Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
в найденном
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=АЕ7/2017/1<.>
Общее количество найденных документов : 22
Показаны документы с 1 по 20
 1-20    21-22 
1.


   
    Ерозійна деградація ґрунтів України за впливу змін клімату [] / О. Г. Тараріко [и др.] // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 7-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Раціональне природокористування--охорона навколишнього природного середовища
Кл.слова (ненормированные):
ґрунти, орні землі, ерозійна деградація, агроландшафт, клімат, модель USLE, екстремальні опади.
Аннотация: Обґрунтовано актуальність проблеми погіршення якісного стану ґрунтового покриву та неконтрольованого розвитку процесів ерозійної деградації ґрунтів, що підвищує ризики розвитку процесів опустелювання агроландшафтів. Встановлено, що внаслідок дії змін клімату посилюється зливовий характер опадів, який за умови надвисокого рівня насиченості агроекосистем просапними культурам значно знижує протиерозійну стійкість агроландшафтів. Здійснено оцінку ризику ерозійної деградації ґрунтового покриву внаслідок збільшення частоти екстремальних добових опадів. Наведено результати моделювання із застосуванням рівняння USLE поточних та прогнозних на 2045 р. втрат ґрунту, спричинених водною ерозією, на прикладі типових агроландшафтів зони Лісостепу у межах Канівського та Миронівського районів. Підтверджено, що на територіях, де не вжито ґрунтоохоронних та протиерозійних заходів, прогнозується істотна інтенсифікація ерозійних процесів унаслідок впливу екстремальних погодних умов. З метою адаптації до змін клімату запропоновано впровадити систему протиерозійних заходів на басейнових принципах та інтегрованого управління земельними, водними, біологічними і агроресурсами.


Доп.точки доступа:
Тараріко, О.Г.; Кучма, Т.Л.; Ільєнко, Т.В.; Дем’янюк, О. С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

2.


    Шевчук, М. Й.
    Евтрофікація озер Волинської області [] / М. Й. Шевчук, О. Г. Сергушко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 16-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Раціональне природокористування--охорона навколишнього природного середовища
Кл.слова (ненормированные):
озеро, евтрофікація, водна директива, донні відклади, масив поверхневих вод.
Аннотация: Проаналізовано стан евтрофікації водойм Українського Полісся на прикладі озер Турійського р-ну. Наведено законодавчі акти, що визначають поняття евтрофікації. Відображено водний фонд Волинської обл. у розрізі площинних водних об’єктів — озер, водосховищ та ставків. Висвітлено результати досліджень проблеми заростання та заболочування водойм. Відзначено природні умови формування озер Турійського р-ну та їх вплив на прилеглі території. Розглянуто нові підходи національного законодавства до оцінки екологічного стану водойм або їх частин, що дає змогу визначити наслідки евтрофікації порівняно з екологічним нормативом якості поверхневих вод. Проаналізовано особливості нагромадження донних відкладів у водоймах атмосферно-болотного типу живлення. Розраховано динаміку зміни площі водного дзеркала 11 озер Турійського р-ну для оцінки ступеня і прогнозу їх евтрофікації. Здійснено оцінку антропогенних змін, що відбулись за останні 80 років та запропоновано природоохоронні заходи з відновлення функціонування екосистеми «озеро — заплава» з метою збереження водності.


Доп.точки доступа:
Сергушко, О.Г.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

3.


    Мороз, В. В.
    Особливості стану дубових лісових насаджень Хмельницької області [] / В. В. Мороз, Н. І. Шевчук, О.М. Руденко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Раціональне природокористування--охорона навколишнього природного середовища
Кл.слова (ненормированные):
дуб звичайний, лісистість, лісгоспи, розподіл площ, чинні нормативні таблиці.
Аннотация: Розглянуто сучасний стан дубових лісових насаджень Правобережного Лісостепу на прикладі Пархомівського лісництва Хмельницької обл. Проведено повіковий аналіз росту дубових насаджень за висотою і діаметром, а також порівняльний аналіз ре- зультатів із чинними нормативними таблицями. Здійснено розподіл площ насаджень дуба звичайного за його часткою у складі насаджень в державних підприємствах Хмельницької обл. Встановлено, що в Пархомівському лісництві кількість дерев дуба на одиницю площі є нижчою від оптимального рівня. Отримано емпіричні рівняння, що дають змогу оцінити розвиток дубових насаджень в Хмельницькій обл.


