Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕБТЗР3/2018/1<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 по 15
1.


    Дядін, Д. В.
    Оцінка стану довкілля на ділянках аварійних свердловин [Текст] / Д. В. Дядін, М. Ю. Журавель, П. В. Клочко // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 4-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нафтозабруднені території
Кл.слова (ненормовані):
аварійні свердловини, нафтогазоводопрояви, екологічно небезпечні об’єкти, забруднення, оцінка впливу на довкілля
Анотація: Вивчено стан довкілля на ділянках нафтогазових свердловин, де унаслідок аварійних нафтогазоводопроявів сформувалися від’ємні форми рельєфу у формі кратерів, в яких утворилися критичні водні екосистеми. Розглянуто морфологічну будову кратерів, гідрохімічні та гідробіологічні характеристики водойм, склад і об’єми залишкових забрудників, накопичених за час існування кратерів. Показано, що, не дивлячись на давній строк аварій, такі об’єкти досі залишаються екологічно небезпечними та є джерелом вторинного забруднення довкілля на прилеглій території. Запропоновано склад досліджень для встановлення сучасного негативного впливу кратерів аварійних свердловин при складанні звітів з оцінки впливу на довкілля на родовищах.


Дод.точки доступу:
Журавель, М.Ю.; Клочко, П. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Оцінка ризику для здоров’я населення від викидів автомобільного транспорту у м. Києві [Текст] / Р. В. Сіпаков [и др.] // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 14-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Автомобільні дороги --Екологія
Кл.слова (ненормовані):
концентрація формальдегіду, забруднення атмосферного повітря, автомобільні шляхопроводи, математична модель, ризик неканцерогенного забруднення.
Анотація: В роботі, на підставі запропонованої авторами математичної моделі оцінки вторинного забруднення формальдегідом від викидів автомобільного транспорту, отримана формула визначення концентрації СНОН в атмосферному повітрі над автомобільними шляхопроводами. Проведені розрахунки середньомісячних концентрацій формальдегіду та індекси неканцерогенної небезпеки. Ризик для здоров’я населення за існуючою нормативною класифікацією визначено, як середній. Дослідження показали необхідність додаткових пунктів контролю в системі моніторингу атмосферного повітря та запровадження відповідних заходів по зменшенню забруднення від автомобільних викидів.


Дод.точки доступу:
Сіпаков, Р.В.; Волошкіна, О. С.; Березницька, Ю. О.; Клімова, І. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Архипова, Л. М.
    Методологічне підґрунтя оцінки впливу на водне середовище малих гідроенергетичних споруд [Текст] / Л. М. Архипова, Я. О. Адаменко // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 21-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія гідросфери--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
міні гідроелектростанція, гідропотенціал, оцінка впливу на довкілля, водозбір, водозабезпечення
Анотація: В роботі, авторами запропоновані методологічні засади та математичні моделі щодо оцінки впливів водного середовища для обґрунтування будівництва нових об’єктів гідроенергетичних споруд на Карпатських річках. Як приклад у роботі розглянутий інвестиційний задум будівництва міні гідроелектростанції на р. Шопурка у Закарпатті. При цьому авторами розглянуті дві технічні альтернативи, щодо будівництва об’єкту. Також у статті обґрунтовується ймовірність впливу ґрунтового живлення р. Шопурка на ґрунтове волого забезпечення лісових територій. Дослідженнями встановлено, що підземне живлення в басейні р. Шопурка в більшості залежить від кількості опадів, що випадають на території та існуючої залісеності території, також доведено, що обидва ці фактори не змінюватимуться внаслідок впровадження планованої діяльності.


Дод.точки доступу:
Адаменко, Я.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Черниш, Є. Ю.
    Науково-теоретичне обґрунтування впливу органо-мінерального біокомпозиту на мобільність радіонуклідів і важких металів у ґрунті [Текст] / Є. Ю. Черниш, Л. Д. Пляцук // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія педосфери
Кл.слова (ненормовані):
органо-мінеральний біокомпозит, важкі метали, радіонукліди, ґрунтовий комплекс, фосфогіпс, муловий осад
Анотація: Стаття присвячена вивченню впливу органо-мінерального біокомпозиту на основі мулових осадів та фосфогіпсу на мобільність радіонуклідів та важких металів в ґрунтовому комплексі для підвищення рівня регіональної екологічної безпеки. Здійснена характеристика різних сорбційних матеріалів. Розглянуті основні супутні органічні комплексоутворюючі речовини з акцентом на їх екологічну роль і вплив на міграцію радіонуклідів та важких металів. Розглянуті фактори впливу на міграцію радіонуклідів в екосистемі. Науковотеоретично обґрунтовано механізми впливу органо-мінерального біокомпозиту на біологічну швидкість сорбції радіонуклідів та важких металів.


