Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Сорго зернове -- Технологія вирощування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 по 6
1.


    Найденко, В. М.
    Особливості формування елементів структури врожаю сорго зернового залежно від ширини міжрядь та удобрення [] / В. М. Найденко // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2019. - Том т. 15, N 3. - С. 288-295. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
сорго зернове (Sorghum bicolor L.); гібрид; структура врожайності; продуктивна кущистість; кількість і маса зерен; волоть
Анотація: Зміна ширини міжрядь і рівня мінерального живлення зумовлюють зміни у формуванні структурних компонентів урожайності гібридів сорго зернового – продуктивної кущистості, кількості волотей на одному гектарі, кількості зерен у волоті, маси зерна з рослини, з волоті та маси 1000 насінин, які визначають індивідуальну продуктивність рослин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Сидоренко, В..
    Вирощування зернового сорго в умовах Південного Степу як відповідь на зміни клімату в Україні [] = Поступове глобальне потепління клімату, зокрема в зоні Степу України, зумовило зниження врожайності основних агрокультур. Тривалі посухи - одна з найсерйозніших проблем сільського господарства південного регіону України / В. Сидоренко, В. Малярчук // Пропозиція нова : український журнал з питань агробізнесу: інформаційний щомісячник. - 2020. - N 6(297). - С. 36-40
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування


Дод.точки доступу:
Малярчук, В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


   
    Активність антиоксидантних ферментів у рослинах сорго зернового за дії гербіциду, регулятора росту рослин і біопрепарату [Текст] / В. П. Карпенко, В. І. Красноштан, Р. М. Притуляк // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 178-185. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
антиоксидантні ферменти, сорго зернове, регулятор росту рослин, гербіцид, біопрепарат
Анотація: Гербіциди, будучи речовинами з високою фізіологічною активністю, здатні впливати не лише на бур’яни, а й на культурні рослини. В той самий час зустрічаються свідчення, що застосування регуляторів росту рослин та передпосівної обробки насіння біологічними препаратами здатне нівелювати потенційну негативну дію гербіциду. Одними із перших на потрапляння екзогенних фізіологічно-активних речовин до організму реагують антиоксидантні системи. Саме тому, одним із ефективних шляхів оцінки впливу різних видів препаратів на стан рослин є визначення активності антиоксидантних ферментів, зокрема — каталази, пероксидази і поліфенолоксидази. Для вивчення ферментативної активності сорго зернового було закладено польовий дослід в умовах сівозміни кафедри біології Уманського НУС у 2019–2020 рр. У дослідах вивчали сорго зернове (Sorghum bicolor (L.) Moench) гібриду Майло В, гербіцид Цитадель 25 OD у нормах 0,6; 0,8 і 1,0 л/га, регулятор росту рослин Ендофіт L1 (30 мл/га) і біопрепарат Біоарсенал (800 г/100 кг). Активність ферментів вивчали у фази кущення та викидання волоті. Встановлено, що ферментативна активність рослин сорго зернового залежала від норми внесення гербіциду і зростала при її збільшенні. Однак, використання гербіциду сумісно з регулятором росту рослин Ендофіт L1, а також по фону передпосівної обробки насіння Біоарсеналом, призводило до більш істотної активізації досліджуваних ферментів порівняно з варіантами самостійного внесення гербіциду. Найбільшу активність антиоксидантних ферментів було виявлено за сумісного застосування гербіциду Цитадель 25 OD у нормах 0,6; 0,8 і 1,0 л/га з регулятором росту рослин Ендофіт L1 на фоні передпосівної обробки насіння Біоарсеналом, що може свідчити про зростання антиоксидантного статусу рослин за такого поєднання препаратів.


Дод.точки доступу:
Карпенко, Віктор Петрович; Красноштан, Василь Ігорович; Притуляк, Руслан Миколайович