Доп.точки доступа:
Шевчук, Н.І.; Руденко, О.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

4.


    Єгорова, Т. М.
    Біогеохімічні пріоритети агроекологічних досліджень [] / Т. М. Єгорова // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроекологічний моніторинг грунтів
Кл.слова (ненормированные):
біогеохімія, агросфера, біогеохімічні цикли, агроекологія, біофіли, природні і антропогенні процеси.
Аннотация: Узагальнено теоретичні засади біогеохімічних досліджень агросфери. Розглянуто прикладні напрями агроекологічного аналізу земель сільськогосподарського призначення у площині теорії та методології біогеохімії. Наведено концепцію біогеохімічних досліджень агросфери за формування біоцентричного сільського господарства. Визначено основні напрями біогеохімічних досліджень земель сільськогосподарського призначення, а саме: впровадження загальних методів їх біогеохімімічного аналізу, вивчення біогеохімічних циклів хімічних елементів та диференціація їх природної і агрогенної складових. Сформульовано основні методичні принципи біогеохімії, що дають змогу забезпечити об’єктивність і достовірність результатів досліджень стосовно поширення хімічних елементів у ґрунтах і живій речовині сільгосппродукції та їх впливу на здоров’я населення.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

5.


    Бєдункова, О. О.
    Генотоксичний моніторинг водного середовища у нижній течії річки Горинь [] / О. О. Бєдункова // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моніторинг та охорона земель
Кл.слова (ненормированные):
якість води, цитогенетичний гомеостаз, генотоксичний потенціал
Аннотация: Наведено результати проведення генотоксичного моніторингу нижньої течії р. Горинь за допомогою мікроядерного тесту периферичної крові риб. З’ясовано, що на фоні II класу якості води за гідрохімічними показниками спостерігається прояв індукова- ного мутагенезу риб за середньою частотою ядерних порушень окуня (4,57±0,34‰) на ділянці річки нижче від скиду стічних вод та плітки (3,82±0,44‰) на ділянці річки з мінімальним антропогенним навантаженням. Зроблено висновок про доцільність ведення генотоксичного моніторингу для швидкого з’ясування появи в середовищі токсичних з’єднань.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

6.


   
    Characteristics of forest soils on moraine deposits under various types of site conditions [] / V. Krasnov, O. Zborovska, V. Landin // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 43-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родючість грунтів--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
лісові ґрунти, морена, соснові лісові культури, родючість ґрунту, дерново-підзолисті ґрунти.
Аннотация: Наведено результати дослідження гранулометричного складу та вмісту поживних елементів генетичних горизонтів дерново-підзолистих ґрунтів, сформованих на моренних відкладах у різних типах лісорослинних умов. Дослідження проводили у сухих, свіжих, вологих борах і свіжих суборах. Виявлено, що основна кількість коренів сосни звичайної концентрується на глибині до 70 см. Встановлено, що у всіх типах лісорослинних умов переважаючою фракцією у ґрунтах є мілкий пісок. Відзначено більший уміст нітрогену, калію та гумусу у свіжих суборах порівняно із свіжими борами, а також більший уміст нітрогену та гумусу у ґрунтах вологих борів порівняно із свіжими борами.


Доп.точки доступа:
Krasnov, V.; Zborovska, O.; Landin, V.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

7.


