Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СГЛ15/2015/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 по 16
1.


   
    Використання біопрепаратів – перспективний напрямок вдосконалення агротехнологій [Текст] / М. О. Остапчук [и др.] // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 5-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--агротехнологія
Кл.слова (ненормовані):
ґрунтові мікроорганізми, родючість ґрунту, біопрепарати, екологічно безпечні агротехнології, навколишнє середовище.
Анотація: Розглянуто питання необхідності розробки та вдосконалення енергоощадних, ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур. Висвітлено вирішальну роль ґрунтових мікроорганізмів в процесі формування родючості ґрунту. Оцінюється важливе значення біологічних препаратів, як альтернативних, екологічно чистих добрив, засобів захисту рослин від шкідників та хвороб та їх застосування в системі органічних агротехнологій. Визначено ефективність біогумусу та його похідних, ЕМ - технологій в системі органічного землеробства, підвищенні родючості ґрунту, оздоровленні природного середовища. Викладено огляд літературних джерел за останні роки в питанні наукових досліджень, практичного застосування, економічної ефективності біопрепаратів в Україні та зарубіжних країнах.


Дод.точки доступу:
Остапчук, М.О.; Поліщук, І.С.; Мазур, О.В.; Максімов, А. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Ефективність застосування біологічно – ефективних препаратів та добрив при вирощуванні картоплі в умовах правобережного Лісостепу України [Текст] / І. С. Поліщук, М. І. Поліщук, В. А. Мазур // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 18-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картопля--вирощування
Кл.слова (ненормовані):
ранньостигла картопля, стимуляторні біологічно-активні препарати, солома, добрива, врожайність, крохмальність бульб.
Анотація: Ефективність застосування біологічно – активних препаратів та добрив при вирощуванні картоплі в умовах Правобережного Лісостепу України. Представлено результати вивчення ефективності застосування таких препаратів як Потейтин, Плантафол, та Емістим С на фоні заробки соломи попередника пшениці озимої та азотних підживлень на ранньостиглому сорті картоплі Повінь за норми посадки 65 тис. штук бульб на 1 га. Досліджено вплив препаратів та азотних підживлень (N30) на ріст та розвиток досліджуваного сорту. Встановлено, що погодні умови року, а саме зволоження, у значній мірі впливає на особливості формування листостеблової маси та врожаю бульб і їх товарність. Досліджено обґрунтування ефективності двох разових обробок посадки сорту картоплі Повінь у фазу змикання рядків та міжрядь досліджуваними препаратами. Ефективність двохразових обробок була вищою проти одноразової обробки та внесення замість 2 обробки азотних добрив у нормі N 30. Досліджувані препарати підвищували не лише врожайність, але й товарність бульб та їх якість, при цьому крохмальність зросла на 0,2 – 0,4%, а збір крохмалю на 0,21 – 0,47 т/га. Доводимо що в умовах обмеженого внесення органічних і мінеральних добрив, прослідковується висока ефективність застосування Потейтину, Плантафолу, та Емістиму за 2 разового внесення по вегетуючих рослинах.


Дод.точки доступу:
Поліщук, І.С.; Поліщук, М.І.; Мазур, В.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


   
    Порівняльна ефективність мікродобрив на посівах буряків цукрових в умовах правобережного Лісостепу України [Текст] / І. С. Поліщук, М. І. Поліщук, О. Ю. Мацько // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 27-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Буряк цукровий--Агрохімія
Кл.слова (ненормовані):
мікродобрива, позакореневе підживлення, буряк цукровий, цукристість, технологічна якість, урожайність.
Анотація: Останнім часом в зв’язку з великими затратами на внесення органічних та мінеральних добрив великого значення набуває використання мікродобрив. Саме тому вивчено та підібрано одні з найбільш конкурентноспроможних мікродобрив, а саме Нановіт Мікро, Нутрісол, Агросол, Вимпел, Акварін 15 М1, Sunny Mix Sugar Beet, Фертігрейн Фолліар, Альфа Гроу. На жаль, вичерпних достовірних даних про вплив цих препаратів на продуктивність у конкретних виробничих умовах певної грунтово-кліматичної зони мало. Все це і обумовило доцільність та необхідність проведення відповідних досліджень. Вивчено, закономірності впливу мікродобрив на ріст, розвиток та формування врожайності і якості буряка цукрового гібриду Федірка. Встановлено, що загалом всі препарати дали прибавку до урожайності від 2,2 – 15,6 т/га, кращі результати отримані після застосування препарату Нутрісол, що вносили трьох разово у фазу змикання листків у рядках 2 кг/га, у фазу змикання листків у міжряддях 2 кг/га і через 15 днів після останньої обробки 2,5 кг/га.