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Правдива, Л. А.
    Особливості росту рослин сорго зернового |Sorghum bicolor (L.) Moench| залежно від ширини міжрядь та норми висіву насіння в умовах Правобережного Лісостепу України [] / Л. А. Правдива // Сортовивчення та охорона прав на сорти рослин : науково-практичний журнал. - 2021. - Том т. 17, N 2. - С. 139-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
сорти, період вегетації, польова схожість насіння, біометричні показники
Анотація: Найбільш інтенсивний ріст та розвиток рослин сорго спостерігався при посіві насіння з міжряддям 45 см і нормою висіву 200 тис. шт./га. Зокрема, тривалість вегетаційного періоду за таких умов була найменшою: у сорту «Дніпровський 39» — 108 днів, у сорту «Вінець» — 106 днів. При цьому показники схожості польового насіння, висоти рослин та діаметра стебла були максимальними в досліді: «Дніпровський 39» – 88,7 %, 137,3 см та 1,7 см, «Вінець» – 86,9 %, 121,8 см та 1,6 см, відповідно. Встановлено, що збільшення норми висіву знижує показники продуктивного кущіння, площі листя та маси рослини. Найбільш інтенсивне кущіння рослин сорго спостерігалося при нормі висіву 150 і 200 тис. шт./га за всіма дослідженими варіантами міжряддя: в середньому, до двох волоті, добре заповнених зерном на рослину, залежно від сортових особливостей. При нормі 250 тис. шт./га кущіння рослин обох сортів було дещо слабшим – 1,0–1,1 волоті на рослину. Найбільші показники площі листової поверхні та маси однієї рослини були при міжряддях 45 см: 1528–2320 див.2 і 169,2–185,6 г у сорту «Дніпровський 39» і 1476–2180 см 2 і 143,1–162,3 г у сорту «Вінець» залежно від густоти насадження. Зменшення міжряддя до 15 см та збільшення його до 70 см призводило до зниження основних параметрів росту і розвитку рослин. Краще розвивалися рослини сорго при посіві з міжряддями 45 см і нормою висіву 200 тис. шт./га, які були рекомендовані для вирощування сільськогосподарських культур в умовах Правобережного Лісостепу України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Грищенко, Р. Є.
    Формування врожайності зерна сорго зернового різними системами пагонів залежно від удобрення культури [Текст] / Р. Є. Грищенко, О. Г. Любчич, О. В. Глієва // Землеробство та рослинництво: теорія і практика : наук.-теорет. ж-л. - 2021. - N вип. 2(2). - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
волоть, відсоток, мінеральні добрива, препарати, продуктивність, сорт
Анотація: У статті висвітлено основні результати досліджень проведених в умовах Лісостепу України на типових для зони ґрунтах – темно-сірому опідзоленому грубопилувато-легкосуглинковому з вивчення продуктивності сорго зернового сорту Арміда. Встановлено ефективність обробки насіння препаратом із комплексом мікроелементів, мінеральних добрив, позакореневого підживлення та підживлення азотом у період вегетації на продуктивність культури. Поєднання цих складових забезпечує збільшення врожайності культури. Оптимальною для вирощування сорго виявилась система удобрення, яка передбачала внесення N60Р60К60. Продуктивність культури за цієї технології становила 8,49 т/га, а за сівби насінням обробленим біологічним препаратом – підвищилась на 32%. Підвищилась продуктивність культури на 30,6% і за комплексного застосування – обробки насіння, внесення N60Р60К60 в основне та внесення мікродобрива в позакореневе підживлення, порівняно до варіанта без обробки насіння (7,74 т/га). Визначений відсоток зерна головного пагона, волоті та пагонів кущення у біологічній урожайності культури. Визначено, що головна волоть завжди має вищий відсоток (62,8–70,4) у формуванні продуктивності культури. Зростання ролі головного пагона у формуванні загальної біологічної урожайності залежить від меншої кількості бокових пагонів.


Дод.точки доступу:
Любчич, О.Г.; Глієва, О. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Давиденко, С. Ю.
    Урожайність зерна сорго за різних варіантів застосування стимулятору росту Вегестим у Північному Степу України [] / С. Ю. Давиденко, А. О. Рожков // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2022. - N 1(104). - С. 18-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго зернове--Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
сорго зернове, урожайність зерна, обробка насіння, стимулятори росту, фоліарні підживлення
Анотація: Мета досліджень полягала у визначенні впливу різних варіантів застосування інноваційного стимулятору росту Вегестим на врожайність сучасних гібридів сорго зернового різних груп стиглості. Дослідження проводили протягом 2019–2021 рр. на полях ФГ «Дюніс» Кремінського району Луганської області за загальноприйнятою методикою. Двохфакторний дослід закладено методом розщеплених ділянок у трьох повтореннях. У досліді вивчали чотири гібриди сорго зернового різних груп стиглості: Іггор, Флагг, Юкі і Сват та шість варіантів застосування стимулятору росту Вегестим: 1 – абсолютний контроль; 2 – другий контроль (обробка насіння водою); 3 – передпосівна обробка насіння Вегестимом; 4 – обробка насіння + фоліарне підживлення на початку фази трубкування; 5 – обробка насіння + фоліарне підживлення на початку викидання волоті; 6 – передпосівна обробка насіння + два фоліарні підживлення на початку трубкування та викидання волоті. Площа посівної і облікової ділянки становила 100,0 і 80,0 м2 відповідно. Агротехніка в дослідах була загальноприйнятою для району досліджень, за виключенням елементів поставлених на вивчення. Проведені дослідження довели доцільність застосування стимулятору росту Вегестим під час вирощування сорго зернового. З точки зору агрономічної ефективності кращим був варіант у якому цим препаратом обробляли насіння перед сівбою та проводили два фоліарні підживлення – на початку трубкування та викидання волотей. У середньому за роками та досліджуваними гібридами сорго зернового, врожайність зерна сорго в цьому варіанті була найвищою в досліді – 5,28 т/га. Також високу ефективність показав варіант у якому Вегестим застосовували для обробки насіння та фоліарного підживлення на початку трубкування. У більш сприятливому за погодними умовами вегетації 2021 р. урожайність зерна сорго на цих варіантах істотно не відрізнялася. Серед досліджуваних ранньостиглих гібридів істотну перевагу за врожайністю зерна в усі роки мав гібрид вітчизняної селекції Сват, а серед середньоранніх – гібрид французької селекції Флагг. У середньому за роками та варіантами застосування стимулятору росту Вегестим урожайність зерна цих гібридів становила 5,37 і 4,76 т/га відповідно. Таким чином, ці гібриди можна рекомендувати до вирощування, включаючи в технологію запропонований варіант застосування стимулятору росту Вегестим, а саме – передпосівну обробку насіння та два фоліарні підживлення – на початку фаз трубкування та викидання волоті.


Дод.точки доступу:
Рожков, А.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.