Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БіП7/2017/т. 9/1/2<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


    Петричук, Ю. В.
    Aспекти відтворення Hericium coralloides (Scop.) Pers. методом re-situ на території Національного природного парку "Гуцульщина" [] / Ю. В. Петричук, М. В. Пасайлюк, М. М. Сухомлин // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національний природний парк "Гуцульщина"
Кл.слова (ненормированные):
Hericium coralloides, re-situ, Національний природний парк «Гуцульщина», плодоношення, лігнін
Аннотация: У статті розглянуто питання відтворення методом re-situ на території Національного природного парку «Гуцульщина» гриба Hericium coralloides, занесеного до Червоної книги України (категорія «вразливий») та Червоних списків багатьох європейських країн. З цією метою нарощували міцелій H. coralloides на лушпинні соняшника, пшениці, буковій тирсі, букових паличках та вносили в букові колоди різного ступеню розкладу. Встановлено, що успішна рекультивація H. coralloides у природі можлива лише за умови використання букової тирси в якості міцелійвмісного субстрату та букових колод першого ступеню розкладу для ініціації плодоношення гриба. Плодоношення H. coralloides зафіксовано лише в межах двох відтворювальних ділянок «Каменистий» та «Баба-Жбир», умови яких є ідентичними природним місцям зростання гриба – це букові старовікові ліси зі значними запасами мертвої деревини. Мінімальний термін, через який можна спостерігати перший позитивний результат – 3 роки. Ріст міцелію H. coralloides супроводжується втратою лігніну в букових колодах, що використовувались для експерименту, та підвищенням їхньої вологості. Розроблені заходи з відтворення H. coralloides дозволяють збільшити кількість локалітетів гриба та знижують ризик утрати цього виду.


Доп.точки доступа:
Пасайлюк, М.В.; Сухомлин, М.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


   
    Контамінація та ушкодження мікроміцетами зерна та кормів [] / Н. М. Волощук [et al.] // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроміцети--видовий склад
Кл.слова (ненормированные):
зерно, корми, токсигенні мікроміцети
Аннотация: Метою досліджень було встановлення видового складу мікроміцетів - потенційних продуцентів токсинів, які контамінують та ушкоджують зерно кукурудзи, вівса, пшениці та сої урожаю 2015. Під час виконання досліджень використано мікологічні. В результаті досліджень із зразків зерна ізольовано та ідентифіковано 24 мікроміцета, які відносились до фітопатогенів та сапротрофів, що спричиняють плісені зберігання. Серед них виявлено відомих продуцентів токсинів – представників родів Aspergillus, Penicillium, Fusarium, Myrothecium і Trichothecium. Із зерна сої і кукурудзи, поряд із представниками роду Fusarium, виділено мікроскопічний гриб Aspergillus flavus, штами якого виявлені на цих культурах часто характеризуються як високотоксичні.


Доп.точки доступа:
Волощук, Н.М.; Токова, В. М.; Пупій, О. В.; Ушкалов В. О., Данчук В. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


   
    Класифікація різних видів питного молока та молока-сировини з використанням ультразвукового аналізу та хемометричних інструментів [] / Н. П. Суходольська, В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молоко --санітарна якість
Кл.слова (ненормированные):
молоко, жир, білок, лактоза, густина, ультразвуковий метод, хемометричний метод
Аннотация: Проведено ультразвуковий аналіз 30 зразків різних видів молока: натурального незбираного; розведеного водою у кількості від 5 до 20 % мас.; питних видів пастеризованого, ультрапастеризованого, безлактозного; відновленого. Визначено такі показники: вміст жиру, білка, лактози, сухого знежиреного молочного залишку, води; густина; температура замерзання. Охарактеризовано оцінку можливості поєднання ультразвукового методу аналізу молока з хемометричними методами з подальшим їх застосуванням для класифікації молочних продуктів.