    Лопушняк, В. І.
    Зміна гумусового стану сірого опідзоленого ґрунту за впливу мікробіологічних препаратів та гумінових добрив у Західному Лісостепі України [] / В. І. Лопушняк, С. А. Романова, М. Б. Августинович // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона грунтів--Технології
Кл.слова (ненормированные):
сірий опідзолений ґрунт, гумус, мікробіологічний препарат, гумінове добриво, система удобрення, тритикале яре.
Аннотация: Наведено результати досліджень зміни вмісту гумусу в сірих опідзолених ґрунтах Західного Лісостепу України. Визначено його залежність від норм внесення мікробіологічного препарату та гумінового добрива. Встановлено, що внесення мікробіологічного препарату та гумінового добрива зумовлює збільшення вмісту гумусу в ґрунті. Найвищий показник приросту вмісту гумусу порівняно з неудобреним варіантом зафіксовано за внесення 10 т/га гумінового добрива. За застосування мікробіологічного препарату спостерігалася позитивна тенденція до змін вмісту гумусу у шарі 0–20 та 20–40 см. Проведені дослідження ефективності використання нетрадиційних систем удобрення за вирощування тритикале ярого свідчать про покращення гумусного стану сірого опідзоленого легкосуглинкового ґрунту.


Доп.точки доступа:
Романова, С.А.; Августинович, М.Б.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

8.


    Стародуб, В. И.
    Экологическая оценка технологий выращивания зерновых в Правобережной Лесостепи Украины [] / В. И. Стародуб, Е. Д. Ткач // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 54-62. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Зернові культури-- Екологія
Кл.слова (ненормированные):
екологічна оцінка, фітосанітарний стан, оптимальний показник, добриво.
Аннотация: Встановлено, що досліджувані технології за системою показників: родючість ґрунту, продуктивність та якість продукції, фітосанітарний стан посівів можуть бути рекомендовані для застосування в агроценозах пшениці озимої, ячменю озимого та кукурудзи. Отримані результати свідчать, що екологічна оцінка технологій вирощування сільськогосподарських культур дає змогу об’єктивно їх оцінити та виявити недосконалі технологічні операції, а також розробити рекомендації щодо їх поліпшення.


Доп.точки доступа:
Ткач, Е.Д.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

9.


    Прус, Л. І.
    Вплив агротехнічних заходів на продуктивність сої [] / Л. І. Прус // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя--Екологія
Кл.слова (ненормированные):
соя, бактеріальна обробка, сидеральні добрива, мікробіологічні препарати, хвороби, продуктивність, якість.
Аннотация: Викладено результати дослідження сукупності агроекологічних чинників, їх впливу на продуктивність сої та реакцію на них сучасних сортів в умовах Західного Лісостепу України. Використано композиції мікроорганізмів, що дають можливість прискорити ріст і розвиток рослин, зменшити поширення хвороб, підвищити продуктивність та покращити якість продукції. Досліджено вплив сидеральних добрив на ріст і розвиток рослин сої. Встановлено позитивний вплив обприскування посівів у фазі цвітіння мікробним препаратом Хетомік на основі штаму Chaetomium cochliodes на врожайність та якість насіння сої. Виявлено різну реакцію досліджуваних сортів сої. Найбільш чутливими до чинників впливу виявилися сорти Анжеліка і Георгіна.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

10.