Дод.точки доступу:
Поліщук, І.С.; Поліщук, М.І.; Мацько, О.Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Телекало, Н. В.
    Вплив передпосівної обробки насіння та позакореневих підживлень на врожайність і якість зерна гороху посівного в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / Н. В. Телекало // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 35-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Горох--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
горох посівний, інокуляція, мінеральні добрива, позакореневі підживлення, зернова продуктивність.
Анотація: Розроблено модель технології, яка передбачає вирощування сортів гороху посівного за сумісної передпосівної обробки насіння бактеріальними препаратами Поліміксобактерином та Ризогуміном, а також застосуванням триразового позакореневого підживлення комплексними добривами КОДА 7– 21–7 у фазах бутонізації та зелених бобів та КОДА Комплекс у фазі наливу насіння на фоні основного мінерального удобрення N45P60K60, що забезпечило формування урожайності зерна на рівні 4,01 т/га у сорту Царевич та у сорту Улус – 4,31 т/га, де збір сирого протеїну становив 1,02 т/га та 1,07 т/га. Досліджували два сорти гороху посівного: Улус, який створений в Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України та Царевич створений в Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва Національної академії аграрних наук України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Векленко, Ю. А.
    Сучасний стан і перспективи розвитку кормовиробництва України [Текст] / Ю. А. Векленко, І. Ф. Підпалий // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кормовиробництво-Україна
Кл.слова (ненормовані):
кормовиробництво, кормові культури, продуктивність, корми, перспектива розвитку.
Анотація: В останні роки кормовиробництво в більшості господарств країни не в повній мірі задовольняє потреби тваринництва, де постійно спостерігається дефіцит кормів, низька їх якість, нестабільність надходження за сезонами року, висока вартість та недостатній асортимент. Основна причина такого стану кормовиробництва це не стабільна урожайність кормових культур, яка передусім залежить від погодних умов, недостатньої уваги з боку спеціалістів агроформувань, недотримання та неналежного ресурсного забезпечення технологій їх вирощування. Нестача кормів є серед причин зменшення поголів’я худоби і зниження її продуктивності. Одним із основних чинників розвитку всіх галузей тваринництва є удосконалення систем виробництва кормів і раціональної годівлі. Кормова база повинна відповідати таким вимогам: безперебійне забезпечення тварин збалансованими за поживними і біологічно активними речовинами кормами, створення страхових запасів, зниження собівартості кормів. Тому, для поліпшення стану справ у тваринництві і подальшого підвищення продуктивності худоби у господарствах всіх форм власності необхідно кардинальним чином змінити відношення до питань кормовиробництва, забезпечити прискорений розвиток цієї галузі.