Доп.точки доступа:
Суходольська, Н. П.; Іщенко, В.М.; Кочубей-Литвиненко, О.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


    Пічура, В. І.
    Геомоделювання зональної небезпеки забруднення біогенними речовинами поверхневих вод у транскордонному басейні Дніпра [] / В. І. Пічура // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 24-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавсво --Грунтоутворення
Кл.слова (ненормированные):
грунтово-ерозійні процеси, забруднення поверхневих вод, біогенні речовини, коефіцієнт надходження наносів, дифузне забруднення зваженими речовинами, річковий басейн, річка Дніпро, геомоделювання, ГІС-технології
Аннотация: В останні десятиліття на фоні зниження природної родючості ґрунтів відбулося значне збільшення світового виробництва зернових за рахунок інтенсифікації або «хімізації» сільського господарства. Це привело до значного підвищення грунтово-ерозійної міграції високотоксичних речовин і погіршення екологічного стану значної частини водозбірних територій і ерозійно-руслових систем далеко за межами первинних осередків забруднення. Вперше із застосуванням геоінформаційних систем та технологій дистанційного зондування Землі проведений розрахунок коефіцієнту надходження наносів та просторовий розподіл дифузного забруднення зваженими речовинами, здійснено геомоделювання та визначена небезпека забруднення біогенними речовинами поверхневих вод басейну річки Дніпро. Отримані результати дають можливість визначити та розробити першочергові потреби у впровадженні адаптивно-ландшафтного протиерозійного проектування з елементами ґрунтозахисного землеробства для раціонального використання та оздоровлення земельних і водних ресурсів транскордонного басейну Дніпра.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


    Савчук, М. В.
    Oцінка впливу Nb-вмісних нанокомпозитів на мікроорганізми [] / М. В. Савчук, А. М. Кацев, М. Ф. Стародуб // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 37-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікроорганізми--Екологія
Кл.слова (ненормированные):
наноматеріали, мікроорганізми, бактерії, пивні дріжджі, нанокомпозити
Аннотация: Перше десятиліття XXI ст. розпочалося стрімким розвитком нанотехнологій. Завдяки своїм властивостям наночастинки почали використовуватися в усіх галузях господарства. Разом із тим порушено питання щодо високого рівня токсичності наночастинок, таким чином обов’язковим завданням є оцінка токсичності новостворених наноматеріалів перед подальшим застосуванням. У роботі досліджено вплив новостворених Nb-вмісних нанокомпозитів на основі сапонітів, та їх складової – нанорозмірного SiO2 на різні види мікроорганізмів. Було відмічено, що нанокомпозити не проявляли токсичного еффекту в діапазоні концентрацій 150-600 мг/л по відношенню до біолюмінесцентних, аеробних бактерій та пивних дріжджів. За дії нанорозмірного SiO2 спостерігався інгібуючий еффект до вище перерахованих мікроорганізмів. Такі результати можна обгрунтувати тим, що нанорозмірний матеріал SiO2 викликав інгібування показників, оскільки має розміри ≈ 20 нм, таким чином може проникати через клітинну стінку мікроорганізмів і чинити негативний вплив. В композиційних матеріалах SiO2 під час синтезу агломерував до більших частинок розміром в діапазоні 40-100 нм, таким чином втратив свої токсичні властивості.