Дод.точки доступу:
Пляцук, Л.Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Глібовицька, Н. І.
    Буферна стійкість та технології захисту деревних насаджень урбоекосистем [Текст] / Н. І. Глібовицька, І. В. Бойчук // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 39-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія фітосфери--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
захист деревних насаджень, кислотний дощ, буферна стійкість, адаптація, урбанізоване середовище, антропогенне навантаження.
Анотація: Досліджено вплив додаткового стресового фактора – «кислотного дощу» на стан буферної системи листків домінуючих деревних рослин міського середовища. Відповідно до посилення рівня антропогенного тиску на рослини спостерігається зниження буферної потенції та стійкості внутрішнього середовища асиміляційних органів, зростання показника зміщення кислотності протопласту у наступному ряді функціональних зон: фонова територія → зона комплексного озеленення → зона житлової забудови → зона транспортних шляхів. Максимальною біоіндикаційною придатністю володіє верба повисла, що пов’язано зі значною чутливістю виду до умов зростання та низькою екологічною пластичністю. Найвища стабільність буферної системи характерна для гіркокаштана звичайного, що свідчить про пристосувальну здатність виду. Проміжне положення займає клен гостролистий, який належить до середньої категорії стійкості буферної системи листків. Запропоновано заходи захисту деревних насаджень урбанізованих територій.


Дод.точки доступу:
Бойчук, І. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Ткаченко, Т. М.
    Зелені конструкції як ефективний спосіб стабілізації та поліпшення стану довкілля урбоценозів (на прикладі Солом’янського району м. Києва) [Текст] / Т. М. Ткаченко, Д. В. Гулей // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 46-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбоекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
урбоценоз, атмосферне повітря, «зелені конструкції», біорізноманіття, птахи.
Анотація: У роботі розглянуто проблема погіршення стану атмосферного повітря урбоценозів, що призводить до збільшення ризиків захворюваності у населення. Вирішення даної проблеми можливе не тільки із застосуванням технічних і юридичних механізмів, а й з використанням природних біологічних фільтрів - рослин. Недостатня кількість зелених зон в урбоценозах викликана загостренням екологічної безпеки та інтенсивною ущільненою забудовою. З метою озеленення центральних районів з ущільненою малоповерховою забудовою пропонується введення «зелених конструкцій» у Солом’янському районі м. Києва. В даному випадку вони виконують не тільки санітарно-гігієнічну й естетичну функції, а й сприяють збереженню видового різноманіття птахів. В результаті аналізу 7 факторів, пропонується 13 видів птахів, які можуть використовувати вертикальні і горизонтальні «зелені конструкції» як кормову базу і місця гніздування.


Дод.точки доступу:
Гулей, Д. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Бочковський, А. П.
    Розробка автоматизованої системи мінімізації професійних ризиків [Текст] / А. П. Бочковський, Н. Ю. Сапожнікова // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 57-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
охорона праці, промислова безпека, технічні системи, небезпека, «людський фактор», виробничий травматизм, професійні захворювання, автоматизовані системи
Анотація: В статті, на основі проведеного аналізу статистичних даних щодо кількості нещасних випадків, пов’язаних з психофізіологічними причинами, визначено необхідність розробки та застосування автоматизованих систем для усунення (мінімізації) професійних ризиків. Встановлено, що відомі сучасні автоматизовані системи, які спрямовані на мінімізацію професійних ризиків, мають низьку недоліків. З метою усунення виявлених недоліків, які пов’язані з негативним впливом на працівника небезпечних і шкідливих виробничих факторів (НШВФ) психофізіологічного походження, авторами запропоновано власну автоматизовану систему, яка спрямована на мінімізацію професійних ризиків.


