Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=АЕ7/2016/2<.>
Загальна кількість знайдених документів : 27
Показані документи с 1 по 20
 1-20    21-27 
1.


   
    Особливості збереження лікарських рослин України [] / В. В. Коніщук, І. В. Бобрик, В. П. Булгаков // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 79-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
аборигенні лікарські рослини, охоронні категорії, рідкісні види флори -- фіторесурси
Анотація: Уніфіковано сучасний таксономічний склад лікарських рослин Червоної книги України. Запропоновано нову категорію природно-заповідного фонду — «ресурсні резервати» як механізм раціонального використання і збереження фітобіоти. Визначено перспек- тиви вирощування зникаючих, рідкісних видів ex-situ для подальшої їх репатріації та застосування у фітотерапії. Одним із перспективних напрямів є вирощування розсади на основі торфосапропелевих компостів (50×50% із регулюванням рН). Підтверджено успішне вирощування рідкісних лікарських рослин: Adonis vernalis L., Asphodeline lutea (L.) Reichenb., Astragalus dasyanthus Pall., Atropa belladonna L., Bulbocodium versicolor (Ker-Gawl.) Spreng., Crataegus pentagyna Waldst. et Kit., Digitalis grandiflora Mill., Drosera intermedia Hayne, D. anglica Huds., D. rotundifolia L., Galanthus nivalis L., Glaucium flavum Crantz, Glychrrhiza glabra L., Lilium martagon L., Melittis sarmatica Klokov, Muscari neglectum Guss., Paeonia tenuifolia L., Primula elatior L., Pulsatilla pratensis (L.) Mill. s.l., Quercus petraea (Mattuschka) Liebl., Scutellaria creticola Juz., Scopolia carniolica Jacq., Veratrum lobelianum Bernh. та ін.


Дод.точки доступу:
Коніщук, В.В.; Бобрик, І.В.; Булгаков, В.П.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

2.


    Куценко, Н. І.
    Перспективи селекційних досліджень лікарських та ефіроолійних рослин в Україні [] / Н. І. Куценко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 85-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини --Ефіроолійні культури
Кл.слова (ненормовані):
лікарські та ефіроолійні культури, селекція, метод, сорт.
Анотація: Висвітлено історичні аспекти становлення селекції лікарських і ефіроолійних рослин як одного з напрямів наукових досліджень. Наведено основні результати селекційних досліджень з вказаною групою культур в Україні за майже столітній період. Ви- світлено основні методи, що використовувалися для створення сортів. Обґрунтовано результативність роботи завдяки застосуванню різних методів у розрізі культур. Визначено, що найефективнішим методом є індивідуально-родинний добір, завдяки якому було створено понад 60% усіх сортів лікарських рослин. Проаналізовано сучасний стан сортових ресурсів лікарських та ефіроолійних видів. Відзначено, що найрезуль- тативнішими були дослідження з м’ятою та ехінацеєю пурпуровою. Висвітлено роль провідних установ у формуванні та розвитку селекції лікарських та ефіроолійних культур. Визначено основні напрями сучасних селекційних досліджень. Доведено, що основним напрямом використання лікарських та ефіроолійних культур залишається фармацевтична промисловість, яка орієнтується на переробку лікарської рослинної сировини згідно з європейськими нормами щодо якісних та кількісних показників вмісту БАР. Запропоновано інші перспективні напрями роботи з лікарськими та ефіро- олійними видами, що забезпечують комплексний підхід щодо використання потенціалу цієї групи культур.


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

3.


    Куцык, Т.П.
    Биологически активные компоненты лекарственных растений в кисломолочном продукте «Дивосил» [] / Т.П. Куцык // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 93-100. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Молочні і масложирові продукти--Кефір
Кл.слова (ненормовані):
кефірні грибки, лікарські рослини, функціональні інгредієнти -- функціональний кисломолочний продукт
Анотація: Здійснено наукове обґрунтування технологічних рішень, спрямованих на збагачення мо- лочної основи бактеріальним концентратом кефірних грибків та функціональними ін- гредієнтами лікарських рослин для створення оригінального за складом функціонального кисломолочного продукту «Дивосил». Установлено, що використання кефірних грибків у поєднанні з функціональними інгредієнтами дає змогу отримати ферментований кисломолочний продукт зі значною кількістю біологічно активної мікрофлори (загальна чисельність МКБ становить 0,8÷1,01±0,05÷109 КУО/г), підвищеним рівнем вільних амінокислот (близько 12,4±0,1%) і мінімальною кількістю холестерину (61,2±0,1%).


