Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=сталий розвиток, соціальний розвиток, екологічний стан територій, ефективність тваринництва, економічна ефективність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.


    Москаленко, Валентина Анатоліївна .
    Економічна складова в галузі тваринництва як чинник формування сталого розвитку у контексті сільських територій [Текст] / В. А. Москаленко, В.П. Колоша // Збалансоване природокористування : науково-практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 91-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринництво--Економіка
Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток, соціальний розвиток, екологічний стан територій, ефективність тваринництва, економічна ефективність
Анотація: Розглядаються проблеми сталого розвитку сільських територій у контексті впливу галузі тваринництва на його формування. Підкреслюється, що принципи сталого розвитку сьогодні визнані провідними країнами світу як стратегічні напрями розвитку галузі. У процесі дослідження використані діалектичні методи пізнання процесів і явищ, монографічний метод (аналіз поглядів відносно поняття категорії сталий розвиток), абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формулювання висновків). У статті розглянуто проблеми впливу галузі тваринництва на формування сталого розвитку сільських територій. Здійснено стислий огляд підходів та принципів щодо трактування поняття «сталий розвиток». Відзначено, що сучасна ситуація на сільських територіях має критичний характер з точки зору, в першу чергу, соціальних та екологічних проблем. Галузь тваринництва має стати одним із елементів їх вирішення. Зазначено, що її розвиток дає змогу не тільки диверсифікувати виробництво, а й покращити соціальну ситуацію та вирішити окремі екологічні проблеми. Подано власне визначення поняття сільського розвитку як розвитку який забезпечує підвищення рівня та якості життя сільських мешканців з забезпеченням їх соціальних потреб та можливості передачі наступним поколінням природного біорізноманіття відповідних територій. Підкреслено, що дане визначення об’єднує в собі економічний, соціальний та екологічний розвиток. Сформульовані основні принципи державної політики розвитку сільських територій на засадах сталого розвитку з виділенням її складових елементів. Запропоновані заходи щодо сталого розвитку сільських територій через підтримку галузі тваринництва, як одного з складових сільськогосподарського виробництва. Зазначено, що сьогодні вести інтенсивне виробництво можливо за умов дотримання оптимального співвідношення структури землекористування та наявності галузі тваринництва у структурі виробництва.


Дод.точки доступу:
Колоша, Валерій Петрович

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.