Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Грунтознавство -- Класифікація -- Родючисть<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 по 2
1.
   41372-А
   Ф 93


    Фрунзе, Ніна Іванівна.
    Мікробіологічні особливості родючості чорноземів Республіки Молдова [Текст] : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук, спец. 03.00.07 / Н.І. Фрунзе, наук. конс. Б.П. Боінчан ; Мін - во освіти і науки України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : [б. в.], 2018. - 33 с. - Бібліогр.: с. 27-30. - б. ц.
УДК
Рубрики: Грунтознавство--Класифікація--Чорноземи
   Грунтознавство--Класифікація--Родючисть



Дод.точки доступу:
Боінчан, Борис Павлович \наук. конс.\; Мін - во освіти і науки УкраїниНац. ун-т біоресурсів і природокористування України
Примірників всього: 1
ХР (1)
Свободны: ХР (1)
Знайти схожі

2.


   
    Оцінка основних показників родючості темно-сірого опідзоленого ґрунту за тривалого систематичного застосування добрив [Текст] / Г. В. Давидюк [и др.] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2021. - N 2. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Класифікація--Родючисть
Кл.слова (ненормовані):
агроекологічний моніторинг, агроландшафт, екотоп, біогенні і токсичні елементи
Анотація: Наведено результати досліджень, проведених на темно-сірому опідзоленому ґрунті Правобережного Лісостепу за тривалого внесення мінеральних добрив на фоні післядії побічної продукції попередника впродовж 1987–2017 рр. Установлено, що вміст гумусу підвищився на 0,2–0,3%, але погіршилися показники обмінної та потенційної кислотності, суми ввібраних основ порівняно з екотопом без застосування добрив, що свідчить про підкислювальну дію унесених добрив і потребу в проведенні вапнування. Кількість сполук легкогідролізного та мінерального азоту в удобрених екотопах була на дуже низькому та низькому рівнях. За внесення подвійної дози мінеральних добрив N75P74K83 по фону органічних рівень уміст рухомих фосфатів і калію був відповідно дуже високим і високим, що забезпечувало оптимальні умови для фосфорного і калійного живлення рослин сівозміни. У жодному з екотопів не було перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) та фонового вмісту рухомих форм свинцю, кадмію та нікелю для ґрунтів України. Уміст міді в ґрунті був низьким і середнім, цинку — дуже низьким і низьким.


Дод.точки доступу:
Давидюк, Г.В.; Шкарівська, Л.І.; Клименко, І.І.; Довбаш, Н. І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.