    Сучек, М. М.
    Екологічно безпечні елементи технології вирощування гречки в умовах Поділля [] / М. М. Сучек // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гречка--Екологія --Урожайність
Кл.слова (ненормированные):
гречка, сорт, бактеріальні препарати, фізичні способи обробки, про- дуктивність, посівні якості насіння.
Аннотация: Наведено результати досліджень впливу передпосівної обробки насіння гречки пре- паратами біологічної, фізичної та хімічної дії і обприскування посівів у фазі початку цвітіння препаратом мікробного походження на ріст і розвиток культури. Під час проведення досліду нами здійснено послідовний добір найефективніших досліджуваних препаратів для трьох сортів гречки — Вікторія, Оранта та Антарія. Встановлено механізм впливу препаратів на рівень росту та розвитку рослин різних сортів гречки, комплексна дія яких поліпшує їх мінеральне живлення, стимулює ріст, підвищує продуктивність та стійкість до стресорів. Обґрунтовано, що запропонована обробка насіння гречки озоном та біологічними препаратами дає змогу інтенсифікувати вегетативний та генеративний розвиток рослин так само ефективно, як і обробка найбільш дієвими штамами. Висловлено припущення, що механізм впливу інтродукованих бактерій на рівень захворюваності посівів рослин має комплексний характер. Бактерії поліпшують мінеральне живлення рослин, стимулюють їх ріст, збільшують стійкість до абіотичних і біотичних стресорів.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

11.


    Ретьман, С. В.
    Хвороби листя тритикале та спельти в Поліссі України [] / С. В. Ретьман, М. М. Ключевич // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 72-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тритикале--хвороби та шкідники і боротьба з ними
Кл.слова (ненормированные):
спельта, тритикале, грибні хвороби, септоріоз, борошниста роса, розвиток мікозів.
Аннотация: Досліджено особливості прояву грибних хвороб тритикале та спельти в умовах Полісся України. Встановлено, що на обох культурах домінуючими є септоріоз листя та борошниста роса, питома частка яких у комплексі мікозів листя становить: на тритикале — 34,0 та 23,0%, на спельті — 52,0 та 36,0% відповідно. Відзначено, що на рослинах тритикале озимого піренофороз, бура листкова іржа та снігова пліснява трапляється значно рідше, а прояви аскохітозу, темно-бурої плямистості, фузаріозного опіку — епізодично. На спельті несистематично проявлялися симп- томи піренофорозу і темно-бурої плямистості. Продемонстровано, що спельта характеризується нижчим рівнем розвитку хвороб та менш широким їх видовим складом.


Доп.точки доступа:
Ключевич, М.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

12.


    Коломієць, Ю. В.
    Індукуючий вплив біодобрив на продуктивність рослин томатів і формування мікробіоти ризосфери [] / Ю. В. Коломієць, І. П. Григорюк, Л. М. Буценко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 75-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Помідори--Добрива
Кл.слова (ненормированные):
біодобрива, томат, мікробні угруповання, продуктивність.
Аннотация: Встановлено, що обробка насіння біодобривами скорочує тривалість основних етапів органогенезу рослин томата у період розвитку розсади, сприяє прискоренню утворення справжніх листків та кількості закладених квіток. Застосування біодобрив Агро-Бак Плюс, Рост Концентрат (Велес-БІО, ТОВ СПГ) і Екстрасол (ТОВ Бісолбі-Інтер) сприяє зниженню вмісту нітратів та підвищенню вмісту сухої речовини, сумарних цукрів, вітаміну С та харчової якості плодів томатів. Біодобрива на основі азотфіксувальних бактерій Bacillus subtilis і гумату калію виявляють стимулювальний вплив на кількість мікроорганізмів важливих у агрономічному аспекті груп ризосфери рослин томата сорту Клондайк.


Доп.точки доступа:
Григорюк, І.П.; Буценко, Л.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

13.


    Дерех, О. І.
    Вплив рекреаційної дигресії лісових екосистем Опілля на видове різноманіття мікроміцетів ґрунту [] / О. І. Дерех, В. П. Оліферчук // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісові екосистеми
Кл.слова (ненормированные):
стадія рекреаційної дигресії, зелена зона, мікроміцети.
Аннотация: На прикладі ґрунтів із різними стадіями рекреаційної дигресії зеленої зони м. Львова досліджено видовий склад грибних угруповань. Проаналізовано ґрунтовий покрив до- слідних стаціонарів. Описано методику проведення мікологічного аналізу ґрунтів. Здійснено ідентифікацію видів. Встановлено сезонну динаміку чисельності мікроміце- тів. Досліджено структурні зміни таксономічного складу грибів у ґрунтах із різними стадіями дигресії порівняно з контролем.