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

4.


    Пилипенко, Л. А
    Вплив екологічних чинників на вилуплювання личинок цистоутворювальних видів нематод [] / Л.А Пилипенко, К. А. Калатур // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 168-174.
Рубрики: Хвороби сільськогосподарських культур
Кл.слова (ненормовані):
цистоутворювальні види нематод, личинки, кореневі виділення рослин -- неорганічні речовини, гербіциди, абіотичні чинники
Анотація: Розуміння процесу вилуплювання паразитичних нематод рослин може допомогти в розробці нових стратегій контролю цих небезпечних патогенів рослин, щорічні збитки від ураження якими оцінюються в середньому у межах 10–20% зібраного врожаю, що у грошовому еквіваленті становить близько 80 млрд доларів США (Nicol et al., 2011). І хоча дослідження в галузі виявлення речовин, залучених до процесу відродження ли- чинок нематод, були результативними, жоден з їх аналогів так і не здобув широкого застосування у системах захисту рослин. Обговорено досягнення в розробці нових стратегій протидії ураженню та пошуку контролю паразитичних нематод рослин, з акцентом на виявлення біотичних і абіотичних чинників (температура навколиш- нього природного середовища, вологість, аерація, кореневі виділення рослин тощо), що можуть мати потенціал щодо зниження вилуплювання цих видів та їх негативного впливу на екосистему.


Дод.точки доступу:
Калатур, К.А.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

5.


   
    О.Г. Тараріку – 80 [] // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 175-177.
Рубрики: Персоналії--вчені


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

6.


    Федько, Р. М.
    Інтродукція як шлях до видового збагачення лікарської дендрофлори в Полтавській області [] / Р. М. Федько, О. М. Білик, В.В. Красовський // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 161-167. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтродукція рослин --Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
цистоутворювальні види нематод, личинки, кореневі виділення рослин -- неорганічні речовини, гербіциди, абіотичні чинники
Анотація: Розуміння процесу вилуплювання паразитичних нематод рослин може допомогти в розробці нових стратегій контролю цих небезпечних патогенів рослин, щорічні збитки від ураження якими оцінюються в середньому у межах 10–20% зібраного врожаю, що у грошовому еквіваленті становить близько 80 млрд доларів США (Nicol et al., 2011). І хоча дослідження в галузі виявлення речовин, залучених до процесу відродження ли- чинок нематод, були результативними, жоден з їх аналогів так і не здобув широкого застосування у системах захисту рослин. Обговорено досягнення в розробці нових стратегій протидії ураженню та пошуку контролю паразитичних нематод рослин, з акцентом на виявлення біотичних і абіотичних чинників (температура навколишнього природного середовища, вологість, аерація, кореневі виділення рослин тощо), що можуть мати потенціал щодо зниження вилуплювання цих видів та їх негативного впливу на екосистему


Дод.точки доступу:
Білик, О.М.; Красовський, В.В.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

7.


   
    Вміст іридоїдів у надземних органах рослин ягідних культур [] / В. Ф. Левон, Н. В. Скрипченко, Є. А. Васюк // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ягідні культури
Кл.слова (ненормовані):
Viburnum opulus, Actinidia polygama, A. macrosperma, Lonicera сaerulea -- іридоїди, порівняльний аналіз
Анотація: Проведено дослідження вмісту іридоїдів у плодах, листках і пагонах нетрадиційних ягідних рослин — Actinidia polygama (Siebold et Zucc.), A. Macrosperma (C.F. Liang), Viburnum opulus L. та Lonicera сaerulea L. Встановлено вміст іридоїдів у плодах та листках A. polygama та A. macrosperma за інтродукції в умовах Лісостепу України. Плоди, кора та листки гіркоплідної форми V. opulus вирізняються вищим умістом іридоїдів порівняно з солодкоплідною. Найвищий уміст іридоїдів було виявлено в нестиглих плодах V. оpulus (у липні). За використання її плодів, а також L. caerulea як лікарської сировини, перевага має бути надана саме гіркоплідним формам, що вирізняються значно вищим умістом іридоїдів


Дод.точки доступу:
Левон, В.Ф.; Скрипченко, Н.В.; Васюк, Є.А.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

8.


