Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Урбоекологія -- загальні питання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 по 5
1.


    Федонюк, М. А.
    Проблеми теплового забруднення селітебних територій: дослідження та моніторинг [Текст] / М. А. Федонюк, В. В. Федонюк // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2017. - N 1. - С. 231-239. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
теплове забруднення, міські острови тепла, моніторинг, альбедо, дані дистанційного зондування
Анотація: У статті розглянуто основні джерела та наслідки теплового забруднення міських територій. здійснено огляд основних зарубіжних та вітчизняних джерел з питань формування міського острову тепла та його моніторингу. Наведено приклади оцінки теплового забруднення деяких західноукраїнських міст за інфрачервоними супутниковими знімками. Окреслено та класифіковано основні методи зменшення теплового забруднення у містах.


Дод.точки доступу:
Федонюк, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Кундельська, Т. В.
    Визначення рівня шумового забруднення на території міста Івано-Франківська в контексті сталого розвитку. [Текст] / Т. В. Кундельська // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2017. - N 1. - С. 239-250. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
шумове навантаження, акустичне забруднення, джерела шуму, екологічна безпека, сталий розвиток, зелені насадження, транспортні потоки, карта шуму.
Анотація: В статті викладені основні напрямки забезпечення сталого розвитку Івано-Франківська на основі визначення акустично комфортного середовища проживання мешканців міста. Наведені результати досліджень території міста Івано-Франківська за факторами шумового забруднення. Проаналізований шумовий режим у зелених зонах міста. За результатами вимірювань встановлені основні джерела шумового забруднення урбосистеми Івано- Франківська. Запропоновані захисні заходи та технічні рішення для зменшення акустичного забруднення, визначені перспективи досліджень в якості побудови карти шуму міста.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Ригас, Т. Є.
    Вплив проявів екологічної небезпеки на стан здоров’я населення та ослаблення їх наслідків [Текст] / Т. Є. Ригас // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2016. - N 2. - С. 103-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
екологічна безпека, антропоцентричний підхід, Кременчуцький промисловий регіон, екологічна небезпека, інтегральний показник здоров’я, мінімізації наслідків проявів.
Анотація: На основі антропоцентричного підходу встановлено, що Кременчуцький промисловий регіон маю мінімальний рівень екологічної безпеки у Полтавській області. Проведений моніторинг формуваннѐ і розвитку екологічної небезпеки, вивчено просторову її структуризація, виділені господарські комплекси. Визначено основні проѐви екологічної небезпеки. Встановлений взаюмозв'ѐзок між поширеністя хвороб органів диханнѐ і проѐвами екологічної небезпеки в окремих технозонах. Введена система показників стану здоров'я населення під впливом чинників екологічної небезпеки, запропоновано інтегральний показник здоров'я населеннѐ. Визначено заходи з мінімізації наслідків проѐвів екологічної небезпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Кундельська, Т. В.
    Оцінка забруднення радіонуклідами дорожнього покриття міста Івано-Франківська [Текст] / Т. В. Кундельська, А. П. Дмитрів // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2016. - N 2. - С. 108-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
гамма-випромінявання, дорожню покриття, потужність амбіюнтного еквівалента дози, дозиметр.
Анотація: Проведено виміряваннѐ потужності амбіюнтного еквівалента дози по гамма- випромінявання від різних типів дорожнього покриттѐ, що використовуятьсѐ на території міста Івано-Франківська. Дорожню покриттѐ класифіковано в залежності від періоду його облаштування. Проаналізовано результати досліджень, встановлено залежність показників потужності амбіюнтного еквівалента дози гамма-випромінявання від типу покриття. Проведено порівняння показників з фоновими значеннями радіаційного випроміняваннѐ по місту Івано-Франківську.


Дод.точки доступу:
Дмитрів, А.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Ткаченко, Т. М.
    Зелені конструкції як ефективний спосіб стабілізації та поліпшення стану довкілля урбоценозів (на прикладі Солом’янського району м. Києва) [Текст] / Т. М. Ткаченко, Д. В. Гулей // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 46-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
урбоценоз, атмосферне повітря, «зелені конструкції», біорізноманіття, птахи.
Анотація: У роботі розглянуто проблема погіршення стану атмосферного повітря урбоценозів, що призводить до збільшення ризиків захворюваності у населення. Вирішення даної проблеми можливе не тільки із застосуванням технічних і юридичних механізмів, а й з використанням природних біологічних фільтрів - рослин. Недостатня кількість зелених зон в урбоценозах викликана загостренням екологічної безпеки та інтенсивною ущільненою забудовою. З метою озеленення центральних районів з ущільненою малоповерховою забудовою пропонується введення «зелених конструкцій» у Солом’янському районі м. Києва. В даному випадку вони виконують не тільки санітарно-гігієнічну й естетичну функції, а й сприяють збереженню видового різноманіття птахів. В результаті аналізу 7 факторів, пропонується 13 видів птахів, які можуть використовувати вертикальні і горизонтальні «зелені конструкції» як кормову базу і місця гніздування.


Дод.точки доступу:
Гулей, Д. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.