Дод.точки доступу:
Підпалий, І.Ф.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Панцирева, Г. В.
    Продуктивність люпину білого залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України [Текст] / Г. В. Панцирева // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 53-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Люпин білий--кормова культура
Кл.слова (ненормовані):
люпин білий, сорт, технологічні прийоми, продуктивність.
Анотація: Наведено результати впливу застосування інокуляції насіння, регуляторів росту та вибору сортів на рослинах люпину білого за 2013-2015 роки досліджень в умовах правобережного Лісостепу України. Досліджено специфіку особливостей росту та розвитку сортів люпину білого. Встановлено позитивний вплив поєднання інокуляції бактеріальним препаратом та стимулятором росту на продуктивність люпину білого сортів Вересневий та Макарівський, що має важливе значення для формування високого та сталого врожаю. Кращим варіантом в наших дослідах була комплексна передпосівна обробка насіння бактеріальним препаратом та стимулятором росту. В умовах регіону питання щодо технологічних прийомів вирощування вимагає більш детального вивчення. Виходячи з цього, проведення таких досліджень є важливим як у практичному, так і в науковому сенсі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Вдовенко, С.А.
    Особливості вирощування селери у відкритому грунті розсадним способом [Текст] / С.А. Вдовенко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Селера--вирощування
Кл.слова (ненормовані):
фаза, біометрія, коренеплід, маса, висота, діаметр, урожайність, товарність, сорт.
Анотація: Розглядається можливість вирощування коренеплідної селери в умовах Вінницької області, яка вирощується розсадним способом. Сорти селери Яблучна та Празький гігант характеризуються тривалішим періодом вегетації, початок формування коренеплоду розпочинається на 147 добу від сходів насіння, проте короткий період спостерігається у сорту Діамант. Застосування рядкової схеми садіння розсади 45х10 см забезпечує максимальний діаметр коренеплоду, а схема садіння 45х15 см сприяє в отриманні максимальної маси коренеплоду, що знаходиться в межах 84–132 г. Вищою врожайністю характеризується сорт Діамант, рослини якого висаджувались за стрічкової схеми 20+50х10 см. За рахунок збільшення кількості рослин на одиниці площі врожайність коренеплодів може становити 27,2 т/га, товарність продукції – 92 %, а рядкова схема садіння 45х10 см чи 45х15 см не впливають на збільшення врожаю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Прокопчук, Валентина Мар`янівна.
    Перспективність використання в декоративному садівництві поділля видів роду VеrbascuM L. [Текст] / В. М. Прокопчук, І. Ф. Підпалий // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 69-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Садівництво--Декоративне
Кл.слова (ненормовані):
Verbascum L, біоморфологічні особливості, інтродукція, інтенсивність цвітіння, репродуктивна здатність, варіанти використання.
Анотація: Наведено результати аналізу сучасного світового асортименту квітниково-декоративних рослин роду Verbascum L., визначена оцінка перспективності їх використання в зоні Поділля. За даними вивчення таких біоморфологічних особливостей, як тривалість, інтенсивність цвітіння, репродуктивна здатність перспективних видів роду Дивини та агротехніка їх вирощування, визначенні варіанти їх використання в декоративному садівництві Поділля та в озелененні паркової зони ВНАУ. Досліджено особливості будови пагонової системи видів роду Verbascum L. при її штучному формуванні, що надає можливість ширшого їх використання для різних напрямків в декоративному садівництві. В умовах регіону питання щодо вирощування та використання в озелененні досліджуваних видів, вимагає більш детального вивчення. Виходячи з цього, проведення таких досліджень є важливим як у практичному, так і в науковому сенсі.


Дод.точки доступу:
Підпалий, І.Ф.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Роїк, М. В.
    Біохімічна модель зберігання якості листків стевії [Текст] / М. В. Роїк, І. В. Кузнєцова // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 77-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Стевія - заг. питання
Кл.слова (ненормовані):
концепція, якість, листки стевії, технологія, зберігання.
Анотація: Представлено концепцію наукового забезпечення зберігання листків стевії, в основі якої покладені теоретичні положення та результати лабораторно- польових досліджень з впливу елементів технології післязбиральної обробки на якість листків та їх здатність до зберігання. Визначено, що від агрокліматичних умов та технології вирощування залежить компонентний склад основних сполук біосинтезу у клітинах листків та визначає особливості їх якості, властивих для певних агрокліматичних зон вирощування. Подальше формування якості листків залежить від сушіння та умов зберігання. Відомо, що під час зберігання продовжується процес дихання листків, проте змінюється його функціональна властивість. Показано нашими дослідженнями, що за оптимальних умов (тривалість, температура та забезпечення вентилювання приміщення) витрачається близько 4% сполук клітин листків, направлених на підтримання тургору листкового апарату. Зазвичай, при зберіганні під дією ферментів у вакуолі клітини відбувається розкладання глікозидних залишків стевіол-глікозиду з виділенням енергії. При недостатньому вентилюванні приміщення, енергія накопичується у насипній масі листків та спричинює так зване «згорання» листків – повне руйнування листкового апарату. Крім того, активується у хлоропластах та мітохондріях клітин листків дія інших ферментів, що спричинює окиснення таких сполук як флавоноїди, амінокислоти та жирні кислоти. У сукупності це впливає на зміну якісних показників листків. Проведений аналіз та експериментальні дані стали основою створення біохімічної моделі зберігання листків, яка показує зміну компонентного складу сполук у клітинах листків під дією ферментів клітин та впливає перед усім на органолептичні показники листків. Подальше погіршення умов зберігання сприяє зміні фізико-хімічних показників, призводить до повного руйнування листкового апарату та унеможливлює перероблення листків стевії.