    Макуха, О. В.
    Особливості формування суцвіть фенхелю звичайного (Foeniculum vulgare Mill.) залежно від агротехнічних заходів в умовах Півдня України [] / О. В. Макуха, М. І. Федорчук // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 105-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пряні рослини - фенхель
Кл.слова (ненормовані):
фенхель звичайний, генеративний розвиток, насіннєва продуктивність -- суцвіття, центральний зонтик, зонтик першого порядку, фон живлення, термін сівби -- ширина міжряддя
Анотація: Наведено особливості перебігу фаз генеративного розвитку, формування суцвіть фенхелю звичайного. Проаналізовано вплив фону живлення, термінів сівби, ширини міжряддя на насіннєву продуктивність складних зонтиків та рослин у посушливих умовах південної частини України. Результати досліджень свідчать, що тривалість генеративного розвитку культури становить 57% у структурі вегетаційного періоду, продуктивними суцвіттями є центральний зонтик та два верхніх зонтики першого порядку. Сприятливі умови формування насіння у межах продуктивних зонтиків та рослини Foeniculum vulgare Mill. обумовлено внесенням N60, проведенням ранньовесняної сівби у третій декаді березня широкорядним способом, з міжряддям 45 см.


Дод.точки доступу:
Федорчук, М.І.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

9.


    Мельничук, Р. В.
    Розподіл колекційних зразків нагідок лікарських (Calendula officinalis L.) на кластери за вмістом флавоноїдів та їх характеристика [] / Р. В. Мельничук, Л. О. Середа, О. В. Середа // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 110-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
нагідки, колекція, зразки, кластерний аналіз, флавоноїди, ознака
Анотація: Наведено диференціацію колекційних зразків нагідок Дослідної станції лікарських рослин за допомогою кластерного аналізу за 16 компонентами групи флавоноїдів. Виділено шість кластерів, які охарактеризовано за висотою рослин, діаметром куща, продуктивністю повітряно-сухих суцвіть та насіння, а також за масою 1000 насінин, вегетаційним періодом та вмістом суми флавоноїдів. Здійснено в балах оцінювання за цими ознаками. За результатами інтегрованої оцінки встановлено, що найбільшу суму балів отримали зразки п’ятого кластера — 35 балів. Виділено сортозразки нагідок лікарських п’ятого кластера: Радіо, Березотіцька сонячна, Оранжевий блиск та зразок Со-12-115.


Дод.точки доступу:
Середа, Л.О.; Середа, О.В.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

10.


    Мудрак, Т. П.
    Вірусні хвороби кактусів (Cactaceae Juss.) [] / Т. П. Мудрак, Г. В. Коротєєва, В. П. Поліщук // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 116-121.
Рубрики: кактуси
Кл.слова (ненормовані):
віруси кактусів, Х-вірус кактуса
Анотація: Наведено основні біологічні характеристики вірусів, що уражують рослини родини Cactaceae Juss., їх географічне поширення та історію відкриття деяких видів. Описано генетичні відмінності деяких азіатських та європейських ізолятів потексвірусів та особливості розвитку моно- та коінфекції у різних видів кактусів. Розглянуто практичне значення кактусових для квітникарської галузі та наведено приклади ви- користання (у медицині та фармацевтичній промисловості) біологічно активних речовин, виділених з цих рослин. Обґрунтовано, що окрім вжиття агротехнічних заходів, обов’язковою ланкою системи захисту від вірусних хвороб кактусів має бути своєчасне застосування сучасних методів їх діагностики та встановлення різноманіття вірусів, що циркулюють в колекціях наукових установ.