Доп.точки доступа:
Оліферчук, В.П.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

14.


   
    Взаємозв’язки між біологічними показниками ґрунту за дії гербіцидів [] / І. С. Бровко, Я. В. Чабанюк, А. П. Корецький // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття
Кл.слова (ненормированные):
ґрунтові гербіциди, біодіагностичні показники, факторний аналіз, ґрунтова родючість, кореляційні матриці.
Аннотация: Досліджено взаємозв’язки між біологічними показниками ґрунту (дихання, токсичність, біомаса, чисельність мікроорганізмів основних еколого-трофічних та таксономічних груп, активність ґрунтових ферментів тощо) за дії гербіцидів на основі кломазону та імазамоксу під час вирощування сої. Висвітлено, що вирощування цієї культури з використанням ґрунтових гербіцидів спричиняє порушення природного ценозу, що змінює внутрішню будову взаємозв’язків різних біологічних показників і позначається на ґрунтовій родючості, основна складова якої «фактор природного ценозу» (R = 0,99, при р ≤ 0,001), що демонструє зв’язок та кореляцію між більшістю біологічних показників стану ґрунтів.


Доп.точки доступа:
Бровко, І.С.; Чабанюк, Я.В.; Корецький, А. П.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

15.


    Чайка, О. М.
    Чисельність еколого-трофічних груп мікроорганізмів Язівського родовища сірки [] / О. М. Чайка, Т. Б. Перетятко, С. П. Гудзь // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 93-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
еколого-трофічні групи мікроорганізмів, гідроген сульфід, сульфур, нітроген, карбон.
Аннотация: Досліджено чисельність основних еколого-трофічних груп мікроорганізмів на території Язівського родовища сірки. Встановлено, що чисельність усіх еколого-трофічних груп аеробних мікроорганізмів у ґрунті на глибині 50 см знижується порівняно із відповід- ним показником на глибині 30 см. У воді виявлено найменше бактерій усіх екологотрофічних груп. З’ясовано, що в усіх пробах ґрунту і води, відібраних на території Язівського родовища сірки, переважають ацидофільні безбарвні сіркоокиснювальні бактерії. Значно нижчою є чисельність нейтрофільних безбарвних сіркоокиснювальних бактерій, анаеробних мікроорганізмів, сірковідновлювальних, сульфатвідновлювальних бактерій у ґрунті, мулі, воді тощо. У контрольних зразках ґрунту біля джерела і води у с. Раковець денітрифікувальних бактерій не виявлено, окрім мулу, де їх міститься незначна кількість.


Доп.точки доступа:
Перетятко, Т.Б.; Гудзь, С.П.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

16.


    Копча, Н. М.
    Стійкість та деструктивна активність мікробіоти плодового саду до сучасних пестицидів [] / Н. М. Копча // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 101-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
стійкість, бактерії, біодеструктція пестицидів, ципродиніл, лямбдацигалотрин, дифеноконазол, ізопропіламінна сіль гліфосату
Аннотация: Встановлено рівень стійкості та деструктивної активності епіфітної, ризосферної та ґрунтової мікробіоти плодового саду щодо ципродинілу, лямбда-цигалотрину, дифеноконазолу, ізопропіламінної солі гліфосату. В умовах виробничого пестицидного навантаження частка бактерій, стійких до дії вказаних сполук, становить 48,4–90,5%; частка бактерій, здатних розкладати діючі речовини пестицидів і використовувати їх як джерело біогенних елементів, варіює у межах 12,5–54,0%. Доведено перспективність пошуку біодеструкторів пестицидів серед асоціатів бактерій рослин.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

17.