Дод.точки доступу:
Кузнєцова, І.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Кравчук, Г. І.
    Созологічний аналіз біорізноманіття Вінницької області (східного Поділля), сучасний стан, тенденції, зміни та перспективи збереження [Текст] / Г. І. Кравчук, О. М. Тітаренко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 84-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: екологія--Охорона навколишнього середовища
Кл.слова (ненормовані):
адвентивні види, біорізноманіття, рослинні угрупування, фрагментація, фітосозологія, заповідні екосистеми, природно-заповіднітериторії.
Анотація: Розв’язання проблеми охорони, збереження і відтворення агробіорізноманіття Вінницької області є важливим завданням, необхідним для ефективного коригування стратегії збалансованого розвитку області на період до 2020 року. Метою дослідження було наукове обґрунтування системи заходів щодо збереження агробіорізноманіття Вінницької області, як однієї з фундаментальних передумов її переходу до збалансованого розвитку. У статті розглянуто сучасні проблеми біологічного різноманіття Вінницької області. Проведено созологічний аналіз компонентів біорізноманіття та аналіз заповідних територій, встановлено найвищі показники потенціальності заповідного фонду. Виявлено рівень фрагментарності заповідних природоохоронних територій за допомогою індексу інсуляризованості.


Дод.точки доступу:
Тітаренко, О.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Разанов, С. Ф.
    Ефективність зниження забруднення ґрунтів свинцем і кадмієм за бджолозапилення сільськогосподарських культур в умовах їх мінерального підживлення [Текст] / С. Ф. Разанов, І. М. Дідур, М. В. Первачук // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 94-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Охорона навколишнього середовища
Кл.слова (ненормовані):
бджолозапилення, врожайність, азотні, фосфорні добрива, калійні добрива, забруднення, концентрація.
Анотація: статті показано ефективність зниження забруднення ґрунтів свинцем і кадмієм та підвищення врожайності за бджолозапилення сільськогосподарських культур в умовах використання мінеральних добрив. Встановлено, що підвищення врожайності озимого ріпаку, гречки та соняшнику бджолозапиленням порівняно з використанням азотних, фосфорних та калійних добрив дає можливість зменшити потрапляння в ґрунт свинцю на 2693,7 мг, а кадмію на 720,9 мг із розрахунку на 1 га. Зроблено висновки, що підвищення врожайності сільськогосподарських культур шляхом запилення їх бджолами, в порівнянні з використанням мінеральних удобрень, кожен рік дає можливість знизити накопичення в 1 га ґрунту свинцю і кадмію при вирощуванні озимого ріпаку, гречки і соняшнику відповідно на 659,7 мг і 210 мг (30%), 1495 мг і 387,7 мг (100%), 539 мг і 123,2 мг (30%).


Дод.точки доступу:
Дідур, Ігор Миколайович; Первачук, Микола Васильович

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Шкатула, Ю. М.
    Вплив гербіцидів на забур’яненість та урожайність насіння гороху [Текст] / Ю. М. Шкатула, А. В. Паламарчук // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 102-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Горох--Гербіциди
Кл.слова (ненормовані):
горох, агроценоз, сорт, бур’яни, гербіциди, норма внесення, насіння, урожайність.
Анотація: Обговорюються питання фактичного стану забур’янення агроценозів гороху в умовах Лісостепу України. На забур’янених полях знижується врожайність, послаблюється ефективність дії добрив, зменшуються запаси вологи в ґрунті, ускладнюється обробіток ґрунту. Визначено, що кількість бур’янів у посівах гороху дуже велика, тому для зменшення їх кількості потрібно проводити хімічні заходи. Досліджено, що високою гербіцидною активністю та вибірковістю до культурних рослин виявився післясходовий гербіцид пульсар, 40 % в.р. (0,8 л/га), що дало можливість отримати урожайність насіння гороху на рівні 3,0 т/га. В умовах змішаного типу забур’яненості, з перевагою злакових видів бур’янів, доцільно застосовувати бакову суміш базаграну з грамініцидом арамо (1,0 л/га).


Дод.точки доступу:
Паламарчук, А.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Первачук, Микола Васильович.
    Дослідження та оцінка техногенного навантаження на водні екосистеми Річки Соб [Текст] / М. В. Первачук, В. В. Рибонька // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 111-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Охорона навколишнього середовища
Кл.слова (ненормовані):
річкова екосистема, техногенне навантаження, еколого-токсикологічні дослідження, моніторинг поверхневих вод.
Анотація: У статті представлено результати досліджень якості поверхневих вод річки Соб в залежності від техногенного навантаження. Визначено основні джерела техногенного навантаження на водні екосистеми, запропоновано ряд заходів щодо покращення екологічного стану річки та зменшення антропогенного впливу на досліджуваній території. Встановлено, що досліджуваний регіон піддається суттєвому техногенному навантаженню в результаті чого спостерігається погіршення якості води. Нами відмічено високі концентрації іонів амонію та хлориду, також перевищено показники біологічного та хімічного споживання кисню, спостерігається низький рівень розчиненого кисню у воді. За результатами проведених досліджень можна стверджувати, що техногенне навантаження на водні екосистеми річки Соб досить суттєве, а вода не відповідає нормативним показникам.


