Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Землекористування -- Екологічна безпека<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 по 8
1.


    Кривов, В. М.
    Формування екологобезпечного землекористування - основа збереження біологічного різноманіття у басейні річки Інгул [] : научное издание / В. М. Кривов, С. М. Горбенко // Землеустрій і кадастр : науково - виробничий журнал. - 2010. - N4. - С. 23-27. - Бібліогр. у кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека
   Екологія--Біорізноманіття



Дод.точки доступу:
Горбенко, С.М.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

2.


    Стріла, Г. П.
    Еколого-економічна оцінка ефективності формування сталого землекористування з урахуванням вартості грунтів [] / Г. П. Стріла // Вісник Полтавської державної аграрної академії : науково - виробничий, фаховий журнал . - 2011. - N 2. - С. 159-161. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека


Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

3.


    Барвінський, А. В.
    Екологічна оптимізація сільськогосподарського землекористування в умовах Київського Полісся [Текст] / А. В. Барвінський, Р. В. Тихенко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Української академії аграрних наук. - 2011. - N 9. - С. 45-48. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека


Дод.точки доступу:
Тихенко, Р.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Дорош, Ольга.
    Еколого-економічне спрямування територіального планування сільськогосподарського землекористування [] / О. Дорош // Землевпорядний вісник : науково-виробничий журнал. - 2012. - N 9. - С. 22-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

5.


    Паленичак, О. В.
    Формування інвестиційної привабливості екологобезпечного землекористування [Текст] / О. В. Паленичак // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2014. - N 3. - С. 120-123. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

6.


    Шавріна, В. І.
    Функціональне зонування як основа екологічної оцінки території [] / В. І. Шавріна, Є. Д. Ткач // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2020. - N 3. - С. 25-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
землекористування, сільськогосподарські угіддя, агроландшафт, коефіцієнт екологічної стабільності, коефіцієнт антропогенного навантаження, Одеська обл
Анотація: У статті проаналізовано рівень антропогенного навантаження та екологічної стабільності території Одеської області, виконано оцінку структури земельного фонду з визначенням особливостей його використання, представлено методику оцінки екологічного стану територій області. Розглянуто проблему антропогенного навантаження за показниками екологічної стабільності агроландшафтів та антропогенного навантаження на них. Обґрунтовано, що збереження природних ділянок, оптимального пропорційного співвідношення ріллі, лісів і кормових угідь сприяє підвищенню стабільності та продуктивності агроландшафтів, стійкості природних систем загалом, перешкоджає розвитку процесів опустелювання. Представлено базові якісні показники, які вказують на екологічну збалансованість агроландшафтів, їх стійкість і ступінь перетворення за впливу господарської діяльності, зокрема коефіцієнта антропогенного навантаження та екологічної стійкості. Оцінено величину коефіцієнтів антропогенного навантаження, екологічної стабільності та рівень розораності території Одеської обл. Розраховано екологічний стан земель згідно із градаціями коефіцієнтів екологічної стабільності і антропогенного навантаження та встановлено, що територія Одеської області є екологічно нестабільною і має підвищений рівень антропогенного навантаження, що проявляється у надмірному сільськогосподарському освоєнні та розораності території.


Дод.точки доступу:
Ткач, Є.Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


   
    Стан і перспектива розвитку еколого-економічної інтегрованості землекористування в агросфері [Текст] / Д. С. Добряк [и др.] // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 3. - С. 5-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
інтегрованість, агросфера, землекористування, оцінка, земельні ресурси, довкілля
Анотація: У статті висвітлено сутність поняття інтегрованості взагалі і конкретно землекористування в агросфері. Обґрунтовано всебічний аналіз екологічного та економічного стану землекористування в сільськогосподарському виробництві, використання й охорони земельних ресурсів, акцентовано, що в процесі здійснення Земельної реформи в Україні відбулися суттєві трансформації у формах власності на землю та формах господарювання. Земля ж виробничий ресурс набула економічної, бонітетної та грошової оцінки. Земельні ділянки, крім державної власності, набули комунальної та приватної власності. Незважаючи на вказані трансформації, якість земельних ресурсів погіршується, що досить чітко видно на основі динаміки вмісту гумусу (основного ресурсного потенціалу) більш ніж за 100 останніх років, наявність значних плям деградованих земель у складі орних, що негативно впливає на навколишнє середовище, в тому числі і життєдіяльність. Висвітлено також сутність і структуру агросфери в сучасних умовах, важливою складовою є агроландшафти, які динамічно втрачають екологічну стабільність у результаті нераціонального використання земельних ресурсів, не дотримуючись створення важливого фітосанітарного заходу по їх охороні. У статті значну увагу приділено формуванню незалежного землекористування: сімейних фермерських господарств, господарств на приватно-орендних відносинах та інших з приводу їх інтегрованості щодо суспільного виробництва. Передусім, це стосується дрібних сімейних господарств, які виробляють товарну продукцію, але є не конкурентоспроможними завдяки повній механізації виробничих процесів хоча і надають відповідний вклад у продовольче забезпечення держави.


Дод.точки доступу:
Добряк, Д.С.; Дребот, О.І.; Павлович, М.П.; Сахарнацька, Л. І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


   
    Еколого-економічна оцінка ефективності землекористування оборони в контексті екологічної безпеки [Текст] / А. М. Третяк [и др.] // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 29-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
ефективність землекористування, землі оборони, екологічна стабільність, антропогенне навантаження, земельні відносини
Анотація: Автори дослідження поклали за мету статті презентацію результатів методичного підходу еколого-економічної оцінки ефективності землекористування в контексті екологічної безпеки життєдіяльності населення в межах територій, де розмішені об’єкти оборони (на прикладі землекористування в межах території Деснянської об’єднаної територіальної громади). У результаті дослідження авторами представлено методичний підхід еколого-економічної оцінки ефективності землекористування в умовах розвитку земельних відносин, а також у контексті екологічної безпеки життєдіяльності населення територій, де розмішені об’єкти оборони. Відповідно до запропонованого методичного підходу констатовано вплив об’єктів оборони та ризики стосовно екологічної нестабільності землекористування й антропогенного навантаження територій, а, відповідно, і загрози екологічній безпеці життєдіяльності населення. Обґрунтована авторами еколого-економічна оцінка ефективності землекористування оборони дає змогу провести відповідні заходи для екологічної безпеки щодо суспільного добробуту. Наукова новизна роботи полягає у подальшому застосуванні теоретичних, методичних та практичних положень, які визначають еколого-економічні й інституційні засади формування землекористування оборони в контексті екологічної безпеки, зокрема в умовах розвитку земельних відносин. Оскільки це одне з перших досліджень, яке присвячене еколого-економічній оцінці ефективності землекористування в контексті екологічної безпеки життєдіяльності населення в межах територій, де розміщені об’єкти оборони. Автори вважають, що значущість задекларованого дослідження полягає в тому, що забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності населення територій, де розміщені об’єкти оборони, через попередження небезпечних ситуацій залишається основним способом розв’язання екологічних, економічних, а також соціальних проблем.


Дод.точки доступу:
Третяк, Антон Миколайович ; Третяк, Наталія Антонівна; Лобунько, Юлія Вікторівна; Третяк М.А., Мельничук А.Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.