   
    Вплив діоксиду карбону і температури на ріст Ambrosia artemisifolia L. [] / О. Я. Буждиган, О. В. Баглей, С. С. Костишин // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 107-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
Ambrosia artemisifolia L., моделювання, чинники глобального потепління, СО2, мікрокосми.
Аннотация: Проведено експериментальні дослідження у мікрокосмах щодо оцінки впливу градієнта концентрацій СО2 та підвищеної температури на ріст та розвиток інвазійного виду Ambrosia artemisifolia L. Доведено, що посилення впливу чинників глобального потепління (СО2 та температура) сприяє росту та розвитку рослин A. artemisifolia. Зростання концентрації СО2 у експериментальних мікрокосмах стимулює приріст стебла амброзії, а комбінований ефект впливу СО2 та підвищення температурного режиму — приріст бічних пагонів A. artemisifolia.


Доп.точки доступа:
Буждиган, О.Я.; Баглей, О.В.; Костишин, С.С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

18.


    Shavrina, V.
    Rare plants of ecological network in connecting areas of Vinnytsia region [] / V. Shavrina, Ye. Tkach // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 115-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
Червона книга України, сполучні території, рідкісні види, екомережа
Аннотация: Встановлено, що раритетне фіторізноманіття регіону складають вищі судинні рослини, серед яких: 9 видів — занесені до Червоної книги України, 4 види — до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів — до Європейського Червоного списку, 3 види — до Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ їх існування в Європі і 8 видів — до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення.


Доп.точки доступа:
Tkach, Ye.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

19.


   
    Сукцесії фітоценозів у межах Подорожненського сірчаного кар’єра [] / У. Р. Назаровець, В. П. Оліферчук, Л. І. Копій // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 121-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
сукцесія, асоціація, біоморфа, видовий склад, рекультивовані відвали.
Аннотация: Виділено основні стадії первинного розвитку рослинного покриву у межах Подорожненського сірчаного кар’єра: сингенетичні та ендоекогенетичні. Наведено їх характеристику та спрогнозовано можливий подальший розвиток. Визначено основні закономірності формування рослинного покриву в межах досліджуваної території. Встановлено видовий склад та структуру рослинних угруповань піонерного типу заростання. З’ясовано, що на початковому етапі у складі піонерних угруповань домінують полікарпіки з перевагою однорічників (близько 76%), дворічників (10) та незначна кількість полікарпічних багаторічників (близько 14%). Проаналізовано етапи формування рослинності на рекультивованих відвалах та виділено видовий склад і структуру асоціацій мати-й-мачухи, куничника наземного та грястиці збірної.


Доп.точки доступа:
Назаровець, У.Р.; Оліферчук, В.П.; Копій, Л.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

20.


    Bielikova, O.
    Toxicity of unfermented waste residue obtained in microbial destruction of organic waste [] / O. Bielikova, N. Matvieieva, O. Tashyrev // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2017. - N 1. - С. 128-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття та біобезпека екосистем
Кл.слова (ненормированные):
харчові відходи, проростання насіння, токсичність, мікроорганізми.
Аннотация: Проведено оцінку токсичності для рослин незбродженого залишку, отриманого після мікробної ферментації в горизонтальному ферментері змішаних харчових відходів. Було використано три типи субстрату: ґрунт (позитивний контроль), пісок (негативний контроль) та експериментальний субстрат, що складався з незбродженого залишку і піску в об’ємному співвідношенні 6:1 (8 г залишку на 1 кг піску). Ріст рослин Raphanus sativus і Lathyrus latifolius оцінювали за енергією проростання насіння. Встановлено, що змішаний субстрат є токсичним для рослин, оскільки насіння не проростало. Енергія проростання насіння R. sativus та L. latifolius у ґрунті становить 90 і 50%, у піску — 50 і 20% відповідно. Наявність незбродженого залишку в експериментальному субстраті спричинило повне пригнічення росту рослин.


Доп.точки доступа:
Matvieieva, N.; Tashyrev, O.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

 1-20    21-22 
 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.