Дод.точки доступу:
Сапожнікова, Н. Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Заєць, Р. А.
    Оцінка стійкості та ризику втрати екосистеми Ірдинського болотного масиву [Текст] / Р. А. Заєць // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Безпека життєдіяльності
Кл.слова (ненормовані):
водно-болотні угіддя, стійкість екосистеми, постпірогенні угруповання, біорізноманіття, сукцесія, оцінка ризику
Анотація: У статті наведено результати досліджень стійкості та масштабів трансформації екосистеми Ірдинського болотного масиву та ризику її втрати в умовах впливу торф’яної пожежі. Розглянуто основні підходи до оцінки стійкості екосистем. Визначено наслідки впливу пожежі, як екологічного фактору. Проаналізовано можливість відновлення болотної екосистеми та проведено сукцесійне прогнозування постпірогенних рослинних угруповань.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Москальчук, Н. М.
    Методика оцінки впливу на довкілля об’єктів вітроенергетики та її реалізація на прикладі ВЕС Шевченкове-1 [Текст] / Н. М. Москальчук // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 72-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Безпека життєдіяльності
Кл.слова (ненормовані):
Оцінка впливу на довкілля (ОВД), вітроелектростанція (ВЕС), значущість впливу, пом’якшувальні заходи, ВЕС Шевченкове-1
Анотація: Розроблено методику оцінки впливу на довкілля (ОВД) об’єктів вітроенергетики. Запропоновані параметри значущості впливів: ймовірності, простору, часу та інтенсивності, які дають можливість бальної оцінки залишкових впливів. Проведена ОВД ВЕС «Шевченкове-1». В результаті отримано висновок, що ВЕС «Шевченкове-1» завдасть незначного впливу на довкілля. Помірний негативний вплив на птахів та кажанів потребує моніторингових досліджень та застосування додаткових пом’якшувальних заходів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Шелудченко, Л. С.
    Екологічна безпека автодорожньої мережі, як відкритої термодинамічної системи [Текст] / Л. С. Шелудченко // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Техноекологія--загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
термодинамічна система, автотранспортний потік, мережа автомобільних доріг, лісовий масив, газо-пилозахисна лісосмуга.
Анотація: На підставі аналізу відкритої термодинамічної системи “автодорожня мережа – автотранспортний потік” встановлено, що для обмеження впливу автотранспортного комплексу на природно-техногенну геоекосистему необхідно мінімізувати інтенсивність переносу координат стану (узагальнених зарядів) термодинамічної системи “автодорожня мережа – автотранспортний потік” за межі контрольної поверхні цієї системи, яка в даному випадку визначена границею резервно-технологічної смуги автомобільної дороги. Встановлено екологічну доцільність створення двобічних геохімічних бар’єрів в межах резервно-технологічних смуг автодоріг у вигляді газо-пилозахисних лісосмуг.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Мельник, В. М.
    Ефективність використання альтернативного палива на дизельних двигунах [Текст] / В. М. Мельник // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 91-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збалансоване ресурсокористування--Екологія
Кл.слова (ненормовані):
альтернативне паливо, суміші, ефективність, автомобільні двигуни, застосування, економія
Анотація: Виконано дослідження ефективності використання біодизельного палива на основі RME у сумішах з товарним дизельним паливом на двигунах внутрішнього згоряння. За результатами досліджень побудовано графічну залежність зміни ціни товарного палива у залежності від відсоткового вмісту в ньому RME. Для прийнятих цін на дизельне паливо та RME з проведених досліджень випливає, що із збільшенням процентного вмісту RME в паливних сумішах досягається збільшення ефективності їх застосування (за рахунок використання у сумішах дизельного палива з низьким цетановим числом).


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Скрипник, В. С.
    Роль наукових праць Юрія Полянського для Дністровського протипаводкового полігону [Текст] / В. С. Скрипник // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 100-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збалансоване ресурсокористування--Екологія
Кл.слова (ненормовані):
стратиграфія, плейстоцен, викопні ґрунти, леси, палеоліт, тераси
Анотація: Видатний український геолог, геоморфолог та археолог, професор Юрій Полянський (1892-1975) дослідив долину Дністра та запропонував одну із перших схем розчленування його терас, викопних ґрунтів та лесів і відкрив верхній палеоліт у Галицькому Поділлі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Побігун, О. В.
    Категоризація садиб сільського зеленого туризму Івано-Франківської області як напрям екологізації туристичної діяльності [Текст] / О. В. Побігун // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 104-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природоохоронні території
Кл.слова (ненормовані):
сільський зелений туризм, категоризація, сільські садиби, екологізація.
Анотація: В статті досліджено основні чинники впливу на діяльність садиб зеленого туризму Івано-Франківської області, проаналізовано розвиток сільського туризму в Івано-Франківській області, визначено основні чинники державного регулювання у сфері зеленого туризму України; проаналізовано діяльність сільських садиб Івано-Франківської області, розглянуто досвід зарубіжних країн з питань екологізації садиб сільського туризму, запропоновано категоризацію садиб сільського туризму для Івано-Франківської області.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Хоботова, Е. Б.
    Виховна робота при викладанні екологічних дисциплін [Текст] / Е. Б. Хоботова // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 114-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічна освіта
Кл.слова (ненормовані):
виховна робота, патріотизм, наукова робота, професійний рівень знань, екологічна культура
Анотація: Наведено досвід вдосконалення методів виховання патріотизму та підвищення професійного рівня студентів на навчальних заняттях, прищеплення культури трудової і професійної діяльності, формування екологічної культури, здорового способу життя та навичок безпечної життєдіяльності. Показано, що підвищення ефективності виховної роботи можливо при її проведенні невідривно від процесу навчання і наукової роботи студентів. Наведено приклади щодо діяльності видатних вітчизняних вчених, розробок українських інженерів і досягнень галузей промисловості, що розширює науково-теоретичну базу студентів, підвищує професійний рівень знань і виховує патріотизм.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


    Radomska, M. М.
    The Analysis of Environmental Awareness among Children of the Secondary School Age [Текст] / M. М. Radomska, Yu. G. Kartash // Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування : науково-технічний журнал. - 2018. - N 1. - С. 121-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічна освіта
Кл.слова (ненормовані):
екологічна освіта, екологічна обізнаність, управління природними ресурсами, середня освіта, сталий розвиток, методи навчання.
Анотація: Проаналізовано основні складові екологічної освіти та підвищення екологічної обізнаності у школі. Проведено порівняння реалізації екологічної освіти в Україні з іноземним досвідом та описані необхідні елементи покращення екологічної освіти. Визначено найбільш ефективні методи покращення шкільної екологічної освіти на підставі результатів опитування дітей. Визначені фактори, що впливають на формування екологічної обізнаності, та оцінено їх відносну важливість.


Дод.точки доступу:
Kartash, Yu. G.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.