життя населення сільських територій.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Качуровський, С. В.
    Економіко-математична модель оцінки ризиків складської логістики сільськогосподарських підприємств [Текст] / С. В. Качуровський // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 46-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математичні методи--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
складська логістика, ризик, ієрархічна модель, критерій оцінки, пріоритет
Аннотация: В даній статті розглянуто теоретичні та методичні аспекти формування ризиків на сільськогосподарських підприємствах, їх роль у формуванні ефективної логістичної системи та їх вплив на механізми управління логістикою складування. Проведено аналіз зв’язків сформованої ієрархічної моделі. Розроблено економіко - математичну модель оцінки ризиків складської логістики на підприємствах АПК. Досліджено сучасний стан ризиків складської логістики на сільськогосподарських підприємствах. Виявлено ряд ризиків, що вплив ають на ефективне використання основних механізмів управління складської логістики на підприємствах АПК. Проаналізовано основні критерії впливу на ризики. Розглянуто ієрархічну модель прийняття рішень про рівень ризиків. Обґрунтовано залежність одного виду ризиків від іншого. Така модель обумовлює використання методу аналізу ієрархій, сутність якого полягає у проведенні декомпозиції та синтезу процесу оцінки ризиків логістики складування на сільськогосподарських підприємствах.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Кафлевська, С. Г.
    Сучасний стан та напрями підвищення рівня життя населення України [Текст] / С. Г. Кафлевська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 54-62. - Бібліогр. в кінці ст.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Корпанюк, Т. М.
    Фінансово-економічна діагностика аграрних підприємств з виробництва біопалива [Текст] / Т. М. Корпанюк // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Виробництво
Кл.слова (ненормированные):
фінансово-економічна діагностика, аналіз, аграрні підприємства, сировина, виробництво біопалива.
Аннотация: У статті розкрито наукове обґрунтування теоретичних і практичних аспектів підвищення ефективності виробництва сировини для біопалива в аграрних підприємствах, а також показано вдосконалення процесу прийняття фінансових рішень шляхом впровадження фінансової діагностики як важливої складової цього процесу . Обґрунтовано, що фінансово - економічна діагностика, крім означених раніше функцій виконує ще й наступні: превенції, падіння інформаційної асиметрії; ідентифікації чинників впливу. Визначено спектр завдань, що має розв’язати фінансово - економічна діагностика аграрних підприємств, що спеціалізуються на підготовці сировини для виробництва біопалива: визначення характеристик сегментації фінансово - економічного контуру підприємства , ідентифікація підприєм ства за визначеними характеристиками , демаскування якісної адекватності здійсненої ідентифікації, фільтрація заходів з можливих альтернатив, прогнозування можливих перспектив розвитку та наслідків ухвалених заходів .


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


    Плахтій, Т. Ф.
    Особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій із переобладнання транспортного засобу задля використання альтернативного біопалива [Текст] / Т. Ф. Плахтій, В. Ю. Драчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 71-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо
Кл.слова (ненормированные):
оподаткування, податкова знижка, податок на доходи фізичних осіб, альтернативні види палива, біопаливо, транспортні засоби.
Аннотация: Обґрунтовано основні аспекти оподаткування доходів фізичних осіб в частині застосування податкової знижки щодо фізичної особи (резидента). Розкрито поняття податкової знижки щодо фізичної особи, яка здійснила переобладнання транспортного засобу задля переходу на використання альтернативних видів палива. Сформовано алгоритм нарахування податкової знижки в зв’язку із переобладнанням транспортного засобу. Узагальнено процес документального відображення о перацій з переобладнання фізичною особою (резидентом) транспортного засобу, що дозволить скористатися податковою знижкою з податку на доходи фізичних осіб та підтвердити понесені витрати. Представлено формулу розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб , яка підлягає поверненню платнику податку у вигляді податкової знижки щодо операцій з переобладнання транспортного засобу для переходу на альтернативне паливо .


Доп.точки доступа:
Драчук, В. Ю.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Подолянчук, О. А.
    Основні аспекти обліково-аналітичного забезпечення виробництва біоенергетичних культур у сільськогосподарських підприємствах [Текст] / О. А. Подолянчук, Н. І. Коваль, Т. В. Колесник // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 81-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: біоенергетичні культури
Кл.слова (ненормированные):
біоенергетичні культури, енергетична криза, облік витрат, аналітичне дослідження, собівартість
Аннотация: В останні роки все більш очевидною стає енергетична криза, особливо вугільного та газового палива. Традиційні палива отримують з нафти, газу та вугілля. Вважається, що ці природні ресурси є вичерпними, при цьому вартість їх видобутку постійно росте. Все вище перелічене примушує шукати альтернативні види екологічно чистого палива з поновлюваних д жерел енергії. Паливна сировина рослинного походження є природною заміною викопної паливної сировини. Таким чином, біомасу можна умовно розділити на три основні види біопалива: тверде (деревина, тріска, гранули, брикети), рідке (біодизель, етанол) і газоп одібне (біогаз). Тому на сьогодні є актуальним вивчення та дослідження вирощування біоенергетичних сільськогосподарських культур. Досліджено ряд питань, що потребують подальших уточнень та удосконалень, а саме: економічна сутність наявності та використанн я біоенергетичних культур, напрямки удосконалення організації та методики обліку та аналізу вирощування біоенергетичних культур. Також авторами проведено теоретичне обґрунтування та практичне удосконалення систем обліку та аналізу вирощування біоенергетичн их культур зорієнтованого на потреби забезпечення конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств в сучасних економічних умовах України.


