Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Сільські території -- Екологічна безпека<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 по 3
1.


    Дорош, Ольга.
    Екологобезпечний економічний розвиток сільських територій і територіальний землеустрій [] / О. Дорош // Землевпорядний вісник : науково-виробничий журнал. - 2011. - N 7. - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеустрій--Економічний розвиток
   Сільські території--Екологічна безпека



Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

2.


    Сахарнацька, Людмила Іванівна.
    Потенціал розвитку туристично-рекреаційного комплексу сільських територій [Текст] / Л. І. Сахарнацька // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
сільська місцевість, розвиток сільських територій, туристично-рекреаційні ресурси, сільський зелений туризм, агротуризм, SWOT-аналіз
Анотація: Розкрито особливості сільського туризму та визначено чинники, що стримують його розвиток в Україні. Проаналізовано потенціал, проблеми та перспективи розвитку сільського туристично-рекреаційного комплексу з погляду його впливу на сталий розвиток села, шляхом проведення SWOT-аналізу виявлено основні сильні та слабкі сторони, можливості та загрози розвитку туристично-рекреаційного комплексу в Україні. Окреслено проблеми вітчизняного агротуризму, вирішення яких покращить рівень економічного та соціального життя сільського населення, що сприятиме зростанню потенціалу розвитку туристично-рекреаційного комплексу сільських територій в Україні. Доведено, що туристично-рекреаційна галузь на сьогодні є однією з пріоритетних та екологічно сприятливих для формування високоякісної економіки держав. Сільський туризм як один з компонентів туризму відіграє важливу роль у формуванні ефективного та регіонального розвитку і, як результат, національного розвитку та диверсифікації національної економіки шляхом відповідного, структурного та систематичного планування, виявлення переваг та обмежень сільського туристично-рекреаційного комплексу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


   
    Підвищення екологічної культури сільського населення України в умовах децентралізації влади: порівняння з європейським досвідом [] / О. І. Фурдичко [и др.] // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2021. - N 4. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
біогеоценоз, екосистеми, сільські території, об’єднані територіальні громади, збалансований розвиток, євроінтеграція, екологічна освіта і виховання, екологічна свідомість, екологічна безпека
Анотація: Село і його природа на сьогодні є перошоосновою зміцнення державницьких векторів природокористування як в агроекологічному, так і в світоглядно-філософському вимірах. Агроекологічна освіта населення всіх категорій покликана відновити усвідомлення людей відчуття села як рідного дому, яку сучасні вчені-екологи назвали новою філософією життя. У статті проаналізований сучасний стан рівня екологічної культури сіль- ського населення в умовах децентралізації влади як фактор збалансованого розвитку сільських територій. Наголошено на тому, що людина передусім як біологічна істота має бути свідомою того, що довкілля — це її дім, основний засіб для існування. Разом із тим, усвідомлення важливості стану якості життя людини, її добробуту повинні виховуватись із раннього дитинства. Сучасний стан переважної більшості сільських територій в Україні ми можемо назвати нині ганебним. Усі негативні зміни ХХ ст. нині набувають в Україні значного прискорення. Тому збереження довкілля як середовища існування людини залежить як від якості освіти, так і від темпів формування рівня екологічної свідомості й культури у дітей та молоді, розуміння ними того факту, що саме їм жити завтра на планеті Земля. На основі аналізу наукових джерел розглянуто теоретичні основи екологічного та соціального аспектів розвитку сільських терито- рій, узагальнено зарубіжний досвід їх розвитку, окреслено тенденції розвитку сільських територій України. Вірогідність і обґрунтованість одержаних результатів обумовлено використанням загальнонаукових і спеціальних статистичних методів. Сьогодні приді- ляється значна увага вивченню досвіду законодавчого забезпечення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади тих країн, які за політичними, економічними, правовими, географічними, демографічними, соціальними, культурними та іншими умовами близькі до українських реалій. Поряд із цим, особливу увагу заслуговує практика європейських країн із традиційними децентралізованими системами збалансованого розвитку сільських територій. Децентралізація призвела до появи складного багаторівневого врядування. Запровадження децентралізації — складне завдання. Такі складні реформи проводяться у випадку, коли для них існує чітка мотивація. І саме високий ступінь політичної мотивації є найважливішим фактором успіху таких реформ в Україні.


Дод.точки доступу:
Фурдичко, О.І.; Нагорнюк, О.М.; Палапа, Н.В.; Тарасенко Г. С., Щерблюк А. Л.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.