Доп.точки доступа:
Кацев, А.М.; Стародуб, М.Ф.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Чебанова, Ю. В.
    Огляд досліджень ландшафтів Запорізької області [] / Ю. В. Чебанова // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 45-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ландшафти --екологія
Кл.слова (ненормированные):
природний ландшафт, антропогенний ландшафт, антропогенна перетвореність, ландшафтні дослідження, Запорізька область
Аннотация: Степові ландшафти, що знаходяться в межах України, протягом декількох останніх століть зазнали значних негативних змін за рахунок нераціонального використання ґрунтових ресурсів (надмірного розорювання), засолення ґрунтів при зрошуванні в землеробстві та інших видах антропогенного впливу. Територія сучасної Запорізької області, що повністю відноситься до степових ландшафтів, внаслідок господарської діяльності людини теж суттєво змінилася. В статті висвітлено основні періоди освоєння степових ландшафтів Запорізької області та виділено основні етапи трансформації натуральних ландшафтів регіону внаслідок антропогенного впливу на них. Встановлено, що перетворення натуральних ландшафтів Запорізької області почалося з другої половини XVIII століття, що є наслідком інтенсивного розвитку тваринництва і землеробства. Нові чинники негативних антропогенних змін ландшафтів з’являлися і протягом XX століття, в результаті чого сформувалися природні, природно-антропогенні, антропогенні та культурні ландшафти, які стали об’єктом вивчення багатьох вчених. У XXІ столітті систематичних досліджень зміни антропогенних ландшафтів Запорізької області (промислових, гірничих, сільськогосподарських, лісових антропогенних, селітебних, белігеративних, аквальних, тафальних та ін.) вченими практично не здійснюється, що є бар’єром з розробки можливих науково обґрунтованих шляхів оптимізації стану ландшафтів регіону.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Ратошнюк, В. І.
    Вплив технологічних прийомів вирощування на зернову та насіннєву продуктивність люпину вузьколистого [] / В. І. Ратошнюк // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 54-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Люпин --Продуктивність
Кл.слова (ненормированные):
люпин вузьколистий, урожайність, норма висіву, способи сівби, мінеральне живлення, насіннєва продуктивність
Аннотация: Мета статті полягає у виявленні впливу агротехнічних прийомів на врожайність зерна люпину вузьколистого та його насіннєву продуктивність в умовах Полісся України. Кожна складова цілісного комплексу технологічних прийомів вирощування культури відображається на показниках росту і розвитку рослин протягом вегетації,що в кінцевому підсумку визначає рівень урожайності культурита якість одержаного насіння. Досліджено вплив строків, способів сівби, норм висіву насіння та умов мінерального живлення на урожайність зерна люпину вузьколистогов зоні Полісся України. Встановлено, що на окультурених ґрунтах з достатнім запасом легкодоступних форм фосфору та калію можливо отримувати оптимальний врожай насіння люпину вузьколистого як кормового, так і універсального напрямів використання. Оптимальною нормою висіву насіння, яка забезпечує найвищі врожаї товарного зерна при звичайному рядковому способі сівби є 1,2 млн шт./га насінин.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


   
    Фітосанітарний стан основних сільськогосподарських культур органічного виробництва України в умовах змін клімату [] / А. О. Паламарчук, І. Г. Рубежняк, І. В. Гавей // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 63-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органічне господарство--Органічне виробництво--Кліматичні зміни
Кл.слова (ненормированные):
зміни клімату, органічне виробництво, комплекс спеціалізованих шкідників, втрати урожаю
Аннотация: Зміни клімату суттєво впливають на фітосанітарний стан агроценозів. Особливо актуальний контроль цього процесу для органічного виробництва продукції рослинництва. Мета роботи полягала в оцінці потенційних втрат урожаю основних сільськогосподарських культур органічного виробництва за регіонами України. Проведений аналіз дозволив дійти висновку, що впродовж 2011 – 2016 рр. в умовах стабільного потепління клімату чисельність шкідників, а разом з тим і потенційні втрати урожаю пшениці озимої – основної експортної культури органічного виробництва України – суттєво знизились і в середньому не перевищували порогові рівні. Склалися оптимальні умови для нарощування обсягів виробництва пшениці озимої за технологіями органічного виробництва без суттєвих ризиків економічних втрат від шкідників. Залишаються ризики економічних втрат за органічного виробництва соняшнику у Вінницькій обл., Херсонській, Харківській, Чернігівській, Донецькій та Київській; кукурудзи – Київській, Івано-Франківській, Вінницькій, Донецькій, Луганській, Харківській; сої – Львівській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Волинській, Вінницькій, Тернопільській, Київській, Дніпропетровській, Миколаївській, Чернівецькій, Запорізькій, Черкаській, Рівненській, Закарпатській, Житомирській, Полтавській обл. Органічне виробництво картоплі і капусти потребує захисту плантацій від комплексу шкідників майже у всіх регіонах України.


Доп.точки доступа:
Паламарчук, А.О.; Рубежняк, І. Г.; Гавей, І. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


    Мєлюхіна, Г. В.
    Багаторічна динаміка щільності стану розвитку міжвидових популяцій злакових попелиць (Homoptera, Aphididae) упродовж вегетації пшениці озимої в умовах Лісостепу України [] / Г. В. Мєлюхіна // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 72-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима --Захист рослин
Кл.слова (ненормированные):
міжвидові популяції, багаторічна динаміка, кокцінеліди, весняно-літній, осінній, період вегетації, пшениця озима
Аннотация: Метою дослідження було вивчення особливостей сезонного коливання багаторічної динаміки шкідливих комах-фітофагів стану розвитку міжвидових популяцій злакових попелиць на посівах пшениці озимої в умовах Лісостепу України. Отримано результати багаторічних спостережень динаміки щільності шкідливих комах-фітофагів злакових попелиць на посівах пшениці озимої. Визначено, що найбільша щільність шкідників на посівах пшениці озимої була в 2016 році в межах від 6,0 до 17,0 екземплярів на 1 рослину в весняно-літній період вегетації культури, а в осінній період найбільша щільність була в 2016 році в межах 10,0 – 50,0 екземплярів на 100 помахів сачка. На основі власних досліджень запропоновано робити вчасно моніторинг шкідливих комах-фітофагів злакових попелиць для встановлення ЕПШ та потреби хімічного захисту посівів пшениці озимої від фітофагів. Внесені пропозиції робити вчасно маршрутні обстеження обліків щільності шкідника у два періоди вегетації пшениці озимої: весняно-літній та осінній.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


