Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=РНУ5/2022/2(60)<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 по 7
1.


    Халтурин, М. Б.
    Видова різноманітність іхтіофауни водойм комплексного призначення лісостепової зони України за басейнами річок [] / М. Б. Халтурин, А. А. Климковецький, П. Г. Шевченко // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоресурси та екологія водойм
Кл.слова (ненормовані):
аборигенні види, інтродуценти, акліматизанти, р. Рось, р. Гнилий Тікич, р. Десна, коефіцієнт схожості
Анотація: Досліджено іхтіофауну водойм комплексного призначення Лісостепової зони України в басейні двох річок: Південий Буг (р. Південий буг, р. Г. Тікич) та Дніпро (р. Дніпро, р. Рось, р. Десна). За досліджувані водойми прийняти рівноцінні за площею та ступенем розташування відповідно основного басейну, та порівняти ці водо

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Дод.точки доступу:
Климковецький, Антон Анатолійович; Шевченко, П.Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Структурні показники популяції плос¬кирки (Blicca bjoerkna Linnaeus, 1758) Кременчуцького водосховища [] / М. В. Леуський [и др.] // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 16-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоресурси та екологія водойм
Кл.слова (ненормовані):
плоскирка, Кременчуцьке водосховище, вікова структура, смертність, промисловий запас
Анотація: В статті встановлено загальні базові популяційні показники популяції плоскирки звичайної (Blicca bjoerkna L.) у Кременчуцькому водосховищі. Встановлено показники природної, промислової та загальної смертності популяції.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Дод.точки доступу:
Леуський, М.В.; Бузевич, О.А.; Рудик-Леуська, Н.Я.; Котовська Г. О., Христенко Д. С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Максименко, М. Л.
    Знаряддя любительського рибальства на Каховському водосховищі [] / М. Л. Максименко // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 33-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоресурси та екологія водойм
Кл.слова (ненормовані):
Каховське водосховище, любительське рибальство, рекреаційне рибальство, знаряддя лову, розмірна структура улову
Анотація: Визначено найбільш популярні знаряддя лову, що використовуються рибалками-любителями на Каховському водосховищі: літні поплавцеві, донні, зимові вудки та спінінги. Визначено їх місце у загальній системі знарядь лову, а також функціонально-конструктивні складові. Наведено особливості використання вудок різних видів та видовий склад уловів, надано оцінку дотримання вимог чинних Правил рибальства щодо оснащення та способів ловлі. Наукова новизна.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Добрянська, О. П.
    Перспективи застосування пребіотиків на основі манано¬оліго-сахаридів у годівлі риб (огляд) [] / О. П. Добрянська, М. Ю. Симон, Р. Р. Колесник // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 54-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Корми
Кл.слова (ненормовані):
пребіотики, МОС, годівля риб, конверсія корму, неспецифічий імунітет, резистентність, мікробіота
Анотація: Представлено огляд сучасних наукових публікацій, присвячених особливостям пребіотиків на основі МОС, передумовам їх широкого застосування та перспективам використання у аквакультурі. Описано основні шляхи, за допомогою яких застосування пребіотиків дозволяє підвищити засвоюваність кормів для риб. Розглянуто доцільність застосування пребіотиків на водоймах різного типу, зважаючи на екологічну безпечність цих препаратів. Показано перспективність створення нових поколінь препаратів пребіотиків на основі МОС та їх використання на різних типах рибницьких господарств України.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Дод.точки доступу:
Симон, М.Ю.; Колесник, Р. Р.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Козій, М. С.
    Гістологічна характеристика печінки плітки (Rutilus rutilus Linnaeus, 1758) як біоіндикатора якості водного середовища [] / М. С. Козій // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 70-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво--Фізіологія і Біохімія
Кл.слова (ненормовані):
плітка, паренхіма, печінка, гепатоцит, біоіндикація, клітинна функція, акваторія
Анотація: Мікроанатомічні дослідження печінкової паренхіми плітки дозволили встановити, що найбільш істотні зміни виникають у трансформованих умовах існування і контрастно відзначаються в медіальній зоні органу, яку умовно можна вважати біоіндикаційною зоною. За потенційного впливу розчинених у воді токсикантів у печінці риб відзначається зміщення функції клітин. Візуально це проявляється у зміні структуризації включень цитоплазми та інтенсивності забарвлення ядра, що паралельно відбувається при безпосередньому зрушенні цитологічних характеристик. Збільшення значення площі клітин у 1,20 раза адекватно призводить до збільшення значення площі цитоплазми у 1,18 раза, а також показників константи Гертвіга, або ядерно-цитоплазматичного співідношення (0,25–0,28 од.), що статистично достовірно. Отримані дані є свідченням зміни характеру внутрішньоклітинного метаболізму. Збільшення кількості внутрішньоклітинних порожнин є прямим доказом загасання глікогеноакумулятивної функції гепатоцитів. Підвищення значення відношення діаметра «ядерце/ядро» (0,28) свідчить про зміну клітинної функції, що відбувається за допомогою активізації синтезу ліпідів. У паренхімі печінки риб з місць концентрації промислових стоків не було виявлено характерні вогнища некрозів, що є свідченням помірного накопичення в печінці жиророзчинних полютантів. Відсутність у більшості особин виражених патологій свідчить про значні резервно-компенсаторні потенції органу. Присутність у паренхімі печінки окремих особин гепатоцитів з двома нуклеолами в ядрах дозволяє судити про граничний, тобто передпатологічний стан органу. В окремих випадках встановлено збільшення частки дистрофічних гепатоцитів з великими, наповненими оптично прозорою рідиною вакуолями, що дозволяє ідентифікувати необоротну патологію — балонну дистрофію печінки, яка виникає внаслідок тяжкого порушення клітинного метаболізму. Гістологічний аналіз паренхіми печінки плотви з умовно чистої та забрудненої акваторій дозволив у паралельному аспекті встановити відносно невисокі рівні внутрішньовидової та індивідуальної мінливості клітинних популяцій. Виявлений факт свідчить про пластичність печінки як органу, у базисі якого знаходяться значні резервні потенції, що контрастно проявляється в умовах техногенних навантажень на акваторії різного походження та цільового призначення. У цьому ракурсі перебуває підтвердження еволюційного визначення печінки як універсальної системи детоксикації організму.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