Дод.точки доступу:
Коротєєва, Г.В.; Поліщук, В.П.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

11.


   
    Вплив краплинного зрошення на якість сировини валеріани лікарської (Valeriana officinalis L.) [] / Н. В. Приведенюк, Л. О. Середа, А. П. Шатковський // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
валеріана лікарська, краплинне зрошення, корені із кореневищами -- якість сировини
Анотація: Досліджено вплив вологості ґрунту на вміст біологічно активних речовин у сухих ко- ренях з кореневищами валеріани лікарської за культивування рослини із застосуванням краплинного зрошення. Встановлено можливість отримання якісного врожаю сировини валеріани за однорічного вирощування. Доведено, що застосування краплинного зрошення забезпечує отримання сухих коренів з кореневищами із умістом екстрактивних речовин на рівні 35,87–39,54%, ефірної олії — 5,7–6,4 мл/кг та суми сесквітерпенових кислот — 0,23–0,30% залежно від вологості ґрунту. Вміст усіх трьох біологічно ак- тивних речовин відповідає вимогам Державної фармакопеї України та Європейської Фармакопеї.


Дод.точки доступу:
Приведенюк, Н.В.; Середа, Л.О.; Шатковський, А.П.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

12.


    Свиденко, Л. В.
    Компонентний склад ефірної олії у формах видів чебрецю повзучого (Thymus serpillum L.) і блошиного (Thymus pulegioides L.) в умовах Херсонської області [] / Л. В. Свиденко, Л. А. Глущенко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
Thymus serpillum L., Thymus pulegioides L., ефірна олія -- компонентний склад
Анотація: З насіннєвого покоління інтродукованих в Херсонську область видів чебрецю — Thymus serpillum L. та Thymus pulegioides L. відібрано форми рослин за морфобіологічними озна- ками. Визначено масову частку ефірної олії. Досліджено її компонентний склад. Домінуючими компонентами ефірної олії двох форм T. serpillum є тимол та γ-терпинен. Масова частка тимолу в олії форми № 17-07 становить 40,70%, форми № 18-07 — 40,29%. Масова частка γ-терпинену — 12,88 та 23,31% відповідно. Основними компонентами ефірної олії T. pulegioides форми № 2/6-07 є нераль та гераніаль (в сумі 50,25%).


Дод.точки доступу:
Глущенко, Л. А.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

13.


   
    Липа серцелиста (Tilia cordata Mill.) і її інвазійний фітофаг міль-строкатка (Phyllonorycter issikii Kumata) [] / О. І. Сильчук, П. Я. Чумак, С. М. Вигера // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2 : 134-138. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Липа--Шкідники і хвороби--моль-строкатка
Кл.слова (ненормовані):
міль-строкатка липова, генерація, липа серцелиста, фітофаг -- моніторинг
Анотація: Встановлено небезпечний інвазійний вид фітофага — міль-строкатку липову, яка останніми роками набуває поширення в Україні. Відзначено, що ступінь пошкоджен- ня липи у м. Києві з роками посилюється, а агресивність фітофага зростає — деякі листки на 70% уражені мінами молі-строкатки. Виявлено, що в умовах м. Києва постійно відбувається розвиток трьох повноцінних генерацій фітофага. Доведено, що коефіцієнт розмноження молі-строкатки впродовж вегетаційного сезону рослин зростає. Використання кольорових пасток для моніторингу фітофага засвідчило, що найпривабливішим серед випробуваних кольорів є червоний та зелений.


Дод.точки доступу:
Сильчук, О.І.; Чумак, П.Я.; Вигера, С.М.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

14.