Доп.точки доступа:
Коваль, Н.І.; Колесник, Т.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Здирко, Н. Г.
    Адаптація міжнародних стандартів фінансової звітності в сільськогосподарському виробництві [Текст] / Н. Г. Здирко // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 92-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік
Кл.слова (ненормированные):
міжнародні стандарти фінансової звітності, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, бухгалтерський облік, сільськогосподарське виробництво.
Аннотация: Стаття присвячена дослідженню ролі міжнародних стандартів фінансової звітності в обліковій системі України та основним проблемам і невідповідностям, які виникають при пристосуванні міжнародних стандартів реформування національних положень бухгалтерського обліку та звітності. Визначено, що перехід на МСФЗ вимагає вирішення ряду проблем (необхідні сть формування інституційних механізмів, що забезпечують розроблення; впровадження МСФЗ і нагляд за їх дотриманням на міжнародному, національному і регіональних рівнях, а також забезпечення скоординованої роботи цих механізмів; потреба у вирішенні питань п равового впровадження МСФО в національну практику, розроблення нових нормативів і внесення змін до діючої законодавчо - нормативної бази; необхідність чіткого розуміння сфери застосування МСФЗ на національному рівні;необхідність вирішення технічних питань, п ов'язаних як зі специфікою МСФЗ, так і з національними особливостями). Досліджено, що залишається невирішеною проблема щодо узгодження та усунення невідповідностей стандартів, які регулюють сільськогосподарську діяльність – П(С)БО 30 "Біологічні активи" та МСБО 41 "Сільське господарство".


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


    Шевчук, Г. В.
    Сутність, критерії та методологічні підходи до формування організаційно-економічного механізму функціонування підприємств плодоовочевої галузі [Текст] / Г. В. Шевчук // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Плодоовочева продукція
Кл.слова (ненормированные):
критерій, механізм, економічний механізм, організаційно-економічний механізм, методологічні аспекти, виробництво, плодоовочева галузь.
Аннотация: У статті представлено сутність, критерії та методологічні підходи до формування організаційно - економічного механізму функціонування підприємств плодоовочевої галузі. Розглянуто думки науковців з приводу економічного механізму, організаційного механізму та організаційно - економічного механізму. Описана сутність формування організаційно - економічного механізму функціонування підприємств плодоовочевої галузі. Автором розроб лено основи методологічного дослідження організаційно - економічного механізму та описані основні критерії оцінки ефективності його функціонування. Метою статті стало виявлення сутності, критерій та методологічних підходів до організаційно - економічного механ ізму плодоовочевої галузі. Результатом даного дослідження стало визначення методологічних підходів до організаційно - економічного механізму функціонування підприємств плодоовочевої галузі та представлені критерії ефективності функціонування підприємств, як і в подальших дослідженнях будуть розглянуті детальніше.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Слободиська, М. В.
    Земельні ресурси як складова організаційно-економічного потенціалу сільськогосподарських підприємств [Текст] / М. В. Слободиська // Економіка. Фінанси. Менеджмент : актуальні питання науки і практики : всеукраїнський науково-виробничий журнал. - 2016. - N 12. - С. 109-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ресурси
Кл.слова (ненормированные):
потенціал, земля, земельний капітал, земельні ресурси, земельний потенціал, землекористування, землевпорядкування, земельне зконодавство
Аннотация: Сільське господарство залишається провідною галуззю вітчизняної економіки. Основною рушійною силою даної ланки національної економіки є земельні ресурси. Саме тому дана стаття розглядає актуальні проблеми землекористування та раціонального використання земельного потенціалу вітчизняних сільськогосподарських підприємств. У ході дослідження нами було встановлено економічну сутність та значення земельних ресурсів, особливості їх застосування та вплив на суспільне виробництво. Було визначено поняття земельного потенціалу; встановлено, що до його складових варто відносити розмір угідь, їх розподіл за організаційно - правовими формами, агрохімічну оцінку угідь та інших показників, концентрацію земель тощо. Визначено основні шляхи збереження та підвищення ефективності використання земельних ресурсів. Крім того, запропоновано основні напрямки удосконалення законодавчих актів, що регулюють земельні питання.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.