Дод.точки доступу:
Рибонька, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Разанов, С. Ф.
    Питома активність 137Сs і Sг 90 у білковій продукції бджільництва за різної кислотності ґрунтів [Текст] / С. Ф. Разанов, Г. В. Гуцол, М. І. Нагребецький // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 119-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво --Продукти бджільництва
Кл.слова (ненормовані):
питома активність, радіонукліди, бджолине обніжжя, перга, цезій-137, стронцій-90, вегетативна маса.
Анотація: Вивчено вплив рН ґрунтів на питому активність та коефіцієнт накопичення цезію-137 і стронцію-90 в бджолиному обніжжі та перзі. Встановлено, що на кислих ґрунтах медоносних угідь порівняно з лужними спостерігається вища концентрація та коефіцієнт накопичення цезію-137 та стронцію-90 в бджолиному обніжжі та перзі виробленій бджолами з пилку гречки. Коефіцієнт накопичення цезію-137 та стронцію-90 за рН ґрунтів медоносних угідь 4,9 у бджолиному обніжжі і перзі був вищим відповідно на 30% та 20% та 26,6% і 18,6%, порівняно з аналогічною продукцією, виробленою в умовах рН ґрунту 7,9. Зокрема, за рН ґрунту 4,9 питома активність цезію-137 та стронцію-90 у бджолиному обніжжі та перзі була вища відповідно на 43,8% і 30,4% та 38,1% і 31,2%, порівняно з рН ґрунту 7,9.


Дод.точки доступу:
Гуцол, Г.В.; Нагребецький, М.І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


    Окрушко, Світлана Євгенівна.
    Екологічна безпека сучасних систем захисту рослин [Текст] / С. Є. Окрушко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 126-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Екологічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
захист рослин, регулювання чисельності шкідливих організмів, пестициди, хімічний метод, екологічно чиста продукція, охорона довкілля.
Анотація: Світові втрати рослинницької продукції від шкідливих організмів становлять в середньому 30 %. Застосування засобів захисту рослин для регулювання чисельності шкодочинних організмів є невід’ємною складовою частиною інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Тому важливим резервом збільшення кількості та підвищення якості сільськогосподарської продукції є впровадження ефективних та безпечних методів і засобів захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів. Система захисту культурних рослин передбачає узгоджене та взаємопов’язане поєднання цілої низки заходів, направлених на контролювання чисельності шкідливих організмів в агрофітоценозах. Одержання екологічно чистої продукції та захисту довкілля є одними з основних завдань у сучасному сільськогосподарському виробництві. Зростання екологічних проблем потребує перегляду питань захисту рослин, що склалися в теорії і на практиці техногенної концепції розвитку аграрного сектору.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


    Пінчук, Н. В.
    Ефективність дії інсектицидів на прояв глободерозу картоплі при обробці посадкового матеріалу [Текст] / Н. В. Пінчук, П. М. Вергелес // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2015. - N 2. - С. 135-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картопля--Обробка бульб
Кл.слова (ненормовані):
нематоди, грунт, картопля, інсектицид, глободероз, нематоцид.
Анотація: В Україні картоплярство є однією із провідних галузей сільськогосподарського виробництва, де в середньому вирощується 17-20 млн. т картоплі в рік. Висока споживча та технологічна цінність картоплі зумовлює зростаючий попит на неї. Однак, в процесі вирощування овочівники стикаються із рядом проблем, однією з яких є пошкодження картоплі шкідниками та збудниками хвороб. Найпоширенішими шкодочинними організмами картоплі є колорадський жук, дротяники, фітофтороз. Однак в останні роки підвищилась шкодочинність нематод, які спричиняють ряд хвороб картоплі, найбільш поширеною і небезпечною з них є глободироз, збудником якої є золотиста картопляна нематода. Представлені результати досліджень по вдосконаленню та розробці екологічно безпечних технологій контролю золотистої картопляної нематоди в посадках картоплі.


Дод.точки доступу:
Вергелес, П.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.