У статті розглядаються та аналізуються особливості охорони пам’яток культурної спадщини Грузії. Здійснено історичний огляд формування культурної спадщини, принципів державного управління у пам’яткоохоронній галузі, а також розвитку туристичної інфраструктури вказаної країни. Виокремлено національні та міжнародні особливості охорони, збереження й використання пам’яток культурної спадщини Грузії.
Методологія дослідження ґрунтується на системі теоретичних принципів (системності, історизму, об’єктивності тощо), логічних прийомів (аналіз і синтез, індукція та дедукція, аналогія, гіпотеза тощо) та конкретних засобів дослідження, що дали змогу висвітлити особливості у сфері охорони пам’яток культурної спадщини Грузії.
Основними результатами дослідження є вивчення, аналіз, узагальнення та систематизація основ охорони, збереження й використання пам’яток культурної спадщини Грузії.
Наукова новизна результатів дослідження статті полягає в здійсненні аналізу історичного аспекту формування культурної спадщини Грузії.
Висновки та конкретні пропозиції автора: сьогодні у світі відпрацьований досить дієвий механізм зі збереження культурної спадщини. Велика роль, безумовно, належить міжнародним пам’яткоохоронним організаціям, проте основна робота щодо охорони пам’яток належить все-таки національним органам охорони культурної спадщини конкретних держав, що ми бачимо на прикладі Грузії.
Культурна спадщина Грузії є невід’ємною частиною світового культурного надбання. Її збереження і примноження належить до пріоритетних напрямів державної політики Грузії у сфері культури. Для вказаної країни характерна тенденція постійного зростання туризму.
Грузія – країна стародавньої культури з багатим історичним минулим, величезною кількістю пам'яток та природною різноманітністю. Усі ці риси роблять її привабливою з туристичної точки зору. А вдала державна політика в поєднанні з конкретними кроками Уряду Грузії створюють всі належні умови для розвитку туризму в країні, і з кожним роком приваблюючи все більшу кількість туристів не лише з регіону, а й з усього світу. Це є наслідком ефективної державної політики в галузі розвитку туризму в країні та популяризації своєї культурної спадщини на міжнародній арені. Завдяки цьому в майбутньому Грузія може увійти до числа провідних туристичних країн світу.
|