    Смалюх, О.Г.
    Фітохімічні дослідження рослинної сировини для розробки складу та специфікації лікарського засобу Холелесан у капсулах [] / О.Г. Смалюх, Л. В. Процик, Ж. М. Кравчук // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 138-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські препарати--Рослинні ресурси
Кл.слова (ненормовані):
флавоноїди, морква дика, цмин пісковий (Helichrysum arenarium L.) -- ідентифікація, кількісне визначення
Анотація: Наведено результати ідентифікації флавоноїдів за хроматографічними методами та кількісним їх визначенням методом диференціальної спектрофотометрії у лікарській рослинній сировині: плодах моркви дикої та квітках цмину піскового. Продемон- стровано, що якісний склад та кількісний уміст флавоноїдів у зразках плодів моркви дикої з різних регіонів України істотно відрізняється, натомість у зразках сировини, вирощеної в межах одного регіону, він є подібним. Якісний склад та кількісний уміст флавоноїдів у зразках квіток цмину піскового з різних регіонів України істотно не від- різняється.


Дод.точки доступу:
Процик, Л.В.; Кравчук, Жанна Миколаївна

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

15.


    Starodub, V.
    Ontogenetic and population structure of alien species [] / V. Starodub, E. Tkach // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 144-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агроценози
Кл.слова (ненормовані):
агроценоз, популяція, енергетичне навантаження, адвентивний вид -- інвазійність
Анотація: Досліджено онтогенетично-популяційну структуру адвентивних видів рослин в агроценозах зернових Правобережного Лісостепу. Наведено оцінку сегетального потенціалу трьох видів: Sonchus arvensis L., Iva xanthifolia L., Xanthium strumarium L., які за віковою структурою, показниками рясності та частотою трапляння визначено як модельні. За індексами «дельта-омега» встановлено, що досліджувані види відносяться до молодих, перехідних та зріючих популяцій. За результатами аналізу встановлено, що популяції модельних видів у агроценозах представлено різними віковими станами. Це свідчить про те, що вони є стійкими та здатними до самопідтримки своєї чисельності за відсутності спеціальних заходів контролю.


Дод.точки доступу:
Tkach, E.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

16.


    Талама, З. З.
    Вплив наночастинок біогенних металів на ефективність морфогенетичних процесів м’яти перцевої (Mentha piperita L.) у культурі in vitro [] / З. З. Талама // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 149-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: М'ята перцева
Кл.слова (ненормовані):
Mentha piperita L., наночастинки міді та кобальту, експлантат -- культура in vitro, регулятори росту, мікророзмноження
Анотація: Досліджено вплив наночастинок міді та кобальту на клональне мікророзмноження рослин м’яти перцевої (Mentha piperita L.) сортів Мама, Чорнолиста та Лідія на основі комплексу методів культури ізольованих тканин і органів in vitro. Встановлено оптимальну концентрацію кобальту і міді у живильному середовищі Мурашіге-Скуга, яка становить 0,4 та 0,8–1,2 мг/л відповідно. З’ясовано, що використання наведеної модифікації живильного середовища дає змогу отримати на 27% більше рослин-регене- рантів м’яти перцевої. Визначено коефіцієнт розмноження (на 28 добу) рослин м’яти перцевої сортів Мама, Лідія, Чорнолиста, що становив відповідно 1:14, 1:13, 1:15.


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

17.


   
    In vitro screening of antimicrobial activity of ethanolic extract obtained from Ficus lyrata Warb. (Moraceae) leaves [] / G. Tkachenko, L. Buyun, Z. Osadovskyy // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 155-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин --Біологічний метод
Кл.слова (ненормовані):
Ficus lyrata, етанольний екстракт листків, патогенні бактерії -- in vitro антимікробна активність, вторинні метаболіти
Анотація: Проведено скринінгове дослідження антимікробної активності етанольного екстракту, отриманого з листків Ficus lyrata, щодо патогенних мікроорганізмів з метою виявлення нових джерел антимікробних засобів. Антимікробну активність екстракту оцінювали за допомогою диско-дифузійного методу з використанням стандартних дисків. Антимікробну активність екстракту F. lyrata визначали відносно патогенних мікроорганізмів людини — як грампозитивних (Staphylococcus aureus, метицилін-ре- зистентного S. aureus та Streptococcus pneumoniae), так і грамнегативних (Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa та Escherichia coli) штамів. Результати дослі- дження свідчать, що етанольний екстракт листків F. lyrata виявляє помірну антимі- кробну активність, очевидно, обумовлену присутністю різних вторинних метаболітів, що підтверджує традиційне використання цієї рослини для лікування захворювань, викликаних патогенними мікроорганізмами. Отримані дані дають змогу висловити припущення, що екстракт F. lyrata може бути використаний для виявлення нових антимікробних сполук та розробки на їх основі нових фармацевтичних препаратів для профілактики та лікування бактеріальних інфекцій.


