Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Молюски - Екологія -- Біоіндикація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 по 3
1.
   35862-А
   Г 95


    Гураль, Роман Іванович.
    Прісноводні малакокомплекси басейну верхів'я Дністра: структура, вплив природних і антропогенних чинників [Текст] : автореф. дис. ... канд. біол. наук : спец. 03.00.16 / Р. І. Гураль ; наук. кер. Ю. М. Чорнобай ; Чернівецьк. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2010. - 22 с. - Бібліогр.: с. 17-19. -
УДК
Рубрики: Молюски - Екологія--Біоіндикація


Дод.точки доступу:
Чорнобай, Юрій Миколайович \наук. керівник.\; Чернівецьк. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича
Свободных экз. нет
Знайти схожі

2.


    Макарова, Н. М.
    Поширення і деякі особливості екології молюсків р. Fagotia (Gastropoda, Pectinibranchiata, Melanopsidae) у водоймах України [] / Н. М. Макарова // Гидробиологический журнал : международный научный журнал. - 2015. - Том т. 51, N 5. - С. 67-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молюски - Екологія--Біоіндикація
Кл.слова (ненормовані):
Fagotia acicularis,F.esperi,поширення,екологія,наслідки антропопресії


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


   
    Формування вторинного ареалу інвазійного виду молюсків Arion lusitanicus sensu lato на території Чернівецької області [] / Г. Г. Москалик, Л. М. Хлус, В. Р. Черлінка // Біологічні системи. Біологія : науковий вісник Чернівецького університету: журнал. - 2020. - Том т. 12, N вип. 2. - С. 202-216. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молюски - Екологія--Біоіндикація
Кл.слова (ненормовані):
Arion lusitanicus sensu lato, вторинний ареал, інвазійний вид, експансія
Анотація: Інвазії видів в екосистеми призводить до їх трансформації, а в окремих випадках – до деградації. Останнім часом спостерігається активне розселення в Європі та наразі в окремих регіонах України – іспанського слимака Arion lusitanicus Mabille, 1868 (Mollusca: Gastropoda: Stylommatophora: Arionidae). Це небезпечний інвазійний вид, який завдає значної шкоди природним та агроекосистемам. Відомості щодо розповсюдження виду у межах Чернівецької області мали фрагментарний характер. Тому метою роботи була оцінка сучасного поширення та виділення меж вторинного ареалу Arion lusitanicus sensu lato у Чернівецькій області. Дані щодо поширення A. lusitanicus на території області отримано із сайту Національної мережі інформації з біорізноманіття (Ukrainian Biodiversity Information Network UkrBIN), а також зібрані маршрутно-експедиційним методом упродовж 2016–2019 рр. і шляхом опитування мешканців окремих населених пунктів та анкетуванням. Оцінку щільності A. lusitanicus в окремих локалітетах здійснили методом тотального збору і прямого підрахунку in situ з паралельною оцінкою площі місцеіснування. Для представлення картографічного матеріалу використано метод картування у Quantum GIS. У результаті проведених досліджень з’ясовано, що перше згадування про виявлення Arion lusitanicus sensu lato на території Чернівецької області припадає на 2011–2012 роки: в місті Чернівці (район Роша) та в Новоселицькому районі. Встановлено нерівномірний просторовий розподіл колоній молюсків A. lusitanicus по території Чернівецької області: максимальна кількість локалітетів у межах населених пунктів міського типу і відсутність виду на високогірних та окремих степових територіях. Відмічено, що межі ареалу A. lusitanicus у Чернівецькій області приурочені до території з висотою над рівнем моря 350 м і є транзитивними, що свідчать про активне розселення виду.


Дод.точки доступу:
Москалик, Г.Г.; Хлус, Л.М.; Черлінка, В.Р.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.