   
    Effect of mesenchymal stem cells in reparative osteogenesis in animals [] / M. O. Maluyk, M. A. Kulida, A. S. Serdyukov // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 77-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ветеринарія
Кл.слова (ненормированные):
мезенхімальні стовбурові клітини, кістковий регенерат
Аннотация: Досліджено співвідношення структури кістково-фібринозного регенерату у кролів на фоні експериментального застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку з метою корекції репаративного процесу у кістковій тканині тварин. Встановлено, що у тварин дослідної групи регенерація кісткової тканини в ділянці дефекту відбувалася значно швидше і повніше, аніж в тварин контрольної групи. Про це свідчать такі факти: більша площа регенерату порівня- но з тваринами контрольної групи; більш вира- жений розвиток періосту порівняно з тварина- ми контрольної групи; більша інтенсивність відкладень солей кальцію порівняно з тварина- ми контрольної групи; відсутність патологіч- них змін (гістіоцитарна інфільтрація волок- нистої сполучної тканини, гіперемія судин) порівняно з тваринами контрольної групи.


Доп.точки доступа:
Maluyk, M. O.; Kulida, M. A.; Serdyukov, A. S.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

11.


   
    Ефективність застосування інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда для переносу генетичної інформації в японського перепела (сoturnix japonika) [] / Ю. І. Лесняк, Л. І. Калакайло, В. Г. Спиридонов // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Перепела--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
внутрішньоклітинна ін'єкція сперматозоїда, ембріогенез, ооцит, сперматозоїд, мікроін’єкція, трансфекція, GFP, бластодерма
Аннотация: Дане дослідження було проведене з метою впровадження нових методичних підходів в трансгенезі перепелів: шляхом використання інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїда (ICSI). Оцінювалась здатність до запліднення і трансфекції перепелиних ооцитів за допомогою мікроін'єкції сперматозоїдів оброблених Triton X-100 з використанням екстракту сперми та CRISPR/Cas-GFP вектору.


Доп.точки доступа:
Лесняк, Ю.І.; Калакайло, Л.І.; Спиридонов, В.Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

12.


    Міщенко, А. С.
    Визначення температури зарядів артилерійських боєприпасів на основі наближеного вирішення рівняння теплопровідності [] / А. С. Міщенко // Біоресурси і природокористування : науковий журнал. - 2017. - Том т. 9, N 1/2. - С. 88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військова техніка
Кл.слова (ненормированные):
артилерія, температура зарядів, вимірювання температури, теплопровідність
Аннотация: В умовах бойового застосування артилерійських підрозділів зростає значення точності та оперативності ураження цілей вогневими підрозділами наземної, самохідної та реактивної артилерії. На точність ураження серед інших параметрів впливає правильність та своєчасність внесення балістичних поправок, зокрема поправки на температуру зарядів боєприпасів. В статті розглядається одна із складових балістичної підготовки стрільби артилерійських підрозділів – визначення температури зарядів артилерійських боєприпасів. У попередніх роботах автора запропонований новий спосіб визначення температури заряду, який базується на використанні диференційних залежностей, що описують процеси теплообміну між зарядом боєприпасу та навколишнім середовищем. Запропонований метод дає можливість визначати температуру зарядів безпосередньо перед стрільбою та автоматично вносити дані про температуру в систему підготовки даних для стрільби. У даній статті розглянута можливість спрощення реалізації зазначеного методу за рахунок використання наближеного вирішення рівняння теплопровідності, що дозволить зменшити витрати часу на підготовку підрозділів до виконання бойового завдання.


Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.