   
    Скринінг вірусних захворювань у чорноморської камбали-калкана (Scophthalmus maeoticus, Pallas, 1814) у північному Причорномор’ї та Азовському морі [] / Ю. Рудь, О. Чащин, І. Грициняк // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 84-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво--Камбала-калікан--Хвороби
Кл.слова (ненормовані):
камбала-калкан, Чорне море, вірусні захворювання, культура клітин, ПЛР
Анотація: Розвиток морської аквакультури в Чорному морі є актуальним і перспективним з багатьох причин, про що йдеться в рішеннях і документах національних організацій регіону та Генеральної комісії з рибальства в Середземному морі (GFCM). Камбала є однією з найцінніших риб в країнах басейну Чорного моря, а також у Європейському Союзі. Різні аспекти біології та культивування камбали вже досліджені. Але, на жаль, не проводиться процедура спостереження за особливо небезпечними інфекційними захворюваннями риб та аналіз можливості їх запобігання й поширення. Тому у цьому дослідженні з метою оцінки даних щодо вірусних захворювань камбали в Україні у 2020 р. було проведено скринінгове дослідження природної популяції чорноморського калкана (Scophthalmus maeoticus) у північних частинах Чорного та Азовського морів.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Дод.точки доступу:
Рудь, Ю.; Чащин, О.; Грициняк, І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Гущин, В. О.
    Гідрохімічні показники ставів ДП ДГ "Нивка" ІРГ НААН України в контексті вимог до водного середовища великоротого окуня (Micropterus salmoides Lacepede, 1802) [] / В. О. Гущин // Рибогосподарська наука України = з N1(51) 2020 року добавляється назва - FSU. Fisheries science of Ukraine : науковий журнал. - 2022. - N 2(60). - С. 99-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
великоротий окунь, форелеокунь, Micropterus salmoides, гідрохімічні параметри, ставове господарство, аквакультура, адаптація, мінералізація, водневий показник, загальна твердість
Анотація: Дана робота містить у собі короткі відомості про основні гідрохімічні показники, що можуть здійснювати негативний вплив на великоротого окуня у межах природних або аквакультурних водойм, та порівняння їх значень з деякими параметрами водного середовища ставів ДП «ДГ ‘‘Нивка’’», отриманими під час проведення гідрохімічних досліджень протягом 2018–2019 рр.

Перейти до зовнішнього ресурсу: переглянути статтю

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.