Дод.точки доступу:
Tkachenko, G.; Buyun, L.; Osadovskyy, Z.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

18.


    Фурдичко, О. І.
    Історичні аспекти та перспективи розвитку лікарського рослинництва в Україні [] / О. І. Фурдичко, Ю. А. Никитюк // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослин
Кл.слова (ненормовані):
історія, сучасний стан, перспективи, лікарські рослини -- інвестиційна привабливість, державна політика -- рослинництво
Анотація: Здійснено історичний аналіз розвитку вирощування лікарських рослин в Україні. Визначено сучасний стан лікарського рослинництва та основні ознаки інвестиційної привабливості вітчизняного ринку лікарської рослинної сировини. Висвітлено закономірності та системні проблеми галузі лікарського рослинництва, характерні для багатьох галузей агропромислового комплексу, що дає змогу обґрунтувати основні напрями її розвитку в Україні. Виявлено зовнішні еколого-економічні ефекти лікарського рослинництва, що створюють додаткові переваги в рамках багатофункціонального сільськогосподарського виробництва. Обґрунтовано перспективи та пріоритети державної політики розвитку лікарського рослинництва в Україні.


Дод.точки доступу:
Никитюк, Ю.А.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

19.


    Вергунов, В. А.
    П.І. Гавсевич (1833-1920) та історія становлення дослідницької станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН (до 100-річного ювілею) [] / В. А. Вергунов // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 16-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія науки--П. І. Гавсевич --Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
Петро Іванович Гавсевич, лікарські рослини -- дослідна станція лікарських рослин, м. Лубни, сільськогосподарська дослідна справа
Анотація: Методом історико-наукового аналізу із залученням нових, раніше недоступних архівних матеріалів реконструйовано життя та творчі напрацювання знаного вченого-аграрія та організатора вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи з культурою лікар- ських рослин, відомого громадського та політичного діяча часів перших сподівань дер- жавності України Петра Івановича Гавсевича. Наведено невідомі факти формування наукового світогляду й творчих здобутків вченого, що стали передумовою створення ним у 1916 р. першої в Європі спеціалізованої галузевої дослідної інституції — плантації лікарських рослин у Лубнах на Полтавщині (нині — Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН). Запропоновано перелік заходів у рамках відзначення її 100-річного ювілею на державному рівні.


Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

20.


    Устименко, О. В.
    Значення наукової діяльності Дослідної станції лікарських рослин у формуванні, становленні та розвитку лікарського рослинництва [] / О. В. Устименко, Л. А. Глущенко, Н. І. Куценко // Агроекологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2016. - N 2. - С. 29-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські рослини
Кл.слова (ненормовані):
лікарське рослинництво -- наукова розробка -- впровадження
Анотація: Розглянуто основні етапи становлення лікарського рослинництва як галузі сільсько- господарського виробництва. Оцінено роль наукової діяльності Дослідної станції лікарських рослин у її формуванні і розвитку. Встановлено, що за час роботи наукової установи було проведено інтродукційне вивчення і розроблено агротехніку вирощування понад 120 видів лікарських рослин, створено 52 сорти таких важливих культур, як м’ята, мак, ромашка, валеріана, ехінацея, шавлія, шоломниця та багатьох інших; сконструйовано низку машин і пристосувань для вирощування, збирання і післязбиральної доробки сировини та насіння найважливіших лікарських культур, які з успіхом впроваджено у виробництво. Висвітлено питання щодо перспектив впровадження наукових розробок у лікарському рослинництві, інтенсифікації галузі, підвищення її значущості та ефективності.


Дод.точки доступу:
Глущенко, Л. А. ; Куценко, Н.І.

Є примірники у відділах: всього 2 : ХР (2)
Вільні: ХР (2)

Знайти схожі

 1-20    21-27 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.